Wybory 2005

Na kogo byś zagłosował/zagłosujesz gdybyś mógł?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

Gorn 2

Member
Dołączył
21.12.2004
Posty
437
Mam 15 lat i nie zagłosuje =[ ale jakby była taka okazja, raczej bym nie głosował, bo wszyscy obiecują a później, olewają to co mówili (przynajmniej w większości), chociaż nie miałbym nic przeciwko temu żeby Lech Kaczyński został prezydentem, wydaje mi się człowiekiem najbardziej obiecującym z wszystkich kandydatów. Chociaż chciałbym zobaczyć na tej posadzie Leppera a dokładniej co on by zrobił jakby był prezydentem ;]. Reszty kandydatów nie znam albo nie mam o nich dobrego zdania. Donald Tusk jest jak dla mnie żałosny......
 

Pan Peruczka

New Member
Dołączył
4.9.2005
Posty
18
Ja nie zaglosuje bo ... nie moge
tongue.gif
.Nie mam jeszcze 18,ale sam nie wiem na kogo bym glosował,jeśli mialbym taka możliwość.Wszyscy,mówią co oni nie zrobią, że jak bardzo zmienię Polskę i jak nam pomogą.A jak co do czego to gó... nic.Chronią swoje stołki i biorą wielką kase nie wiadomo za co (i oczywiscie łapowki).Najpierw obiecują ,a poźniej wykręcaja kota ogonem, to przez nich Polska tak wyglada.Oj nie bede komentował.No ale jesli mialbym głosować to Kaczyński i Tusk najbardziej do mnie pzremawiają.Chociaż bardziej Kaczyński.Jak nie interesuje się zbytnio polityką,to zawsze widze,że pzremówienia mówi z pamięci (pzrynajmniej on sie uczy
tongue.gif
) i wydaje sie dobrym kandydatem,ale porzyjemy zobaczymy...
 
E

eMzi

Guest
Cóż, jakby na to nie patrzeć 99,9% polityków piastuje swoje urzędy po to, by zarobić jak najwięcej kasy etc. Jednak jest ten znikomy 0,1% ludzi, którzy chcą być politykami by rzeczywiście coś zmienić (na dobre of course). Nie twierdzę, że pan Tusk jest takim człowiekiem (chociaż na tle innych kandydatów na takiego wygląda), ale jeśli mógłbym głosować to zagłosowałbym na Niego. Może spełni chociaż 10% z tego co obiecuje. I dobrze niech spełnia te 10% - to i tak będzie olbrzymi postęp.
Trzeba mieć nadzieję...
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Ja gdybym mógł (ale nie moge) to zagłosował bym na Tuska.
Przeżył dużo, jego partia jest naprawde prawa, nie wykorzystują sytuacji i nie biorą kasy z państwowych pieniędzy a ten cały kaczyński niby talki uczciwy a sam ma tyle a jakby nie brali tej kasy to by więcje było na zasiłki. PO ma dobry program a te całe zakłamane PiS'y wykorzystują wszystkie fakty, nawet takie które gdy je się dokąłdniej zbada sa pzreciwko nim, mówią że prze PO będzie gorzej rodziną, a było by lepiej jakby nie brali tej kasy co biorą z kasy państwa. Oni więcej zarabiają niż ludzie mogą stracić na podatku libniowym ale nei stracą gdyż PO przygotowują specjalną ustawe która tym w trudmnej sytuacji pomorze.
To tyle z mojej strony.
Pozdzrawiam Jodełko
 
R

ReZiWiz

Guest
QUOTE Przeżył dużo, jego partia jest naprawde prawa, nie wykorzystują sytuacji i nie biorą kasy z państwowych pieniędzy

Wszystko wyciągnięte wprost z kampani w TV
laugh.gif
Nie biorą kasy z budzetu panstwowego? Hmm... jezeli sie nie myle to malo ktora partia bierze kase z budzetu panstwa... pozatym oni chca wprowadzic podatek liniowy (4x15%). No jezeli chcesz by byly drozsze artykuly itp to prosze, glosuj na Tuska :]


QUOTE kaczyński niby talki uczciwy a sam ma tyle a jakby nie brali tej kasy to by więcje było na zasiłki

Buehehe, a jak uwazasz, jak Kaczynski mogl nie brac kasy, jak jest prezydentem Warszawy i musi wewalac forse w miasto?
laugh.gif
Jakby nie wydawal tak pieniedzy, Warszawa miala by dziurawe drogi. A pozniej wszyscy zobaczycie jak Tusk naprawi polske, juz ja to widze
tongue.gif
Ciekawe jakie bedziecie miec wymowki ;]


QUOTE ale nei stracą gdyż PO przygotowują specjalną ustawe która tym w trudmnej sytuacji pomorze.

Racja, zwiekszenie akcyzy na paliwo
biggrin.gif



Ps. Ja tez moge wystapic w TV i powiedziec ze byłem na wojnie, dzielnie walczylem jako powstaniec etc. I co? Zagłosujecie na mnie?
rolleyes.gif
 

Siegheiler88

Member
Dołączył
27.10.2004
Posty
84
QUOTE a jakby nie brali tej kasy to by więcje było na zasiłki.
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
O ja fiołki
Tak tak zasiłki..

ANI GROSZA NA ZASIŁKI!!!
Zeby ktos mogł dostać zasiłek DUŻO ludzi musi na niego pracować. A czemu mam pracować na KOGOŚ innego?
Wiem, ze bys wolał nic nie robic i dostawac kase z zasilku ale tak dobrze nie ma...
Wszystkie zasilki, stypendia, doplaty powinny zostac usuniete, podatki radykalnie obnizone a miejsca pracy SAME SIĘ STWORZĄ.
 

*FoRtUnO*

Member
Dołączył
18.9.2005
Posty
31
Ja niewiem jak ktoś możę głosować na Donalda Tuska , przecież to jest liberał on dla przedsiębiorców to dobrze zrobi ale dla ludzi takich jak my to za przeproszeniem gówno zrobi , a Marek Borowski to przynajmniej kichy nie odwali przeczeka ta ileś lat i tyle.
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
QUOTE przecież to jest liberał on dla przedsiębiorców to dobrze zrobi ale dla ludzi takich jak my to za przeproszeniem gówno zrobi

Właśnie dokładnie przez takie podejście w Polsce jest tak jak jest... Powiedz mi kto Ci daje prace?? Co?? Jeśli przedsiębiorca będzie miał lepiej to będzie miał pieniądze na inwestycje, tym samym może stworzyć nowe miejsca pracy lub podnieść pensje pracownikom. Jednaka szanowna klasa robotnicza zrzesza przede wszystkie ludzi krótko wzrocznych... Wiedzom, że firma przeżywa kryzys jednak rozpoczynają strajk, bo szef spóźnia się z wypłatom... Przykre wiadomo, ale strajk nie się ze sobą ogromne straty dla firmy i czynnie przyczynia się do jej upadku. Później wszyscy mają pretensje, że firma zbankrutowała a oni nie mają pracy.

Nie ma nic lepszego niż liberalizm... I to nie tylko gospodarczy.

Sorki za off-topa, ale irytuje mnie taka postawa ludzi.
 

Sword

Member
Dołączył
10.11.2004
Posty
514
Powiem wprost że polityka jest najbardziej przez mnie znienawidzoną dziedziną życia z powodów które zapewne wszyscy tutaj znają (farsy w sejmie,ustawy które zamiast pomagać uniemożliwiają pomoc,afery korupcyjne,komisje śledcze,etc).Z doświadczenia wiem że nie wszyscy politycy to złodzieje,lecz po tym wszystkim co sie ostatnimi czasy w Polsce dzieje bardzo ciężko jest wyłonić tych właściwych.Dobra nie przedłużając mówie że bede głosować na Kaczyńskiego.Wielu może mnie krytykować etc ale zdania nie zmienie.Dlaczego on??Hmm z prostych powodów,gość wg mnie zna sie na rzeczy i posiada odpowiednie predyspozycje (poza tym też miał poniekąd swój udział w powstaniu Solidarności,konkretnie wydarzenia Sierpnia 1980 r.).Prawdą jest że telewizja kłamie (nie w znaczeniu dosłownym)gdyż gra polityczna za pomocą reklam prezentujących sylwetki polityczne parti i kandydatów na prezydenta to w świecie polityki normalka,więc nie należy wierzyć wszystkiemu.W sumie PO i Tusk też do mnie przemawiają ale ich propozycja podatku liniowego oraz obcięcia ulg jest do bani.Mieszkam na Śląsku i widze jaka jest tu sytuacja,którą widać jak na dłoni nawet w mojej dzielnicy.Jeśli pomysly temu podobne zostana wprowadzone w zycie to czlowiek bedzie sie bal wyjsc bez wsparcia na ulice.Juz teraz trzeba na siebie uważać.
 

Glifion

Hitman
Weteran
Dołączył
19.11.2004
Posty
563
Jeżeli miałbym głosować w chwili obecnej... to mój głos powędrowałby do Marka Borowskiego... nie ukrywam, że nieraz miewam skrajnie lewicowe poglądy. Prawica jak dla mnie to banda oszołomów, zwykłych populistów, którzy mówią wszystko co chcielibyśmy usłyszeć. Na Tuska nie mam zamiaru głosować, ogólnie PO to jedna wielka porażka, a ludność zniesmaczona rządami SLD, jeszcze gotowa oddać władzę w jej ręce. PiS... tu lepiej się nie będę wypowiadał, oni chętnie by wszczęli III wojnę światową, ich poglądy na politykę zagraniczną są głęboko poronione, a sam Kaczyński tak (za przeproszeniem) pieprzy farmazony, że aż uszy bolą. Może i mam pewne skłonności komunistyczne, ale to w mojej rodzinie dziedziczne.
 

Volo

Member
Dołączył
22.9.2005
Posty
56
Czy to będzie Donald Tusk, czy Lech Kaczyński, Andrzej Lepper Marek Borowski, Maciej Giertych, Jarosław Kalinowski, Janusz Korwin - Mikke, Stanisław Tymiński czy "szanowna pani" Henryka Bochniarz, to i tak rząd będzie żarł z naszej ciężko zarobionej michy oraz będzie nam zaglądał w kieszenie i myślał o tym, aby jak najdalej w niej zagłębic swoją złodziejską dłoń
dry.gif


Taka jest prawda. Nie ma ani jednego polityka, któremu mógłbym zaufac, bo każdy to złodziej, który ukrywa się za maską praworządnego człowieka. Mam daleko gdzieś to, kto usiadzie na najwyższym fotelu w naszym państwie, bo bezwzględu na to i tak będzie głód i bezrobocie (nie licząc dziurawych dróg).

Chciałem zaznaczyc, że jestem raczej realistą, nie pesymistą
wink.gif
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Ja jakbym mógł to zagłoswałbym na Tuska , chociaż wydaje mi sie że jest to spowodowane głównie tym że ma bardzo dobrą kampanie wyborczą , ale pomińmy to , po prostu Tusk najbardziej mi pasuje ze wszystkich kandydatów. Moze rzeczywiscie zrobi cos z naszym krajem , ale bedzie to cieżkie zadanie , ale cóz nie będe gdybał , już w krótce sie okarze , kto zostanie prezydentem i jak poprowadzi nasz kraj , w strone dobrobytu czy jeszcze wiekszej kleski..........
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Jedyny z kandydatów który mi wydaje się normalny [interpretacja dowolna] to Marek Borowski. Szumu przy nim, w negatywnym tego słowa znaczeniu, za bardzo nie ma. Nie stara się oczerniać innych, a siebie pokazać w lepszym świetle, a jak wiadomo oczernianie to odwracanie uwagi od własnej osoby.
Ale osobiście myślę, że obojętnie kto wygrałby wybory zmieniło by się niewiele [no moża poza kilkoma zupełnymi oszołamami o których wszyscy dobrze wiedzą], jednak wydaje mi się, że unikanie głosowania to nic innego jak zrzucanie odpowiedzialności [tu polecam przeczytanie sobie fregmentu z opowiadania "W leju po bombie" A.Sapkowskiego kiedy opisywany jest plebiscyt mieszkańców bodajże Suwałków, odzwierciedla to dobrze to co się teraz dzieje]. Zakończe pewnym cytatem ku pokrzepieniu serc:

NIE TRAĆWA NADZIEJI
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
QUOTE QUOTE (Kan @ 22-09-2005, 06:59)
Mimo iż posiadam mozliwość głosowania. To nie zamieżam wybierać się na wypory, ani do sejmu ani na wybory prezydenckie
Ja poprostu pawam dość dużą niechęcią do wszystkich polityków. Nie to żebym był jakimś tam anarchistą, tylko chodzi o to że moim zdaniem politycy w naszym kraju doprowadzili to totalnego chaosu w gospodarce, dużego bezrobocia oraz korupcji .
A ci ''wpaniali'' ludzie jakimi okresłają się oni sami, obiecują nam słote góry zawsze i wyłącznie przed wyporami. Puźniej robią co im sie podoba .
Więc dla mnie nie ma znaczenia kto wygra i tak będzie to samo.


Wiesz co? Też myślałem tak jak Ty, ale zrozumiałem to, że jeśli wszyscy myśleliby tak jak Ty zostałby wybrany kolejny idiota na stanowisko prezydenta. Ja także pawam złością do polityków, lecz wiem że lepiej jest iść i zagłosować na porządnego kandydata niż potem narzekać że znów kretyn grzeje dupsko na stołku prezydenta. Każdy głos się liczy, także i Twój, także proszę, idź i zagłosuj.



Słówko na własna obronę. Jak już wspominałem wszystkich polityków uważam za ehem idiotów dla których najważniejszą wartością jest napakowanie sobie kieszeni. Więc dla mnie niema znaczenia kto wygra i tak bedzię źle
sad.gif
.
Przynajmniej gdy juz powstanie taki sajgon jak w Argentynie to bede mógł przynajmiej z dumą powiedzieć że nie miałem z tym nic wspulnego.

Ps. Mam nadzieje oczywiscie że się tak nie stanie i bedę mógł jako tako przeżyć te swoje marne życie
tongue.gif


Ps2. Wprawdzie nie mam polityka na którego bym zagłosował ale jest taki na którego głosować nawet odradzam. jest min Donal Tusk. Z tego co podają gazety ten wspaniały jegomość chce wprowadzić w szkołach 1 godzinne lekcje zamias 45cio minutowych. Więc na miejscu co poniektórych bym sie poważnie zastanowił nad swoją decyzją.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Eh, niestety jeszcze nie zagłosuję.

Jednakże nie podobaja mi się poglądy tych, którzy mówią, ze w ogóle nie zagłosują, albo oddadzą głos na kandydata, który i nie odpowiada, tak dla żartów. Rozumiem, że to tylko takie pogaduszki, ale z takich rzeczy nie trzeba żartować. A nuż jednak Lepper zostanie prezydentem, kiedy kilku takich ludiz na nigo zagłosuje
biggrin.gif
??


Marek Borowski wydaje się (mi oczywiscie) jednym z dwóch kandydatów, którzy powinni zostać prezydentem. Niestety, ten pierwszy W. Cimoszewicz, zrezygnował. Trochę smutno.


Teraz uważam że Tusk z jego planami nie powinnien zostać głową naszego państwa - choćby z powodów podanych nieco wcześniej - dlatego lepiej oddać głos na Kaczyńskiego - żeby był chociaz nieco lepszy.
 

chery

Member
Dołączył
17.6.2005
Posty
693
Ja jeśli bym mógł to zagłosowąłbym na Tuska jakoś te spoty reklamowe i ogólnie jego postawa mnie przekonują. Gdyby Cimoszewicz się nie wycofał to rozważałbym między nim a Tuskiem. Kaczyński jest jakiś taki niezbyt. A inni to szkoda gadać.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Ja uważam że w przypadku niektórych z nas (w tym mnie) jest to za wcześnie aby podejmować takie decyzje, bo kto tak naprawdę interesuje się polityką w wieku 12-16 lat?? Wiem że mogą się zdażyć osoby którę się takową pasjonują i ci mogą czuć się usprawideliwieni, ale sądze że ci których niezbyt to interesuje ukazują tu przekonania przekazane im np. w szkole, czy przez rodziców. Ja np uważam że przed wyborami musiałnym przeczytać ich postulaty, program, i wszystko to co wyborca powinien wiedzieć, analizując oczywiście przy tym zachowanie każdego z kandydatów. Żeby nie było offtopa napiszę że zgłosowałbym na Janusz Korwinna-Mikke, bo wydaje się człowiekiem wykształconym i rozumiejącym potrzeby naszego kraju.

Ps. Dopóki Cimoszewicz się nie wycofał, to właśnie jego widziałem na fotelu prezydenta, ale jak widać w naszym kraju można z człowieka zrobić oszusta i złodzieja jednym artykułem w szmatławej gazecie...ehhh...

Z wyrazami szcunku. Godfather
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
Każdy z Nich (polityków) mówi że wszystko zrobi aby żyło się lepiej i że obywatel będzie miał wiecej praw oraz więcej pieniedzy
dry.gif
, ale nie dajcie się nabrać bo to wszystko to tylko bajer
dry.gif
. Każdy z Nich jest złodziejem i niczym więcej
mad.gif
. Polska jeszcze długo nie będzie miała dobrego prezydenta
sad.gif
.

Pozdro Wszystkim...
 

paniscus

Member
Dołączył
28.4.2005
Posty
375
Hejże hej!!
Nie rozumiem niektórych postów, przecież prezydent w Polsce nie ma nic do gadania
dry.gif
, on tylko reprezentuje nasze państwo. Dlatego prezydent powinien być obyty z ludźmi, znać dużo języków i dobrze się prezentować, takim odpowiednim kandydatem był Włodzimierz Cimoszewicz, który niestety zrezygnował zaszczuty przez bojowników Rokity- pajaca.
A kto teraz dobrze się prezentuje?? Kaczyński
laugh.gif
?- wolne żarty. Nie pozostaje nikt inny niż Donald Tusk, na którego oddam głos, bo nie pozostaje nikt inny.

QUOTE Ps. Dopóki Cimoszewicz się nie wycofał, to właśnie jego widziałem na fotelu prezydenta, ale jak widać w naszym kraju można z człowieka zrobić oszusta i złodzieja jednym artykułem w szmatławej gazecie...ehhh...

Zgadzam się z tobą Godfather, ale Włodek musiał też coś mieć na sumieniu, lecz i tak był najlepszym kandydatem.
Co do szmatławej gazety, to takim przykładem jest "Fakt", na którym ku mojemu zdziwieniu i przerażeniu wielu ludzi się opiera w swoich opiniach,
mad.gif
, brak słów.

NaRka
 

Lord Sado

Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
398
Ja gdybym mógł głosować (lecz daleko mi do tego) to bym zagłosował na Tuska.
Hmm, może jednak gdyby Cimoszewicz się nie wycofał to możliwe że na niego bym zagłosował, ale niestety jestem zbyt młody i nie zabardzo znam się na polityce.

CHWAŁA TUSKOWI
biggrin.gif
.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom