Dwór Irdorath.

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Tutaj poruszę kilka ciekawych wątków. Numero Uno. Pewnie pamiętacie historię 4 świątyń. No na wszelki wypadek przypomnę:

Dawno temu wyznawcy Beliara wznieśli Cztery Świątynie. Magowie Ognia oraz paladyni nie mogli pozwolić im na swobodne działanie. Odnaleźli dwie i zniszczyli. Wtedy pozostałe rozpłynęły się w powietrzu i zniknęły na długie lata. Jedna z nich powróciła, a jest nią Dwór Irdorath.
Żródło: Gothicpedia

Ale nasz dworek królowej gucławy to 3 świątynia. A były 4. Co z 4?

Wybrańcowi udało się przeżyć niebezpieczeństwa jakie miała do zaoferowania Świątynia i zabijając Czarnego Maga dostaje się przed oblicze Smoka-Ożywieńca. Pokonuje go, a tym samym Irdorath traci swą moc.

Trzecia świątynia upadła, ale co się stało z ostatnią?...
Żródło: Gothicpedia

Zwróćmy uwagę na ostatnie zdanie. Co z ostatnią? Czy będzie to wyjaśnione w Arcani? Jak myślicie?

Numero Duo. Na Gothicpedi znalazłem coś takiego:
Podczas wyprawy do Świątyni, Bezimienny pisze w dzienniku, że Dwór przypomina mu Świątynie Śniącego.
Co myślicie? Bo ja nie wiem co myśleć.

Numero Trio.
Tu znów żródłem jest GP.

Istnieje uzasadnione podejrzenie, że Smok-Ożywieniec to w rzeczywistości Śniący (lub przynajmniej jego avatar), ze względu na brak imienia (imię Śniący zostało mu nadane przez ludzi, Krushak przez orków), ponadto przytoczony niżej fragment dialogu jest małą podpowiedzią :
B : Kim jesteś?


SO : Nadal musisz o to pytać? Zastanów się głupcze! Przecież wiesz, kim jestem. Nie mam imienia, tak jak Ty nie masz imienia. Mój stwórca obdarzył mnie boską mocą, tak jak Twój bóg obdarzył mocą Ciebie. Moim prznaczeniem jest zniszczyć swiat. Tak, jak twoje przeznaczenie wyznacza moralny kod paladynów (ta kwestia jest zmienna i zależy od gildii). Czy nie czujesz więzi, która nas łączy? Tak! Teraz wiesz, kim jestem.


B : Nie... To niemożliwe! Xardas zawsze mówił...

Przytoczone przez Pana Smoków podobieństwa do Bezimiennego mogą jednak oznaczać nie tylko ich wspólną przeszłość. Smok mógł mieć równie dobrze na myśli, że są wybrańcami bogów. Te i wiele innych nieścisłości mogą zostać wyjaśnione w Arcania a Gothic Tale, gdyż z dotychczasowych informacji wynika, że Śniący może odegrać w niej kluczową rolę

Myślicie, że nasz gadzi ożywieńczy przyjaciel to śniący? No i jeszcze jedno. To:

B : Nie... To niemożliwe! Xardas zawsze mówił...
Co mówił? Co? To, że śniący został wygnany?

A tu coś o świątyni śniącego. Też z GP.
W Świątyni Śniącego możemy znależć pamiętnik pewnego niewolnika za czasów budowy Świątyni.
Czy ktoś może wstawić treść pamiętnika?
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Całośc z Gothicpediii (nawet kilka zdań z mej klawiatury). Są to wymysły autorów tego tematu, niezbyt prawdopodobne ale dające do myślenia.

Ale nasz dworek królowej gucławy to 3 świątynia. A były 4. Co z 4?
Ee, znikła? dwór Irdorath pojawił się znikąd może czwarta pojawi się w Arcanii?

Zwróćmy uwagę na ostatnie zdanie. Co z ostatnią? Czy będzie to wyjaśnione w Arcani? Jak myślicie?
Ja wyżej.

Co myślicie? Bo ja nie wiem co myśleć.
Mroczny, kapiący magią Beliara oraz magią śniącego?

Myślicie, że nasz gadzi ożywieńczy przyjaciel to śniący? No i jeszcze jedno. To:
Śniący to był demon, który potrafił zapanować nad myślami oraz umysłami innych. Prawdopodobnie przemówił do niego za pośrednictwem smoka-ożywieńca.

Co mówił? Co? To, że śniący został wygnany?
Może to, że są wybrańcami bogów? A smok-ozywieniec temu zaprzeczał?

Czy ktoś może wstawić treść pamiętnika?
A bozia główke i raczki dała? Prawdziwy fan wszystkiego doszuka się sam, a nie jak ty prowadzony przez raczkę bububaba. A tak na serio w bocznej komnacie po walce z Archolem lub w legowisku ognistego smoka na dworze.

PS.przestań tu dawać tekstu w GP bo są nie na temat....
 
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
SO : Nadal musisz o to pytać? Zastanów się głupcze! Przecież wiesz, kim jestem. Nie mam imienia, tak jak Ty nie masz imienia. Mój stwórca obdarzył mnie boską mocą, tak jak Twój bóg obdarzył mocą Ciebie. Moim prznaczeniem jest zniszczyć swiat. Tak, jak twoje przeznaczenie wyznacza moralny kod paladynów (ta kwestia jest zmienna i zależy od gildii). Czy nie czujesz więzi, która nas łączy? Tak! Teraz wiesz, kim jestem.


B : Nie... To niemożliwe! Xardas zawsze mówił...

Przytoczone przez Pana Smoków podobieństwa do Bezimiennego mogą jednak oznaczać nie tylko ich wspólną przeszłość. Smok mógł mieć równie dobrze na myśli, że są wybrańcami bogów. Te i wiele innych nieścisłości mogą zostać wyjaśnione w Arcania a Gothic Tale, gdyż z dotychczasowych informacji wynika, że Śniący może odegrać w niej kluczową rolę


Przecież ostatnim słowem Śniącego był rozkaz ''przybywajcie'' i przybyły SMOKI, czyli raczej niemożliwe by SO był Śniącym.

Zastanów się głupcze! Przecież wiesz, kim jestem.Nie mam imienia tak jak Ty nie masz imienia (..)

Po prostu spotkali się dwaj wybrańcy Beliara i Innosa. Bezi mógł jeszcze tego nie wiedzieć...
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Ale co Xardas mówił? Mówił, że sniący nie żyje czy jak? Bo tego nie rozumię. I ponawiam pytanie. Czemu świątynia SO przypominała beziowi świątynie śpiocha?
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Koza pytasz sie gdzie jest 4 świątynia. A gdybyś czytał gothicpedia dokładnie to byś doszedł

Pod jego rządami Wyznawcy Innosa, mając zaopatrzenie w rudę z Nordmaru, przejęli Varant i niemal udało im się zdobyć Wyspy Południowe, gdzie Beliar ukrył jedną z ocalałych Mrocznych Świątyń


Więc świątynia Beliara powinna się pojawić w Arcanii
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
OOooooooo! Szok. Ciekawe co jeszcze wyjaśnią w arcani?! Może się okaże, że Khorinis to wyspa południowa. Wątpię ale jeśli będzie się można poruszać statkiem między WP to może i nasze Khorinis i GD znów zobaczymy? Eh, ale chyba się rozmażyłem.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wątpię ale jeśli będzie się można poruszać statkiem między WP to może i nasze Khorinis i GD znów zobaczymy? Eh, ale chyba się rozmarzyłem.

Zdecydowanie wybiegasz za daleko :) Chociaż kto wie przecież planują z dwa dodatki do Arcanii jak wszystko wypali, więc może coś wykombinują, ale to raczej będzie na bazie tego co już zrobili.
GD i Khorinis to już zamierzchłe czasy.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
A szkoda. Taki powrót na stare śmieci byłby fajny. Dlaczego twórcy się tak uwzięli, żeby nie móc wrócić do Khorinis? W G3 niby piarci ukradli statek. W ZB to nie wiem czemu nie można tam wrócić, bo przecież jak się zostaje królem to ma się całą flotę, nie? Może Spelbound będą lepsi od PB i Jowood'a.
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
Coś mi się wydaje, że swiątynia będzie w jenym z dodatków o których mówił Yeedowski jeżeli gra okaże się sukcesem.

PS. Koza czemu krytykujesz PB. W końcu to od nich wyszły najlepsze gry z serii(G1,G2,G2:Nk,G3-mimo wszystko niezła gra).
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
No niby wyszły, ale można się doszukać bugów. Znaczy ja nir mówię, że PB byli żli, ale mówię, że mam nadzieję, że Spelbound będą lepsi.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie ważne kto. Ważne, żeby to gra była dobra i porządnie wykonana...dla mnie może ją robić nawet Kopojno Entertejment :p
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
A może będzie za pare lat Gothic 5 Podbój Khorinis??? No bo jak się domyślam to Rhobar nie podbił Khorinis nie?? Tylko ciekawi mnie skąd się wziął Lord Hagen??
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
To na pewno zostanie wyjaśnione w Arcani, a co do waszej dyskusji to fajnie by było zobaczyć stare Khorinis w którymś z dodatków do Gothica 4.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Chyba pisało, że Lord Hagen został jednym z generałów Bezimiennego. Prawdopodobnie pomógł mu podbić wyspę Khorinis jak zresztą inne (np. Feshyr). Orków wybił i miasto jest spokojne.
 

Daniel781996

Member
Dołączył
15.8.2010
Posty
81
Ta Lord Hagen wybił wszystkich orków. Moim zdaniem to jest niemożliwe. Moja wersja jest taka że lord Hagen zwiał z piratami. Ale mogę się mylić. A tak wogóle Khorinis nie zostało podbite
 

rafell

Member
Dołączył
21.8.2010
Posty
46
Prędzej Orkowie mieliby większe morale gdyby z Hagena (Paladyna z powołania) uczynili swojego niewolnika. Jakoś facet nie przypadł mi do gustu. Szczerze mówiąc zwiedzanie świątyń (Risen :( ) nigdy mi nie odpowiadało. Wolę otwartą przestrzeń. Khorinis w Gothic IV? Hmmmmmmmmm...przy totalnym remake'u mogłoby być ciekawie. Chociaż jak dla mnie to miasteczko i tak jest za małe jak na tak wielką wyspę. Miło by było również zwiedzić je podczas Orkowej okupacji (lub ewentualny quest z odbiciem miasta z rąk wszechobecnego "zła"). Pomysłów jest naprawdę wiele i można tutaj dyskutować w nieskończoność na ten temat. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać i odkładać pieniążki na zakup Gothic IV.
Pisząc post przez głowę przeleciała mi pewna myśl. Mianowicie remake Gothic II i Nocy Kruka mógłby być niezłym pomysłem. Podrasowana grafika, zoptymalizowany silnik (tia akurat :p ), kilkanaście nowych quest'ów. Z tego co mi wiadomo to ponowne wydanie gry na sprzęt nowszej generacji mogłoby odnieść nie lada sukces. Przykłady? Resident Evil Remake na Game Cube czy Metal Gear Solid Twin Snakes. Troszeczkę zboczyłem z tematu za co bardzo pragnę przeprosić :)
 

tasiorex12

New Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
3
Co do Smoka-Ożywieńca, to może pomyślmy czy ktoś inny z serii Gothic nie miał imienia... Swoją drogą ciekawe czemu nie wiemy jak ma na imię główny bohater...
Może SO jest wcieleniem Cor Kaloma? Nigdy nic nie wiadomo... Ale to tylko nasze domysły.

Miejmy nadzieję, że kiedyś to się wyjaśni.
 
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
On nie przywołał smoków, zrobił to przecież Śniący. Chociaż Kalom mógł być tym strażnikiem sprzed bramy do Smoka Ożywieńca.
 

longownica

New Member
Dołączył
2.2.2011
Posty
22
Może i się nigdy nie dowiemy jak było na prawdę ale jedno wiadomo SO napewno nie znał się z Bezim (choćby w innym ciele) sprzed czasów kolonii. Tak mi się przynajmniej wydaję, gdyż Rhobar II i Gothic 3 mówi, iż dostał polecenie od Innosa aby to wszystko zrobić czyli wrzucić Bezimiennego do kolonii aby sam odkrył kim tak naprawdę jest a po zniszczeniu bariery wysłał statek aby bohater mógł wrócić na kontynent. A tak swoją drogą to ciekawe czemu w ogóle trafił za barierę??? :blink:
 
Do góry Bottom