Aktualizacja Forum

Nowa odsłona forum jest?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Witajcie,

Dziś w nocy nastąpi tworzenie kopii zapasowej bazy danych, stąd też mogą być pewne problemy z działaniem forum.

Jutro lub w sobotę zostanie wgrana nowa wersja skryptu forum. Niesie to ze sobą wiele korzyści, dla was użytkowników. Będzie masa nowości, sporo ciekawych dodatków itp. Wiążę się to jednak z przerwami w działaniu forum. Dlatego przygotowuje was na to tym tematem.

Jak zrobimy aktualizacje, to temat ten służyć będzie do wymiany spostrzeżeń.

Peace ;)
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1514
Cóż, cała szata prezentuje się bardzo schludnie i jest w miarę przejrzysta, aczkolwiek nie przepadam za stałym obrazem w tle. Jedynym mankamentem jest brak graficznych opcji tematu. Screen: http://www.xarox.yoyo.pl/1.jpg (link poprawiony).

Innych chwilo zastrzeżeń nie mam.

Pozdrawiam, sX.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
W sumie nie najgorzej to wygląda. Minie jeszcze trochę czasu zanim wszyscy się przyzwyczają, ale dobrze jest :)
Btw dlaczego jak wchodzę do jakiegoś tematu to ustawia mi się domyślna skórka i nie mogę wtedy wysyłać wiadomości na SB? Trzeba to naprawić :)
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Mi się nawet podoba ale czemu połowa jest po angielsku? Jaki to ma sens? Przecież to jest POLSKI portal o gothicu. A zdjęcie w tle... nie taki zły pomysł ale nie mogę się przywzyczaić.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
No podoba mnie się to! :) Jest parę niedociągnięć. Wszystkie wymienione tu już były. I galeria nie działa . Znaczy działa ale pusta jest. Coś tam widziałem na sb jak ED pisał że będzie wszystko ok z nią także czekam;]
Dobra robota Kac :)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
"Mi się nawet podoba ale czemu połowa jest po angielsku? Jaki to ma sens? Przecież to jest POLSKI portal o gothicu. A zdjęcie w tle... nie taki zły pomysł ale nie mogę się przywzyczaić. "

Kozo spokojnie to wymaga trochę czasu, takie przetłumaczenie skryptu, a pozatym w czym ci to przeszkadza? Przecież jakoś sobie radzisz.

Więc zauważyłem dziwną rzecz, na jednym kompie jak wszedłem na forum to zobaczył Bezimiennego w tle, a na drugim kompie (moim) jest żołnierz w tle, który nie pasuje zabardzo.

drugi problem zauważyłem teraz - cytat nie działa :D

No już mi obraz działa, wyczyściłem historię przeglądarki :)
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Jeśli chodzi o angielski, to ekipa spolszczająca skrypt wykonała na razie taki procent spolszczenia jaki tu widać. Mimo, że jest to POLSKI jak podkreśliłeś portal, to skrypt jest tworzony przez zagranicznych programistów. Nawigacja była i jest intuicyjna, a to czego brak nie utrudnia mocno życia.

Tam gdzie jest żołnierz - wisi on pewno w cachu, niedlugo nie powinien już występować.

Co do cytowania mi działa.

Wszelkie problemy proszę dawać tutaj w tym temacie. NA SB wiele ucieka i ciężko tak na szybko diagnozować.
 

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1514
Więc zauważyłem dziwną rzecz, na jednym kompie jak wszedłem na forum to zobaczył Bezimiennego w tle, a na drugim kompie (moim) jest żołnierz w tle, który nie pasuje zabardzo.

drugi problem zauważyłem teraz - cytat nie działa :D
Opcja cytowania działa, więc problem rozwiązany, a jeżeli chodzi o postać w tle, może wina przeglądarki, która generuje "stary", domyślny obraz w tle.

Pozdrawiam, sX.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Opcje tematu docelowo będę umożliwiały wywalanie tematu na portale społecznościowe użytkownika. Na razie jest to jednak "in progress". Stąd jest tylko ślad.
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Całkiem fajny ten nowy skrypt. Forum wygląda dość przejrzyście, tylko minię trochę czasu zanim wszyscy się przyzwyczają do nowego wyglądu forum.
Mam tylko jedno zastrzeżenie - forum teraz jakoś wolno chodzi, przynajmniej mi, bo nie wiem jak u innych. Nie wiem, może to wina neta czy kompa, nie jestem pewien czy to wina nowego skryptu, ale przedtem wszystko na forum otwierało mi się szybko, a teraz bardzo wolno.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Czas ładowania forum jest o kilka setnych szybszy według wszystkich analiz,które mam odpalone.
Ludzie też mówią, że szybciej działa. Dziwne.
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Dajcie jakieś normalne tło jako alternatywę bo jak ktoś ma daleko do monitora słabo widać SB między innymi :/ Przydałby się jakiś styl jako alternatywa, chociażby domyślny IPB.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
styl stary IPB działał mi... do czasu aż postanowiłem zobaczyć nowy, i teraz - cóż stare IPB mi nie działa, za to jest nowy skin, może i ładnie wygląda, ale zamula mi forum i nie działa już tak szybko - jest jakiś, który nie ma tylu nowinek graficznych, które są mi zbędne?
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Fajnie, fajnie, ale wkurzający jest brak opcji 'w górę' każdy chyba wie o co chodzi.
Druga sprawa, wywal albo chociaż daj opcje minimalizacji 'ostatnio dodane do galerii' czy coś takiego.

No i właśnie teraz zauważyłem. Używam Google Chrome i gdy przełączam karty do góry przeglądarki, to znika tekst posta w szybkiej odpowiedzi, może to błąd u mnie, ale wątpię bardzo by tak było.

Znajdę coś więcej to dam znać.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Z całym szacunkiem dla waszej pracy, ale według mnie jakoś nie jest lepiej. Forum strasznie zamula, przesuwanie strony w górę i w dół to masakra ; ]. Ze strony graficznej również jest bardzo słabo. Mam dość ciemny monitor i praktycznie nie widzę oddzieleń, ciemnych fontów etc. Portal i forum wizualnie powinny prezentować się chociaż podobnie, a tak nie jest. Zupełnie, jakbym był już na innym portalu. Spróbuję zmienić na IPB, oby to zadziałało :).
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Bardzo ładnie to wygląda, przypadek zamulania u mnie nie występuje, ciut nawet przyśpieszyło w porównaniu z poprzednim. Kij wie jaka jest przyczyna różnic płynności u poszczególnych użytkowników. Galeria będzie zapełniana regularnie, na razie kombinujemy jak wrzucić wszystkie dotychczasowe screeny jakie są na naszym serwerze. Trza przyznać, że ta wersja skryptu jest bardziej społecznościowa, wtyczki fb, twittera czy digg potwierdzają to. Jeszcze za wcześnie by opisać ogół zmian. Mam nadzieję Kac, że wypali z radiem wtyczka.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
e strony graficznej również jest bardzo słabo. Mam dość ciemny monitor i praktycznie nie widzę oddzieleń, ciemnych fontów etc

To masz raczej źle skalibrowany monitor.

Moja zarzuty to nie działające przyciski w sb. na 5 prób raz działają a 4 razy nie. Nie działają mi preferencje na sb. co z tego, że mam ustawione tak jak chce skoro w rzeczywistości i tak nie działają.

W panelu pisania posta nie działają mi żadne przyciski..tez dopiero po którymś odświeżeniu zaczynają reagować. Tak jakby się zacinały i po jakimś czasie odblokowywały.
Brak butonka w górę.

Nowa skórka zarąbiście zamula stąd siedzę na klasycznej skórce.

Galeria miała wrócić cała...a znowu mamy pustki...mieliśmy w niej z 1000 zdjęć...a teraz od nowa.

Przydałaby się jakaś pośrednia skórka...pomiędzy tą z bajerami a ta standardową
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Jedynym mankamentem jest brak graficznych opcji tematu. Screen: http://www.xarox.yoyo.pl/1.jpg (link poprawiony).

Zrobione.

Fajnie, fajnie, ale wkurzający jest brak opcji 'w górę' każdy chyba wie o co chodzi.


Na skórce "gupv2" masz to w dwóch miejscach - pod każdym profilem usera, obok "raportuj" oraz w samym prawym - dolnym rogu strony.

Używam Google Chrome i gdy przełączam karty do góry przeglądarki, to znika tekst posta w szybkiej odpowiedzi, może to błąd u mnie, ale wątpię bardzo by tak było.

Wiemy już o tym i postaramy się to zlikwidować.
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Wyłączcie automatyczną zamianę linków YT we flashowe wstawki (w SB, nie wiem jak w postach)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom