Gothic 5 Piranha Bytes ?

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Nie no, bez przesady, może jeszcze frytki do tego?:D

Nie nastawiałbym się na powrót na wyspę Khorinis, skoro 2 części się na Niej rozgrywały to wątpię, by twórcy chcieli do Niej wrócić. W ogóle jestem ciekawy kim będziemy grać, bo niestety dość mało prawdopodobne by był to stary dobry bezik.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Oby był. Jeżeli PB tworząc 5 część Gothica będzie brała pod uwagę wydarzenia z Arcanii to może być to wątpliwe, jednak jeżeli stworzą 4 część gothica, ignorując Zmierzch Bogów i Arcanię to chętnie bym zobaczył podstarzałego Bezimiennego, który jako pół-dziadek kolejny raz tryumfuje nad złem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie nastawiałbym się na powrót na wyspę Khorinis,

O czym ty godosz? Przecież świątynie były rozsiane po kontynencie, a nie na Khorinis. Choć po zastanowieniu to fabuła bardziej na dodatek do G3 :)
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Pomysł z wyspami jest tym lepszy, że PB będzie już miało opracowany system podróżowania między nimi (w końcu zastosują to w Risen 2, więc czemu nie w Gothic 5?)

chętnie bym zobaczył podstarzałego Bezimiennego, który jako pół-dziadek kolejny raz tryumfuje nad złem.

Ja również chętnie bym coś takiego zobaczył. Ale jest też inna opcja (nawet uwzględniająca wydarzenia z Arcanii): Rhobar III (aka Bezi) po długiej walce ze Śniącym (w swej głowie oczywiście) umiera psychicznie wycieńczony. Varant i Nordmar na pewno zaraz ogłaszają niepodległość, a Myrtana znów pogrąża się w rozpadzie dzielnicowym (kilka gildii do wyboru). Wtedy do gry wchodzi syn Beziego (swojego czasu spłodzony z Nadią) i jednoczy dawne królestwo swego ojca. Wydarzenia te mogłyby się dziać na kontynencie (miasta uległyby zmianom i rozbudowie po prężnym władaniu Rhobara III) i mógłby być wykorzystany wątek Niezbadanych Krain.

To takie moje fantazje, ale ogólnie chętnie zobaczyłbym w kontynuacji zmieniony kontynent znów poszarpany walkami.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Yeed, piłem do pierwszej części wypowiedzi undertakera. :)

Jeśli chodzi o Świątynie, to pomysł mógłby być ciekawy. No ale nie wiadomo co tam PB wymyślą. Osobiście mogę czekać na tą grę nawet 10 lata, byle była by dobrze dopracowana, a nie wydana tak dla kasy byle szybciej.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja również chętnie bym coś takiego zobaczył. Ale jest też inna opcja (nawet uwzględniająca wydarzenia z Arcanii): Rhobar III (aka Bezi) po długiej walce ze Śniącym (w swej głowie oczywiście) umiera psychicznie wycieńczony. Varant i Nordmar na pewno zaraz ogłaszają niepodległość, a Myrtana znów pogrąża się w rozpadzie dzielnicowym (kilka gildii do wyboru). Wtedy do gry wchodzi syn Beziego (swojego czasu spłodzony z Nadią) i jednoczy dawne królestwo swego ojca. Wydarzenia te mogłyby się dziać na kontynencie (miasta uległyby zmianom i rozbudowie po prężnym władaniu Rhobara III) i mógłby być wykorzystany wątek Niezbadanych Krain.
Bardzo ciekawy pomysł. Do tego można by było włączyć motyw z Khorinis, przynajmniej przez I rozdział, zanim Główny Bohater nie wypłynie na kontynent.
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Bardzo ciekawy pomysł. Do tego można by było włączyć motyw z Khorinis, przynajmniej przez I rozdział, zanim Główny Bohater nie wypłynie na kontynent.

Dokładnie, w końcu jako syn Nadii mógłby właśnie tam zaczynać swą przygodę :). Nie wiem tylko jakby fani odebrali Khorinis w zmienionej szacie graficznej. Ciekawe czy dałoby się odtworzyć należyty klimat tego miasta portowego...
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Oj tam, obojętnie jaka by była fabuła. Ewentualna premiera kolejnej części gry z pod marki Gothic gwarantowałoby przedłużenie żywotności naszego portalu o kolejnych x miesięcy/lat. Się zastanawiałem zawsze, czy nie dałoby się jeszcze rozszerzyć w jakiś sposób mapy świata Gothic. Oprócz znanych nam lokacji jak Myrthana, Wyspy Południowe czy Khorinis
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
@ Up

Na chama na pewno dałoby się poszerzyć, jednak pewnie gryzłoby się to z fabułą jak Arcania z poprzednimi Gothicami. Po prostu to wszystko byłoby naciągane i historia "poboczna" musiałaby być dorabiana (tzn. nie mielibyśmy np. tak jak w Gothicu I i II wzmianek o sytuacji na kontynencie) i wymyślana od nowa, a następnie jakoś wciśnięta w świat i historię Gothica. Uważam, że negatywnie odbiłoby się to na klimacie i lepiej, żeby zostać na starych śmieciach z ewentualnym rozszerzeniem do Niezbadanych krain. A są one dość duże. Zaczynają się na północ od Varantu a kończą się na wschód od Nordmaru. Problemem jednak byłaby fabuła, bo co mogłoby się znaleźć w tych krainach?

Jednak patrząc z innej strony to można by upchnąć "coś" nad Nordmarem. Np. po drugiej stronie mroźnych szczytów Nordmarskich znajduje się nieznany wcześniej obszar. Problemem byłaby fabuła tamtego regionu - mieszkańcy, ich losy ( a może coś na kształt Jarkendaru w Nocy Kruka - jakaś wymarła cywilzacja? ) Pewnie zaraz pojawiłyby się pytania, dlaczego wcześniej o tym nie wiedziano, skoro można byłoby np. tam dopłynąć (a może jakaś dolina, ukryta między górami, otoczona mroźną, górską barierą?). Takie wyobrażenia można snuć w nieskończoność, ale jak widać z pewnością coś by się jeszcze dało upchać do świata Gothica - skoro Nordmar od północy nie styka się z morzem, a i mapa Gothica 3 nie pokazuje całego kontynentu. Więc może jeszcze wszystko przed nami? :)
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Ra, wszytko przed nami i w rękach zdolnych scenarzystów. Jeśli uda im się spójnie połączyć wszystko w całość, to już wg mnie połowa roboty z głowy. Ale to na przyszłe lata domniemania.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ra, wszytko przed nami i w rękach zdolnych scenarzystów. Jeśli uda im się spójnie połączyć wszystko w całość, to już wg mnie połowa roboty z głowy. Ale to na przyszłe lata domniemania.

Dokładnie. Jeśli będzie próba tworzenia Gothica to scenarzyści z pewnością coś wymyślą. Myślę, że jest kilka tropów, którymi można podążyć.
 

chrusciel1989

New Member
Dołączył
14.11.2010
Posty
2
Gothic 5 – Prawa przejdą z powrotem do Piranha Bytes
Po zakończeniu Risen 2 powędrują prawa Gothic przez JoWooD spowrotem do Piranha Bytes.

Po sporze w trakcie rozwoju Gothic 3 w 2007 r., oddzielone przez autora Piranha Bytes wydawcy JoWooD. Prawa do Gothic następnie utrzymywała się na austriackiej firmie JoWood. Powinno to wkrótce się zmienić. W rozmowie z fansite gothicz.net powiedział Mike Hoge, współzałożyciel Piranha Bytes, prawa do Gothica po zakończeniu Risen 2 wrócą do Piranha Bytes.

Według Hoge to nie przez przypadek: "Wróciły prawa do Gothica, Po zakończeniu Risen 2. Dlaczego? Ponieważ my te prawa sprzedaliśmy tylko na określony okres do naszego Ex-Wydawnictwa.

Tak więc, szanse na powstanie nowego Piranha Bytes rozwiniętą częścią znanej serii RPG dla wielu fanów czekających już od jakiegoś czasu. Arcania: Gothic 4 ,producent ostatnia części serii Gothic był niemiecki deweloper Spellbound Entertainment i zdobył międzynarodowe raczej skromne oceny. Możemy więc zobaczyć, czy Piranha Bytes poprowadzi ąe serie na właściwe tory.

By Julian Freudenhammer |
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Piszesz taką polszczyzną, jakbyś był obcokrajowcem dopiero uczącym się języka, albo Polakiem od dawna mieszkającym za granicą i nie często mającym okazję używać mowy ojczystej.
Jeżeli jest inaczej, tzn. mieszkasz w kraju i jesteś polakiem, to powiem tyle: popracuj trochę nad sobą, bo to jest napisane po polskiemu, nie po Polsku.

Druga sprawa: wszystkie te sensacyjne newsy, które tu podałeś względem praw do serii Gothic, są nam powszechnie znane. Jednak z tego co wiemy, szanse na kontynuację historii Beziego pod egidą PB, są na tą chwilę raczej marne. Chłopaki koncentrują się na Risen 2 i zanim jeszcze upadł JoWooD, narodził się już nowy pomysł w tym studiu developerskim. Wątpię więc, aby postanowili robić coś dalej z Gothiciem, a jeżeli nawet, nie nastąpi to w najbliższym czasie.
 

chrusciel1989

New Member
Dołączył
14.11.2010
Posty
2
Piszesz taką polszczyzną, jakbyś był obcokrajowcem dopiero uczącym się języka, albo Polakiem od dawna mieszkającym za granicą i nie często mającym okazję używać mowy ojczystej.
Jeżeli jest inaczej, tzn. mieszkasz w kraju i jesteś polakiem, to powiem tyle: popracuj trochę nad sobą, bo to jest napisane po polskiemu, nie po Polsku.

Druga sprawa: wszystkie te sensacyjne newsy, które tu podałeś względem praw do serii Gothic, są nam powszechnie znane. Jednak z tego co wiemy, szanse na kontynuację historii Beziego pod egidą PB, są na tą chwilę raczej marne. Chłopaki koncentrują się na Risen 2 i zanim jeszcze upadł JoWooD, narodził się już nowy pomysł w tym studiu developerskim. Wątpię więc, aby postanowili robić coś dalej z Gothiciem, a jeżeli nawet, nie nastąpi to w najbliższym czasie.


Mieszkam ponad połowę swego życia w Belgii!! Spróbowałem przetłumaczyć coś z pewnej NIemieckiej strony. http://www.gamestar.de/spiele/gothic/news/gothic_5,37003,2322080.html
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Jeżeli planują zrobić Gothic 5 to wg mnie fabuła zacznie się robić "naciągana" . No bo co? W końcu jest królem więc sam nie pójdzie ratować świata. Chyba że straci tron, ale jak i z jakiego powodu... Zobaczymy co Piranha wymyśli.

PS: Dlaczego ten screen wygląda mi na przerobione "3" na "5". :D
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Patrząc na sukces Risena i entuzjazm fanów związany z oczekiwanie na Risen 2 można dopuszczać także wersje ze Piranha zrezygnuje z Gothica i będzie tworzyć kolejne Riseny. Jednak jeśli powróci do Gothica jestem pewien, że będziemy grac z powrotem starym Bezim a pastuch z feshyr odejdzie w zapomnienie :)
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Tak Risen uzyskał wielki sukces ale zobacz jaki uzyskał Gothic pamiętam te zerwane noce żeby jeszcze pochodzić po świecie Gothic`a lub porobić zadania :D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Well w głowach chłopaków z PB kołacze się jakiś pomysł na grę po Risenie. Ja odebrałem to w perspektywie nowego projektu. Może to będzie nowa-stara zabawka.

Gothic ma potencjał, ale i zarazem niesie duże ryzyko, bo fani są wymagający zwłaszcza po Arcanii.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Ja nie mówię, ze gothic na pewno nie, po prostu ludzie z PB muszą się zastanowić 2 razy, żeby zrobić naprawdę gothicową grę. Żeby od kwintesencji gothica różniła się jedynie lepszą grafiką i jeszcze większa interaktywnością. Grono fanów tej gry jest bardzo wymagające, wystarczy spojrzeć na arcanie która została prosto mówiąc przez wielu użytkowników zeszmacona tylko dla tego ze to NIE JEST JUŻ gothic. Co z tego ze dobra gra ale to nie gothic kuffffaaa!!!! wiec PB musi stworzyć naprawdę świetną produkcje aby wszyscy byli zadowoleni. Przez swoje odejście od serii JoWooD podniósł poprzeczkę. Nie mniej sadze że gothic powróci jednak prawdopodobnie będzie produkowany na zmianę z risenem, co nie znaczy, ze będzie wychodził 2 razy rzadziej, może PB się rozrośnie. Przed nimi naprawdę wiele dróg rozwoju.
 

batziel

New Member
Dołączył
9.5.2011
Posty
21
BP tylko wyporzyczyło parawa do "Gothica" więc PB nie może ich kupić
 
Do góry Bottom