Maturzyści

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Miałem w piątek ustnego angola - podstawowy na 18pkt. Rozszerzenie na 13pkt - mogło być lepiej, bo rozłożyłem się na jednym cholernym słówku opisującym diagram, a z kontekstu nie mogłem odgadnąć... Za to od przedwczoraj wiem jak jest "nieskory" ^^
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
15 z podstawy ustnej angola. Dukałem jak zawsze przy rozmowie po na angielskim, myliłem czasy i zapominałem słówek. Często zaczynałem zdanie i w jego trakcie nie wiedziałem jak je zakończyć. Egzaminatorów jednak miałem bardzo wyluzowanych, mieli ze mnie bekę, ciągle się chichotali. Raz nawet położyli się na stoły, kiedy jako problem opieki nad kotem kumpla, podałem, że nie chciał jeść mięsa ani pić mleka. Sam się z tego z resztą śmiałem. Niby nic nadzwyczajnego, ale wiadomo - matura ustna rządzi się swoimi prawami żartu :). Tak czy siak, moim założeniem było powyżej 10, bo wiadomo, ustne... w środę chemia - boję się i jednocześnie mam dobre przeczucia. Po chemii to już praktycznie wakacje, bo polski ustny to bardziej pretekst do wyskoczenia ze znajomymi na piwo niż jakiś problem.. A tymczasem lecę ogarniać polisacharydy, monosacharydy i snikersa.
 

Reynevan

de Tréville
Dołączył
30.10.2004
Posty
1999
Rangiz, przygotuj się na zaskok gdy dostaniesz wyniki. Obliczyłem że powinienem był dostać 90-98% z biologii orientacyjnie, dostałem tylko 80%. Kumpel, zacny wymiatacz, podobne obliczenia poczynił a dostał 45%. Biologia jest najbardziej nie-fair maturą z wszystkich. Zabraniają myśleć. O ile coś się zmieniło od kiedy ja pisałem, ale szczerze w to wątpię...
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Wiem, że tak jest, dlatego oceniałem się najsurowiej jak mogłem oraz najłagodniej, z czego wyszedł taki oto przedział. No nie ma bata, żeby mi dali mniej jak 70%, chociaż kto ich wie. Z resztą, to już nie w mojej mocy, ja swoje zrobiłem, teraz mogę tylko czekać no i modlić się o tego sprawdzającego poczciwego.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
modlić się o tego sprawdzającego poczciwego.

To nie ma nic do rzeczy, przecież i tak jedzie z kluczem. Nie wstrzelisz się w odpowiedz, bye bye punkciki. Tu nie ma miejsca i możliwości na "dobroduszność".
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A nie ma tam żadnych zadań otwartych?
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Prawie same otwarte i w tym rzecz yeed. Że jeden zaliczy ci twoją odpowiedź jako zgodną z kluczem, a drugi nie, bo nie spodoba mu się twój tok myślenia. A wiem, że niektórzy z nich potrafią być niezłymi ujcami. Jak już pisałem chyba kiedyś, mam znajomą co sprawdza prace z biologii i przytaczała mi nie raz zapytania czy przechwałki z forum dla tych sprawdzających. Juz nie pamiętam ich wszystkich, ale często zabierają pkt. za coś nie związanego z biologią, jak np litera "I" napisana jako drukowana, a wg. sprawdzającego musi być napisana z daszkiem u góry i zawinięciem na dole, tak jak uczał w pierwszej klasie podstawówki. Ma to sens?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Prawie same otwarte i w tym rzecz yeed. Że jeden zaliczy ci twoją odpowiedź jako zgodną z kluczem, a drugi nie, bo nie spodoba mu się twój tok myślenia. A wiem, że niektórzy z nich potrafią być niezłymi ujcami.
Przy testach w gimnazjum, sprawdzający dostaje zestaw zagadnień, które mają wystąpić w danym zadaniu, tego jest od groma, a w zadaniu mogą wystąpić np. 2 albo 3. Pewnie przy maturze jest podobnie, jednak sprawdzający zawsze może sobie zagiąć jakąś zasadę.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Polski nie był najłatwiejszy, matma nie była najłatwiejsza, biologia była trudna, ale chemia... chemia proszę ja was to nie była matura - to było jakieś ebane kolokwium! To co CKE dowaliła w tym roku na chemii przerasta chyba wszystkie dotychczasowe matury. Zadania których sami nauczyciele nie potrafią rozwiązać, przynajmniej nie od ręki. Poza tym za mało czasu. Idąc jak burza, zostawiając sobie 4 zadania, których nawet nie ruszyłem, przy skończeniu ostatniego zadania został0 mi 10 minut na zajęcie się tamtymi czterema. Nie było już nawet mowy o jakimkolwiek sprawdzeniu pozostałych. A te 4 które zostały, to liczenie na 5 - 7 minut jeżeli wie się co trzeba robić, a jeżeli się nie wie i trzeba podumać to... pól h minimum. Nigdy nie było takich zadań na maturze z chemii (mówię o przynajmniej ostatnich 10 latach), takiego czegoś nie uczyli nas nauczyciele. Komisja CKE układająca te matury to ludzie, którzy chyba nie znają programu nauczania w szkołach średnich. 90% dziewczyn wychodziło z płaczem. Kilka cytatów z rożnych komentarzy an temat owej maturki.

Za takie pytania, zniweczenie calych godzin przygotowywań do matury powinno usunąć się z etatu chorych decydentow za rozbieżnosci programu i pytań maturalnych. Nie sposob się do czegoś podobnego przygotować, tak jak nie sposób zdzć prawa jazdy. To jest chore i nienormalne

Co to mialo byc? Nie wiem jak z podstawa ale rozszerzenie to koszmar. Wz yciu nie widzialam gorszego arkusza a przerobilam ich z 1000

Tragedia. Kto to ukladał tak apropo w tym roku nowa komisja no to gratuluje wyobrazni. 2 lata chodzenia na korki poszlo na marne... Ale pocieszam sie tym ze nie jestem sama. Rozszerzenie bylo porazkowe.... Komisja sie popisała w tym roku. Jak uczniowe maja robic takie zadania skoro nawet nauczyciel nie potrafi ich rozwiazac! Ludzie z CKE zastanowcie sie zanim zaczniecie ukladac kolejne arkusze.

I setki podobnych, często mnie kulturalnych.

A ja? A ja czekam na przykładowe odpowiedzi w necie, chociaż nie wiem czy się ich dzisiaj doczekam, bo rozwiązać tą maturę to 5 h ciężkiej pracy umysłowej. W 2.5h to mogliśmy co najwyżej wybiórczo porobić zadanka. Tak czy siak mam pozytywne emocje. Na pewno nie jestem tak zadowolony jak po biologii, ale mimo to, mam dobre przeczucia. W końcu matura była równa dla wszystkich, mało kto chyba napisał ją dobrze, także liczę na obniżone progi. Niemniej jednak nie sprawiedliwym jest to, że ludzie z tamtego roku będa mogli tegorocznych maturzystów wygryźć, bo tamtoroczną maturę zdać na 90% to nie był wyczyn, tegoroczną zdać na 70% to chyba cud :).

We wtorek polski ustny i wakacje pełną parą. Chociaż i tak praktycznie wakacje już dziś uznaję za otwarte. Jodeł, a jak u ciebie z chemią :)?

EDIT: Sprawdziłem - 70 powinienem mieć, może nawet lekko ponad. Nie najgorzej, ale po głębszej analizie widzę, że mogłem dołożyć jeszcze z 5%. No cóż, czekamy...
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Powiem to tak. Chemia przebiła nawet rozszerzona mate... Połowy rzeczy nie miałem na lekcji, serio. Drugiej połowy nie pamiętałem, bo narobiłem sobie dzień wcześniej (zaś) stłuczkę autem (wrrr), przez byłą kobietę (wrr) i olałem sobie to... 10% będzie
Polski ustny 55%
Angol ustny 55%
^^


PS: Biologia chyba nie była zbyt trudna? tak sobie patrzałem na arkusz i 60% bym miał, bez przygotowania a z biologii mialem na koniec 2. (zaczynałem z czwórka hehe)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
bo narobiłem sobie dzień wcześniej (zaś) stłuczkę autem (wrrr), przez byłą kobietę (wrr) i olałem sobie to... 10% będzie

Jodło ależ ty wyrosłeś chłopie :lolface:

Pamiętam cię prężącego bicepsa parę lat temu, a chwila obecna...szacunek :eek:jciec:
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Chemia Jodeł przebiła nawet program nauczania szkół średnich. Szkoda, że ci imbecyle z CKE nie wiedzą nawet czego uczą w LO/technikach.
A co do biologii, to jest taka złota zasada, że jeżeli liczysz sobie 60%, to gwarantowane jest, że egzaminator sprawdzi tak, że będziesz miał 10 do nawet 20% mniej. hihi

Btw. mocno rozwalone auto?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Btw. mocno rozwalone auto?

Przypomina twoje :trollface:

każdy kto myśli, że ogarnie materiał ucząc się tylko z lekcji w budzie to sam sobie obniża szanse. Niestety ;)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Pjona Jodeł, też miałem 55% z polaka i angola na ustnym jak zdawałem ; ]
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Auto, nie, u mnie nic. Babka takie pierdolki. Na widoku tylko troche wgiety grill. 200-300 zł by wyszlo. Ale oni sobie zyczyli 1000, bo pod maska w niewidocznym miejscu na zderzaku pare pęknięć jest i chca malowac. Ch** że nie widać. To samo na dole pod maską. W d*pie im sie poprzewracało... A ja se już do autka nie wsiade ^^.
Wkurza mnie tylko to, ze praktycznie taka samą już miałem. Też wychodziłem od dziewczyny, wtedy i teraz byłej. Ta sama dziewczyna. Też stan "placzu". Też miala innego. A mówili ze dwa razy sie do tej samej rzeki nie wchodzi, a ja glupi uwierzylem po pierwszym razie w to wszystko. Miłość to tylko złudzenie. f*ck the love!


Feo, ale piona z bonga?


Yeed na tym fb to ty?Bo nie odpisaleś.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Żeby dopełnić - 14/20 z polskiego. Liczyłem na troszkę więcej, ale z drugiej strony nie przygotowywałem się jakoś mocno do tego. Potem na świeżo pizza ze znajomymi z klasy, a kilka dni temu 3-dniowy biwak klasowy - pożegnanie. Następny wpis - 30 czerwca :).
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
[...], są już wyniki maturalne!

Tak to u mnie wygląda:
Podstawa/rozszrzenie
polak 77/60
matma 54/X
angol 92/81
Filozofia x/100


Złożyłem na MISH i na filozofię na UJ - na filozofii jestem już na pewno, ale chyba mi brakuje trochę polaka, by na MISH się dostać... No, mam nadzieję, że na rozmowie załapię więcej punktów.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Od 22 czekałem zalogowanym i odświeżałem stronę - niby miało być od 24 ale lepiej być, bo potem można było sienie dopchać... o ):30 poszedłem spać, bo moje oke jeszcze wyników nie podało.
O 1:34 sms od kuzynki - wstawaj, są wyniki.
Panowie i panie, dla mnie to stres większy niż pisanie wszystkich matur razem wzięte. ale chyba gra była warta świeczki :D.

Polski podstawa pisemny - 46/70pk - 66%
Polski podstawa - 14/20 - 70%

Matematyka podstawa - 28/50 - 56%

Angielski pisemny podstawa - 49/50 - 98%
Angielski ustny podstawa - 15/20 - 75%

I najważniejsze co mnie interesuje:
Chemia rozszerzona - 45/60 - 75%
Biologia rozszerzona - 49/60 - 82%

Potwierdzenie screenem - http://imageshack.us/f/847/beztytuu1mt.png/

Gratuluje Ves. Co do mnie, chyba uda mi sie dostac na mój wymarzony kierunek :D. Haaghaghagha
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Bardzo ładnie Rangiz. Otrzymałeś tytuł Geeka ;D
 
Do góry Bottom