Gothic 5 Piranha Bytes ?

mati179_97

New Member
Dołączył
31.7.2011
Posty
18
Jak dla mnie to obojętnie. Ale wtedy trzebabyłoby się liczyć z faktem że następna częśc Gothica to juz nie będzie ten dobry, dawny Gothic.
 

puchatek94

New Member
Dołączył
23.10.2010
Posty
2
oj tam grafika to dla mnie nawet nie połowa gry. Dla mnie liczy się fabuła przede wszystkim, grafika jest później... Bo np. Nie zawachałbym się zagrać w Gothica 1 z grafiką jak w Mario, a w gra w Arcanie z grafiką bardzo dobrą sprawiała mi ból :)
 

Souler

New Member
Dołączył
25.7.2011
Posty
46
No dobra chyba przesadziłem z tym remake. Jeśli jednak piranie będą robić G5 to muszę się naprawdę postarać.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Nie, nie chcę więcej Gothica. Jeżeli będą tak zabugowane jak Gothic 1, czy 2, to będzie kompletny niewypał. A w pierwszych częściach na bugi się nie narzekało, bo to stare gry i bardzo klimatyczne, ale wpadanie w tekstury przy skakaniu w grze z 2011-2012 roku będzie przesadą.
Najlepiej, jak już napisałem, nie robią nowych Gothiców. Najwyżej niech zrobią ten remake dwóch pierwszych części. Niech nie będzie to jednak silnik z trójki ani z Risena, bo to cienizna. Skok na dwa metry, który można kontrolować "w locie"? Nie, dziękuję.
Powinni po prostu odświeżyć silnik z dwójki, żeby grafika dorównywała pierwszej części Wiedźmina. Byłoby... cudownie.
 

Warnthor

New Member
Dołączył
3.8.2011
Posty
1
Witam. Jestem nowy na forum i będzie to mój pierwszy post.

Co do Gothica 5 to możliwe że wyjdzie, aczkolwiek nie jestem pewien. Jeden z założycieli Piranha Bytes poinformował że odzyska prawa do Gothica, lecz jeden z członków grupy stwierdził że to nie tak. Jeśli G5 faktycznie wyjdzie, to możliwości fabuły mogło by być mnóstwo aby nie powracać do tej z Arcanii. Mogło by być to np. w krainie Orków, daleko na północy Nordmaru lub gdzieś w nieznanych krainach. Nikt tak na prawdę nie wie jaki kontynent jest wielki i co może czychać po drugiej stronie(za niezbadanymi krainami). Jak już było wcześniej napisane, mogło by to być na wyspach świątyń Beliara, które trzeba po trochu zamykać, lub triumfalny powrót Beliara(bezio by miał przechlapane).Teoretycznie seria miała się skończyć na G3 i miała być trylogią, ale ze względu na nacisk fanów(+ nacisk JW który chciał mieć więcej kasy) powstała Arcania - czyli prawdziwe pranie mózgu każdego fana serii. Liczyć tylko że PB ominie Arcanię i dodatek(choć nie będzie to łatwe. Co w tedy zrobić z Arcanią?) i stworzy nową kontynuację losów Bezimiennego bohatera który przeszedł kilka prań mózgu(+Klon Beziego w arcanii). Oryginalny Gothic 4, nie Chińska podróba, Gothic 5 i na tym mógłby być koniec serii(na przykład wielki DEAD Beziego i próba ułożenia sobie życia mieszkańcom Myrthany). Co do Remake'ów to jednak wolę grać na starej grafice. Chociaż w G1 można by ją nieco doprawić(na przykład zlikwidować las który wygląda jak wielki płaski dach).

To na razie tyle. B)
 

waski065

New Member
Dołączył
19.7.2011
Posty
2
A co myślicie o Gothicu w czasie kiedy stara cytadela była jeszcze w swietnym stanie, a gralibysmy autorem pamietnika ze swiątyni sniącego ktory dopiero pod koniec gry trafi jako orkowy niewolnik do budowania swiątyni sniącego ?:D Czasy kiedy to na wyspę przypłynęli dopiero ludzie, a wszystkie ruiny jakie napotkalismy w gothic 1 i gothic 2 były by w niezłym stanie np przezyli bysmy wojnę z budownniczymi jarkendaru :D Była by mozliwosc załozenia jako pierwszy z magów ognia klasztoru magów ognia, dołączenia do mnichów z gorniczej doliny :D lub tez zdobycia na własnosc aktu własnosci doliny i gorska forteca była by naszym domem :D lub poprostu zostali bysmy najemnym wojownikiem ktory wykonywał by rozne zlecenia jak np walka z chordami orków o przejęcie kawałków ziemi na wyspie, branie udziału w wydarzeniach jakie miały miejsce w Jarkendarze. Była by tez opcja budowania i wyrębu lasu :D
 

r4ng3r

New Member
Dołączył
9.8.2011
Posty
1
Witam was wszystkich !
Jestem na tym forum nowy, i jest to mój 1 post.
Co do tematu :

Wszyscy pewnie nie grali do końca Arcanii, to oczywiste. ( jedni nie umieją przejść, drugim się nie chce )
Ale Ci którzy przeszli grę, wiedzą, że Xardas ma własne plany dla " tego świata ". Myślę, że na tym się skupi PB, na planach Xardasa i na tej Bogini ( mogła to być siostra lub matka trójcy, albo poprzednim wcieleniem innosa, adanosa i beliara ).
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
7feec3e2-a70c-46e9-9620-964e97d2855f.jpg

Wśród fanów wciąż jest żywe przekonanie o tym, że światy Risen i Gothic zostaną połączone. Pokusili się nawet o rozrysowanie mapy takiego świata.
Co myślicie.

wmplayer_2011_08_10_16_53_12_65.jpg


CBCT70bvLNJ43.jpg
http://forum.worldofplayers.de/forum/showthread.php?t=1037585

polecam oddać się lekturze :)
 

Szympi

New Member
Dołączył
6.10.2011
Posty
7
Co do Gothica 5 - raczej będzie. I mam nadzieję, że to będzie produkcja PB - w końcu w samym wywiadzie coś z tym było...
Co do Remake I i II, przykro mi, ale bez szans. Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby klimat z jedynki był taki sam grając z odnowioną grafiką. O nie, wolę tamtą grafikę, która mimo, iż była słaba, była klimatyczna. Nie wyobrażam sobie Wrzoda w silniku z Arcanii. O nie. Błagam.
Moje marzenie?
Zostawić jedynkę i dwójkę w spokoju. Niech piąta część tak na prawdę była czwartą i działa się po akcji trzeciej części, a czwarta część i dodatek miały by osobny gatunek, jako "alternatywa Gothica".
Ewentualnie dorobić jakieś dodatki do jedynki i dwójki. Np. co się działo w Khorinis podczas bariery? Co takiego zrobił Beziu?
 

Brago45

New Member
Dołączył
24.10.2010
Posty
8
Moim zdaniem powrót do Khorinis w G5 byłby bez sensu. Przeszliśmy te krainy przez 2,5 części gry. Powrót do tych czasów zapewnią nam modyfikacje (miejmy nadzieję że wyjdą) takie jak:
Dzieje Khorinis www.soulfire.worldofgothic.com
Złote Wrota www.zlotewrota.xt.pl
Czas Zapłaty www.czaszaplaty.pl

G5 moim zdaniem powinien:
Król Rhobar III wrócił do Myrthany ze swojej mrocznej kampanii na wyspach południowych. Rozbydowywuje miasta oraz dba o swoich poddanych.
Pewnego dnia przed oblicze Króla przychodzą wodzowie orków z Orkowych Krain (za Nordmarem) informując że ich krainy zalewa fala przeklętych istot Beliara. Beliar mści się że wyrzekli się jego pomimo jego rozkazów dotyczących rządami nad Myrthaną. Proszą o pomoc w unicestwieniu zagrożenia na ich terenach.
Podczas wykonywania głównej fabuły dowiadujemy się że centrum zła znajduje się w Nieznanych Krainach.

Świat g5=ziemie orków+nieznane krainy ;)

Co o tym myslicie?
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Modyfikacje są dobre, ale nie odwzorowują całości.

Nieznane krainy są nieznane i takie już pozostaną. Sam widziałeś co musiał Bezimienny przejść w trójce by się tam dostać. Myślisz, że to tak łatwo?

Beliar mści się że wyrzekli się jego pomimo jego rozkazów dotyczących rządami nad Myrthaną
Skąd pomysł, że orkowie wyrzekli się Beliara?
 

Brago45

New Member
Dołączył
24.10.2010
Posty
8
Skąd pomysł, że orkowie wyrzekli się Beliara?

Czytając fabułę Złotych Wrót dowiedziałem się że wyrzekli się Beliara i czczą swoich pradawnych przodków.
A poza tym grając po stronie Beliara w G3 każe on nam unicestwić wszystkich orkowych wodzów. Moim zdaniem to jest odpowiedni powód do porzucenia wiary.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Czytając fabułę Złotych Wrót dowiedziałem się że wyrzekli się Beliara i czczą swoich pradawnych przodków.
Czytałeś fabułę MODYFIKACJI, która de facto nic nie wnosi do historii Gothic.

A poza tym grając po stronie Beliara w G3 każe on nam unicestwić wszystkich orkowych wodzów. Moim zdaniem to jest odpowiedni powód do porzucenia wiary.
Miło, ale wiedziałeś o tym tylko TY. Orkowie nie wiedzieli, że Beliar kazał ich unicestwić. Oni widzieli tylko ludzkiego zdrajcę. Więc nadal w go wierzyli.

Słabe teorie.
 

Brago45

New Member
Dołączył
24.10.2010
Posty
8
Widzę że cię nie przekonam :p

Widzę, że spamujesz. A za spam są "nagrody".

Nie strasz, nie strasz bo się zdziwisz xD
 

Namiot056

Banned
Dołączył
12.11.2011
Posty
3
Ja tam pół-żartem pół-serio nie uznaję Gothic 3, a to też oznacza, że nie biorę ZB,G4 i Upadek Setarif pod uwagę.Risena też nie.Mogli by zrobić Gothic 3 tego z prawdziwego zdarzenia, a nie zbugowany chłam z naciąganą fabuła o ile można tu mówić o fabule.
 
Do góry Bottom