Gothic - Mój Pierwszy Raz

meiram

New Member
Dołączył
16.3.2008
Posty
26
W sumie już na to pytanie odpowiedziałam zadając pierwsze pytanie na tym forum...grę kupiłam jakieś 2 tygodnie temu (G2), bardzo mi się spodobała i kilka dni temu dokupiłam w Empiku G1 i Noc Kruka. Gram w G1 obecnie. O serii czytałam wiele razy w gazetach z grami. G2 kupiłam po prostu, przeglądając na półce z grami w Empiku. Pomyślałam sobie "...już tyle o tym czytałam, może warto spróbować w to zagrać..." i WARTO... :) :)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Ze mną było podobnie jak u reszty ;]. Zaczęło się od tego że tata jak zwykle co tydzień gdy przyjeżdżał z pracy przywoził mi jakieś gierki na kompa (nie będe mówił czy piraty czy oryginały). Jak zwykle wszystkie zainstalowałem. Jedną z gier był Gothic 2. Włączyłem. Jednak strasznie z początku przycinało, a co najważniejsze nie wiedziałem o co chodzi. Wyłączyłem i już miałem odinstalować kiedy siostra siadła na kompa i zaczęła grać. Gdy doszła na farmę lobarta zawołała mnie. Ja coraz bardziej zaciekawiony zamieniłem się miejscami z siostrą ;]. Gdy zobaczyłem mury miasta byłem w niebo wzięty ;p. I zaczęło się. Granie całymi dniami a czasem i nocami. Przyznam, że gdy zacząłem grać w Gothic miałem 8-9 (nie pamiętam dokładnie) lat. I do tej pory jestem wiernym jej fanem, nawet trójki.

Pozdrawiam..
 

Ragnarokma

Member
Dołączył
21.3.2008
Posty
34
Ja gothica (1) tę kupiłem gdy podczas wakacji obchodziłem z wujkiem sklepy z grami. Obejrzałem opis , spytałem się o opinię sprzedawcę i wyszło, że jest to gra warta do kupienia. Kiedy wróciłem do domu włączyłem ją nie spodobała mi się zbytnio jednak zachowałem ją na przyszłość.Po roku przyszedł do mnie kolega. Chciał pożyczyć jakąś grę. Zaczął szukać i znalazł gothica. Postanowił w niego zagrać. Następnego dnia w szkole opisał mi ją i powiedział, że jest on wspaniały. Natychmniast wziąłem od niego płyte i zainstalowałem. Wtedy też mi się spodobała. I tak mi już zostało...
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Moja historia też raczej do najdziwniejszych nie należy.Pewnego razu w podstawówce(chyba 6 klasa)kumpel opowiadał mi o grze w stylu średniowiecznym,z mieczami,zbrojami,itp.Zainteresowała mnie tym bardziej że panował wtedy szał na Władce Pierścieni który udzielił się także mi.Ale jakoś nie miałem okazji żeby od niego pożyczyć tym bardziej że cd-rom mi się spalił.Aż któregoś dnia w wakacje idę do kumpla i widzę gazetę z gierkami(chyba PLAY).Na płycie była pełna wersja G1.Słysząc wcześniejszą opinię kumpla z klasy powiedziałem żeby instalnoł.Po 10-15min wyłączyliśmy.Co to kur** za sterowanie??Ale za kilka dni przychodzę do kumpla i widzę że całkiem nieźle pomyka.Pokazał mi co i jak,i też zaczołem. No a potem dorwałem G2 i NK i tłukłem do upadłego podobnie jak z G1 zarywając nocki.Sorry najpierw samego G2 przeszedłem a dopiero potem dodatek :p A G3??Po prostu zakochałem się w grafie i sposobie wykonania.To co że nie dorównuje G1?Żadna gra już mu nie dorówna. ;)
 

kamil-magic

New Member
Dołączył
10.4.2008
Posty
4
Ja dowiedziałem się o grze od kumpla, który miał hopla na punkcie gothicka (wtedy jeszcze I i II). Zainteresowałem się grą i teraz jestem fanem :) ;)
 

Kazus

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
40
Mój brat grał w Gothica. Codziennie przez długi czas słuchałam jedynie muzyki z gry przez ścianę. Doprowadzało mnie to do szewskiej pasji (deliktanie rzecz ujmując).
Pewnego dnia w czasie jakiejś rutynowej awarii internetu strasznie sie nudziłam. Poszłam więc bratu pomarudzić czy nie ma czegoś ciekawego dla mnie. Dostałam Gothica, zainstalowałam i grałam jeszcze długo po tym jak internet powrócił.
Co ciekawe to, że gram zmobilizowało brata i wreszcie przeszedł grę w całości i na małej ilości kodów. W sumie wkurzało go to, że lepiej radziłam sobie bez kodów niż on z kodami.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
no wiec tak sie to zaczelo: z 4 lata temu w szkole kolega sie podniecal Gothiciem II, no to mowie moze warto w to zagrac. I poszedlem do kolegi i spytalem cyz ma gothica powiedzial ze ma 1 czesc i ze mi przegra no i zaczalem grac nie wiedzialem co sie dzieje na poczatku :D az nauczylem sie zakladac i uzywac bron zalozylem zardzewialy miecz i myslalem ze jestem potega wiec poszedlem na 0lvlu na orka 1 cios i gryzlem ziemie xD ale zaprzysieglem zemste! ;p i nauczylem sie stopniowo grac :D
Przeszedlem G1 po okolo miechu xD i kupilem G2 przeszedlem i kupilem jakis czas pozniej Noc Kruka a pozniej u kolegi w G3 gralem.

@up ja sie meczylem bez kodow od poczatku i dalem rade ;p
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Nie uwierzycie!!! Moj kolega opowiada mi o gothic3 ze super gra i ze fajna grafika. Wiec pytam sie go czy mi pozyczy gre? Instaluje u siebie i zaczynam grac. Ale sie scinalo poniewaz mialem wtedy tylko 512 ramu. Wiec pogralem chwile i odstawilem gre. Wiec pozyczam gothic2. Instaluje u siebie i zaczynam grac. Na pierwszy rzut oka gra nie przypadla mi do gustu w porownaniu do gothic3. Wiecie dziwne sterowanie, inny system walki. ALe uparlem sie i gralem. Nauczylem sie walczyc i wstapilem do Straznikow. Pozniej jak szedlem do GD nie uwierzycie! Nie wiedzialem gdzie jest zamek bo bylo ciemno. Jak znalazlem zamek probowalem wejsc przez glowna brame ale byla zamknieta. Dopiero potem dowiedzialem sie o taranie. To tyle. Fajna Historia Najpierw gralem zaczalem grac w najnowsza wersje gothica ,dwojke a na koncu w jedynke :lol:
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
tak w zasadzie mój kumpel cały czas gadał o gothicu
no wziąłem kupiłem sage, zacząłem grać i troche mi sie znudziło
niedługo po tym wyszedł G3 i wszędzie o nim głośno! aż strach lodówkę otworzyć ! :lol:
kupiłem i ...
stałem się wielkim fanem !
później przypomniałem sobie o sadze
przeszedłem i zakochalem się w całej serii
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
U mnie to było tak...
Gdy nie miałem w co grac, zapytałem się kolegi czy ma jakieś gry pożyczyć, zaproponiwał mi gothica więc go wziełem.Niewiedziałem co to za gra, gdy zaczełem grać wogóle nie rozumiałem o co biega, nie mogłem dać sobie rady z zadnych potworem.Byłem komplenie zielony i gra sie wkońcu znudziła.Więc zaczełem grać w inne gry...Puzniej gdy przypomniałem sobie o gothicu zaczełęm w niego grać, posiedziałem troche i zaczaiłem o co chodzi w tej grze :p Zaczełem przechodzić gothica pomalutku, gdy byłem już w 2 rozdziale gra stała się bardzo wciagająca i przyjemna :) :D gdy przeszłem gothica po raz pierwszy bardzo chciałem zagrac w gothic 2.Bo byłem ciekawy jakie są dalsze losy naszego bohatera xD Ale nie miałem z kąd wziąśc gothica 2, żaden z moich kolegów, znajomych nie miał gothica 2, a w sklepie to... nie ma o czym gadać, w moim mieście nie ma sklepów z grami.Nie grałem w gothica przez kilka tygodni,potem znowu zachciało mi się w niego grac, przesłem go 6 razy :p Gdy mój kolega powiedział mi że ma gothica 2 natychmiast od niego pożyczyłem zainstalowałem i zaczelem grąć.Przeszlem go 4 razy, potem już zdobyłem dodatek noc kruka.Przeszłem gothica 2 z dodatkiem noc kruka chyba 3 razy.Gdy zrobiło się tak głośno o gothic 3,także miałem zamiar w niego pogrąc.Gdy dowiedziałem się że na mojego kompa nie pujdzie gothic 3 to odpuściłem sobie z nim...I tak zostałem wielkim maniakiem oraz fanem gothica ^^ Przechodziłem potem juz tylko gothica 2 bo nie chciało mi się wracać do starych czasów beziego...
 

kobylka

New Member
Dołączył
21.10.2008
Posty
17
Hehe ale to było daaawno temu..ledwie to pamiętam. Gothica1 kupiłam wraz z jakąś gazetą <nie pamiętam jaką możliwe że klick>
I tak się jakoś ułożyło że gdy instalowałam tą jakże wspaniałą gre do mojego pokoju wpadł brat z kumplem i mnie przegonili z kąpa ale jak przyszłam z powrotem po jakieś godz. zobaczyłam jak grają w MOJĄ gre hehe..i tak to sie zaczeło..... później to siedziała przed tą grą cała trójca <ja, brat i jego kolega> ehh stare dobre czasy.... Początki były trudne ale się nie poddaliśmy..Wytrwaliśmy aż do Śniącego :D

Gothica2 też przeszliśmy wspólne...
 

phenomx4

New Member
Dołączył
29.10.2008
Posty
6
ciekawe... mi gothica wtedy jeszcze 1 pokazal moj aktualny szwagier no i tak mi sie giera spodobala ze gralem i gralem no i jakos 11 razy przeszedlem :p potem byla 2 a potem oczywiscie noc kruka (gralem na pentium2 400mhz 256ram sdr i radeonie 9800se jakos lecialo..) teraz gram w gothic 3 i mysle ze bede gral we wszystkie czesci jakie wyjda(mam nadzieje ze mi poleca :) )
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Moja historia z Gothic zaczeła się z 5 lat temu jak to pzychodzę do kumpla, a on akurat zabija śniącego.
Zaciekawiła mnie zbroja Bezia i filmik na końcu. Chciałem go od niego pożyczyć, ale w końcu zapomniałem.
Wracam do domu odpalam kompa włączam Emule wpisuję GOTHIC i wyskoczyło mi tylko G2 więc ściągnąłem
i zacząłem grać. Ta gra bardzo mnie wciągneła, bo nie usuwałem jej chyba przez 2 lata. Potem Nowy komp
i troche zapomniałem o Gothicu. Gdzieś w zeszłym roku G2 NK był w CD ACTION więc go kupiłem bo mi
się przypomniał =]. Tak dalej w go gram. A G1 to kiedyś przez przypadek gdzieś znalazłem.
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
CYTAT(dudekkss @ 26-04-2007, 09:53) index.php?act=findpost&pid=139616
Moja historia nie jest zbyt wybitna ani ciekawa ale jakaś jest.
A więc byłem wtedy w domu. Padał deszcze i było brzydko. Nagle wpada mój ojciec i pokazuje mi płytę z napisem Gothic 1. Hmmmm czemu nie. Zainstalowałem, włączyłem. Pierwsza reakcja : Ale czad !. No i grałem. Miałem wersję po niemiecku także była jazda. Doszedłem do trzeciego aktu. W tym momencie nie wiedziałem co robić dalej i porzuciłem dalszą grę. Po kilku miesiącach mój ojciec przyniósł polską wersję. Wtedy nie było zmiłuj. Grałem jak natchniony, dopóki nie przeszedłem. Następnie oczekiwałem na drugą część gry. Wyszła, kupiłem i znowu jak maniak siekałem do końca. Następnie NK aż w końcu Gothic 3.

u mnei podobnie tylko zamiast ojca wuja mi gre przyniósł
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
U kumpla widziałem pierwszy raz gothic 1. Kiedy tak patrzyłem jak on zabija orków na cmentarzysku i opowiada mi fabułę to mnie strasznie wciągnęło. Mój pierwszy gothic to był gothic 2. Nie pamiętam skąd wziąłem piracką płytkę tej gry, ale na początku jakoś mi się nie bardzo podobało. Miałem długą przerwę i postanowiłem jeszcze raz zobaczyć tą grę i mnie bardziej wciągnęło, ale pirat jak pirat gra nie chodziła najlepiej. Kiedyś poszedłem z mamą do super marketu w Krakowie i tam wypatrzyłem gothic 1. Od momentu rozpoczęcia instalacji gra pochłonęła mnie zupełnie i rozpocząłem moją przygodę z sagą która trwa do dziś.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
no dobra teraz ja :D
za czasów szkolnych LO - sto lat temu gdy były kompy na duże dyskietki a na małe stacje Dyskietek to było marzenie <_<
grało się w jakieś jaskiniowce (history) czy jakoś tak :p i jakieś labirynty
potem kulałam w kulki i superklikacza.
własny komp szlak trafił i koniec z grami :( .
u przyjaciół graliśmy w Syberie nawet mnie wciągało tylko było za mało akcji.
w końcu w zeszłym roku dorobiłam się nowego laptopka :D.
w gazecie wyborczej była cd z pierwszą płyką a na niej 4 gry . okładka gothica - oj wyglądała strasznie. coś mi ta nazwa mówiła ale nie mogłam sobie przypomnieć. od razu kupiłam (kurcze reszte cd przegapiłam :angry:) . nie zdązyłam dojśc do domu a już oglądałam okładkę z każdej strony. poczytałam cd z tyłu, serce waliło chyba z 250/min a oczy o mało z orbit mi nie wyskoczyły i szybko do kompa :D.
oj jak szło mi to ciężko :unsure: . matka mnie dopingowała (walnij go! itp :ph34r: ) i tak grałam ja 28 letnia baba i moja matka 55 letnia :D.
od tej pory obie jesteśmy maniaczkami tej serii a moja matka każe mi czekać z następnym rodziałem aż przyjedzie z roboty :lol: oczywiście nie czekam - najwyżej jej save wczytuje
kurcze chyba nigdy mi nie przejdzie :D
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
Jednego deszczowego dnia, paląc pal mala w chacie kumpla, niezidentyfikowane coś użądliło mnie w müsk. Nagły dreszcz zwrócił mi info, że kuzyn gra od niedawna w Gothica 2, co było najwidoczniej kontynuacją pierwszej części tejże gry, znanej mi... z telewizji. Opuściłem siedzibę znajomka po inteligentnej rozmowie na temat rzodkiewek i jakie to one zdrowe na nerki. Deszcz nie dawał zapalić kolejnych sztang, więc z chodu przepełzłem w bieg. Kuzyn nie mieszkał daleko, tak że było nad wyraz fajnie, gdy w garażu mego wujulka zadymiłem (tak, nałogowa ze mnie świnia). Byłem na miejscu, parter zostawiając w tyle, natrafiłem na osobę, do której tak poczciwie zmierzałem. Odpalił kompa, odpalił Gothica, popatrzyłem, spróbowałem, zajuchciłem na miecha, zamykając za sobą drzwi.

Tak, od g2 się zaczęło.
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
U mnie to było tak.Kiedyś (może 2 lata temu) koleżanka na urodziny mnie zaprosiła.Zjedliśmy tort, potańczyliśmy aż w końcu zaczęło nam się nudzić.Kiedy podpieraliśmy ściany jej brat spytał się czy nie chcemy pograć w grę.Kilku moich kolegów się zgodziło, ale ja tak byłem senny, że siedziałem wciąż na fotelu.Jak znudziło mi się siedzenie to pomyślałem "Czemu nie popatrzeć jak grają?".Wchodzę do jego pokoju, patrzę a tu na ekranie chodzi jakiś ludek w sukience drogą.Pytam się "Co to za pedalska gra?".A oni mi na to Gothic 2:Noc Kruka".Nie zainteresowałem się tym i kiedy skończyła się impreza wróciłem do domu.Chyba rok później pojechałem do takiego innego kolegi na urodziny odpala kompa i z moim bratem słuchają muzyki.Ja tak z nudów zacząłem przeglądać mu szafki :D patrzę gra "Gothic".Mówię do siebie "Zaraz, zaraz ja znam skądś ten tytuł.".Zapytałem się kolegi czy nie pożyczy mi 2.Ale on mi mówi żebym najpierw przeszedł jedynkę.Pomyślałem, że ma rację.i wyszedłem kiedy dojechaliśmy do domu dorwałem się do komputera i zainstalowałem legendarny tytuł.Po pierwszych minutach grania trochę się wkurzyłem, ale nie odłożyłem na półkę grałem, grałem, aż zostałem magiem ognia.I tu nagle przypomniały mi się urodzinki na których widziałem NK.I wtedy wpadł mi do głowy pomysł, że skoro w "Nocy Kruka" są magowie ognia to w podstawce G2 też.Po przejściu pierwszej części Gothica pomyślałem "Pożyczę se dwójkę!".I pożyczyłem.Od tamtej pory jestem zagorzałym fanem Serii "Gothic".
 

salzbuski

New Member
Dołączył
10.9.2008
Posty
15
Kiedy jeszcze chodziłem do szkoły pewien mój kolega pożyczył mi ją mimo iż nie chciałem. Na początku było mi nudno grać w taką grę , ale jak się wciągnąłem to nie mogłem odejść od kompa. Potem pożyczyłem 2NK i kupiłem G3.
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Kumpel nie potrafił zainstalować gry którą dostał od kuzyna. Wyśmiałem go a on zaczął bredzić ze to niby płytka jest zepsuta. Powiedziałem że wezmę ją do siebie i sprawdzę na moim blaszaku. Oczywiście normalnie się gra zainstalowała ( Trzeba było jedną czynność wykonać, ale to pod piractwo podchodzi). Znów go wyśmiałem po czym odesłałem do domu, bo sam chciałem sprawdzić czy opłacało się wokół tej gry tyle zamieszania robić......opłacało.
 
Do góry Bottom