Gothic Up - Nowa Odsłona

Status
Zamknięty.

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jak zauważyliście bądź nie, na stronie głównej od pewnego czasu wprowadzano zmiany. Efektem tych zmian jest zupełnie owa odświeżona stronka. I tutaj pojawia się pytanko do was użytkowników.

Jak oceniacie nową odsłonę? Co wam się w niej podoba, a co byście zmienili?

Czekamy na wasze konstruktywne opinie ;)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Z początku troszeczkę dziwnie się poczułem, w końcu przestawiliśmy się ze stylu... hmm, nazwijmy to sprawiającego wrażenie starego na coś nowocześniejszego. Uważam jednak, że prezentuje się to bardzo schludnie i podoba mi się. Rozwijane menu przy wyborze artykułu to dla mnie strzał w dziesiątkę. Jedynie ta szarość w tle wygląda nieco monotonnie i według mnie przydałoby się coś zdziałać (obrazek pojawia się dopiero po zjechaniu na sam dól strony).
Generalnie zmiana na plus.

@Down
Rzeczywiście, dziękówka.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Z początku troszeczkę dziwnie się poczułem, w końcu przestawiliśmy się ze stylu... hmm, nazwijmy to sprawiającego wrażenie starego na coś nowocześniejszego. Uważam jednak, że prezentuj się to bardzo schludnie i podoba mi się, choć ta szarość w tle wygląda nieco monotonnie i według mnie przydałoby się coś zdziałać (obrazek pojawia się dopiero po zjechaniu na sam dól strony).
Generalnie zmiana na plus.
Przed pisaniem postów w tym temacie prosiłbym o usunięcie ciasteczek oraz odświeżenie strony. Arven, tło jest inne. :)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Taki styl strony (nie wiem jak to się fachowo nazywa) jest strasznie popularny ostatnio w internecie. Sam kiedyś kupowałem taki ze znajomymi. Wątpię abyście go sami pisali, więc pewnie też został kupiony. Generalnie gdyby nie jego popularność to można powiedzieć że strona wygląda ciekawie. Jednak standardowy układ mi się o wiele bardziej podobał. Jest kilka błędów, min. gdy najedzie się na modyfikacje to tło podskakuje lekko w górę, możliwe że to tylko u mnie (nie mam panoramicznego monitora) ale jednak błąd jest.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Całkiem fajnie wygląda, przejrzyste. Wiadomo, trzeba będzie się przyzwyczaić do tego i po jakimś czasie każdemu będzie pasowało :)
Na razie rozwijane menu przy artach sprawia dla mnie wrażenie chaosu i bałaganu ale pewnie przejdzie mi :D A co do tła, to dla mnie mogłoby być jakieś ciekawsze...
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Całkiem fajnie wygląda, przejrzyste. Wiadomo, trzeba będzie się przyzwyczaić do tego i po jakimś czasie każdemu będzie pasowało :)
Na razie rozwijane menu przy artach sprawia dla mnie wrażenie chaosu i bałaganu ale pewnie przejdzie mi :D A co do tła, to dla mnie mogłoby być jakieś ciekawsze...
Co rozumiesz przez "ciekawsze"?
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
To że mogło bybyć dla mnie ciekawsze niż jest obecne?
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Układ w nowym stylu mi się podoba, ale kolory - nie bardzo. Są trochę oczoje... drażni oczy wielobarwność tła. Ciemne kolory lepiej pasowałby i do klimatu Gothica, i ogólnie byłyby milsze oku.
Jeśli jednak zostaje, to może dałoby radę zmienić białą czcionkę w menu?

Tło - pojawiająca się ramka - po najechaniu na Risen i Risen 2 jest zbyt wąska.

Nie wiem jak fachowo się nazywa animowana ramka z newsami, ale przydałyby się tam podpisy do screenów - albo jakaś ramka z tematem newsa, albo chociażby krótka informacja pojawiająca się po najechaniu kursorem.
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Ten kto się nie zmienia, ten podobno stoi w miejscu - czy jakoś to szło. W każdym razie zmiana się mi podoba. Swojego czasu sporo narzekań było, że w celu znalezienia jakiegoś arta z Gothic 1 trzeba było przesuwać stronę w dół i tracić czas. Teraz mamy nadzieję, że strona stałą się bardziej funkcjonalna. Oczywiście, nie jest skończona w 100%, bo nawet jeśli zostaną skończone prace graficzne to pozostaje jeszcze posprawdzać artykuły i ponaprawiać je.

Tło:
Ładne połączenie artworku z Risen 2 i Arcanii. Dobrze, że jest statyczne. W przyszłości można się pokusić o poszczególne tła dla danych sekcji, o ile jest to technicznie możliwe.
Przyciski:
gdy najedzie się na modyfikacje to tło podskakuje lekko w górę, możliwe że to tylko u mnie (nie mam panoramicznego monitora) ale jednak błąd jest.
to samo co u Feo mam.
Poczekam, aż Kac ogłosi zakończenie prac wtedy się konkretniej wypowiem.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Nie wiem jak fachowo się nazywa animowana ramka z newsami, ale przydałyby się tam podpisy do screenów - albo jakaś ramka z tematem newsa, albo chociażby krótka informacja pojawiająca się po najechaniu kursorem.

Po prawej stronie.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Wiem, że jest po prawej stronie, ale tam są tylko pierwsze słowa artykułu, które niewiele mówią - lepszy byłby nagłówek.
No i... skoro jest po prawej, to po co same zdjęcia po lewej? Przydałoby się coś innego albo z jednej, albo z drugiej strony (może najnowsze tematy po prawej, a newsy z lewej albo najciekawsze screeny z lewej?).
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Ten kto się nie zmienia, ten podobno stoi w miejscu - czy jakoś to szło. W każdym razie zmiana się mi podoba. Swojego czasu sporo narzekań było, że w celu znalezienia jakiegoś arta z Gothic 1 trzeba było przesuwać stronę w dół i tracić czas. Teraz mamy nadzieję, że strona stałą się bardziej funkcjonalna. Oczywiście, nie jest skończona w 100%, bo nawet jeśli zostaną skończone prace graficzne to pozostaje jeszcze posprawdzać artykuły i ponaprawiać je.

Tło:
Ładne połączenie artworku z Risen 2 i Arcanii. Dobrze, że jest statyczne. W przyszłości można się pokusić o poszczególne tła dla danych sekcji, o ile jest to technicznie możliwe.
Przyciski:
to samo co u Feo mam.
Poczekam, aż Kac ogłosi zakończenie prac wtedy się konkretniej wypowiem.
"Kto stoi w miejscu ten się cofa" :)
Tło będzie zmienione na inne, bo obecne (facet z risena + zamek z arcanii) ludziom się nie podoba. Co do backgroundów do danych sekcji - powinno się dać. Jeżeli Kac jest 'za' i zrobi coś w tym kierunku, tła takie powstaną.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Zdecydowanie lepiej jak tło jest już nieruchome, to na plus :cool: . Co mi się nie podoba, dwa Slidery z newsami, pierwszy, pod headerem jest fajny, tylko ten obrazek Gothic 3 Comunnity project coś nie tak wygląda, ale ogólnie to do pierwszego slidera nie mam co zarzucić. Natomiast drugi, ten co 3 newsy z prędkością światła się zmieniają (8 nowych screenów, Gothic magazine i coś tam jeszcze) To ja bym go w ogóle wywalił, bo po co dwa takie gówienka? Kolejną rzeczą jest to, że w headerze nie wszystkie menu sie zmieściły w linii i poleciały na górę, przeniósłbym np główną nawigację, mody i prace zakonne do modułów po lewej stronie artykułów, wiem, że da się tak bo widziałem ten lay w oryginalnej wersji. Jeżeli chodzi o same menu, to rzeczywiście Vas dobrze mówi, że ciemniejsza czcionka, w ogóle całą ją bym zmienił.
Co do backgroundów do danych sekcji - powinno się dać. Jeżeli Kac jest 'za' i zrobi coś w tym kierunku, tła takie powstaną.
Chyba się nie da, można zrobić tło z takiego jakby pokazu slajdów, ale odmienne tło dla każdej sekcji to raczej niemożliwe.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
No właśnie to mi nie pasuje :p
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Natomiast drugi, ten co 3 newsy z prędkością światła się zmieniają (8

Jesteś świadom, że naciskają na dany news z tego, stopujesz go? I swobodnie przeczytasz, nawet Biblię...


Risen celowo jest wywalony do góry, aby było ponad serią gothic.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
I tak fajnie by wyglądało bez tego drugiego slidera i z jakimś modułem z boku, pełniej by było, bo teraz z deczka pusto.
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
no tak mi to jakoś za bardzo "forumowo" wygląda... stary wygląd ze skórką nowego by było dobre. tylko przez ten nadmiar "rzeczy" w słabszych komputerach muli dosyć mocno, a wcześniej płynniutko strona działała

down: racja, więcej nie wchodzę na forum pod wpływem...
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
no tak mi to jakoś za bardzo "forumowo" wygląda... stary wygląd ze skórką nowego by było dobre
small_subtle_facepalm.png

nie pisz lepiej w tym temacie..

Obrazki ze slideshowa będą miały takie same wymiary i ogólnie powinny później ładnie wyglądać. Więc tym się nie przejmujcie. Podpis też będę mógł jakiś dodać w razie konieczności.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom