Dyskusje Różne

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Tam, ten temat, przez chwilę będzie bardzo potrzebny. Mianowicie, tutaj ustalimy szczegóły.
Po pierwsze, osoby która "zaniżają" poziom, powinny zostać ukarane maską [admini wiedzą ocb] która zezwala na czytanie fora, ale nie zezwala na odpowiadanie w nim.
Po drugie, w tym forze, goście powinni mieć zabronione pisanie. Nie sprawdzałem, ale jak tak nie jest to proszę kacpiego o korektę ;).
Po trzecie, kacpi - ustaw moderatorów tego fora (grupa moderator).
Po czwarte nie zakładajcie od razu setek tematów, bo szybko się wypalimy, wiem z doświadczenia. Starczy kilka. I mogą one być rozbudowane, zawierające kilka wątków (takie są najlepsze), jak i proste, jednowątkowe [proszę z nimi nie przesadzać ;), takie szybko się "wypalają"]. Tematy do dyskusji, jak i wyrażenia poglądów.
Po piąte sprawa regulaminu. Powinien on się szybko znaleźć, więc mam nadzieję że ktoś da wstępną wersję, która się poprawi. Ew. mogę ja spróbować coś skrobnąć, ale potem ;), na razie mi sie nie chce.

Po szóste - Goran, Napisz jeszcze raz tutaj swój temat, "chłopcy z koloni karnej" [tylko bez cudzysłowów bo one psują efektywność nazwy ;)]. On będzie tu pasował. Tylko napisz go jeszcze raz, przenosić nie ma sensu, bo do tamtego dorwali się nabijacze.

A po siódme - temat z reguły powinien być dłuższy (i bardzo rozpisany!!!) od postów, bo zawiera on przedstawienie wątku/wątków i odpowiedź autora. Wiec Goran się nie postarał ;) :p.
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
CYTAT
temat z reguły powinien być dłuższy (i bardzo rozpisany!!!) od postów, bo zawiera on przedstawienie wątku/wątków i odpowiedź autora.
Wiec Goran się nie postarał

E tam :p
Nie chciałem po prostu jednym postem wyczerpywać wszystkich argumentów... :p
Poza tym to taki jakby temat testowy... I właściwie to też radzę nie przesadzać, bo każdy od razu powie co wie i dyskusji/sporu nie będzie.

CYTAT
nie zakładajcie od razu setek tematów, bo szybko się wypalimy, wiem z doświadczenia. Starczy kilka. I mogą one być rozbudowane, zawierające kilka wątków (takie są najlepsze), jak i proste, jednowątkowe [proszę z nimi nie przesadzać , takie szybko się "wypalają"]. Tematy do dyskusji, jak i wyrażenia poglądów.

Bardzo ważne... Podpisuję się obiema rękami (dosłownie).
Jednak jeśli ktoś ma coś ciekawego i wymagającego długiej dyskusji do założenia, to niech to założy...
W końcu to forum po coś powstało :)

CYTAT
Goran, Napisz jeszcze raz tutaj swój temat, "chłopcy z koloni karnej" [tylko bez cudzysłowów bo one psują efektywność nazwy ]. On będzie tu pasował. Tylko napisz go jeszcze raz, przenosić nie ma sensu, bo do tamtego dorwali się nabijacze.

Ai. Jak dla mnie to właśnie nie będzie tu pasować.
Wybór ulubionej postaci (uzasadniony, czy nie) nie ma nic do badań lore...

Pozdrawiam
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Chcesz sie kłócić :p?
Właśnie ze twój temat będzie. Twój temat, jest inteligentny, i wyróżnia się od wszystkich innych tego typu.
A dyskusja w nim może być, jeśli ktoś nią nawiąże. A twój temat odebrałem nie tylko jako wypisanie ulubionych i nielubianych postaci, ale też, jako wyrażenie swoich kryteriów oceniania postaci. I to właśnie tutaj pasuje :).
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
CYTAT
Regulamin zakonu świętego miecza

I. Ogólne
1. Należy przestrzegać głównego regulaminu, chyba że jest napisane inaczej.
2. "Zakon" służy inteligentnym dyskusjom i wyrażaniu swoich poglądów, na tematy związane z Gothiciem.
3. Każdy użytkownik piszący tutaj, jest zobowiązany do przestrzegania tego regulaminu.
4. Dział jest otwarty dla wszystkich, przynajmniej na razie, poza osobami ukaranymi zakazem pisania.
5. Administrator, lub twórca regulaminu zastrzega sobie prawo do zmiany go, bez obowiązku powiadomienia o tym kogokolwiek.
II. Tworzenie tematów
1. Przed napisaniem nowego topicu, należy najpierw sprawdzić, czy ktoś już go nie założył.
2. Treść tematu powinna być rozbudowana, a jego autor powinien w nim opisać jego przeznaczenie, jak i samemu wyrazić w nim swoją opinię.
3. W tym dziale zakładamy tematy dotyczące dyskusji, czy też problemów, ale także wyrażenia swojej opinii nadany temat. Może być on rozbudowany i wielowątkowy, jak też prosty (jednowątkowy). Najważniejsze by było to umiejętne i inteligentne.
4. Każdy użytkownik forum Gothic Up, może założyć temat, poza osobami ukazanymi. Pod warunkiem że jest on sensowny.
III. Pisanie postów
1. Treść postu powinna nawiązywać do wszystkich aspektów tematu.
2. Odpowiedzi powinny być w miarę długie(w zależności od tego, jak bardzo wymaga tego dyskusja), inteligentne i umiejętnie napisane.
3. Ten dział jest szczególny, więc w wyjątkowych przypadkach, dozwolone jest pisanie kilkukrotnie z rzędu, ale bez przesady.
4. Każdy użytkownik Gothic Up, może odpowiedzieć w dowolnym temacie, poza osobami ukaranymi. Pod warunkiem sensownego postu.
IV. Kary
1. Z powodu na wyjątkowy charakter działu, karalność w "zakonie" jest dużo surowsza.
2. Za pierwszym razem użytkownik, zawsze zostaje upomniany ustnie.
3. Jeśli osoba nie reaguje na pouczenie, otrzymuje warna lub bana.
4. W skrajnych wypadkach, lub gdy został nagrodzony już 2 ostrzeżeniami, użytkownik zostaje ukarany maską, zabraniającą pisania w "zakonie".
V. Pozostałe
1. W dziale przestrzegamy zasad ortograficznych.
2. Staramy się nie używać wyrazów, powszechnie uznane za wulgarne.
3. Regulamin obowiązuje od 01.03.2008.


Może być?
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
Nie mam żadnych zastrzeżen wszystko jest ok tylko:
CYTAT
Na forze przestrzegamy zasad ortograficznych i używamy polskich znaków.

Czy to oznacza że będe musiał pisać tak jak teraz?Tzw. z ć , ł i tym podobnym literkom?
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
tak, chociaż to nie robi różnicy, bo w regulaminie ogólnym też jest ten punkt ;)
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
CYTAT
Czy to oznacza że będe musiał pisać tak jak teraz?Tzw. z ć , ł i tym podobnym literkom?


Tak, może że masz jakąś klawiaturę nie obsługującą PL... Dyslektykom radzę ściągnąć Mozille - zakreśla błędy...

Co do regulaminu to ja się zgadzam
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT
Na forze


Dżisas toż to przeczy samo, sobie. ? xD

CYTAT
Na forze przestrzegamy zasad ortograficznych i używamy polskich znaków.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
To wszystko to Forum, "Seria gothic" To dział, a "zakon...." to foro. tak przynajmniej się nauczyłem, za czasów mojego raczkowania forumowego.
A ten regulamin dotyczy tylko tego Fora, a nie całego Forum.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Nie ma czegoś takiego jak foro.
Forum o serii , bądź Dział. A to jest kategoria forum, bądź dział :)
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
CYTAT
2. "Zakon" służy inteligentnym dyskusją i wyrażaniu swoich poglądów, na tematy związane z Gothiciem.

A tu Cię mam. W tym zdaniu, "dyskusją" to narzędnik liczby pojedynczej, ale zakładam, że chodziło Ci o celownik liczby mnogiej, czyli (komu? czemu?) "dyskusjom".

Poza tym regulamin mi się podoba, ale chyba w miarę rozrostu Zakonu, będziesz go modyfikował, nie?

CYTAT
1. W dziale przestrzegamy zasad ortograficznych.

Skoro, to forum jest wyjątkowo surowe, więc pytam: czy ktoś tę ortografię będzie dość dogłębnie sprawdzał?
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Phantom, no może nie tak dogłębnie :D Wiadomo, każdy może literówkę sieknąć. Jednak należy uważać, by zaraz nie wyskakiwać z błędami w co drugim wyrazie.
Regulamin w porządku, bynajmniej ja żadnych zastrzeżeń nie mam. Nie myślcie, że się wypowiadam nie znając sprawy. Akurat całą dyskusję nt. Zakonu czytałem.
Choć, właśnie coś mi do głowy wpadło. By nie powstawało zbyt wiele dyskusji ustalmy jakiś limit. Np. jednocześnie może być prowadzonych 5 dyskusji (liczba podana przykładowo). Wtedy będzie jasno podane ile ma ich być i nie pojawią się żadne nieporozumienia w tym zakresie.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
To ograniczenie, to jest zalecenie, a nie zasada z regulaminu ;). Phantom, nie znam sie na polskim :D, napisałem dyskusją i nie podkreśliło mi ^.^

Błędy poprawione, coś jeszcze? Czy Mogę już Robić, nowy temat "Regulamin"
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Sorki że się wtrącam...

CYTAT
3. Ten dział jest szczególny, więc w szczególnych przypadkach, dozwolone jest pisanie kilkukrotnie z rzędu, ale bez przesady.

Takie małe powtórzenie ^^...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie wiem jak wy ale ja bym zrobił rekrutację do tego działu :p


i do jasnej ciasnej....nikt nie ma dostępu modelatorskiego do tego działu????
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Ja mam i każdy admin/junior też raczej ma, więc puki kacpi nei da reszcie - styknie ;d
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
CYTAT
Nie wiem jak wy ale ja bym zrobił rekrutację do tego działu


Fajny pomysł, ale wtedy trza by było pewnie wybrać jakiegoś szefa, lub kogoś kto by te rekrutacje sprawdzał.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
W regulaminie, jest jasno napisane, że dostęp mają wszyscy, a przynajmniej NA RAZIE ;). Lepiej poczekać aż się trochę rozwinie :p....
 
Do góry Bottom