Ekwipunek

Status
Zamknięty.

czesio2504

New Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
27
ja jestem za ekwipunkiem jak w G2 oraz : więcej zbroi szczególnie magicznych albo żeby można było przy odpowiednich zaklęciach je ulepszyc jeśli chodzi o miecze to w G3 to była porażka! Miecze spoko tylko że na trudnbym.Na łatwqym nie ma o czym rozmawiasc.. I ulepszyc kowalstwo! W G3 jak sie chciało byc dobrym kowalem to trza było cały nordmar zwiedzic.... I jeszcze dfo tego: pomysł pasów w nocy kruka był dobry tylko czemu one były niewidoczne??!! dodac jeszcze rękawice więcej tarczy, i nie podoba mi się w G3 że większośc rzeczy za którymi tyle sie tam nachodziłem było zużytych i zadawały sporo mniej obrażeń.... a oprócz tego można zadbac o jakieś ubranie pod spód bo w samej zbroi to raczej niewygodnie jest....Jak on bielizny przez całą grę nie zmienia??;P
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
Chcialbym aby uzbrojenie bylo rozbudowane tak jak w Diablo 2.Rekawice ,nagolenniki,helm,zbroja,buty,pierscienie,amulety i ograniczony ekwipunek.W sumie mi to nie przeszkadza ale moj brat sie ze mnie smieje, ze mam na plecach 134 topory, 235 mieczy, 67 lukow i 58 kusz.Ogolem w Diablo 2 nie przeszkadzalo mi np. obrazenia +5 do zimna mam nadzieje ze takie cos bedzie rowniez w G4.Dajcie tego tyle ile w grze Loki (100 tysiecy broni zbroji itd.!!!)i jeszcze wiecej.
 

galida

New Member
Dołączył
15.3.2008
Posty
2
ja bym chciał zeby był ograniczony lub tez wielgasny mi to nie przezkadza ale chce zeby był taki jak w G2 a nie w G3
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Ograniczony ekwipunek w Gothicu na pewno nie przypadłby mi do gustu. W przykładowym Morrowindzie, czy Wiedźminie miało to sens, ale nie w tu. Popsułoby to frajdę wymieniania mieczy i zbroi co pięć minut, a ja lubiłem sobie pochodzić w Szacie Druida po lesie, a po Nordmarze w Ciężkim Pancerzu Nordmarczyka. To samo z mieczami. Na większe walki wyjmowałem dwie katany, a na spacerek wolałem Miecz Paladyna. Oczywiście za bezdenny plecak G4 dostałby punkt mniej w CDA, ale co z tego?

Według mnie, twórcy powinni zmienić jeszcze jedną rzecz w następnej części. Bardzo mi się nie podobało trzymanie ciężkich miecz przez bohatera. Powinien je trzymać oburącz za rękojeść, a nie jedną za rękojeść, drugą za ostrze.

No i wygląd mieczy. Wykułem sobie El Bastardo, zadowolony zakładam go na plecy, a tu się okazuje, że wygląda niemal identycznie co Szeroki Miecz. Brakuje mi też trzymania mieczy jednoręcznych przy pasie. To było bardzo gustowne :)
 

Ragnarokma

Member
Dołączył
21.3.2008
Posty
34
Osobiście uważam, że obecna budowa ekwipunku była dobra ( nie zgadzam się z twierdzeniem, że powinny być ograniczenia- nikt nie chcee biegać sto razy na pole walki aby zbierać sprzęt i go sprzedawać). Jednak można by wprowadzić większą różnorodność a nie tylko po kilka rodzajów uzbrojenia dla każdej gildi. Stroje powinny być także dla osób nie chcących posiadać gildii. Ulepszeniu powinno ulec także tworzenie mieczy, możnaby także wprowadzić tworzenie zbroi lub ich ulepszanie.
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
W G2 i G2nk była bardzo głupi ekwipunek troche nie posegregowany no w g3 był spoko podobał się więc chciałbym by był ekwipunek z drobnymi ulepszeniami.A co do ograniczenia nie przeszkadza mi to że będzie nieograniczony
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Teraz w Gothic 3 ekwipunek jest bardzo fajny, podobnie w Gothic 1... Wszystko posegregowane i podzielone na kategorie...
Mam nadzieję, że w Gothic 4 będzie tak jak w Gothic 1, bo to jednak najlepszy rodzaj ekwipunku wg mnie...
Co do ograniczenia ekwipunku, to się nie zgadzam... Przecież to zupełnie nie pasuje do Gothic'a.. W G4 będzie pewnie ogromny świat, więc nie będzie sie chciało graczom latać w tą i z powrotem. Niech pozostanie tak jak było dotąd, tak jest dobrze, nie wiem po co to zmieniać. Wy chyba chcecie zmienić Gothic'a w jakiegoś MMORPG'a (LineAge etc.) :p
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Ja tam jestem za nieograniczonym ekwipunkiem jak to było we wszystkich poprzednich częściach. Szczególnie jeśli chodzi o G1 i G3. Bo w G2 to było za bardzo pomieszane.. Pod koniec gry trudno było cokolwiek znaleźć. A zresztą, co by to była za zabawa z ograniczonym ekwipunkiem? Zostawimy coś na drugim końcu mapki i musimy po to wracać.. To w ogóle nie pasowałoby do Gothica.. Oczywiście można by tam dodać jeszcze jakieś nowe przedziały (np. buty :p). Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam : )
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Nieograniczony ekwipunek obowiązkowo. Tylko w G II (w 3 nie gram) nie ma podziału jak w G I. W Morrowindzie jest uzależnienie ekwipunku od siły i uniezależnienie broni od siły i zręczności.
Hełmy i tarcze - też musiałoby byś więcej. Jak popatrzyć na Morrowinda wszystko osobno - kirysy, rękawice, tarcze, pawęzie, naramienniki, nagolenniki, ubrania, itd. Tam pomyśleli o urozmaiceniu ubioru ;) Jak ktoś gra w Morka to od razu jest niezła różnica - jest roślina o nazwie Bagienna Paproć, i wyjmuje się Zarodnię Bagiennej Paproci, tam rośliny odrastają a w Gothicu nie :(
Jeszcze ulepszenie alchemii - można byłoby mieszać składniki a nie te okropne receptury (np. masz Rdest Polny, 2 Ogniste Korzenie i Ogniocierń i masz jakiś dziwny efekt)
Czemu Ogniocierń? Najlepiej zebrać do kupy wszystkie rośliny i mikstury z G I, II i III i byłoby (dla mnie bomba) super.
Pozdro
 

hanibal2809

New Member
Dołączył
26.4.2008
Posty
1
myśllę że ekwipunek w GOTHIKU2 NOC KRUKA nie jest taki zły
niwiem czemu sie czepiacie mi sie podoba
wszystko znajduje w 0-5s.
 

Don Robert

Member
Dołączył
31.1.2007
Posty
53
Nieograniczony ekwipunek, wszystko ładnie ułożone - a więc na wzór G3.
Oczywiście więcej mieczy i zbroi, ale też więcej hełmów. Dobrze, że wprowadzili je do G3, ale ile ich tam było...6??? W G4 najlepiej
jak dostosują do każdego stroju inny hełm i będzie ich dużo więcej, a nie 6 w całej grze.
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Hmmm... wedlug mnie, powinno w GIV byc zdecydowanie mniej rzeczy ale zeby byly bardziej cenne, zalozmy zamiast 10 toporkow ktore razem da sie opylic za 100 to jeden topor za 110 ale trudnije go zdobyc. A z reszta, bezdenny plecaczek niech juz zostanie, Jowood i PB musza byc oryginalni bo w innych RPG ledwo ciagna te rzeczy po ziemi xD
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Mi tam się podoba niewidzialny plecak beziego ;) Powinni zrobić dużo, ale to dużo mieczy, toporów, łuków i kusz. Fajnie byłoby, gdyby można było kupować zbroje od handlarzy - normalne, bez gildii. Te nagolenniki, napierśniki etc. też mnie denerwują. Podsumowanie, jest takie, żeby zmienić tylko, aby było dużo zbrój nie dotyczących gildii, do kupienia od zwykłych handlarzy. Reszta jest dobra, tylko trzeba zrobić więcej tych broni i zbrój.

PS: Aaa i jeszcze mi się tarcze nie podobają...
 

wisnia

Member
Dołączył
18.7.2008
Posty
99
Mi podoba sie bezdenny plecak. Ja chcialbym zeby bylo tak: zbierasz jakies czesci zbroi i potem w kuzni skladasz w różne wzory zbroi potem nadajesz nazwe i juz. Pomysl zeby zwiekszyc ilosc broni itp tez mi sie podoba
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Powinni raczej tak zrobic, aby ekwipunek był ograniczony ale za to zdobywanie wszelakich rzeczy było.. zdeydowanie rzadsze. Powiedzmy roślinki nie ważyłyby nic ale... zajmowały by troche miejsca. I powinny być porozrzucane rzeczy po różnych sakiewkach, a owe powinno sie kupowac albo zabierać od pokonanych wrogów ( powiedzmy.... bandyta, ork :) ). Powinno i byc ograniczone miejsce i... waga, gościu dużo uniesie ale... 10 mieczy :lol: To przegimka. I jeszcze jedno, jakby zabraklo miejsca mógłby nosić coś w ręce :p A jakbyś np. zdobył kilka mieczyków... too... by mógł sobie na pasku zawiesić i by mu zwisały ale to chyba za duża fantazja, nawet jak an 2009 albo 2010 :) Ale zobaczymy, moze ten rok zmieni technologie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom