Gothic 5 Piranha Bytes ?

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Tak sobie myślę czy w Gothic 5 nie będzie fuzji z Risen 3. Skoro PB wypromowała kolejną markę to albo przyjdzie jej tworzyć następną, albo dwie cenione połączyć. A sam tytuł już mniej ważny będzie.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
to byłoby coś niezwykle ciekawego i chyba innowacyjnego. I w sumie połączenie obu fabuł nie byłoby jakimś wielkim problemem. Gorzej sprawa wyglądałaby jednak w przypadku połączenia mechanik gry i światów - chociażby broń palna. Ale i na to dałoby się znaleźć jakąś kit bajerę.
Niemniej jednak wątpliwa jest to sprawa :(.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Mnie nie bardzo podoba się pomysł połączenia. Mimo wszystko to dla mnie nadal dwa oddzielne światy ze swoimi cechami i realiami.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja też uważam, że to niezbyt dobry pomysł (wow, zgadzam się w czymś z yeedem :trollface:).

Nie przyzwyczajaj się :trollface:

Zresztą nie ma co dywagować na ten temat, gdyż wątpliwe jest, aby PB wzięło się z serię Gothic jako taką, a co dopiero za tak karkołomną fuzję... Nie sądzę, aby w ogóle takie pomysły chodziły im po głowie.

Szybciej już będą robili obie serie na przemiennie, choć to także ryzykowne prognozy.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Nie jest nawet głupi pomysł, mogło by być nawet coś fajnego. Choć osobiście nie grałem w Risena ale zbierał on pozytywne komentarze więc coś ciekawego pewnie by im wyszło. Choć i tak wydaje się to mało prawdopodobne...
 

sep z gothica

New Member
Dołączył
27.6.2011
Posty
15
coś takiego byłoby świetną opcją bo fani zastanawiali by się jak wyglądać będą stare postacie takie jak diego i inni który by zostali przeniesieni i załatwiło problem robienia na przemian gier, połączyło by dwie grupy fanów no i dodało by nowe umiejętności
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
To jest poroniony pomysł moim zdaniem;d Koksy z myrthany spotykają się z koksami z farangi...i co? Usiądą sobie przy piwku i pogadają co tam słychać w wielkim świecie? :) Nie,nie,nie...jak dla mnie to to jest beznadziejny pomysł który mam nadzieję że nie zostanie wcielony do życia^^
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jakby trzeźwo n to spojrzeć to pomysł jest poroniony, a szanse na jego realizacje są dość mizerne :)
 

dominik12bbn

New Member
Dołączył
1.7.2011
Posty
1
nie znam lepszych gier jak gothic za czasów PB a arcania jest gorsza niż gothic 1,2,2 noc kruka, 3 myslałęm ze choć fabuła będzie fajna ale cała gra do kitu xD wiem cos o tym bo kazdą część przeszedłem po pare razy pozdro
 

waski065

New Member
Dołączył
19.7.2011
Posty
2
A co byście powiedzieli na Korinis w czasie istnienia bariery? Np. Gothic 5-The Beginning :)
Przecież nigdy nie zostało wyjaśnione za co zrzucili bezia za barierę :D
Wyobraźcie sobie comiesięczne dostawy niewolników, ludzi którzy rozładowują skrzynie ze statków, innych ludzi ciągnących wózki z towarami.
Straganiarzy krzyczących o swoich towarach, i ogólnie identyczne Khorinis co w 2 (układ domów, rzemieślników, itp.) tylko w nowej szacie graficznej.
A fabuła tez nie jest problemem, choć nigdy dobrej nie wymyśliłem :D Zaczął bym w ten sposób:
Bohater ( czyli bezi z 1,2,i 3 części) budzi sie w swoim domu nad morzem niedaleko Ardei. Przy nim jakaś kobieta, po rozmowie okazuje sie ze jest jego żoną i matką jego syna a sam Bezi jakimś rzemieślnikiem (górnikiem pracującym w kopalni Reddock). Nagle bezi wraca z pracy zastając niewiadomego pochodzenia człowieka całego zakrwawionego w domu beziego.
Po rozejrzeniu zauważył ze jego żona i syn nie żyją a człowiek ma nieludzkie oczy i głos gdyż był zawładnięty przez jakiegoś demona dajmy na to :D
Jak wiadomo bezi nie dał rady by go pokonać i tajemniczy człowiek uciekł. Bezi wyrusza po kraju w poszukiwaniu tajemniczego mężczyzny (podczas swojej wędrówki spotyka róznych ludzi, staje się silniejszy i takie tam:D). Wpleść do tej fabuły rozdziały dużo zadań pobocznych itp. No i nareszcie bezi spotyka swojego wroga za wyspie Khorinis. Oczywiście bezi już jest the beściak i rozwala człowieka-demona w środku Khorinis (lecz okazuje się ze w trakcie jego pogoni człowiek-demon został tam jakąś szychą) i po skończonej walce którą wygrał bezi demon ostatnimi resztkami rzuca zaklęcie zapomnienia na beziego. Lecz inni ludzie pamiętają co się stało i wtrącają nic nie pamiętającego beziego za barierę. I na moje tak to się kończy.
Może moja fabula i jest do kitu ale bardzo spodobał mi się pomysł Khorinis pełnego życia a nie stojący straganiarze jakby mieli kołki w ...gdzieś :D
 

Supernatural

New Member
Dołączył
16.7.2011
Posty
2
Dobre:D,miałem podobny pomysł jeżeli chodzi o wydarzenia zanim Bezimienny trafił do kolonii,gdzieś to nawet na forum napisałem,
To mogło być interesujące moim zdaniem:D
 

Kysiu20

New Member
Dołączył
5.6.2011
Posty
2
Remake jest możliwy. Lecz wątpie żeby PB robiła piątke dalej w Myrtanie. Sam chciałbym beziego w Khorinisi Górniczej Dolinie...marzenie. Przeszedłem właśnie Risena, bardzo fajna gierka powracająca do prawdziwych klimatów Gothica. Ale Gothic to Gothic tej gry raczej nic nie zastąpi. Ale pomyślcie jak by wyszedł Gothic czy byście go nie kupili [...]Narazie czekam na Risena 2 i dalsze ruchy PB.

Kolego, jeszcze raz zamieścisz w poście teksty niezgodne z regulaminem, a dostaniesz warna.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Ja myślę, ze jeśli pojawi się Gothic 5 to będą to dalsze losy Bezimiennego toczące się po Arcanii lub też G5 będzie opowiadał historię tego co się działo pomiędzy zmierzchem bogów a arcanią i podczas niej z punktu widzenia starego beziego :)
 

hubi24c

New Member
Dołączył
26.7.2011
Posty
1
Według mnie dobra też by była część wyjaśniająca co Bezi robił przed wrzuceniem do bariery :D ale nie w stylu prologu tylko z jakąś ciekawą fabułą :p
Może jakiś zespół moderski by się za to wziął ;?
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Póki co pracujemy (Soulfire) nad Dziejami Khorinis, gdzie pokazujemy Khorinis za czasów dobrobytu.
Bariery jeszcze nie ma ale większość, co w 1 i 2 było zniszczone tutaj będzie odnowione (chociażby wieża zamkowa).
Nie sterujemy chyba także bezim, ale ma być zastąpiony inną, ciekawszą postacią.
Mod do G2NK


Nad samą częścią 5 nie będę się rozwodził, Piranie nigdy mnie nie zawiodły, więc i teraz im zaufam w sprawie fabuły.
 

puchatek94

New Member
Dołączył
23.10.2010
Posty
2
Co do mnie, to gra Risen mi się podobała, ale szału nie ma niestety. Risenem byłem zachwycony po pierwszych dwóch rozdziałach, potem posypali fabułę, wszystko działo się za szybko... Przynajmniej ja odczułem takie wrażenie, nie spodobał mi się też z drugiego powodu, a mianowicie: gdy kończymy Gothic(jakikolwiek), to jesteśmy już tak silni że walka z paroma naprawdę silnymi przeciwnikami( W G1 np: Ork Strażnik, czy Ork Strażnik Świątyni, w G2 Ork Elita, w G3 np. Ogr) nie sprawiała ogromnej trudności, a ja grając ścieżką bandyty, miałem spore problemy z zabiciem 3 Jaszczuroludzkich Elitów, może to dlatego że źle grałem ;(, ale siłe miałem ponad 100, i brat miał podobne problemy :). W Risenie było też stosunkowo mało zadań pobocznych.

Wracając do G5 to chciałbym żeby takowy wyszedł, i podobnie jak kilku już użytkowników wyżej, chiałbym aby to był prolog, czyli co to było przed barierą :)
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Mnie zastanawia jedna rzecz. Ciekawe jak by wyglądał gothic gdyby prawa do gry mieli polscy programiści?
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
Według mnie Piranha nie powinna sobie na razie zawracać głowy Gothicem tylko skupić się na R2. Dobrym pomysłem było by zrobienie remake G1 i G2. Dzięki temu marka Gothic przetrwała by jeszcze bardzo długo. Miło byłoby zobaczyć górniczą dolinę na silniku np. Arcanii.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jeden z plusów, dzięki, którym zagrałem w Gothic'a to jego niepowtarzalna grafika :). Serio. Nie sądzę, aby wyszło im na dobre robienie remake'u jedynki i dwójki. To będzie tylko rzut na kasę, a tego PB nie chce robić swym fanom.
 
Do góry Bottom