Dyskusje Różne

Akasemis

Member
Dołączył
12.2.2008
Posty
297
Czy komuś jeszcze "wielki mistrz" kojarzy się z wiedźminem,czy tylko mnie ? :p

Moim skromnym zdaniem,wielki mistrz powinien być i on mógłby akceptować prośby o przyjęcia :) (ale rada również mogła by być ponieważ gdyby było trochę członków,to szybciej by się wszystko odbywało,np.przyjmowanie nowych)

Co do tego testu jestem jak najbardziej ZA,bo potem będą dochodzili ludzie z 10 postami i mówią że są mistrzami Gothic,a w dziale "pomoc" piszą posty typu "Gdzie znaleźć kamień ogniskujący ???"...
Oczywiście za każdym razem powinny być inne pytania,bo potem może się okazać,że jakaś osoba która się dostała,dała odpowiedzi jakiejś innej (tej osobie)
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Co do władzy, to jestem za pomysłem Gorana. Aczkolwiek obaj komturzy razem, powinni mieć taką samą władzę, jak mistrz.

Dudekkss ilość postów ma znaczenie - jeśli jest ich za mało, to tak naprawdę trudno jest stwierdzić, umiejętności danej osoby. Zresztą z doświadczenia wiem, że większość nowych, z małą ilością postów spamuje. Są wyjątki, no ale my też możemy robić wyjątki ;).

CYTAT
Fakt, dużo jest powtórzeń, ale są one niezbędne, aby ustalić jasne wytyczne. Jakbym napisał wymagania, to koleś mógłby się zaraz zastanawiać jakie to wymagania...
Jeśli napisał byś wymagania i koleś by się nie skapnął, to oznacza że jest tępym i nierozumnym dzieckiem, a takich nam nie potrzeba. Inteligentna osoba domyśli się, o co chodzi. Powtórzenia są zbędne, bez nich będzie lepiej wyglądać i nadal będzie wiadomo OCB.


Co do rang, mówiłem - 5 to była by taka, rozsądna liczba.
Po przystąpieniu miało by się tą pierwszą. Potem w krótkim czasie awansowało by się na drugą.
Następnie, w miarę aktywności, dłużej na 3. Potem już duuuuży odstęp do czwartej. A na końcu, dla tych "wybranych" 5, która było by cholernie trudno zdobyć, wręcz niemożliwie ;).
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
Dobra, poprawiłem kilka powtórzeń. Ale tylko kilka, bo wciąż chcę by wytyczne były dość jasne i przejrzyste. Resztę się dopracuje jeśli pomysł się przyjmie.

CYTAT
Aczkolwiek obaj komturzy razem, powinni mieć taką samą władzę, jak mistrz.

Dokładnie tak to ma działać :)
Komtur odpowiedzialny jest za swój Garnizon, a Wielki Mistrz jest szefem obu. Innymi słowy - w swoim Garnizonie Komtur posiada taką samą władzę, jak Mistrz w obydwóch. Jednak Komtur, jako bezpośredni zwierzchnik, winien faworyzować swój Garnizon i w pewien zdrowy sposób rywalizować z drugim. A Mistrz nie powinien mieszać się w takie konflikty, więc wszystko się z sobą ładnie zaciera :)...
Tak mi się to widzi.

Co do obrad... Cóż, możnaby coś takiego zrobić, że każda decyzja Mistrza musiałaby być rozpatrzona również przez Komturów. Ale to jest jeszcze przyszłość. Narazie przedstawiłem zarys, tego czym będzie Zakon. Nie bez powodu na końcu umieściłem notę:
"Reszta Cię już nie dotyczy, Drogi Aspirancie, szczegóły poznasz w swoim czasie..."...
No właśnie, bo szczegóły ustali się jak tenże zarys się przyjmie... :)

CYTAT
Następnie, w miarę aktywności, dłużej na 3. Potem już duuuuży odstęp do czwartej. A na końcu, dla tych "wybranych" 5, która było by cholernie trudno zdobyć, wręcz niemożliwie .

Chyba nie myślisz, że to co przedstawiłem dla Giermka i Rycerza jest trudne i mozolne :)
Od wstąpienie do Garnizonów dopiero zaczną się schody :)
Ale też liczę tu na niewielką ilość rang. Jednak do każdej powinno ciężko się dostać i każda powinna mieć jasne wytyczne... Tu są zapisane tylko wstępne instrukcje dla Aspiranta i jego pierwszej rangi - Giermka.

Pozdrawiam
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
CYTAT
Chyba nie myślisz, że to co przedstawiłem dla Giermka i Rycerza jest trudne i mozolne
A to to niby co?:p
CYTAT
Po miesiącu możesz ubiegać się na pasowanie na Błędnego Rycerza u samego Wielkiego Mistrza,
PO MIESIĄCU?

CYTAT
poprawiłem kilka powtórzeń
;p
CYTAT
Zakonu stoi Wielki Mistrz, to on jest odpowiedzialny za cały Zakon i jego działalność. Ma on pod sobą dwóch Komturów, w roli jego doradców i przybocznych... Komtura Wody i Komtura Ognia. Komtur Wody jest odpowiedzialny za działalność Garnizonu Wody, a Komtur Ognia, za Garnizon Ognia (dwa subfora w Zakonie).
Garnizon Wody zajmuje się badaniem sfery duchowej Gothica, takich jak magia i mitologia. Garnizon Ognia, z kolei, zajmuje się badaniem rzeczy bardziej przyziemnych, takich jak wojny i polityka. Każdy członek Zakonu, nie licząc Giermka i Błędnego Rycerza (o nich zaraz), podlega bezpośrednio swojemu Garnizonowi i Komturowi.


I podział na garnizony, wciąż mnie się nie podoba ;). Ale, jestem w mniejszości :( :D.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Projekty projektami ale kto byłby tym mistrzem i kto byłby tymi komturami ? Jakiś plebiscyt czy jak ustali się to ?
I skończcie te biadolenie o powtórzenia i inne pierdoły bo to chyba najmniej ważne.
CYTAT
Dudekkss ilość postów ma znaczenie - jeśli jest ich za mało, to tak naprawdę trudno jest stwierdzić, umiejętności danej osoby. Zresztą z doświadczenia wiem, że większość nowych, z małą ilością postów spamuje. Są wyjątki, no ale my też możemy robić wyjątki

A ja dalej uważam, że większego nie ma. Wiadomo, że nie przyjmowalibyśmy nowych userów do "elitarnego" koła dyskusyjnego, to chyba logiczne. Ale jak jakiś idiota ustali jakiś idiotyczny próg w stylu 300 postów to większość wartościowych i piszących userów odpadnie na wstępie, a tego chyba nie chcemy. Zresztą, i tak mnie nie posłuchacie ale śmiać się będę, jak ktoś wprowadzi taki próg postów, że Goran nie będzie mógł należeć do ZŚM. A odnośnie garnizonów już się wypowiadałem, dla mnie jak najbardziej OK.

Edit
Do postu poniżej
Sam zgłaszam się na jakąś funkcję w ZŚM, jako że popierałem bardzo aby powstał i jakoś muszę się nim teraz zająć ;]
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Tak, jestem również jak najbardziej za niskim progiem postów. W końcu Zakon ma powstac dla użytkowników, chcących wypowiedziec swoje zdanie, wdając się w róznorakie, inteligentne dyskusje.
Sądze, ze po wprowadzeniu wysokiego progu mielibysmy do czynienia z takimi użytkownikami jak nasz sławetny Xardas hehe.
Ale nie to jest teraz ważne. Tak jak dudekss wspomniał, należałoby wybrac kandytatów na Wielkiego Mistrza i Komturów.
Mimo, ze jest to dopiero projekt, trzeba wiedziec na czym stoimy.

No to kto wysuwa pierwszą kandytaturę?
No dobra, może ja. Zgłaszam Phantoma, Dudekssa no i Gorana pomysłodawcę. W końcu bez niego Zakon by nie powstał. Sam jeszcze nie wiem na jakie stanowiska. Niech to głosowanie się troche rozwinie.
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
CYTAT
;p

"Ale tylko kilka, bo wciąż chcę by wytyczne były dość jasne i przejrzyste."
Potraktuj to kilka dosłownie ; )

CYTAT
PO MIESIĄCU?

Tak, po miesiącu. Okres specjalnie jest wydłużony do tego stopnia... Spójrz na prawdziwych giermków z zakonów rycerskich. Ci to czekali. Oczywiście ma to także znaczenie praktyczne. Zakon nie jest forum dla nabijaczy i napaleńców. Giermka trzeba sprawdzić - zarówno jego wiedzę i zdolność pisania. Gdyby ktoś się tu wbił i od razu dostał się do któregoś Garnizonu, nie było by:
a ) Tego klimatu ; )
b ) Tego poziomu. Bo jak jakiś Giermek napisałby - powiedzmy - trzy niezwykle mądre posty w tydzień i byśmy go przyjęli, to w Garnizonie mógłby się wypalić. Lub nawet, z braku większego celu, mogłoby się mu znudzić i uznałby, że Garnizon to żadne osiągnięcie. A gdy po całym miesiącu czekania dowiadujesz się, czy możesz zostać Rycerzem... Emocje, emocje ; )

CYTAT
I podział na garnizony, wciąż mnie się nie podoba . Ale, jestem w mniejszości

Właśnie :D

CYTAT
Sam zgłaszam się na jakąś funkcję w ZŚM, jako że popierałem bardzo aby powstał i jakoś muszę się nim teraz zająć ;]

Ja bym był jak najbardziej za. Nadałbyś się...

Pozdrawiam
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
Jeśli jednak Ci się powiedzie, nieważne czy za pierwszym, czy za drugim razem, zostaniesz pasowany na Błędnego Rycerza i oficjalnie przystąpisz do jednego, wybranego przez Ciebie, Garnizonu.

Czy ja źle zrozumiałem, czy po przystąpieniu do jednego z garnizonów nie będzie można wypowiadać się w drugim?

Co do awansów to myślę, że przedstawione w Vademecum są spoko.
Wielki Mistrz i Komtury to dobry pomysł. Jestem za.
Prawdę mówiąc to wszystkie tutejsze pomysły mi się podoba.
A co do głosowania, to proponowałbym najpierw zebrać zgłoszenia, a potem głosować. I najlepiej w nowym temacie.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Trochę nie rozumiem tych garnizonów. Chodzi o to, że do danego garnizonu będą dołączać ludzie, czy to po prostu będzie subforum, w którym będzie się rozmawiać na inny rodzaj tematów? Bo jeśli to będą dwa różne ugrupowania, trochę mi się to nie podoba... Bo w Zakonie mieliśmy przecież dyskutować na poważne tematy, a nie rywalizować, czyje są leprze i ważniejsze.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Fakt faktem, podział jest zupełnie nie potrzebny..Komturów może być 2 ale zakon powinien być jednolity
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Będzie zwyczajnie podział na specjalistów od magii i religii i speców od walki i polityki
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
A jak ktoś chciałby zajmować się wszystkim?????
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
CYTAT(dudekkss @ 11-03-2008, 16:58) index.php?act=findpost&pid=173638
nie można być specem od wszystkiego ;]

Dokładnie... :)

Poza tym - jak ktoś zechciałby coś napisać lub podyskutować o innym temacie - od czego jest główne forum Zakonu?
Można trochę pouczyć Giermków :)

Pozdrawiam
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Co do ilości postów - ja bym dał granice przy 50. Oczywiście, była by obniżana, dla wybitnie dojrzałych ludzi.
CYTAT
Komturów może być 2 ale zakon powinien być jednolity
Popieram.
CYTAT
nie można być specem od wszystkiego ;]
Są, ja nim jestem, nie licząc G3 ^.^. - zaprzeczyłeś właśnie sam siebie XD

Jak już miały by być garnizony, to tylko do jakiś zadań specjalnych, zadań specjalnych :D. Albo ludzie należeli by do nich, ale to była by ich specjalizacja. A tematy wspólne.
I popraw te powtórzenia :p, bo to razi.

I z chęciom, przyjął bym stanowisko komtura, o ile ktokolwiek chciałby mi je dać.
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
CYTAT
Co do ilości postów - ja bym dał granice przy 50. Oczywiście, była by obniżana, dla wybitnie dojrzałych ludzi.

Nie, nie zgadzam się. Takie granice nie mają większej racji bytu w ugrupowaniu takim jak Zakon. Może w gildiach NRP, ale nie tutaj. Od ocenienia inteligencji i wiedzy Aspiranta są rozmaite testy i próby. Nie potrzeba tu niczego więcej. Dziesięć postów ma tu tylko zapobiec zawracaniu głowy Komturom, zgłoszeniami co drugiego usera, zaraz po rejestracji.

CYTAT
Jak już miały by być garnizony, to tylko do jakiś zadań specjalnych

Mniej więcej tak to ma wyglądać. I Garnizon ma tu podkreślać właśnie specjalizacje. Każdy z Garnizonów posiadałby jednak własne projekty i najważniejsze dyskusje warte rozpatrzenia w jego kręgu. To po prostu mają być dwie wspólnoty w jednej wspólnocie.

CYTAT
I popraw te powtórzenia , bo to razi.

Poprawię w swoim czasie. Samo Vademecum jest jeszcze tekstem próbnym, wymagającym jeszcze dopracowania. Gdy Zakon powstanie, napiszę poprawioną wersję dla Aspirantów, oraz wszystkich innych rang i funkcji. Większość będzie posiadała ściśle określone zadania i wytyczne. Ale o tym się jeszcze pomyśli…

Pozdrawiam
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
CYTAT
I popraw te powtórzenia tongue.gif, bo to razi.


Co kogo razi :D
Mnie razi to:
CYTAT
I z chęciom

Napisałeś w celowniku (komu? czemu? ...się przyglądam...), a powinno być w narzędniku (z kim? z czym?)
Oj Jodeł :D

CYTAT
Albo ludzie należeli by do nich, ale to była by ich specjalizacja. A tematy wspólne.
Tu się z Tobą zgodzę, ale pozostaje jeszcze jedno pytanie. Czy mistrzowie i komturowie będą mieli jakieś dodatkowe tytuły, albo inne znaki rozpoznawcze. W końcu przynależność do Zakonu Świętego Miecza to duma, co dopiero być w nim ważną postacią. Poza tym ktoś musi "reklamować" zakon w innych tematach i wyróżniać się z tłumu.

Weźmy przyszłego (co już właściwie przesądzone i oczywiście zgadzam się z tym) Wielkiego Mistrza - Gorana. Przecież gdziekolwiek się nie wypowie musi budzić szacunek, nie samą treścią swoich postów, ale i np.: innym tytułem, sygnaturą, avatarem albo inną grupą.

Z kim z czym - z chęciom.
być może miało być chęcią. - nie znam sie :p. To gramatyka, a nie styl pisarski;p.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Do jasnej Ciasnej przestańcie się wpieprzać.... to pomysł Gorana i on odpowiada za oprawę
A wy czepiacie się największych szczegółów.....bo to za dużo powtórzeń bo mu się literówka zdarzyła....do cholery
Zresztą większość głosuje na Gorana jako szefa Zakonu więc ostatecznie zdanie powinno należeć do niego.
Więc dajcie mu w spokoju realizować jego własny pomysł.
Jodełko przestań się czepiać wszystkiego, bo robisz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał...
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Zgadzam się z Yeedem. Pomysł przedstawia się bardzo dobrze i jest na dobrej drodze, by się zrealizował. Wszystko to, co Goran nam przedstawił jest projektem. Ma tylko przedstawiac ogólny zarys tego, co w przyszłości zostanie dopracowane i oddane do użytku.

Mówiąc o garnizonach, jeśli jest podział na ogień i wodę, osobiście zgłaszam się na Komtura Ognia.

Sprawa jest tak czy inaczej przedyskutowana z Wielkim Mistrzem i Dudekssem.
W takim razie Kraver Lynch zostaje Komturem Ognia, a Dudekss Wody.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Teraz pytanie, czy zakon od dziś staje się zamkniętą grupą tak ? Więc trzeba poprosić naszego kochanego admina, aby wyczarował zamknięty dział tylko dla członków zakonu.
 
Do góry Bottom