Jak Wam Się Podobała Gra?

Status
Zamknięty.

kobylka

New Member
Dołączył
21.10.2008
Posty
17
Zgadzam sie z tymi co uważają że gra jest do bani.....moim zdaniem Gothic przez G3 i ZB stracił dobre imie....
Tak jak wielu innym fanom nie chce mi się grać w ten dodatek.. Nie moge się patrzeć na to co zrobili z tą gra...
Miejmy nadzieje że G4 będzie lepsze, chociaż zastanawiam sie czy nie lepiej byłoby zostawić Gothica już w spokoju lepiej by chyba tak było dla serii bo ZB i G3 spaprały dobre imie Gothica...
Ale jak na przyzwoitego fana przystało przejdę dodatek i zagram kolejną część Gothica..
Chciałabym też dodać że mam znajomych którzy grali tylko w G3 i ZB i nie uważaja tej gry za złą ..
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Grałem chwilę i się zniesmaczyłem ;( Po kilku godzin gry mogę stwierdzić ,że:
- nie będę już tu mówił optymalności szkoda słów, będą wychodziły patche , ale i tak nie przyniosą takich efektów jakbyśmy chcieli.
- Intro mnie zadziwiło, chciałem powiedzieć znaczy o tym komiksie i podrzuconym lektorze :p
- proste zadania polegające na zrób, przynieś, zabij itd, mogli się bardziej postarać i minusem też jest ich mała ilość
- to mnie zadziwiło ,kiedy znalazłem zbroje Paladyna w skrzyni, prostota zdobywania przedmiotów- to nie jest fajne w grze.
- za mało zwierząt się kręci po świecie- porównajmy sobie podstawkę.
- akcent Bezimiennego, jest taki pewny siebie ,to nie ten sam Bezimienny.

To na tyle. Nie chce mi się wszystko wypisywać, bo naprawdę jest tego bardzo dużo. Na razie go odstawiłem. Może wezmę się za niego w ferie, ale tylko z obowiązku.
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Szczerze ? Ten produkt nie nadaje sie do grania. Ta gra nie ma nic co mogła by wnieść na teraźniejszy rynek gier :p Słaba grafika jak na 2008 rok, fabuła która pewnie wyszła spod "pióra" 10 letniego chłopca,
no i okropny engine ze słabym renderowaniem.
Mam nadzieje że Arcania pod tym względem będzie lepsza od wojego poprzednika.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Przeszedłem przed chwilą. Napiszę tu, co zmieniło się w moim poglądzie na grę od wyżej napisanego postu.
1. Trochę to za krótkie. Watek główny zajmuje góra 5 - 6 h.
2. Bugi są nadal, nawet na najnowszym patchu, nie mniej jednak da się przynajmniej jakoś przejść tą grę.
3. Brak jakiegoś polotu w fabule. Niby nawet ciekawa, ale nie trzyma w napięciu. Co prawda zakończenie w pewnym stopniu zaskakujące. Dodając do niego, to co wiemy z opowiadań przedpremierowych Arcanii, klaruje się ciekawa hisotria w G4.

Ogólne wnioski:
Mimo wszystko warto zagrać. Nie tylko dla tego, że to Gothic i lepiej nie tracić wątku przed Arcanią. Gra nie długa, więc warto ją przemęczyć. Pierwsze wrażenia sa bardzo złe, ale z czasem gra nabiera rumieńców. Przyznam, że w pewnym momencie zmierzch Bogów mnie wciągnął, chociaż wiem, że mogło być o wiele lepiej.
 

pawelos23

Member
Dołączył
13.4.2009
Posty
34
Wedlug mnie gra jest nawet spoko... Gdy by nie patrzec na te BUGI to nawet nawet... Ja osobiscie nie spodziewalem sie niczego extra, wkoncu to tylko dodatek ktory pomaga nam domyslec sie co nastapi w Gothicu 4. Dopiero w G4 beda duze ZMIANY bo to juz nie dodatek ale nastepna częśc. Przeciez gdyby porownac G2 a G2 NK to nie bylo duzo zmian ale dopiero nastopily miedzy G2 NK a G3(no moze nie faduła :/)

Ocena: 8/10
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Cóż, miałem problemy z opuszczeniem Silden tak sie gra zacinała, a na arenie, jak biegałem w kółko regenerując wytrzymałość, przeciwnik się 'zresetował" - tj odnowiło mu się życie i wytrzymałość..w tym momencie odinstalowałem tę "grę"
zacinała się bardziej niż podstawka...
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Liczyłem na więcej...co prawda jestem na początku gry ale to co zobaczyłem wystarczy :D
Bieganie po arenie kiedy skończy się wytrzymałość jest dużym minusem,ale na to mogę przymknąć oko.Moim zdaniem największym błędem producentów jest to że można znaleźć dobre rzeczy w skrzyniach np. Pancerz Nordmarczyka w Gothcie.Kolejny minusem dla mnie(wymagający jestem :D) są dialogi...handlarze mówią "Co Pan chce kupić" albo coś podobnego...za dużo razy zostaje się nazwany Panem przez NPC :blink:
Plusem jest to że jest to Gothic i jest tam Bezimienny :)
Plusów wielu nie widzę w tej grze ale i tak będę ją męczył do wakacji albo i dłużej :D
 

Corvet

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
35
Powiem tak, to jedyna gra po skończeniu której odczułem ulgę, że nie muszą w nią więcej grać . xD
Przeszedłem tą gry tylko ze względu ,że jest to Gothic. Po jej skończeniu w końcu mogłem odpocząć i dziwić się jak inne gry się szybko wczytują .xD
 

sebix

New Member
Dołączył
5.8.2009
Posty
3
Jedyny plus tej gry to zmiana jaką przeszedł bezimienny a tak to nudy, bugi, beznadziejna optymalizacja.
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
No cóż, jak każdy, jestem rozczarowany tą produkcją.. Moim zdaniem przypomina ona bardziej kiepskiego moda, aniżeli dodatek do tak świetnej gry.. Jeśli chodzi o wymagania systemowe, mój komputer je spełniał, jednak to nie to było problemem, a liczne bugi i niedociągnięcia.. Po prostu, wstyd..
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jak mi się podobała gra? Ciężko to ocenić, po rozmowie z Anogiem wyszedłem do miasta potem na pole i poszedłem do Montery. Jedyne co mi się podobało to to że się tak nie ścina jak G3, grafika trochę lepsza na minimalnych detalach xD.
Jednak po wejściu do Montery gra mi się tak ścięła, że nieodwołalny był reset kompa, potem grę usunąłem bo i tak bym w to nie grał. Nawet za bardzo nie zrozumiałem co mam robić na początku ....... Gra na 3/10. 3 za to że sie nie ścina .
 

Józek941

New Member
Dołączył
5.8.2009
Posty
16
Gra jest cool tylko tnie sie nawet na kompach cztero rdzeniowych
 

Pax

Member
Dołączył
24.7.2009
Posty
38
Najlepiej opisał ją Rangiz. Nie będę nic więcej na temat Gothic 3 Zmierzch Bogów pisał bo nie lubię kopać leżącego. Powiem tylko, że była dwa miesiące temu dostępna po prawie 80 zł, teraz jest po prawie 40 zł ale jej nie kupię póki cena nie spadnie poniżej 25 zł. Kupię dla sentymentu, dlatego że może kiedyś jeszcze spróbuję w nią zagrać ot tak żeby, chociaż jestem rozczarowany nią. Już w Gothic 3 mi się lepiej grało z najnowszym patchem i bez większych problemów. Próbowali zrobić grę na chybcika zeby zarobić. Potraktowali nas, graczy, jak byśmy mieli ograniczone władze umysłowe a napis Gothic nas oczaruje wraz z przecudnymi opisami w recenzjach i reklamach. Podejrzewam, że PB chciało przerobić grę pod lepszy sprzęt dając lepsze efekty i z dopracowaną fabułą ale się wydawca z powodu kryzysu nie zgodził bo to następne ładowanie pieniędzy a zyski na horyzoncie ledwie. Mam nadzieję, że się przejechali na takiej polityce, tyle że czy ci co decydują na czym zarobić choć raz zagrali w grę jaką sprzedają? Im się wydaje, że gra żyje od chwili wprowadzenia na rynek do pierwszej obniżki ceny. To oni gówno wiedzą na ten temat.
 

jacksonheyes

Member
Dołączył
27.4.2009
Posty
47
Moim zdaniem to zło wcielone, bo tnie się nawet na najdroższych komputerach. Do tego jeszcze cała gra jest zabugowana, że można ją nie ukończyć. Skończyłem w nią grać już w Silden i rzuciłem na półkę, by kurz ją przysypał. Co do ceny to teraz nawet dychę bym żałował na tego bubla.
 

lerko

New Member
Dołączył
10.10.2008
Posty
4
Ja wczoraj właśnie ukończyłem ZB na patchu 1.89 i zdziwiło mnie to że ani razu nie spotkałem się z bugami które przeszkadzały by w przejściu fabuły (nie mówię o tych bugach typu Inog nie chce przejść przez tunel). Co do stabilności gry to zacięcia pojawiały się tylko w miastach i to nawet nie wszystkich :D Ogólnie nie żałuje a gra naprawdę mi się podobała :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom