Wymagania

Status
Zamknięty.

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jako, że G4 ma się pojawić na przełomie lat 2009-2010
zastanawiam się nad sytuacją związaną z wymaganiami sprzętowymi gry.
Teoretycznie silnik na jakim producenci chcą postawić grę nie jest wielce wymagający
(aczkolwiek mają z niego wycisnąć co się da)
Dlatego ciekawy jestem, czy przez ten czas cały rynek sprzętu nie ruszy tak do przodu
że i tak czeka nas zmiana teraz nowych sprzętów by realnie pograć sobie w G4......
Jak myślicie w jakich granicach mogą oscylować wymagania????
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
ja to widze dosc czarno. silnik gry niby sredniej klasy ale pamietajmy ze kazdy mozna niesle podrasowac np. silkin D&D ktory zosta wykozystany do baldura napedza tez newerwintera a roznica jest. jesli chodzi o wymagania to mysle ze... jesli chodzi o grafe to GF 6200 cos kolo tego, 1GB RAM no moze 1,5 i procek pomiedzy 2,5 a 3,0GHz... dam sobie reke odciac ze mniejszych wymagan nie bedzie
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
No jak wymagania beda takie jak przypuszczasz to mi pójdzie :p
Mam jednak nadzieje ze będą porównywalne do tych z g3, które za kilka lat nie będą już przecież takie wygórowane.
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
no mnie tez pojdzie i jestem pewien ze wymagania bada wlasnie takie... tworcy chyba sie nie cofna i nie zrobia grafiki gorszej od G3. lepsza grafika wieksze wymagania taka jest odwieczna zasada tego swiata. obawiam sie jednak ze wymagania moga byc jeszcze wieksze niz w mych przypuszczeniach... wystarczy spojzec na wymagania wiedzmina i juz wszystko jasne
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Myślę, że wyżej niż wymagania G3 nie pójdą. Zwłaszcza, że mają zamiar zrobić baśniową grafikę. <_< Jednak, jeśli i to studio spieprzy kod gry to będzie jeszcze gorzej.

Oby nie.

Pozdro.
 

adam792

Member
Dołączył
12.6.2007
Posty
72
o g3 niema co mówić o sprzęcie bo do niego możesz mięć super sprzęt i tak będzie cieło ;/ Dlatego lepiej nieporównywać ;]

Mam super sprzet i mi na max detalach nie tnie :) - szczur
j/w :) - Kushi
 
T

Thran

Guest
Tutaj niema co porównywać wymagań gry która już dawno jest a gry która dopiero wyjdzie choć mam wrażenie że wymaganie będą tak kolosalne że o ja nawet na Kompie służbowym tatusia będzie się gra ciąć choć wątpie bo mi G3 chodzi na średnich detalach w miarę dobrze :p no ale zobaczymy jakie wymagania będą.
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Wy chyba nie wiecie jak sprzęt idzie do przodu. Tak na oko to na dzisiejszym hi-endzie może pójdzie na low. Zależy też jak sie przyłożą do grafiki
 

Filip3k

Member
Dołączył
29.11.2005
Posty
85
Coz, jestem zdania ze moj blaszak raczej go nie pociagnie... Niestety. Pamietajcie ze do 2010 roku moze powstac pare odmian DirectX'a wiec karta graficzna napewno bedzie do wymiany. Nastepnie ram... wtedy to juz raczej standardem bedzie DDR3, a ja niestety posiadam DDR2. Procek jednordzeniowy z 3GHZ tez raczej za pare lat nada sie tylko do grania w Sapera 3D xD Pozatym napewno Vista zostanie bardziej zoptymalizowana wiec najlepiej bedzie smigac na niej. Podsumowujac, wszystko do wymiany ;]
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
ludzie gadacie jak by mial nastac koniec swiata i juz placzecie bo nie pogracie! a wlasnie ze wielu ludzi zagra i to na tym co maja a wiecie czemu?! bo NIGDY nie wyszla gra ktora by potrzebowala sprzentu naprawde wysokiej klasy do dzialania biorac pod uwage czasy w jakich powstala!! no japierdziele popatrzcie sie np na gothica3... mniejsza o to ze jest nie stabilny ale jego wymagania optymalne z pudelka to GF 6800 no nie rozsmieszajcie mnie mowiac ze rok temu to byla karta z czolowki... kolejna gra np wiedzmin... do plynnej gry potrzeba mu GF 7900 w tej chwili to tez najnowsza karta nie jest wiec nie straszcie ludzi ze bedzie potrzebny niewiadomo jaki sprzecior bo ci co na dzien dzisiejszy postadaja kompu dobre i bardzo dobre lekko beda smigac przez okolo 4 lata oczywiscie nie mowie o graniu na full detalach ale o samym graniu... no ale jak ktos posiada ledwo dychajacego radeona 9550 i nazeka ze takie wymagania... no prosze nie kpic! bo wlasnie kpina jest wymaganie od gier aby w tych czasach dzialaly na takim sprzecie
 

Pandrodor

Member
Dołączył
12.10.2007
Posty
437
Hehe jakbyśmy dzisiaj kupili najlepsze i najdroższe blaszaki, pewnie w G4 gralibyśmy przy odrobinie szczęścia na minimalnych detalach... informatyka się tak szybko rozwija, że za 2-3 lata dzisiejsze kompy będą już przestarzałe :D
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Jak myślicie, czy na kompie 1,8 gigaherca, 2GB RAMu i karta grafiki Radeon 9600+ pójdzie G4??
Mam nadzieję, że tak, bo teraz na naprawdę dobry komputer trzeba troszkę zapłacić :(
A z tego co pamiętam, to chyba nowy Gothic ma mieć słabsze wymagania od trójki, więc tak źle nie będzie <_<
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
Na prawdę myślisz, że taki rzęch wystarczy Ci za 2/3 lata?! Tak jakbyś 2 lata temu gdy był realizowany g3 zapytał czy pójdzie Ci na Athlonie 2,5+, 512 ram i gf 5200. Technika się zmienia. Za 2 lata normą będą cztero, jak nie ośmiordzeniowe procesory.

hej hej hej! mi poszlo na athlon 1.7hgz 768ram gf 5200 :) -doc.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Jeśli nic się nie zmieni to obstawiam teorię Kushiego
Musiałby powstać poważny zastój by starczyły obecne wymagania
za 2-3 lata......czeka nas wymiana kompa by pograć w G4 moim zdaniem
Zwłaszcza, że Duale mogą już być przeżytkiem......a raczej niezbędnym minimum
a karty graf...będą mogły już obsługiwać takie technologie, że nasze karty wymiękną
a jestem przekonany, że twórcy wykorzystają nowe technologie
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
mowcie co chcecie ale ja zostaje przy swojej teorii... a zreszta poczekajmy a kazdy przekona sie jak te nasze rozwarzania beda wygladac w praktyce
 

Azzazelosoz

New Member
Dołączył
28.10.2007
Posty
11
z tego co widac na wywiadzie z producentem ktory jest dostepny juz do ssania, to raczej na 2gb ramu nie ma szans hehe dobre:D producenci mowia raczej o 4 gb ramu grafie z taktowaniem okolo 1ghz i prockach pod core 2 quad extreme moim drodzy. i to bedzie minimum wymagan tak sadze. chyba nie ma sie co dziwic skoro gothic 3 smiga stabilnie na minimum 1.5 gb ramu i grafie minimum geforce 7600GT, nie ma co sie oszukiwac ze za dwa lata z tepem rozwoju technologi blaszakow wymagania beda porownywalne moi drodzy.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Ja mam GForce 8600GTs 2G Ram (W przyszlosci zamierzam dokupic kolejne 2G) Procesor Core 2 Duo 2.7 i nie wierze że gothic 4 nie pójdzie nawet na minimalnych.
 

MJD

New Member
Dołączył
10.12.2007
Posty
11
Ja mam GF 8600 GT który jest GDDR3 czyli zaawansowany technicznie jak na te czasy. G4 ma w pełni wykorzystywać całe zasoby Dx10. Myślę że z tą kartą pogram w G4 i minimum 2 GB ramu powinny wystarczyć. Procesor będzie już mniej ważny. Popatrzmy że gry które teraz powychodziły nie mają aż tak wielkich wymagań, to dlaczego twórcy G4 mieli by tak uzbroić Gothica żeby nie ruszał pod wyżej wymienionymi parametrami. Moim zdaniem będą się starali parametry zmniejszyć do minimum
 

don rafael

New Member
Dołączył
12.12.2007
Posty
13
hehe a G4 moze pojdzie,moze bo niewiem jak z grafika bedzie w piatek kupuje nowego kompa 2giga ram procek 3,5 dual tylko karta graficzna 256 na 512 hercow bo zabraklo mi funduszy na lepsza:( wiec niewiem czy grafikie bede mial dobra:(a pozatym wrescie sobie w G3 zagram bo na moim obecnm kompie niestety niedziala
 

smog1996

Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
45
no rafael nibąź taki pewny niewiadoma jakągre stworzą z grafiką wątpie ale może procesora będzie potrzeba z 4 g nic niewidomo o cczywiscie niemówie że napewno niepójdzie bo moze i pójdzie ale z kartą graficznąto będzie źle bo grafika chyba będzie tak ja w need for speed pro street a tam wszystko wygląda jak prawdziewe a w gothic 4 moze grafika byc jescze lepsza :angry:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom