Gothic 5 - Informacje

FanFlag

New Member
Dołączył
24.3.2013
Posty
1
Cześć wszystkim! Ostatnio przeglądałem sobie fora w poszukiwaniu informacji na temat kolejnej części z serii Gothic ;d Następnie natknąłem się na film jakiegoś gościa, ale był on z października 2012 roku, więc lekko przestarzały, następnie zacząłem oglądać różne filmy niemieckich youtuberów, ale ku mojemu zdziwieniu natknąłem się również na polski filmik marca tego roku ;D
 
Nie wiem czy informacje są autentyczne, ale typ mówi w miarę logicznie ^^
 
Link:
http://www.youtube.com/watch?v=ER6aYgZ_leI
 
W zamian za ten link chciałbym, aby każdy kto znajdzie nowe info na temat Gothic 5, napisał mi o tym na prv :)
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
Ciekawe to, ale jeśli Gothic 5 robiłaby Piranha Bytes, to dziwne by to było, gdyby kontynuowali fabule z Arcanii. To. że w tytule jest piątka, nie musi oznaczać kontynuacje czwartej części, w dodatku zrobionej na siłę i opowiedzianej w marny sposób. Jeśli będą jakieś nowe informacje na temat Gothica 5 / Risena 3, to wierzę, że na tej stronie się one w jakimś newsie pojawią.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Powiem tak: grałbym.
Jeśli tylko PB tworzy tę grę to trzeba będzie zagrać i kto wie... może ten dawny klimat z dwóch [no, trzech] pierwszych części powróci.. Głęboko w to wierzę , bo to by było wręcz cudowne.. Ale cóż, póki co trzeba czekać na więcej informacji :)
 

Agresja

New Member
Dołączył
29.3.2013
Posty
1
Absolutnie popieram przedmówcę, fajnie byłoby poczuć jeszcze raz ten klimat, który był w pierwszych 2 częściach Gothic'a. Ale cóż do premiery gry jeszcze spory kawał czasu, wszystko się może jeszcze zdarzyć, nie wiadomo na co wpadną jeszcze twórcy gry. Jestem niestety skłonny myśleć, że to będzie kontynuacja 4 części gry, ale co by nie było jeśli 5 część się ukaże na pewno w nią zagram.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Nie sądzę i nie wierzę w to, że to kiedyś wyjdzie. Gothiczka już nie będzie i pogódźcie się z tym Gotikowcy.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Ja akurat wierzę, że wyjdzie, bo dlaczego miałoby być inaczej?? Nie wierze jednak, że klimatem choć trochę będzie przypominało starego dobrego Gothica. Nie udało się z Arcanią i nie uda w przyszłości. Coś się kończy, coś się zaczyna. Szkoda tylko, że skończyło się coś dobrego a zaczęło się coś przeciętnego.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Zacznijmy od tego, że dobre poprowadzenia nowej fabuły po G4 jest...trudne, nawet bardzo. Tam się nic nie sklejało w całość i było żałosne...
Nawet gdyby wyszedł to na pewno nie historia po G4. Może jakiś Genesis? Wydarzenia przed jedynką? Albo po dodatku do G3, pokazującym przejmowanie władzy?
 
Reasumując - szybciej do wydania Risen 3, aniżeli Gothic 5, ponieważ aktualnie PB przy Risen są za pan brat i chcą nadal wypromować tą serię, a Gothic? Niech legenda spoczywa w spokoju, bo inaczej będzie się w grobie przewracać.
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
Jakiej Arcanii(podającej się za Gothic 4) ? Nawet kontynuacja po Gothic 3 byłaby trudna, bo ta część kończy w miarę logiczny i spójny sposób, całą trylogię. Dorobiono już dalsze losy i wszyscy wiemy jak to wyszło, co prawda zrobiono to bardzo na silę i nieudolnie, no ale moim zdaniem nawet PB, byłoby ciężko zrobić coś naprawdę fajnego, na poziomie Gothic 1,2. No chyba, że faktycznie "piranie" mieliby jakiś genialny pomysł na kontynuacje(jak już coś to trójki) i potrafili połączyć najlepsze cechy wszystkich części.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Pewnie że byłoby ciężko zrobić kontynuację, lecz gdyby rzeczywiście PB miało jakiś genialny pomysł... No cóż - marzenia :). Swoją drogą taki Gothic Genesis w którym moglibyśmy zostać bezimiennym jakby od poczatku, tzn zanim jeszcze trafił do Kolonii Karnej mogłoby być świetnym dopełnieniem całej serii. Wierzę.. wierzę w PB...
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Gothic skończył się na trzeciej części. Dalsze próby robienia czegokolwiek z tą grą to tylko i wyłącznie na siłę, ale ...
 
Gothic Genesis - coś co miałoby w sumie sens. Jednak z drugiej strony niech to pozostanie jedną z zagadek serii.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Gothic Genesis to w pewnym sensie gothic: the beginning. Tylko że tam Xardas był bohaterem. 
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
Wiem czym jest Gothic 3 Beginning..
 
Ale Xardas to nie jest bohater sagi, to zupełnie inna postać
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ale jest BOHATEREM tej części. O to nam chodzi.
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
No tak rozumiem, że jest bohaterem tej części. Ale nijak to się ma do Gothic: Genesis ( gdzie bohaterem miałby być Bezimienny). 
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Dyskusja! Lubię to!
 
Tak więc zacznijmy, Baalowi chodziło o to, że Gothic:Genesis może być podobne lub w podobnym założeniu stworzone jak Gothic 3:The Beggining, lecz różnicą by było, że tam głównym bohaterem jest Xardas, a w Genesis byłby Bezimienny. Ot co, złe rozumowanie cesc. Pewnie myślałeś, że chodziło mu o to, że w Genesis będzie Xardas głównym bohaterem. Złe rozumowanie, raz jeszcze.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
No dokładnie, miałem raczej na myśli to, że wprowadzeniem do całej serii może być Beggining :) 
Swoja drogą, Piranie musieliby się naprawdę mocno pogimnastykować żeby wymyślić naprawdę dobrą fabułę z czasów przed kolonialnych dla Bezimiennego i wytłumaczyć, dlaczego po zrzuceniu za barierę był taki cienki ;) Chyba jednak lepszą opcją jest ta tajemnicza przeszłość.  
 

cesc

Member
Dołączył
22.12.2006
Posty
178
nie. nie 
 
wiem co to Beggining i o co tam chodzi xD - i dla mnie to nie jest Gothic, bo nie gram Bezimiennym :D
 
 
mi chodziło oto, że Gothic Geneses jeślia miałby być to bohaterem musi byc Bezimienny
 

Kelten

New Member
Dołączył
28.9.2009
Posty
26
Po co wam jakiś xardas czytaliście może komiks gothic na Wogu?(te postacie istniały już jakieś 20 lat temu :D)  Oczywiście tam tylko są strzępki informacji i nie ma nic o bezimiennym ale gorn diego i lares trafili do GD za kradzież.Radze sobie tego poszukać.Wolałbym aby Gothic Genesis opowiadał historię całej ekipy a nie jednego nudnego wybrańca bezimiennego.Można by  nawet zrobić tryb kooperacji aby sobie z ziomkami pograć to wspaniałe rozwiązanie jak na obecne czasy.
 
Do góry Bottom