Jak Wam Się Podobała Gra?

Status
Zamknięty.

Rymdej

Member
Dołączył
13.12.2008
Posty
36
tak jak w temacie. Co sądzicie na temat tego dodatku?
ja osobiście jestem bardzo rozczarowany, mimo iż jestem wielkim fanem gothica
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
CYTAT(Duch @ 30-12-2008, 11:42) index.php?act=findpost&pid=207839
Wszyscy jestesmy rozczarowani, zniesmaczeni i zawiedzeni ta gra


Nie powinieneś mówić w imieniu wszystkich. To jest kontynuacja Gothica i są osoby, której bugi nie przeszkadzają,
a historia Bezimiennego się przedłuża i osobiście mi się gra podoba.

Co do tematu to też są nieścisłości, ponieważ gra może się podobać/nie podobać pod względem silnika graficznego i itd. albo pod względem fabuły, misji itd.

Jak chodzi o "chodzenie" gry na kompach, to zgadzam się, że to niewypał, ale czy to jest najważniejsze? ;)
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
CYTAT
Jak chodzi o "chodzenie" gry na kompach, to zgadzam się, że to niewypał, ale czy to jest najważniejsze?


Nie. To nie jest najważniejsze, ale sam przyznaj, że ilość bugów w grze znacznie psuje nam możliwość zachwycania się fabułą i grafiką.

Ja jestem całkowicie zniesmaczony tą grą i to takiego stopnia, że po tym jak w zadaniu ze strawionymi pokrzywami które trzeba wyciągnąć z brzuchów ścierwojadów nie dało się ich wyciągnąć pochodziłem trochę po świecie i przestałem grać w ogóle i do tej pory nie gram, a to było już dobre 3 tygodnie temu. Nie ma się czym chwalić, ale mówię jak jest. Jeszcze dodam, że ilość rzeczy jakie twórcy nie usunęli z podstawki moim zdaniem przyczynia się do wątpliwej przyjemności grania np.: na filmikach widzę nie usunięty Varant który w dodatku do G3 jest całkowicie zbędny. Żeby nie wyjść na całkowitego pesymistę powiem, że grafika, fabuła i dubbing polski są całkiem niezłe, nawet powiem bardzo dobre.

Ogólna moja ocena: 5/10
 

Zielarz

New Member
Dołączył
13.11.2008
Posty
28
LOL ! Że niby Varant jest nie potrzebny ? Człowieku pograłeś jak sam mówiłeś chwile i skąd możesz wiedzieć takie rzeczy? Nie powinienneś oceniać tej gry bo praktycznie od razu ją skończyłes...
 

=BLADE=

Dowódca Rycerzy Wody
Dołączył
6.2.2007
Posty
444
CYTAT
LOL ! Że niby Varant jest nie potrzebny ?

buuuhahaah LOL! A JEST?

kupa tekstur które mulą gre i tyle. Nie poterzebne w ŻADNYM CALU DO DODATKU GRY, bo owa sie odbywa w całości w Myrthanie.

A co do dodatku... to niestety nie będę orginalny - zawiodłem się. Gra ma dosyć ciekawą fabułę (choć lekko naciąganą), ale za nią idzie muultum... po prostu multum błędów, które nie tylko "brudzą gre" ale też ją cholernie komplikują.

Przestałem grać jak doszedłem do Trelis, a to całe miasto nazwał bym jednym wielkim BUGIEM! Nie licząc że na samym początku gry wybrałem się na podróż po Myrthanie i bez żadnego problemu mialem w niecałą godzine wszystkie unikatowe przedmioty z gry... (mieczyk 290 obr, zbroja paladyna) itd... żal ściska pośladki.

moja ocena? 4/10
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
Ja daję 3/10 i zdania nie zmienie. :))Najbardziej mnie urzekła recenzja Play`a.Plusy: Pomiędzy błędami jest jakaś fabuła. Minusy wszyscy znamy. Podsumowanie : Nawet kijem nie tykać. Za rok: Zgiń, przepadnij !!!!. osobiście też tak oceniam tą gre
 

Rymdej

Member
Dołączył
13.12.2008
Posty
36
fatalne jest też to że po przejściu 1/4 gry można mieć cały dostępny zasób unikalnych rzeczy w ekwipunku i to nawet w kilku egzemplarzach.
A grę skończyć jako milioner posiadający wszystko. Rozumiem że może król musi być bogaty :) ale nie o to w tej grze chodziło :(

nadal nie dopracowana jest droga osoby którą trzeba gdzieś zaprowadzić. (często zacina się i nie chce iść)

nie wiem też po jakie licho w 90% ksiąg dostaje się +5 do alchemi. i grę się kończy mając 150 z alchemii nie wiadomo po co.

tak samo ten potwór
miał być przeogromny, przestraszny, nie do pokonania, potężny, miał władać całą myrtaną i nikt nie mógł z nim rywalizować
tymczasem z łatwością można go zabić kilkoma uderzeniami z miecza...


T R A G E D I A



mam nadzieję że w czwórce Jowood nam to odbije z nawiązką i będzie zajebiście się grało :)
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
O kurcze musisz mi pożyczyć twoja płytkę. Chciałbym zobaczyc Gothicka 3 bez bugów. To byłoby niewirarygodne, piękne byłoby to wydzażenie, które stałoby się najważniejszą rzeczą na świecie. Przejśc G3 oraz dodatek bez zobaczenia anijednego bugu. Móc przejśc każdą misję bez żadnego problemu, żeby zobaczyć dobrze zrobiona grę, któta chodzi płynnie, żeby nie zauważyć żadnego błędu w grafice. Prześwitujących zbroi. Kucz wyciąganych przez brzuch lub wiele innych które nawiedziają Gothica 3 i Zmierzch Bugów. Jak znajdziesz coś dzieki czemu tak się stanie. Napisz. chyba szybko się tego nie doczekam. Ale, że jestem optymista mam nadzieje, że czwórka oraz Rosen wreszcie mnie zaszokuja ( w dobrym znaczeniu tego słowa ) A tak przy okazji : Hepi Niu Jer !!!:))
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Apokalipsa,Tragedia,Armagedon i Bóg wie co jeszcze, teraz wypisze co mi sie spodobało w grze ,a co nie.

Zalety:
- Szybsze wczytywanie gry.
- ladniejsze menu gry.

Wady:
- niezliczona ilosc bugow.
- brak nowego sound tracku.
- brak starych kompanow (np Diego i Lester).
- NUDNA, zrypana fabuła gry.
- łatwe questy, mało watkow pobocznych

OGOLNIE SH!t =/
Nie mowiac o tym ,ze tnie sie gorzej niz G3, G3 dzialalo mi na srednich plynnie a ZB na niskich to katastrofa.
 

Rolland

Member
Dołączył
8.11.2007
Posty
60
Nie ma co gadac dodatek do gry jest beznadziejny.I jeszcze to jak ktos wspomnial ze mozna sie uzbroic w najlepszy miecz i zbroje bez zadnego wysilku tylko otwierasz skrzynie.Pamietam czasy G1 i G2 nawet G3 gdy jak zdobyles dobry miecz i zbroje to byles zadowolony a tu smigasz se po swiecie otwierasz skrzynie i masz najlepsze rzeczy.Fabula nawet dobra i grafika tez ale bugi i wymagania gry z niechecaja.



Ocena:3/10
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
No niestety dali jakimś noobom to nooby skopały dodatek i wyszła ogólnie tandetna gierka. Szkoda, że tak się potoczyło. Jeśli chodzi o mnie to ta gra nie ma praktycznie zalet. Wszystko jest zerżnięte z G3 i troszeczkę zmodyfikowane co strasznie mi się nie podoba. Ilość bugów mnie niszczy od środka bo nie można normalnie pograć i zrobić wszystkiego jak należy. Do tego zadania i fabuła jest tak płytka i liniowa, że szkoda gadać. Na mnie wrażenia żadnego gra nie zrobiła. Raczej mnie od siebie odrzuciła rzekł bym. Ale to dalsza część przygód bezimiennego i wypada chociaż zagrać dla fana gier Gothic ;]
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Grę mam 2 dni. Napiszą co przez ten czas zdążyłem wywnioskować.
Instalacja - brak jakiegokolwiek podkładu muzycznego w tle. Dobrze dobrana muzyka podczas instalacji powoduje, że nie możesz się doczekać by uruchomić grę.
Menu gry - mnie się nie podoba. Jakieś trupie czaszki w tle. Czy to pasuje do Gothica?
Intro - siedziałem i płakałem podczas jego oglądania, nad tym, że zrobili taką szmatę z Gothica... To intro to jakieś nieporozumienie. Dotychczas w każdym Gothicu intro swoiste podniecenie. Tutaj dali nam jakiś komiks, który opisywał nam...
Fabuła wyjściowa - żenada. Bez polotu i elementu tajemnicy. Wyłożono kawę na ławę. Czyż nie lepiej jest samemu odkrywać co się dzieje w świecie (G1 po tym względem rządzi). A co do samego wstępu to jestem rozczarowany. Ile można wałkować wojnę orkowie vs ludzie, która już się wypaliła w G3...
Zadania - te które wykonywałem do tej pory były bardzo nudne. Praktycznie to samo co w G3, tyle, że inni ludzie je zlecają. Monotonność...
Dialogi - ech... hindusi zrobili z bezimiennego cwela. Typ wali takie teksty, że nie wiem czy on występuje w sejmie, czy wygłasza orędzie w tv. Gdzie tu śmieszne teksty, rozmowa potocznym językiem, gadka szmatka z przewijającymi się od czasu do czasu bluzgami? Nie winie za to Cd Projekt. Nie mogli przecież zbyt "luźno" przetłumaczyć tego co dostali...
BUGI - płakać się chce. Płonące mury, ludzie przenikający przez tekstury, npcty, które mamy za zadanie przeprowadzić z a do b, a one uciekają o_O. A co do stabilności to owszem, jest gorzej. Gra chodzi mi ładnie na maksa, tak jak G3, jednak co 30s pojawia się mocna ścina...
Grafika - nie wiem po co oni w niej grzebali. Trzeba było zostawić to co było w G3. A tak mamy "siatkę" na drzewach/ krzewach, które są od nas oddalone. No chyba, że to jest wina mojego sprzętu, w co wątpię.

Jedyny plus jaki dotychczas zauważyłem to o wiele szybsze wczytywanie się gry w porównaniu do G3. Pamiętajmy jednak, że w ZB obszar gry jest nieporównywalnie mniejszy.

Podsumowując - dno :(. Przedtem sądziłem, że wystarczy wzorować się na poprzednich G by wydać piękną grę. Teraz widzę, że Gothic4 musi odciąć się od poprzedników i stworzyć własny, nowy klimat. Twórcy ZB próbowali stworzyć go na wzór poprzedników, co im się nie udało. Po pierwsze dla tego, że są partaczami, po drugie dla tego, że wszystko idzie do przodu, a Gothic stoi w miejscu...
Zmuszam się by choć chwilę w to pograć. Gdyby to nie był Gothic, dawno znikłby z mojego hd. Jedynie ciekawość losów bezia napawa mnie do przejścia tej gry, ale nie teraz. Może kiedyś. Tymczasem wracam do Wiedźmina - przykładu do naśladowania twórcom rpg'ów..
 

MichałABG

Member
Dołączył
18.7.2008
Posty
202
mi gra się podoba, fabuła fajna i ciekawa, lecz przez te wszystkie błędy, które możemy napotkać podczas rozkoszy grania w G3:ZB mnie jakoś odrzucają - co nie znaczy, że już nigdy nie będe w tą część Gothica grał. mam nadzieje, że wyjdzie jakiś patch, który naprawi WSZYSTKIE błędy, począwszy od niemożliwości zakończenia niektórych zadań po znikających NPC... miejmy nadzieje, że Gothic 4 będzie strzałem w dziesiątke, bez żadnych błędów.
 

Rymdej

Member
Dołączył
13.12.2008
Posty
36
ponadto system walki chyba w dwójce już był lepszy.

nie można run magicznych robić

nie ma praktycznie nowych potworów... (a przepraszam.......... jest pipka o imieniu Szef w Reddock... <_< )

i gdzie jest napisane na pudełku projektowanie własnej broni??
 

ningiuti

Member
Dołączył
29.9.2008
Posty
50
Moja opinia jest taka że gra jest monotonna, zbugowana, niektóre teksty są co najmniej dziwne, nie ma przyjemności z grania gdy idąc ścieżką znajdujesz szatę ognia lub pancerz elitarnego szpiega. Sala tronowa w Vengardzie jest pusta można zabrać z niej wszystko. Nie ma niektórych nauczycieli. Lee przenika przez mur. ZB miało łączyć całą sagę z 4 a co tam jest. Tyle że Bezi zostaje królem? Jak ktoś przechodził 3 drogą Innosa maił to samo. Co do świata są dziury pomiędzy głazami,górami a ziemią w które można wpaść lecieć w dół. Po co JoWood zrezygnował z PB? Uważam że gdyby to PB zrobiło ZB nie było by bugów bo naprawili by swoje błędy z 3. Szkoda że 4 nie zrobią z Rockstarem o świat nie musieli byśmy się martwić. Szczerze mówiąc to JoWood powinien znaleźć kogoś bardziej doświadczonego do kolejnych części. Myślę że jakby zrobili 4 z BioWare'm to mogła by wyjść super gra, ale za świat mógłby odpowiadać Rockstar.


P.S
W intrze ZB Bezi zabił Xardasa czy nie bo nic nie wiadomo z tego intra?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom