Gothic Up - Nowa Odsłona

Status
Zamknięty.

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Zmiany są potrzebne, ta na pewno będzie korzystna. Podobno jesteśmy najlepszym portalem o serii Gothic, więc musimy się rozwijać.
Co mi się nie podoba?? W sumie już nic, kolejność "gothiców" i strona główna pod Arcanią, mnie troszkę wkurzała. Teraz jest zdecydowanie lepiej, z Risen u góry.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Stara odsłona czasami mogła wnerwiać, na przykład tym, że trzeba było zjeżdżać aż na sam dół strony, żeby dowiedzieć się czy był już taki artykuł o Gothic 1. Teraz jest to zrobione o wiele lepiej. Miejsce gdzie wyświetlają się obrazki, takie jak: World of Risen i inne, mogło by być trochę bardziej przyciemnione,ponieważ to trochę nieładnie dla mnie wygląda.
Ogólnie zmiany poszły w dobrym kierunku, tak trzymać.

szczur, skup się na temacie... inne wtręty zostaw sobie
 

fefes

New Member
Dołączył
28.8.2008
Posty
16
Na samym początku nowy wygląd był zły ale teraz się poprawia.

- to coś co wyświetla newsy zaraz pod belką (jako tło widać standardowe tło strony) lepiej aby miało jakoś inne tło niż cała strona albo w ogóle to usunąć
- kolejne niżej przesuwane horyzontalnie newsy, które są nie potrzebne jeśli jest już to wyżej
- normalne newsy są zbyt szerokie. Lepiej w ogóle poszerzyć to pole zwęzić newsy i dać coś po prawej.
- zmienić wszystkie tła i belki (poza główną, która już dobrze wygląda) na jakieś bardziej gothicowe (brązowe czy coś)
- usunąć (lub bardziej ukryć) ocenę newsa
- przycisk więcej w newsie dać na prawą stroną i zmienić mu wygląd
- autora , datę ip dać na górę newsa
- usunąć to drukuj, email itp (lub jakoś ukryć)
- dodać komentarze do newsów

Stary wygląd mimo wad jakoś lepiej się prezentował. W nowym denerwują mnie najbardziej złe kolory, za szerokie newsy i brzydkie te u góry co przewijają newsy.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
- usunąć (lub bardziej ukryć) ocenę newsa
- przycisk więcej w newsie dać na prawą stroną i zmienić mu wygląd
- autora , datę ip dać na górę newsa
- usunąć to drukuj, email itp (lub jakoś ukryć)
- dodać komentarze do newsów
Drukowanie, Utwórz PDF, Poleć znajomym(email), Czas zmiany, Ocena artykułu - Te wszystkie bajery przy artykule można spokojnie wyłączyć i na pewno wygląda bez nich lepiej.
- to coś co wyświetla newsy zaraz pod belką (jako tło widać standardowe tło strony) lepiej aby miało jakoś inne tło niż cała strona albo w ogóle to usunąć
- kolejne niżej przesuwane horyzontalnie newsy, które są nie potrzebne jeśli jest już to wyżej
Popieram. Zostawić pierwszy Slider, a drugi wywalić, bo po co aż 2.
- normalne newsy są zbyt szerokie. Lepiej w ogóle poszerzyć to pole zwęzić newsy i dać coś po prawej.
W tym skinie można dodać jakiś moduł z boku, ale z tego co mi wiadomo to tylko po lewej stronie, jeżeli miałby być po prawej to trzeba by było przebudować cały kod html, nie jest to niewykonalne, ale nie ma takiej potrzeby chyba. Jak byłyby jakieś moduły, to newsy by były bardziej "ściśnięte' i by dużo lepiej wyglądały. :cool:
 

Jurusi

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
44
Z mobilnego punktu widzenia (obecnie przeglądam portal z telefonu, rozdzielczość 320x240) zmiana wyglądu wyszła na dobre. Strona szybciej się wczytuje ponieważ ma mniejszy rozmiar ~270kB, a poprzednia ~380kB. Wygląd jest nowoczesny i przejrzysty. Mam jednak zastrzeżenia co do odnośników do poszczególnych serií. Nie podoba mi się, sam napis "Noc Kruka" osobiście wolałbym "Gothic 2" i pod nim w jednej linijce mniejszą czcionką NK. Tak samo Gothic 3 i dlaczego "Upadek S." jest przed "Arcania G4" ?
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Wszedłem sobie na stronę. No i muszę przyznać, że nabrała ludzkiego kształtu, przeniósłbym jeszcze prace zakonne i modyfikacje do modułów po prawej stronie i będzie słiit.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Skin "czarny" przeszedł lekką modernizację. Zostało zmienione logo oraz ikonki działów, oraz dodane zostało tło.
 

fefes

New Member
Dołączył
28.8.2008
Posty
16
Czy możecie zmienić to aby pierwszy wyraz w tytule newsa był w takim samym kolorze jak reszta? Teraz jest jakoś nieczytelne.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Teraz jest jakoś nieczytelne.

Moim zdaniem jest ok. Co w tym nieczytelnego, że pierwsze słowo jest na czerwono? Tym bardziej rzuca się w oczy...
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Wydaje mi się że ktoś chciał dobrze ale mu nie wyszło. Wygląda to strasznie dziwnie i lepiej wyglądałoby w jednym kolorze.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Dobrze wyglada. Dla mnie jest to normalnie czytelne z tym, ze newsy sa wyroznione, a nie ciag tekstu tym samym kolorem...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Tak to byście narzekali, ze się zlewa wszystko ;p
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Ta, a na skinie gupv2efbsfhbsd dalej jak się zmienia tło, to po odświeżeniu przestawia się na standardowe ;f
 

Gray_Fox

Zdradziecki Lis
Dołączył
17.2.2009
Posty
29
Co wyście zrobili z tym portalem? Oczojebne to wszystko, niby nowoczesność, ale w gruncie rzeczy strona nie przyciąga, w zasadzie nic na lepsze.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Hejter! );


No dobra, zaryzykuję... Widzę, że coś zmienialiście na stronie, ale przypomnę o tłach pokazujących się po najechaniu na opcję menu - przy Risen i Risen 2 są zbyt wąskie, przydałoby się też takie przy Forum.


BTW, dobrą opcją byłoby na forum wyskakujące okienko z informacją o wypełnieniu skrzynki.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Co wyście zrobili z tym portalem? Oczojebne to wszystko, niby nowoczesność, ale w gruncie rzeczy strona nie przyciąga, w zasadzie nic na lepsze.

Zawsze niezmiennie bawią mnie takie melodramatyczne teksty: CO wyście zrobili z tym portalem? No co takiego? Nie idzie go czytać bo po oczach daje? Masz cofkę wchodząc na GUpa? Choć bardzo się starasz, nie możesz wytrzymać dłużej niż minutę, po czym zamykasz stronę? No co?

Prawda jest taka, że co by się nie zrobiło, jak nie usprawniło, czy upiększyło- zawsze znajdą się takie i inne indywidua, którym wszystko nie pasuje i zawsze będzie źle. Co innego uwagi natury technicznej, dotyczące jakichś detali wartych zmiany (takie tu padają), ale takie biadolenie, dla biadolenia jest śmieszne, żeby nie powiedzieć głupie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Prawda jest taka, że co by się nie zrobiło, jak nie usprawniło, czy upiększyło- zawsze znajdą się takie i inne indywidua, którym wszystko nie pasuje i zawsze będzie źle. Co innego uwagi natury technicznej, dotyczące jakichś detali wartych zmiany (takie tu padają), ale takie biadolenie, dla biadolenia jest śmieszne, żeby nie powiedzieć głupie.



Btw na poprzedniej odsłonie też sie podniosło larum, a po czasie wszyscy się przyzwyczaili. Ale akurat grey foxem to nie ma co się zbytnio przejmować. :bobrface: Taka natura zdradliwego lisa :trollface:
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Btw na poprzedniej odsłonie też sie podniosło larum, a po czasie wszyscy się przyzwyczaili. Ale akurat grey foxem to nie ma co się zbytnio przejmować. :bobrface: Taka natura zdradliwego lisa :trollface:
Zawsze są inne serwisy Gothica :trollface:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom