Czego Oczekujecie?

Status
Zamknięty.

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Co chcielibyście ujrzeć w drugiej części Risena? Czego brakowało Was w jedynce? Co Wam się tam nie podobało i nie chcecie tego spotkać w R2? :)

Osobiście bardzo chciałbym, aby dalej pozostały rozdziały i klimat, który dał się czuć od samego początku. Natomiast nie chcę powtórki z rozrywki, jaką była totalna sieczka w III oraz IV rozdziale. Chciałbym również, żeby poprawili animację, bo przy skokach strasznie się zacinała, mimo mojego dobrego kompa ;p.

Ave
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Poprawa niedociągnięć i podtrzymanie klimatu i zakręcona fabuła.
Risen był grą naprawdę ciekawą, może nie porywającą ale solidną. Zdecydowanie smaczny kąsek po marnym G3 i ZB. tak więc dwójka nie powina odchodzić od przetartych szlaków, które się sprawdziły. Więcej kooperacji z innymi NPCtami (jak zawsze) Więcej zbroi, więcej broni..więcej więcej....(jak zwykle)
No i trudniejsza walka z końcowym bossem :p bo ta w risen była śmiesznie łatwa
 

tomisakis

Whiskas
VIP
Dołączył
11.1.2009
Posty
1536
Oczekują dobrej fabuły oraz klimatu. W końcu to w RPG'ach najważniejsze. Liczę również, na troszkę dłuższą rozgrywkę, gdyz 4 rozdziały to troszke mało. Możnaby troche poprawić już wymienione przez elessara animacja, bo gra miała tendencje to przycinek. Chciałbym, żeby był też polski dubbing.
 

Razor13

Member
Dołączył
25.8.2010
Posty
55
Powinna być lepsza grafika nie podobała mi się w 1 .. Tak naciągnąć aby było trochę na mniejsze wymagania. I trochę łatwiejszych potworów..

Sterowanie trochę u mnie w 1 było do kitu nie mogłem zmienić . Ale muszą nad tym popracować ..
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Dłuższa, o wiele dłuższa gra (a w związku z tym - fabuła) - w wiedźminie aż gubiłem się w końcu w fabule, co gdzie i kiedy było, zwłaszcza, że grałem góra 1.5 dziennie, a historia była zawiła. Zatem pragnę też lepszej fabuły - w risenie była dobra i tylko dobra.

Ogólnie rzec ujmując - gra była dobra, ale nie porywająca. Pierwszy rozdział zrobił duży apetyt - czuć było starego,dobrego Gothica. Potem napięcie trochę opadło i jakoś tak niemrawo doszło do końca. Fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła. Nie rozumiem, dlaczego twórcy RPG tak ją często olewają, a to jest podstawa w tym gatunku. Nad historią powinien pracować sztab ludzi, amen.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ogólnie rzec ujmując - gra była dobra, ale nie porywająca. Pierwszy rozdział zrobił duży apetyt - czuć było starego,dobrego Gothica. Potem napięcie trochę opadło i jakoś tak niemrawo doszło do końca. Fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła. Nie rozumiem, dlaczego twórcy RPG tak ją często olewają, a to jest podstawa w tym gatunku. Nad historią powinien pracować sztab ludzi, amen.

Sensus stricte!!!

Rang doskonale to ujął. Bez fabuły taki rpeg robi się anomalia w kierunku hack&slasha w którym fabuła istnieje bo jakaś podkładka musi być.. To fabuła musi napędzać całą akcję.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Cóż...

Na pewno dłuższa i lepsza fabuła. Życzyłbym też sobie inne gildie, ale to chyba się rozumie samo przez się ;p Bo na 100% nie będzie już w grze Bandytów (takich jak Don Estebana, chociaż who cares...), ale myślę, że Zakon na pewno zostanie. Także ze dwie nowe gildie by się przydały :p
Większa interaktywność. O co mi chodzi? Ano o to, że jak w Risenie otwieraliśmy drzwi, to takie już zostawały na amen :/ Chcę powrotu do interakcji z przedmiotami z Gothica I i II!!
Mała poprawa animacji - głownie skoku xd Bo wyglądał jak jakaś stricte lewitacja :p
Trudniejsza walka z bossem, bo była dziecinnie łatwa i zbyt zręcznościowa.
Zmiana ekranu ekwipunku i paska ;p Wolałbym, żeby to wyglądało nieco sensowniej, zawalał co prawda mało miejsca, ale jednak wolałbym coś bardziej rozbudowanego ;p

A co ma pozostać?

Piękna grafika, którą jeszcze pewnie poprawią.
Świetna optymalizacja, żadnych błędów, świetne, szybkie wczytywanie.
Hardcorowa walka, ma taka pozostać - bo naprawdę świetnie się bawiłem blokując ciosów, unikając, wyprowadzając kontry itd. Według mnie system walki w Risenie był genialny.
No i tony klimatu :)
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
No cóż Risen był na pewno bardzo dobrą grą, jednakże kilka zmian by się przydało:
1. Więcej czarów bitewnych, bardzo mi tego brakowało.
2. Więcej gildii, niby były trzy gildie, ale będąc magiem i zakonnikiem nie wyczułem wielkiej różnicy ;/
3. Oczekuje, że gra będzie dłuższa, bo jak już ktoś napisał 4 rozdziały to niezbyt dużo.
4. Fabuła! Nie bezsensowna nawalanka jak w trzecim i czwartym rozdziale, ale więcej zadań, w których trzeba pomyśleć, lub uzyć odpowiednich umiejętności.
5. Przejście gry na kilka możliwych sposobów oraz trudniejsza walka finałowa!
6. Chętnie ujżę nowe potwory, ale także chciałbym zobaczyć starych znajomych ;)


Poza tym wszystkim jak już osoby nade mną wspomniały... KLIMAT powinien zostać taki jaki był :) 

Pozdrawiam, Hadler :)
 

mario9902

New Member
Dołączył
17.8.2010
Posty
4
Witam wszystkich serdecznie,jeśli chodzi o grę Risen miło bu było usłyszeć polski dubbing .Końcowa rozgrywka troszkę bezsensowna,za dużo zręczności brak fabuły,walka wręcz jest super,klimat też.Więcej możliwości rozwoju postaci,pancerz,broń,gildie.No i na koniec rozgrywka mogła by być dłuższa pozdrawiam
 

Tyranobix

New Member
Dołączył
30.8.2010
Posty
3
Cóż na pewno powinna być dłuższa.
Przydałoby się więcej zaklęć.
Może też dorzucić jakiegoś kompana,który ożywiłby nieco grę
swoim pechem " wpadał w tarapaty" oraz, lub np: chumorem.
Do reszty nie mam zastrzeżeń.
 

Gortal

Member
Dołączył
7.9.2007
Posty
67
Ja co bym chciał ? Hmmm może wreszcie klimatu ? Bo sory ale ja się w ogóle nie wciągnąłem w klimat Risen'a , chodziaż bardzo chciałem. Patrząc z perspektywy czasu... to najlepszy był G1. Grając w G2 zrobiłem sobie okropną krzywdę bo nie wiedząc czemu grałem tylko i wyłącznie z poradnikiem, więc nie mogłem się "pobawić" fabułą, bo wszystko wcześniej przeczytałem. No ale G1 to było coś.... Kurde przecież ta fabuła była... no genialna to mało powiedziane. Zwroty akcji, d*p, nagle okazuje się że Śniący to demon, d*p, stary obóz się buntuje no ogólnie ehhhh.... Naprawdę w Risenie wszystko było do przewidzenia. Inkwizytor od początku nie wyglądał sympatycznie, a potem to przeciez tylko jedn quest do końca gry. A ta walka z demonem ?! haha no przepraszam bardzo ale dlaczego byłem uzależniony od młotka ? W takim razie co pozmnieniać ?

1. Fabuła na miarę G1, zawiła, zwroty akcji, stosunkowo długo ale nie chciałbym tutaj mieć gry typu Loki (240 h rozgrywki). Żeby nie było tak że od początku gry wiem co musze zrobić (typu znajdź Xardasa z G3).
2. Żeby za dystrybucje w Polsce zabrało się CD Projekt, bo przepraszam bardzo ale IMHO Cenega strasznie nam wykastrowała Risena, jednak jak godają po naszymu to brzmi to znacznie lepiej ;)
3. Nie cudujcie przy walce z bosem. Niech to będzie zagadka, ale nie zręcznościówka jak ktoś już wcześniej zauważył.
4. Nie kopiujcie poprzednich produkcji. To całe zwiedzanie świątyń... No nie, w G1 świątynia Śniącego była jedna, tajemnicza i w ogóle a w Risenie co krok to świątynia. Cholera ja nie chce grać w Tomb Raider tyko w ładne RPG.
5. Zaklinam, zaklinam i jeszcze raz zaklinam zostawcie (ew. ulepszcie) system walki. To było genialne.... niestety tylko to.
6. Wykorzystajcie potencjał gry. Miasto w Risen 1 było "suche". Jak pierwszy raz zobaczyłem burdel od Soni, to myślałem kurde ale ten klimat będzie fajny (może coś w stylu Piratów z Karaibów - oczywiście bez przesady), a potem co ? Nic, no na serio zmarnowaliście to PB.

Przede wszystkim pamiętajcie, że macie dużo czasu. Już teraz widać że Arcania to nie jest Gothic i to Wy jesteście jedyną grupą która potrafi robić Gothici :D . Nie spieszcie się, bardziej dopieszczajcie fabułe / klimat. A tak w ogóle to zmieńcie może trochę ryj beziemu, bo wygląda przekomicznie xD.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Nie jestem pierwszym, który uważa, że Risen był trochę krótki, według mnie powinni go przedłużyć i to dość sporo, zachowując przy tym klimat. :)
Muszą zostać rozdziały, bez nich to już nie to samo. Większy świat, więcej itemów, czarów itp...czyli jak zawsze wszystkiego więcej.
Mogliby trochę rozbudować historię świata, bo jest ona niezbyt znana.
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Pierwsza częśc Risena nie powalała na łopatki ale jednak była wystarczająco przyjemna że mogę ją przydzielic do półki "jak nie masz co robic to zagraj"
Oczekuję ze Risen 2:
-Dłuższa fabuła - w jedynce nie było szczególnie dużo do roboty. Gra na parę dni.
-Mniej "zbierania"- liczę że gra nie będzie się opierać na schemacie "idź tam, zabij wszystko, weź, idź tam, zabij wszystko, weź..."
-Większa mapa- nie oszukujmy się, w Risenie mapa była maluteńka, nie było gdzie się "przejść" (liczę na taką jaką poznaliśmy w G3)
-Możliwość nurkowania- taki mały grymas ;)
-Więcej broni- ekwipunek w Risenie był porażką
-Ciekawa fabuła- w jedynce klimat nie miażdżył

To tyle, szczerze liczę na Risena 2, na pewno bardziej niż liczyłem na Arcanie ;p
 

mickos42

Member
Dołączył
4.2.2010
Posty
294
Klimat powinien być lepszy bo go słabo czuć było, ,,martwe'' dialogi, PEŁNA Polska wersja, grafa niech zostanie bo mój komp jeszcze ogarniał :p, i żeby fabuła była lepsza :D A, i questy powinny być 100 razy lepsze bo były nudne, a sam świat gry mnie zanudzał że mi się spać chciało.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Grałem w Risena dwukrotnie i za każdym razem dochodziłem do wniosku, że czegoś mi brakuje. Niby nie najgorsza grafa, piękne lokacje, no i mechanika gry znana z poprzednich produkcji, więc łatwo się w grę zaangażować i wsiąknąć w świat gry...
Niestety, zabrakło tego czegoś. Na to coś składa się między innymi długa wciągająca fabuła, większy pulsujący życiem świat gry, ciekawe questy- zarówno główne jak i poboczne (dużo większa ilość tych pobocznych, ale równie ważnych), zwroty akcji... Bardziej mroczny świat i wytworzenie poczucia beznadziejności sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, a z której musimy się wyplątać za wszelką cenę...

Tego brakowało mi w "jedynce" i o te elementy powinni wzbogacić chłopaki z PB "dwójkę". Oczywiście można dopracować animację, grafikę, interfejs, system walki i rozwoju itp. Tak naprawdę jednak, to sprawy drugorzędne. Wspomnijmy sobie G1 z jego fatalnym sterowaniem i wieloma innymi niedociągnięciami. Czy ktoś się tym przejmuje? Nie, wszyscy zachwycają się fabułą i wspaniałym klimatem. Dobra gra musi tak wciągać, aby nie zauważać jej wad, które tak czy inaczej, w każdej produkcji są nieuniknione.

Takiej magii życzę sobie w przypadku Risen 2. Niech pochłonie mnie tak, że wszystkie bugi jakie napotkam po drodze bledły przy jej zaletach.
 

tomciopogromcio

New Member
Dołączył
23.10.2010
Posty
35
A skoro przy questach jesteśmy, poboczne questy by się przydały takie by nie było od razu wiadomo, że to jest quest poboczny :p. Chciałbym w końcu w tego typu grze, wiele zakończeń i podejmowanych decyzji zmieniających już rozgrywkę w trakcie gry a nie tylko na końcu outro( nie wybór obozu w pierwszym rozdziale). Może przydałby się czas realny, weźmy na to gothica 1- Śniący mógłby nie budzić się zawsze w momencie gdy się do niego zbliżamy. Mógłby reagować na to co robimy :p. Choćby udowodnienie, że to demon, cor calom tam wyrusza my po 30 dniach nie zaglądamy i tak się budzi i sam wychodzi ze świątyni i pustoszy Kolonię Górniczą póki nie zechcemy stawić mu czoła :D. Nieco zmniejszenie jeszcze roli bohatera, aby był "tylko najlepszym na świecie człowiekiem", ale nie zabijanie jakichś tytanów w pojedynkę znowu. Może być fajne coś jak w 3, otwarta wojna między kimś, rozwijamy swoją postać i nią sterujemy jak w poprzednich częściach oczywiście, ale też planujemy większe ataki na przeciwne obozy w których biorą udział wszyscy z naszego obozu, czy też po jakimś okresie gry wróg atakuje nasze obozy, czy tam jesteśmy czy nie itp. Więc możemy być wodzem jednego ugrupowania, gdy podbijamy miasto w G3 pojawiają się tam buntownicy których wcześniej nie ma w grze, tutaj moglibyśmy jako wódz mieć jakieś możliwości rekrutacyjne powiększać armię (wciąż najważniejszy rpg i własnoręczna walka 1 człowiekiem innymi wcale byśmy nie sterowali), przeciwnicy też by to robili jak i przydzielać ludzi do danych zadań - 10 wojowników broni obozu, 5 zakłada obóz tutaj i obserwuje wroga (jak ich zaatakują ktoś nam doniesie o ruchach wroga), 15 idzie ze mną atakować obóz wroga, 10 atakuje z drugiej strony, a 30 atakuje inny obóz :p. Jak się nam nie udaje i kończą się możliwości lecznicze, uciekamy, ci co zginęli po obu stronach są martwi, a my musimy uzupełniać armię czy coś :p.

Tak więc ogólnie by się coś działo, poganiało nas do działania (pamiętam misje nie wiem czy to gothic- zrób coś szybko bo będzie źle, stanie się to i tamto, ale robimy to po 90 dniach (growych, cała grę gramy 100 dni growych) i wciąż się nic nie stało, to mnie już od jakiegoś czasu dlatego nie przeraża takie gadanie w grach), działo się i ze względu na nasze czyny i nie, by ktoś kto przespał początek czy podchodził do tego ostrożnie potem musiał to odrabiać z nadmiarem nie chcąc zostać zniszczonym mimo, że sam się nie wpakował w kłopoty ( poziom trudność zatem może być mniejszy jak w G 1 i 2 np. :p). Ale to raczej mało realne w tym dziesięcioleciu :).

Oraz by wybory przechodziły do kolejnych części gry (zmieniające nieźle fabułę lub kujące w oczy)- te zabijanie thorusa w 1,NK,3- a ten znów w ZB :p.
 

ziom_gothic

New Member
Dołączył
28.1.2011
Posty
1
ja bym chciał żeby bazimienny poznał więcej ludzi ,którzy stali by się je go dobrymi znajomymi .Jak Diego ,czy Gorn. A tak to żeby była lepsza grafika i troche większa mapa. Inne rzeczy niech zostaną ja wcześniej
 

Chmielu2108

New Member
Dołączył
16.1.2011
Posty
4
Przede wszystkim ,ZADNEGO POLSKIEGO DUBBINGU , tylko popsułby klimat.
Przydałoby się też więcej zbroi ,mieczy itd.
Troszkę ,podkreślam troszkę większy świat w stosunku do "jedynki". W Risenie był może mały ale wszędzie "coś było" ,a nie tak jak w Gothicu 3.
Hmm ,może jeszcze troszkę dłuższa fabuła.
Tyle ode Mnie :)
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
ZADNEGO POLSKIEGO DUBBINGU ,
Może być ,tylko ma być dobry <_<
Ja oczekuję większego świata ,lepszej grafiki i tego ,żeby nie osłabiali nas aż tak mocno na początek gry
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Nieeeee, dubbing jest niepotrzebny ( moim zdaniem na pewno nie będzie :p ). Tryb walki był dobry, lecz przydałoby się go troszkę zwiększyć. Jeśli chodzi o świat to w pierwszej części był malutki i wystarczający, lecz powinni go zwiększyć. Więcej itemków :D. Mam nadzieje, że będą w menu osiągnięcia!:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom