Ekwipunek

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Co myślicie o ekwipunku?
Chcecie aby był on ograniczony? Czy nadal bezio ma niewidoczny plecak?

Ja szczerze chciałbym, aby miejsce było ograniczone, bo ten nie widoczny plecak już jest wkurzający Bezio nosi 300000 mieczy i biega z tym jak sprinter.
Chciałbym także zobaczyć nowe elementy ekwipunku, miecze, nowe elementy uzbrojenia itd.
Chciałbym, aby ekwipunek został jeszcze bardziej rozbudowany, niż w poprzednich częsciach.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W sumie mi to nie przeszkadza....heh Bezi zawsze nosił 30000 rożnych rzeczy w ekwipunku
ale chciałbym by obsługa ekwipunku wyglądała jak w G2....bo ta z 3 nie przypadła mi do gustu
Podstawowa sprawa....możliwość zdobycia unikatowych zbroi....nie tylko poprzez przystąpienie do frakcji
ale możliwość kupowania ich u handlarzy lub znajdowania w ciekawych lokacjach...więcej mieczy bo w G3 to była kpina
G1 miało masę mieczy do wyboru a w G3 było tak skąpo, że aż przykro.....Więcej więcej
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Moim zdaniem bezdenny ekwipunek może kogoś wkurzać ale mnei np nie. Już się przyzwyczaiłem. W jaki sposób zdobywalibyśmy pieniądze jeśli nie za miecze pokonanych przeciwników:D A co do ekwpiunku-myśle że jest dobry, 1 zbroja to wystarczy. Grałem w obliviona i tam mnie denerwowały te wszystkie nagolenniki, naramienniki itp.
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Osobiście nie mam nic do bezdennych kieszeni, ale jak już tak bardzo ma to realistycznie wyglądać, to niech zrobią taki bajer magiczny, typu, że Bezi ma w jakimś miejscu skrzynię, może to być dom, jaskinia, obojętne i jak ma już ze sobą zbyt wiele rzeczy, wyciąga runę, która za pomocą Magii przenosi te rzeczy z jego kieszeni do ów szkrzyni, tylko też, skrzynia ma ograniczone możliwości etc. Kumacie ?:p I tak następne skrzynie i następne ;] To jest jedyny realny sposób, bo przecież w rzeczywistości uniesie tylko 2 miecze, jeden łuk, 2 butelki napojów i troche jedzenia, a gdzie reszta ?? ;] A co do wyglądu ekwipunku, to uważam że w GI był najlepszy, bo wszystko pogrupowane, a nie najeb*** w jednym ... To w GII i GIII masakra :p Szukaj czegoś pół godziny, oczopląsu można dostać :) Pozdrawiam
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Mi się tam podoba bezdenny plecak. :D Wkurza mnie w innych cRPG jak muszę latać po 10 razy, by zebrać ekwipunek po zabitych wrogach. A tak mogę zebrać wszystko, co chcę i mieć to, co trzeba pod ręką.

Poza tym Bezimienny zawsze był jak muł wiec czemu to zmieniać? :p

Pozdro.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Co może być złego w takim "dużym ekwipunku" ??
W Gothicu 2 mi się nie za bardzo podobał ekwi. ale za to w NK już było lepiej.
Lagi i orkowe bronie już były lepiej uporządkowane :p
Ale i tak mimo wszystko bym wolał mieć taki podział jak w G3 - na grupy itp.
Czyli krótka wypowiedź brzmi:
na wzór z G3 <--> nieograniczony
 

d4rky

New Member
Dołączył
3.12.2007
Posty
4
A ja bym chciał żeby bohater nie był "złomiarzem" i powinny być jakieś ograniczenia w stosunku do ekwipunku.
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
Może jeakieś konkretniejsze powody. "Ja bym nie chciał" i tyle.

Lepsze...ja bym nie chciał...niż offtop...warn (Y)
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
We wszystkich częściach bezik miał bezdenne kieszenie, więc nie miał bym nic przeciwko temu aby w czwórce było podobnie.
Z resztą ograniczony ekwipunek jest domeną większości RPGów, więc trzeba się jakoś wyróżniać ;p
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Plecak bez dna RULEZ !! Nie widzę potrzeby aby go ograniczać. Gothic i tak nie jest jakiś mega realistyczny więc nie widzę potrzeby aby na siłę to robić. A biegać co chwilę do miasta aby sprzedać lub schować nasz ekwipunek , jest straszenie czasochłonne, bo nie wiemy jak wielki będzie świat Gothica IV. Dla mnie lepiej jakby nasz bezdenny plecaczek pozostał bez zmian.
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
A jesli już nie bezdenny ekwipunek to wolałbym, żeby był w stylu Wiedźmina. Nie określony ciężar(Oblivion), tylko określone miejsce na przedmioty.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
W sumie w G1 plecak nie był bezdenny, tylko baaaaardzo pojemny. Miałem tak kilka razy ( i nie tylko ja, na innych forach też o tym czytałem ) że jak miałem mase przedmiotow w ekwipunku, to po jakims czasie bezik przestawał podnosic cokolwiek. Czyli ekwipunek jest ograniczony ;]

Ale to taki offtop za ktory daje sobie bana do rana xD
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
owszem ekw w stylu wiedzmina byłby git. jedna zbroja, ewentualnie trochę ubrania i parę slotów na broń i tyle :> a mi za to podział zbroi jak w obku sie podobał :p lepszy był mimo wszystko niż ten w TES3:Morrowind :p
 

Hogar

New Member
Dołączył
14.12.2007
Posty
9
Najlepiej żeby był ekwipunek bezdenny, bo do takiego juz sie przyzwyczaiłem (jak i pewnie wieksa czesc graczy). I żeby był pogrupowany tak jak w G3. I WIĘCEJ MIECZY!!!
 

smog1996

Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
45
taż bym wolał żeby był ograniczony i żeby było z 1000 rodzajów broni i zbroi i żebu było wszystko przy zbroi każda część było osobno a nie przawie wszystko razem
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
CYTAT(smog1996 @ 19-12-2007, 14:04) [snapback]162694[/snapback]
taż bym wolał żeby był ograniczony i żeby było z 1000 rodzajów broni i zbroi


Eh jedno wyklucza drugie, a poza tym broni będzie gdziesz pewnie ok 100(jak dobrze pójdzie), chocaiż moze być więcej:p Mogliby również wprowadzić trochę dokłądniejszy podział typu żywnosc, skłądniki alchemiczne, broń, magia i może jeszcze pancerz no i reszta jak zwykle:p

PS. Mam prośbe smog1996: Patrz co piszesz. Dzięki z góry.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Taki plecak to dobra sprawa bo wkładasz co i ile chcesz ale troche mało realne oczywiście opcja jeden miecz jakiś łuk lub kusza troche mikstur i jakieś potrzebne żeczy to zdrugiej strony też nie dobrze. Według mnie mogłby być jakieś ograniczenie wagowe ale takie jakieś przemyślane żeby to bardziej realne było.
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
CYTAT(Bubda @ 04-12-2007, 15:23) [snapback]161182[/snapback]
Moim zdaniem bezdenny ekwipunek może kogoś wkurzać ale mnei np nie. Już się przyzwyczaiłem. W jaki sposób zdobywalibyśmy pieniądze jeśli nie za miecze pokonanych przeciwników:D A co do ekwpiunku-myśle że jest dobry, 1 zbroja to wystarczy. Grałem w obliviona i tam mnie denerwowały te wszystkie nagolenniki, naramienniki itp.


Bezdenny worek w jakim Bezimienny to wszystko trzyma i mnie przypadł do gustu. Kwestia przyzwyczajenia ;).
Natomiast ciekawym sposobem byłoby własnie wprowadzenie kompleotowania pancerza, tak jak w Oblivionie =). Świetna sprawa, kompletujesz sobie własny, unikatowy pancerz =)


CYTAT(Dark Shadows @ 04-12-2007, 16:42) [snapback]161201[/snapback]
Poza tym Bezimienny zawsze był jak muł wiec czemu to zmieniać? :p


Tutaj i ja się zgadzam =)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Mi się za to totalnie nie podoba pomysł z częściowym pancerzem, tak jak w wspomnianym Elderscrollsem - mieszaninka kretyńska różnych kolorków, nijak do siebie nie pasujących... system 1 przedmiot - 1 pełny pancerz mi pasuje i to bardzo, bo pancerze wyglądają jak pancerze a nie jakby Bezi pozbierał różny złom po okolicy i na siebie to założył :/

A ekwipunek bezdenny nie jest aż taki zły, wielu się do niego przyzwyczaiło - imho Wiedźmin miał o wiele lepszy, ale tam nie ma zbytniego wyboru pancerza/broni, a "sakwa" ma takie pomniejsze przedmioty, chociaż dziw bierze że da się do sakwy wpakować i ze sto butelek wódki... więc tam też jest pewna bezdenność. W sumie wolałbym jednak ekwipunek bezdenny, nie lubię jak w niektórych grach trzeba wybierać co wziąć, co wyrzucić. Zawsze żal przedmiotu wyrzuconego.

Co do broni to przydałoby się jej więcej.. więcej modeli, oprócz standardowych mieczy, toporów, jakieś sztylety, broń drzewcowa z porządną animacją a nie że włócznią bije jak mieczem 2ręcznym... ciężkie kusze z taką korbką do ładowania +pawęż do tego xD to było by coś... animacja strzałów parabolą a nie prosto :p bo parabolą strzelano. Eh, można by wiele wymieniać, plus oprócz standardowych mieczy jakieś zakrzywione ostrza - sejmitary, szable, etc.
 

Mroczek208

New Member
Dołączył
19.12.2006
Posty
6
Tylko powinni dodać więcej helłmów niż w G3 (chyba tam było 6) ludzie tylko 6 hełmów na całym świecie gry!!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom