Jaka To Gra?

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
moze... Agent Gliniarz ?

hmm... gra toczy sie w dalekiej przeszlosci gdy Ameryka i Zwiazek radziecki byly jednym kontynentem...
do przeszlosci przenosza sie zolnierze amerykanscy (badz radzieccy) by przeniesc z Syberi/Alaski pewien mineral zwany przez Amerykanow Syberytem a przez Rosjan Alaskitem :p
w grze nowoscia jest to ze zbieranie surowcow to rzecz podrzedna a priorytetem jest to by podczas akcji nie stracic ludzi bo to oni sa jakby najwazniejsi poniewaz ich "dostawy" z "przyszlosci" bywaja ograniczone...
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Original War

Przypływasz na wyspę. Dostajesz enigmatyczne rozkazy odnalezienia kogoś w pewnym mieście, aby zostać cesarskim szpiegiem.. Tworzysz postać i... świat stoi otworem. Nie jesteś zmuszony do przechodzenia głównego wątku, a liczba modyfikacji fanów jest ogromna. Występuje wiele ras, m.in. leśne elfy, ludzie - koty albo orkowie (nazwy zmienione nieco ;) ). Niedawno wyszła nastepna część serii.
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
Odpowiedz: Morrowind

Pytanie: Jako dziecko trafiłeś pod opieke dziwnych ludzi, krórzy ukrywali swoją działalnośc przed zwykłymi śmiertelnikami. Uczono cię włamywac się w różne miejsca, czytac tajemnicze pismo glifów itp. Któregoś dnia zbuntowałeś się i uciekłeś. Zaczynasz nowe życie w mieście pełnym niespodzianek. Walczyłeś z szlonym kapłanem Karrasem, z półbogiem Constantine i wiedzmą. I nabijałes sobie kieszenie ;]
 

Sługa Beliara

New Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
21
OK to moja piewsza zagadka :p

Gra jest jest trójwymiarową grą akcji, zaprezentowaną za pomocą perspektywy pierwszej osoby. Warstwa fabularna przedstawia hipotetyczną rzeczywistość roku 2022, kiedy nad ludzkością zawisa widmo ostatecznej zagłady w wyniku wojny nuklearnej. Dokumentną śmierć ziemskiej cywilizacji zapewnić ma Czwarty Jeździec Apokalipsy, czyli destrukcyjna maszyna rodem ze starożytnego Babilonu. Diabelskie urządzenie znajduje się w zawiłej sieci korytarzy głęboko pod amerykańskim miastem New York i stamtąd silnie wpływa na umysły istot żywych, powodując błyskawiczną eskalację agresji. Źródło nienawiści kontroluje demoniczny Aaron Crowley, planujący uczynić trzecią planetę Układu Słonecznego krwawą areną konfrontacji dobra ze złem.

Zatem zgadujcie :D
 

Silas

Member
Dołączył
9.11.2006
Posty
33
Może Psychotoxic jeśli tak to zadaje zagadkę.

W grze wcielamy się w wybrańca, który musi obronić świat przed złem, które czai się w górze na środku mapy. Świat gry jest ogromny i mamy wiele mozliwości ubrania postaci lub jej rozwinięcia. Co to za gra?
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Było przed dwoma postami - Morrowind

Jesteś dyktatorem wyspy. Rządzisz i dzielisz, ale możesz także oddawać się przyjemnym praktykom szerzenia demokracji. Rozbudowujesz wyspę, siły zbrojne, dbasz o budzet i nastroje poddanych. Możesz zostać obalony na drodze rewolty lub przegranych wyborów. Do tego z góry patrzą na Ciebie Wujek Sam oraz Bratni Naród Radziecki.
 

Roioan

Member
Dołączył
20.7.2005
Posty
424
Tropiko?

Mamy do wyboru postacie znane z sagi Władcy Pierścieni. Jedna z misji to obrona Białego Miasta. Chodzi tu o grę RPG.

Mało tego, ale każdy to zgadnie.

PZDR
 

Sługa Beliara

New Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
21
LOTR : Powrót Króla?

Jak zgadłem to teraz ja zadam :]

Jest to taktyczna, wojenna gra akcji, przenosząca graczy w dobrze znane nam realia Zimnej Wojny roku 1985. I choć sama fabuła jest fikcyjna, to oddaje dosyć realistycznie możliwy przebieg konfliktu tamtych czasów. Zatwardziali komuniści, przeciwni reformom próbują przywrócić „stary porządek”, czemu zbrojnie przeciwstawiają się członkowie Sojuszu Pólnocnoatlantyckiego (NATO). Kampania podzielona jest na 30 różnorodnych misji, rozgrywających się na pięciu olbrzymich mapach.

Gracz kontroluje grupę uderzeniową wyborowych jednostek desantowych, operujących na wrogim terenie. Gra umożliwia rozgrywkę w kilku trybach. Zaczynając jako prosty piechur, możemy używać wszystkiego co znajdziemy, łącznie z trzydziestoma różnymi pojazdami, takimi jak: ciężarówki, jeepy, czołgi, samoloty czy helikoptery. Do dyspozycji otrzymujemy spory arsenał broni, poczynając od prostych karabinów i strzelb, a na snajperkach z tłumikiem, wyrzutniach przeciwczołgowych, granatach oraz materiałach wybuchowych kończąc.

BTW. Bardzo dobra gra :p

PS. Silas , gratuluje zgadłeś :)
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
Operation Flashpoint :)

Zgadujcie: :D

W grze wcielamy się w astronautę, który musi odnaleźć planetę nadającą się do zamieszkania przez ludzi (Ziemia jest bardzo zanieczyszona) Mamy do pomocy roboty, które sami programujemy. Odwiedzamy kilka planet, budujemy stacje badawcze, oraz podążamy śladem poprzedniej ekspedycji złożonej z samych robotów. Gra jest bardzo ciekawa i fajnie mi się w nią grało. :)
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Colobot :D Najlepsza czesc to pisanie programów ^^

W tej grze wcielamy się w postać doskonałego zabójcy. Pracujemy dla agencji , która trudni się "zabijaniem". Nasz główny bohater jest łysy i ma kod kreskowy na karku.
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
proste... Hitman :)

Gra sygnowana końcowka TOTAL WAR,
w grze obejmujemy dowodzenie nad jednym z japonskich ludów, i prubujemy zdobyc dominacje nad calym panstwem i co za tym idzie wlasny tytul Szogunatu ;P
bdb. strategia :)
 

Archimonde

Member
Dołączył
26.4.2005
Posty
544
Shogun: Total War ;)

W grze zaczynamy od baszty, budujemy kolejne budynki, dbamy o lud, ekonomię, budujemy wielkie i wspaniałe zamki oraz toczymy bitwy na terenie Anglii.

Ps. Cahir - racja, programowanie, a później jaka radość gdy roboty same masakrowały armię mrówek. :p
 

WARFARIAN

Member
Dołączył
26.7.2005
Posty
41
Hmm to będzie któraś z części Lords of the Realm albo Twierdza (tylko skąd w Twierdzy Anglia?)?

To w zasadzie nie gra, a interaktywny film, w którym grasz główne role (wcielając się w około 4 postacie o ile dobrze pamiętam), jest kwalifikowana jako nietypowa przygodówka, ale są elementy strzelanki, TPP, skradanki...
Opowiada historię człowieka, który w dziwnym transie morduje w restauracji przypadkowego człowieka i ucieka z miejsca zdarzenia. Wkrótce w jego życiu zaczyna dziać się coraz więcej niewyjaśnionych zjawisk. Czy świat staje na głowie, czy to tylko główny bohater popada w obłęd?
 

sir frugo

Member
Dołączył
25.2.2006
Posty
105
Farenheit (chyba tak to się pisze xD) swoją drogą bardzo fajna gierka

W tej grze dowodzisz oddziałem amerykańskich żołnierzy. Akcja osadzona jest w fikcyjnym państwie (nie mogę sobie teraz przypomnieć nazwy, ale brzmi podobnie jak np. Uzbekistan). Jest bardzo rozbudowana i realistyczna. Można mniemać, że są w niej elementy strategii, chociaż to gra TPP. Nie chodzi w niej o to aby wybiec na środek planszy i zacząć rozwalać wszystko dokoła. Wyszedł do niej dodatek, który w wolnym tłumaczeniu brzmi "dziesięć młotków" xD
 

Griffe

New Member
Dołączył
19.1.2007
Posty
8
Nie miałem pojęcia jaka to gra, ale twoja podpowiedź o dodatku sprawiła, że użyłem swojego intelektu i google i wiem co to za gra :)
Tytuł: Full Spectrum Warrior

Akcja gry toczy się w Sigil – “Mieście drzwi”. Budzimy się w niezbyt przyjemnym miejscu, mianowicie kostnicy. Nie znamy własnej tożsamości, a pierwsze co dane jest nam zobaczyć to gadając czaszka wabiąca się Morte.

Zapewne nie wiele pomoże podpowiedź iż jest to jedna z moich ulubionych gier : P
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Planescape Torment czy jak to się pisze. :p

Gra, w której głównym bohaterem jest złodziej. Doczekała się trzech części. Kryjemy się w cieniu (gra jest bardzo ciemna :p), okradamy i nie dajemy się złapać i zabić. Wymaga dużej cierpliwości i czasu. :D

Pozdro.
 

sir frugo

Member
Dołączył
25.2.2006
Posty
105
Proste: Thief

Klasyka. Możemy wcielić się w obcego, człowieka lub "drapieżnika" (Teraz chyba wszystko jasne). Wyszły 2 części tej gry.
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Alien vs Predator :D

Moja zagadka: Jedna z lepszych gier komputerowych ( :lol: ). W grze mamy za zadanie zaznaczenie pewnych "punktów" na "mapie". Na łatwym poziomie zaznaczamy 10 ów "punktów".

Łatwe, ale starałem się zamącić żeby było trudniej zgadnąć :].
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Saper...

Gra dzieje się w realiach kosmicznych... Strzelanka. Kosmiczne bronie.... CHodzi o 3 część... WYszły 4 aż... W tej grze tryb single player jest tym samym co granie z botami w cs'ie. Nie ma żadnych misji, poprostu arena i nawalana z botami czy też z ludzmi...
 

Griffe

New Member
Dołączył
19.1.2007
Posty
8
Quake

Gra ma mnóstwo części. W grze wcielamy się w ...rolnika. Na razie nie ukazała się jeszcze żadna gra z tej serii na PC, (Game Boy) jednak istnieje możliwość gry na kompie.
 
Do góry Bottom