Co Was Urzekło W Gothic 3 :)

dax898989

Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
43
Jestem ciekawy co na was takiego wpłynęło i zafascynowało w grze Gothic 3 ?:)) mnie osobiście zaskoczyła cudna grafika oraz fabuła :D można w to grać bez końca :D
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Jak to co wszystko ta gra jest poprostu najlepsza grafika,fabuła,klimat kumple(starzy).A grac to naprawde można bez końca, co tu dużo mówic kto nie grał niech żałuje.





No może przesadziłem ale w inne nowsze gry nie grałem dlatego się tak wypowiedziałem ale na pewno jest dobra.A czy gorsza od poprzednich tu jest mi ciężko powiedziec.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Wcale takie cudo nie było. Niech nikt nie mówi, że jest lepsze od poprzedników, bo na pewno nie jest.
+
-Grafika
-Spory obszar gry
-Tarcze

-
-FABUŁA
-System walki (na początku nic do niego nie miałem, ale jak pograłem w Wiedźmina to już wiem, że walka może być ciekawsza)

Gra zauroczyła mnie filmem początkującym i końcowym. Sama gra mnie mocno nie wciągnęła. Ale czasu zmarnowanego na G3 nie żałuję
 

dax898989

Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
43
No porównania nie mam :)) ale ogólnie jestem fanem Gothic'a :) w G3 jest w sumie wszystko czego wyczekiwałem :D a najlepszy dla mnie jest Varrant :) tego klimatu pustynnego nic nie zastąpi :D
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Fabula mówicie ;p Ogranicza sie do wyzwól kolejne miasto...
Apropo miast, to właśnie one mnie urzekły w tej grze. Wspaniale się prezentują. Obszary dookoła miast też, pustynia z oazami jakich wcześniej nie było, kraina śniegu czyli krajobrazy :) Na high to wszystko wspaniale wygląda.
 

dax898989

Member
Dołączył
1.1.2008
Posty
43
Nom zgadzam się z Juniorem Adminem :) hmm a jeśli chodzi o fabułę to przecież głownie chodzi o artefakty :D wybór pomiędzy bogami itd. :D w myrtanie to pięknie widać :) mury dookoła miast...Zamek w Faring bije wszystko :D

No i fabuła gdyby tak była zbliżona do tej tajemniczości z G1 lub G2 to byłaby gra prawie idealna.. :)
 

alus944

Member
Dołączył
9.1.2008
Posty
78
Mnie fabuła, duuży świat , łąki, lasy:pP No i nowy ekwipunek ;d Wszystko podzielone na grupy ;) Dużo rozbudowanych umiejętności ;)
 

adamo 04

New Member
Dołączył
14.1.2008
Posty
26
CYTAT(Ścierwojad @ 16-01-2008, 10:23) [snapback]166768[/snapback]
Mnie fabuła,


Przecież tam żadnej fabuły nie ma, i to jest duży minus, tylko chodzisz zbierasz po drodze kielich i podbijasz miasta. Później dowiadujesz się jeszcze że musisz zebrać 5 artefaktów. I to nie jest fabuła. A grafika wcale nie jest ważna (no, do pewnego stopnia)
W gothic'u III podobają mi się miasta, areny na których można walczyć, różnorodność świata, wiele rodzaji broni, to że można walczyć dwoma brońmi naraz. Ekwipunek też jest dobrze zrobiony, niestety minusów można wymieniać chyba więcej ;)
 

alus944

Member
Dołączył
9.1.2008
Posty
78
tylko chodzisz zbierasz po drodze kielich i podbijasz miasta. Później dowiadujesz się jeszcze że musisz zebrać 5 artefaktów. I to nie jest fabuła. A grafika wcale nie jest ważna (no, do pewnego stopnia)


Ej chyba mamy wyrażać własne opinie ? Dla mnie może to było ciekawe ? Może dla mnie wazna jest grafika ;) Wyrażaj opinię bardziej subiektywną ;)
 

Miked

New Member
Dołączył
12.1.2008
Posty
11
Otóż co mnie najbardziej urzekło? Chyba grafika? Twórcy tej popularnej gry wykonali kawałej dobrej roboty. Chodząć po świecie możemy oglądać piękne krajobrazy, zwłaszcza jeżeli patrzymy na dalsze obszary, ale niczego złego nie powiem o "bliskich" detalach. Bronie i tarcze, to naprawde urozmaica gra, szczegolnie gdy ma się taki wybór broni i tarczy!
No i obszar gry jest ciekawy i duży. Minusów nie będe wymieniał, bo to nie ten temat.
 
Dołączył
18.9.2007
Posty
88
Mnie najbardziej urzekła grafika. Ładnie wyglądają lasy, pola, rzeki, itp. Dobrze, że pojawili się starzy kumple. Jest całkiem spora ilość broni, a przede wszystkim są tarcze. Podoba mi się, że skrzynie można otwierać z pochodnią w ręku i walczyć z nią o ile trzyma się broń jednoręczną.
 

Gortal

Member
Dołączył
7.9.2007
Posty
67
Szczerze wam powiem że gothic 3 przechodziłem bo... wypada zobaczyć zakończenie. A i tego mogłem się spodziewać. Fabuła była do bani. Nic ciekawego idziesz i wyzwalasz miasta po koleji. Jedyne co mnie urzekło to ładne klimaty i krajobrazy, a nie grafika. Grałem w wiedźmina tam to mnie urzekła grafika. Tylko że nie było fajnych miejscówek w wiedźminie. Skończyli z podziałem na rozdziały to było bolesne. Przecież to była tradycja gothica rozdziały. A i system walki też rozwalili. Fajnie na początku się walczyło machając na boki mieczem :p . Combosów od ciosów nie było zadziwiających. Bardzo chciałem walczyć na 2 miecze. Ale to co oni z tą walką zrobili to.... nie był profesjonalizm <_< . Tak ogólnie to się zawiodłem na PB. Mogli się bardziej postarać. Ale znowu nie było to takie złe. Aha i wkurzyło mnie jeszcze to że na 56lvl mogą ciebie zabić 2 wilki. :angry:

Edit:
Aha zapomniałem jeszcze ponarzekać na to że nie ma nieśmiertelnych NPC. Bardzo mnie wkurzyło że zabijali mi Miltena. Wogóle nie umiałem zrobić tego questu. To wziąłem od Xardasa. I troche sie rozsmieszyłem że pod koniec kiedy szedłem pogadać z innosem pomagałem miltenowi. Wogóle nie byłbym zły gdyby wydali gothic rok później i poprawili wszystkie bugi. Chciałem ulepszać zbroje !! :angry:
 

detoks

Member
Dołączył
24.1.2008
Posty
69
Piranha w nieoficjalnym wywiadzie nawet mówiła,że tej grze potrzeba conajmniej jeszcze pół roku do ostatecznego wykończenia.Ale chciwość Jowood nie znała granic i mamy to co mamy.
I żeby nie było offtopa :p :
W G3 przede wszystkim w oczy rzuca się piękna grafika ale robiona już na innym silniku(technika idzie do przodu-seria Gothic nie może opierać się tylko na silniku z G1 czy G2).Momentami jest tak cukierkowa że aż zęby bolą ale są takie miejsca w których można zauważyć jej piękno i ładny zarys tekstur.W oczy rzucają nam się piękne krajobrazy,góry i niebo zasłane chmurami.Jednak najbardziej co mnie urzekło w G3 to różnorodność krain.Myrtana to nic ciekawego,podobnie świat wyglądał w Khorinis ale mam głównie na myśli Nordmar i Varant.Twórcy wspaniale rozwinęli ten wątek z G2 gdzie nowy obóz był zasłany śniegiem a teraz mamy cały Nordmar w tym klimacie.W G2 NK w Jarkendarze mieliśmy również zaczątki nowych terenów jakim była pustynia.Tutaj twórcy również się postarali i Varant jak najlepiej przypomina nam tereny pustynne z okolicznymi palmami i oazami pełnymi pięknych tancerek i lwic :lol: .Podsumowując,grafika w G3 bije pozostałe części na głowe i pomysły zaczerpnięte z G2 NK zostały doskonale wykorzystane w najnowszej odsłonie.To są elementy,które mi sie najbardziej spodobały w trzeciej części sagi.
 

Drizzt Do'Urden

New Member
Dołączył
10.2.2008
Posty
7
Mnie urzekło hmm... wszystko!! grałem w wiele RPG-ów ale żaden nie był tak fajny jak G3 no może oprucz jednej gry MMORPG
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Generalnie gra jest niezła. Podoba mi się tam to, czego nie ma w poprzednich częściach :
- możesz właściwe robić co chcesz, nie ma podziału na rozdziały, możesz wybrać 3 możliwe, bardzo różne "drogi" - Asasyn, Buntownik, Najemnik orków
- Tarcze
-hełmy (których nie było w pierwotnych częściach, nie mówię o dodatkach n.p "Mroczne Tajemnice")

Co mi się nie podoba :
- jest sporo bugów
- duże wymagania ( jak na 2006 r. w którym wyszedł )
- Zbroje ( może to nie prawda, ale parę miesięcy przed premierą słyszałem, że zbroja będzie się składać z poszczególnych części : naramienniki, nagolenniki itd.
 

haeno

New Member
Dołączył
17.2.2008
Posty
5
hmm... Mnie się tam Gothic 3 bardzo podoba, wiem ma sporo błędów, ale poprzednie części gry Gothic też miały i to takie, które bynajmniej nie ułatwiały gry. Gothic 3 mam od wczoraj więc za dużo nie przeszedłem, ale mogę powiedzieć że bardzo mi się podoba system walki i to że wprowadzono tarcze i walkę dwoma mieczami, której bardzo mi brakowało w poprzednich częściach. Poprawiono opcję strzelania z łuku i kuszy, bo w poprzednich częściach nawet nie było mowy żeby od samego początku ustrzelić coś z trochę dalszej odległości, a wczoraj trafiłem ścierwojada z dość daleka ;) hehe... W Gothic 3 denerwuje mnie tylko jedna rzecz... Gra się tnie, tym bardziej że nie mam nowego sprzętu :p (procek: INTEL CELERON 2.4 GHZ, karta graficzna: nVidia GeForce FX 5200 i 758 MB ramu ale dzisiaj dokładam 1GB, więc chyba nie będzie tak źle...) i powiem wam że lepiej mi działa na średniej rozdzielczości niż na najmniejszej... :lol:
 

Aco

New Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
6
A mi sie tam system walki jakoś niespecjalnie podoba, nawet fajnie koleś wywija brońmi no ale poza tym to klapa...
Czy np podoba wam sie jak dorwie was gówniany dzik i zjedzie 1/2 hp cały czas blokując??! (pewnie to jest realizm ale ta gra nie ma być symulatorem walki na miecze) Lepszy przykład, czemu ja jako mag z 0 skilem w mieczach i nieszkolona siła na luzie pokonam kilku przeciwników naraz przy użyciu miecza "orkowa zguba" (juz nawet o arenach nie wspominam) tylko dzięki temu ze udezajac szybko blokuje każdego cały czas..
Twórca chyba za bardzo się spodobał ten dual mieczy... i motyw blokowania

Mi ogulnie G3 się bardzo podoba, grafika dalej trzyma "ten" klimat i jest jakos tak swojsko :D Polski dubbing i sprawdzeni lektorzy nie zawiedli i słucha się tego wszystkiego naprawdę przyjemnie. trochę nudził mnie ciągle ten sam schemat odbijania miast (tak grałem rebeliantem) ale i tak było super. Pare błędow (znikajacy Rhobar :rolleyes:) troszke popsuło mi zabawe ale sobie z nimi szybko poradziłem i nie było tak źle.

Do czego mogę się przyczepić to właśnie do tej walki i trochę monotonii

Podsumowując, bardzo ciesze sie z możliwości gry w G3 ale jednak G1 i G2 były leprze, nawet nielicze ile razy je przeszedłem :p

Dobra kończę pisać i idę zacząć od nowa ....tym razem wojem :p
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Hmm, mnie urzekła najbardziej grafika, wodopady obok Faring patrząc z tej łąki na dole obok rzeki, rany piękny widok. :D Fabuła, no dobra powiem szczerze, do chrzanu, wyzwalasz miasta zbierasz artefakty i kielichy, wypas <_<
Powinna być ciekawsza, ale trzeba przyznać, że rozbudowana, tarcze, hełmy(nie wiele ale zawsze coś).ALE!!! Varant, do niego nie mam zastrzeżeń, jest tam ciekawie, miło, i swojsko, jest Cor Angar, pełno aren, handlarzy w trzy zupy. Miło :D
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Co mnie urzekło? Wiele rzeczy.. Nie wiem dlaczego większość z was sądzi że G3 to porażka. Ja osobiście uważam że największą zaletą tej części jest grafika. Po prostu cudo. Przy wodospadzie albo w jakiś ładnych widoczkach na max detalach to wygląda cudnie. Zgodzę się tutaj ze szczurkiem. Pięknie prezentują się tutaj miasta i oazy.. Jednak trzeba przyznać że muzyka jest najlepsza z wszystkich części. No jest taka że dłonie same kierują się do głośnika żeby podkręcić dźwięk ;]. Co by tu jeszcze dodać.. Zwierzęta wyglądają bardziej realistycznie i lepiej. Przy większości z nich nie ma tak jak w poprzednich częściach że gdy nas zobaczą muszą wydać dźwięk a dopiero później atakują. Tu robią to od razu. I jeszcze strzelanie z łuku. Tutaj sami sobie mierzymy i to jest git.. Jeśli chodzi o złe strony to zawiodłem się na systemie walki oraz na zbrojach. Porównajmy sobie pancerze buntowników a najemników orków. Dokładnie takie same, tylko kolory nieco inne. To samo z szatami ognia i wody... A jeśli chodzi o nieśmiertelność to cieszę się że takowych osób nie ma. Możemy pokonać każdego i chwała za to.
To chyba wszystko...
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
Bardzo mi się podoba grafika w G3. Orkowie jeszcze wyglądają lepiej niż w poprzednich częściach jak małpy.
Nie podoba mi się tylko system walki, bo jest trochę za prosty.
 
Do góry Bottom