Wrażenia :0

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Opiszcie swoje wrażenia na temat Gothic 3.
Czy podoba wam się?
Mi się gra bardzo spodobała, wiele nowości, rozwiązan i ciekawych rzeczy.
Pierwsze co razi w oczy to super świat na mnie robi ogromnie wrażenie mimo, że gram na minimalnych :p
Wiele, wiele nowych postaci, wyzwalanie miast, wiele rozwiązań. Tyle nowości, że nie nadąrzam.
Jak dla mnie G3 jest prawie idealny, jeszcze ze 4 patche i będzie dobrze.
 

Xombium

Member
Dołączył
9.8.2005
Posty
72
Ta Gothic 3 rox :D. Pozatym podoba mi sie nowy system walki (stary byl lepszy jak dla mnie ale...) i w ogole wyzwalanie miast, starzy znajomi znowu sa :D, buntownicy, krol (ktorego juz zabilem z Lee :D), i KLIMAT!!! przez duze K :D
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Ty Xom napisz mi na PW gdzie jest Lee. :D

Co do samej gry to według mnie najlepsza cześć serii. Multum zadań, wątków pobocznych i walki. Świat zwiedza się i zwiedza bez końca, sporo miast, co jest doskonałym rozwiązaniem. Nowy system walki według mnie jest dużo lepszy, bo są w nim ciekawe kombosy a samo poruszanie się bohatera jest płyniejsze i wytworniejsze. :p Co do błędów itp. to ja na razie nie trafiłem na żaden! No oprócz tekstur wchodzących czasami w siebie, ale jak pogracie to nawet tego nie zauważycie. Fabuła to majstersztyk. Aż chce się jej dotknąć. Spotykamy wielu znajomych i nigdy się nie nudzimy. Co chwila jakieś zadanie, postać, z którą można pogadać. Ciągle coś się dzieje.

Ocena 11/10. :p

Ta gra wciąga lepiej niż odkurzacze Elektroluxa. :p

Pozdrawiam.

Hah 500 post :D
 

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
Hmm wrażenie Gothic 3 sprawia na pewno nie małe. Większość wprowadzonych udoskonaleń i całkiem nowych rozwiązań sprawdza się doskonale. Jedyna rzecz, która do mnie nie przemawia to nowy system walki. Może zbyt bardzo się przyzwyczaiłem do starego i nie potrafię po prostu docenić tego co przygotowali nam w trzeciej części ale zdania nie zmienię :D. Świat jest na prawdę wielki i przyjemny dla oka lecz co za tym idzie niestety już nie jest każdy jego skrawek tak bardzo unikalny w wyglądzie jak to było w poprzednich częściach. Idąc stanowczo łatwiej się zgubić :D Na szczęście w EK była mapa :p Ale gdyby podliczyć wszystkie jego zalety i wady na pewno jasno można stwierdzić, że jest to najlepsza część z serii. Nie mówię tu o fabule bo z tym to poczekam, aż przejdę G3 :)
Pozdrawiam cLoNe_xx
 

Merdion

Member
Dołączył
6.11.2006
Posty
61
według mnie ten gothic jest najlperzy ze wszystkich poprzednich cześci jest bardzo dobry system walki może sie wydać dziwny na poczatku ale z czasem jest bardzo przyjemny w użyciu świat jest duży i to mi sie podoba i nie tylko za to że jest duży ale też za to że jest taki piękny i wciąga na długie godziny ale mam jedno zastrzeżenie co do głównego wątku jest za krótki msze sie pochwalic ale własnie dzisiaj ukończyłem całego Gothica idąc drogą Innosa przy okazji liznąłem troche zadań pobocznych ale to i tak za mało według mnie albowiem przejście głównego wątku powinno trwać o wiele dłużej a ja go przeszedłem dokładnie w 6 dni wiem że są jeszcze zadania poboczne ale i tak wydaje mi sie że jest za krótki
a teraz troszeczkę o błędach ci co twierdza że nie widza błedów niech sie dokładnie rozejrzą bo jest ich masa np
1 wchodze do kopalni stoi przedemną pełzacz biegnie na mnie i nagle zapad sie w podłoże co prawda na poczatku sie ucieszyłem ale czegos takiego nie powinno być to samo jest z niektórymi postaciami np Merdorian ma nas zaprowadzić na wykopaliska żebyśmy razem oczyścili je z umarlaków jednak zamiast mnie poprowadzić ten wchodzi w sciane i znika (to było w jaskini) znajduje go dopiero na zewnątrz jak na mnie czeka
2 coś jest nie tak w niektórych miejscach są źle rozmieszczone przedmioty np kamienie zamiast leżeć na ziemi wisza w powietrzu jakiś metr nad ziemią
3 dialogi czasami jak jakiś NPC cos gada to w miejscu gdzie powinien byc tekst nie ma nic tylko puste pole jest jeszcze taki problem że czasmi postać sie zacina i cały czas gada to samo a jak sie skończy z nią gadac i zacznie na nowo to ta cały czas mówi to samo zdanie wyrwane z kontekstu
4 nie które postacie często sie blokują i chodza tam i spowrotem po tej samej ścieżce (mówie tu np gdy ktos ma gdzies nas ma zaprowadzić ) zdarza sie to dosyc często

moze sie czepiam szczegółów ale sa to rażące błedy w grze przynajmniej dla mnie aha moja wersja Gothica to ta wydana przez CDP tak więc nie jest to jakas stara bez nowego Patha

ale ogulnie gra sie dobrze no i te widoki :D i cały swiat żyjący własnym życiem gdybym miał ocenic gre to tak na 9/10

aha no i muzyka jest przepiekna potrafi wytworzyć nastrój zwłaszcza gdy sie biega i wyżyna orków w zrujnowanej Stolicy a w tle słychać smutną bardzo piękną muzyczke :) która tak jakby mówiła co sie tutaj stało
 

Koko

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
333
Jakdla mnie Gothic 3 nie jest najlepszą częścią serii :p. Wolałem jak się dołączało do jednej gildii, a nie że się zdobywa reputację. Poza tym system walki został uproszczony zupełnie niepotrzebnie, jakoś nie mogę się odnaleśc w bezmyślym kilkaniu jednego/dwóch przycisków. Na plus zaliczam umiejętności, które mi przypadły akurat do gustu. Poza tym świetne są tarcze i możliwośc walczenia dwoma brońmi (narazie podobają mi się tylko z wyglądu, bo nie walczyłem nimi jeszcze). Genialne jest też nowe pieczenie mięsa x). Wprowadzono też kilka dobrych usprawnień, pomagających w grze (np. ten pasek u dołu [który na szczęście może byc wyłączony). Magia wygląda bardzo fajnie ale jest się zbytnim "wymiataczem" jak się jest magiem (przeszedłem już sporą częśc gry i nie spotkałem jak dotąd godnego przeciwnika [a używam pierwszego czaru którego kupiłem]).
Podsumowanie: Gothic 3 jest grą genialną, ale i tak gorszą od poprzednich części (IMO).
Ocena: 9+/10.
 

LucekPL

New Member
Dołączył
7.11.2006
Posty
27
Elo moje wrażenia śa takie o ponieważ gra się super grafika The Best ale .. przez 2 lata to gre można zrobić 3x lepszą nie wiem co oni robili przez tyle przeszdłem właśnie Gothic 3 i myśle że można by to było ulepszyć 3 przeszedłem w 4 dni bez kodów a 2+Noc Kruka przechodziłem 8 dni też bez kodów ogólna ocena 7/10 a jeśli chodzi o wygląd i misje to 10/10 bardzo rozbudowany w system walki (Bronie,tarcze,magia) i reszta Pozdrawiam
 

sou

New Member
Dołączył
11.11.2006
Posty
29
QUOTE(Koko @ 10-11-2006, 12:39) [snapback]126166[/snapback]

Jakdla mnie Gothic 3 nie jest najlepszą częścią serii :p. Wolałem jak się dołączało do jednej gildii, a nie że się zdobywa reputację. Poza tym system walki został uproszczony zupełnie niepotrzebnie, jakoś nie mogę się odnaleśc w bezmyślym kilkaniu jednego/dwóch przycisków. Na plus zaliczam umiejętności, które mi przypadły akurat do gustu. Poza tym świetne są tarcze i możliwośc walczenia dwoma brońmi (narazie podobają mi się tylko z wyglądu, bo nie walczyłem nimi jeszcze). Genialne jest też nowe pieczenie mięsa x). Wprowadzono też kilka dobrych usprawnień, pomagających w grze (np. ten pasek u dołu [który na szczęście może byc wyłączony). Magia wygląda bardzo fajnie ale jest się zbytnim "wymiataczem" jak się jest magiem (przeszedłem już sporą częśc gry i nie spotkałem jak dotąd godnego przeciwnika [a używam pierwszego czaru którego kupiłem]).
Podsumowanie: Gothic 3 jest grą genialną, ale i tak gorszą od poprzednich części (IMO).
Ocena: 9+/10.




Popieram.
To, ze nie moge dolaczyc do ktorejs z gildii strasznie mnie denerwuje. I to ze mapa jest taka wielka.. Zdarzaja mi sie lagi a bieganie przez pol godziny w terenie gdzie co 5 sek wyskakuje jakas dzika penera nie jest wcale takie fajniusie.. No i pewna monotonnosc mianowicie misje polegajace a'la:
'dostarcz to tu'
'zabij kilkadziesiat orkow'
'poszukaj tego'
Za duzo gonienia za jakimis duperelami a za malo frajdy. Zresztą to mi sie wydaje smieszne tak jak przy misji w tej stolicy gdzie jest król- kilku paladynow czy tam buntownikow nie moze zabic orkow, ale ja - 1 czlowiek musze to zrobic. Dostaje do pomocy glupka ktory nie moze nawet zwiadowcy sam zabic i badz madry i rozwal z 50 tych przypakowanych przygłupów... powiewa nudą. -.- Czekam z utęsknieniem na jakąs misje ktora bedzie choc troche realna np. napad buntownikow na orkow gdzie nie ma wyraznej przewagi liczebnej... No albo jest, ale zebym ja mial wiecej niz 1 czlowieka ze sobą :)
+ te błędy jak zagubieni wspoltowarzysze.
Rzecz ktora wybitnie mi sie spodobala to padanie ciał zabitych. Zwrocilem na to uwage gdy siekałem orka po orku w vengardzie. Jeden tak padł ze siedział na ławce jakby sie nawalił, inny miał głowe przy jego narządach płciowych(?) Jeszcze inny spadł za barierke i wyladowal na dachu domu :D A dach wiadomo nieco skosny.
W kazdym razie jak wracalem ta sama droga ktora szedlem i spojrzalem na te ciala to od razu przypomniala mi sie kazda grubo zakrapiana impreza. :)
Denerwuje mnie jeszcze to, ze nie moge sie kimnąć na glebie. Jestem w jakims lesie, jak zwykle sie zgubilem i musze po tym lesie po ciemku lazic(bowiem pochodnie czort wzial)... W realu kimnalbym sie pod jakims ladnym drzewkiem :)
Ostatnia rzecza ktora mnie drazni jest to, ze silnie uzaleznia :D Od tej glupiej gry nie moge sie oderwac...
 

Sudden Hoof

Weteran
Weteran
Dołączył
7.5.2005
Posty
154
Same pozytywy, no cóż... szkoda, że będę musiał skończyć z tą passą.

Fabuła:

Szmira nie fabuła... prosta jak budowa cepa, a questy jeszcze gorsze. Wątek z rebeliantami w podziemiu i orkami na powierchni, niczym kolejna część "Rambo". Nie przeczę jednak, że potrafi wciągnąć, a niektóre zadania nawet zainteresować.

Grafika:

Nie mogę się przyczepić. Wszystko pięknie i ładnie, ale wymagania dość duże... trochę za duże. Gram na średnich ustawieniach i przyznam, że mnie to trochę irytuję ;] Ludzie, niczym plastelina.

Muzyka:

Cud, miód i orzeszki ;] Buduję napięcie, świetnie wpasowuję się pod sytuacje. Interesuję się muzyką i do niedawna moją ulubioną kompozycją z gry była muzyka z MOH:AA. Widać czas zmienić przyzwyczajenia...

Grywalność:

Gothic III niestety Oblivionem nie jest, i raczej nie będzie... Niewiem czy skuszę się na kolejny raz.

Co tu dużo mówić, Gothic III mógłby być lepszy. Niestety nie jest, a nieznośne bugi w tak długo oczekiwanej grze, po prostu zwalają człowieka z krzesła...

6/10 i jak najszybciej zapomnieć
 

boracki

Member
Dołączył
9.11.2006
Posty
137
Za duze wymagania i bugów co nie miara
Odmużdżajacy system walki - wyszła zwykła łupanka.
Mało przejrzysty inwentarz
I dla czego pozbawiono nas zabawy wytrychami ????
Brakuje opcji np. rozwalenia skrzyni siłowo ( bo mag używa zaklęcia, złodziej podobno wytrzycha ), a co dla typowego mięśniaka ???

Generalnie po klimatycznej 2 i NK - wielkie rozczarowanie.
 

Kan

Member
Dołączył
5.1.2005
Posty
786
No dobra jeśli chodzi o te „najpierwszejsze” wrażenia to były raczej mizerne, ponieważ zaraz po uruchomieniu gry musiałem popracować aby w tą grę dało się jakoś grać :p
No ale do rzeczy. Jestem już po wyzwoleniu trzeciego miasta i z przykrością muszę stwierdzić że minusów w tej grze jest więcej niż plusów. Na początek napisze co mi się podoba (no bo jest kilka rzeczy które naprawdę przypadły mi do gustu):
- System zdobywania nowych umiejętności i charakterystyka postaci. Stanowi całkiem udaną mieszankę systemu z pierwszej i drugiej części gry. Podoba mi się ta zależności miedzy np. siłą a nauką miecza. Dodatkowo ciekawy udogodnieniem jest podnoszenie siły lub innych atrybutów za wykonanie jakiegoś zadania.
- System walki, z jednej strony uproszczony ale ma swoje zalety i jest bardziej intuicyjny.
- Dawne głosy bohaterów (to też ważne) niestety oprucz Gorna :(.
- Grafika
- Wielkość obszaru
- Bardzo starannie wykonane bronie (są cudne)
- Muzyka
- Urozmaicenie tworzenia nowych rzeczy przez dodanie recepturek i jak się dobrze orientuję możliwość stworzenia samemu jakiegoś dania :)
- Kowalko - kolejne zgranie cech z GI i GII
- Ekwipunek - i kolejna mieszanka ;)
- Nie jesteśmy kompletnym cieniasem na początku :p

I przyszłą kolej na rzeczy które bardzo ale to bardzo mi się nie podobają.
- Klimat – jest totalnie zrypany, już wyjaśniam. Na klimat składają się różne rzeczy ja wspomnę o takiej która moim zdaniem jest jedną z większych zbrodni przeciwko tej grze a chodzi tu o tak prostą rzec jak dialog z postronnymi NPC’kami (tymi bez imion). W GI i GII można było zagadać do każdego i spytać „co słychać”, „jak leci”. I zazwyczaj dowiadywaliśmy się na temat panujących w okolicy nastrojów, opinii, o nowych plotkach itp. a to właśnie tworzyło klime tej gry. A w GIII tego najzwyczajniej nie ma. W jakiś czas po rozpoczęciu gry zaczyna traktować się takie NPC’ki jak chodzące kołki <_< .
Druga sprawa: różne grupy takie jak Asasyni, Najemnicy, Buntownicy i Orkowie.
- Assasyni: Jeśli dobrze się orientuje to ci kolesie stoją po stronie Beliara, a w takim razie powinni być nieco mroczni, tajemniczy, coś ala poszukiwacze z GII. A tu wpadam do karczmy i jeden z nich nazywa mnie swoim przyjacielem inni hojnie wynagradzają, ładnie dziękują… :mellow:
- Najemnicy: Sprzedawczyki, wyzyskiwacze, i w większości przypadków tak jest ale są wśród nich całkiem spoko kolesie: a to pomoże w jakiejś misji, a to trochę ponaucza. Jak przychodzi czas rebelii to aż szkoda niektórych zabijać. Ci z kolei powinni być chamscy i aroganccy.
- Orkowie: Na szczęście mogę stwierdzić że wcale nie wyglądają jak skrzyżowanie małpy ze świnią… bardziej przypominają metamorfów z filmu „Piaty element” :p. Już wolałem tych prymitywów, warczących na nasz widok, plecących te swoje „Uszaszaka” i ostatnim tchnieniem ryczących w niebo gdy przeszyliśmy ich mieczem. Ci tutaj są jak naziści niżeli bestie pod panowaniem Beliara. (też nie ma powodów aby ich lubić ale nie są już klimatyczni).
Do tego dochodzą jeszcze takie czynniki jak gra świateł i cieni oraz grafika – jeśli chodzi o to, to bywa różnie
- Ogólnie rzecz biorąc klimat tej gry (przynajmniej na tym etapie) wydaje się nijaki
- Początkowa rozgrywka także pozostawia wiele do życzenia, jest strasznie schematyczna, chodzimy od miasta do miasta wyzwalając je w ten sam niemal sposób -_- .
- Wprowadzono też parę niepotrzebnych uproszczeń, np. otwieranie zamków.
- Zbroje postaci: są wstrętne, niektóre NPC’ki w zbrojach wyglądają jakby miały pomniejszone głowy. I ogólnie są mało stylowe -_- .
- Znowu za mało żeńskich NPC’ków :p
- Bugi – Rozumiem że nie dało się dopatrzyć jakiś sporadycznych błędów związanych z zadaniami itp. Ale lewitujące płoty i snopki siana na farmach to lekka przesada. Jakim cudem betatesterzy nie zwrócili na to uwagi, kiedy ja, zobaczyłem to po dwóch dniach grania?
- Grywalność – gra wciąga i to bardzo ale wątpię abym przechodził ją tyle razy ile poprzednie części.

To tyle. Dużo tego. Możliwe że jeszcze zmienię zdania, z poradnika wynika że gdy dotrę do Gothy nareszcie zacznie dziać się coś ciekawszego.
 

Elurfion

New Member
Dołączył
26.10.2006
Posty
2
A wiec tak ja juz Gothica przeszedlem , Co do Grafiki i nowych rozwiazan Gra w 100% spelnila moje oczekiwania , Jednak Wymagania wszystko psuja , a teraz przejdzmy Do fabuly , porownujac ja do poprzednich Czesci jest To totalne Dno , kompletna klapa kicha i nie wiem jakiego okrelsnia jeszcze uzyc . trudno mi to przyznac gdyz jestem kompletnym maniakiem Gothica i pewnie wielu ludzi w swoim maniactwie mnei za to obiedzie , Ale W fabule z g3 Braklo tych Zwrotow akcji zaskakujacych momento w w ktorych juz byles u Celu a tu jednak nagle cos poszlo nie tak Wiec moim zdaniem to po prostu nie bylo to
 

Ephant

New Member
Dołączył
23.11.2006
Posty
29
co do zalet to zasadniczo zgadzam się z przedmówcami, ale nie mogę nie wspomnieć o tragicznym kodzie gry, zawyżonych wymaganiach i bugach (np nie mogę skonczyc 2questow, wiem ze to bugi bo dlugo szukalem rozwiazania, a zwiedzilem mniej niz polowe gry)
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Narazie włączylem grę tylko na chwilę, ale pierwsze wrażenia pozytywne.
Jest to coś nowego, wszystko jest inne ale zarazem fajne. Fabuly jeszczenie znam ale mam nadzieje że mnie nie zawiedzie.
Największym minusem gry są zapewne wymagania i gdyby nie one to grałoby się naprawde przyjemnie szerszej grupie osób, a nie tylko tym posiadającym dobry sprzęt.
 

sajmon89

New Member
Dołączył
29.11.2006
Posty
14
Moje pierwsze wrażenie z Gothic'a 3 było mniejwiecej takie : "łoszsz ... kurde! co za grafika" i rzeczywiście... o grafice w G3 można całkiem swobodnie powiedziec że jest śliczna. dochodzi do niej znajomośc pozostałych wcześniejszych częsci w których grafika była ekhm... przeciętna... (przynajmniej jak na lata 2005 czy 2006) więc taki postęp graficzny zaskoczył mnie o olbrzymim stopniu... do wrażenia o grze dochodzi wiedza z wcześniejszych części budująca swój własny klimat i stawiająca przed gaczem wymagania, które z mojej strony zostały spełnione. Zarówno szata graficzna jak i fabuła trzeciej części Gothic'a budzi jeśli nie szacunek to przynajmniej zadziwienie. Mało jest gier które zrobiły na mnie takie wrażenie jak G3 (przynajmniej ostatnimi czasy).


Ps. Jeśli ktoś nie przeszedł wcześniejszych dwuch części to polecam to przed rozpoczęciem przygody z Gothic'em 3.

pozdrawiam
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
Wreszcie dzisiaj przeszedłem Gothica 3 i powiem szczerze, że na fabule się zawiodłem. Fabuła nie ma tych zwrotów akcji co w 1 np. zawalenie się starej kopalni. Przypomina mi też beznadziejną fabułę z Obliviona (myślałem, że Gothic 3 pod tym względem będzie o 100 razy lepszy a jednak ...). Reasumując fabuła w Gothicu 3 jest według mnie najgorsza z wszystkich części ale patrząc na inne rzeczy nie jest tak źle (wspaniały świat podzielony na 3 części, do których może dojść jeszcze 2 w dodatkach*). Tak jak Oblivion gra dla robienia zadań pobocznych i zwiedzania świata.


* - myślę, że w dodatkach może się znaleźć obszar na wschód od myrthany i już wcześniej zapowiadane wyspy południowe. Dzisiaj czytałem artykuł, w którym dodatek miał wyjść już pod koniec 2006, więc myślę że jest szansa pogrania w dodatek w I lub II kwartale 2007. (prace nad dodatkiem rozpoczeli przed wydaniem Gothica 3 )


Ocena Ogólna: 8

PS: śmieszy mnie recenzja w clicku (przesadzili)
 

rafal_323

New Member
Dołączył
9.11.2006
Posty
7
No wiec tak :

Fabuła :
hmmm powiem tak : poboczne questy sa niezle, czasem naprawde potrafia wciagnac. jest ich duzo wiec duzo zabawy. Jelsi chodzi o te "wazniejsze" zadania typu odnalezc xardasa itp. to sa one naprawde beznadziejne. dlugo zwlekalem z odnaleznieniem xardasa. grajac po stronei rebeliantow odbilem cala myrtane odbilem varrant i postanowilem ze czas ruszyc do wyzej wspomnianego. i co? spodziewalem sie jakeis zaskakujacego zwrotu akcji , dostania nowego ciekawego zadania itp. czy cos jak to bylo w Gothic I . tu niestety ograniczylo sie do minutowej rozmowy po czym xardas zwyczajnei nas splawia standardowym tekstem( napewno masz cos lepszego do roboty itp. )to co bylo charakterystyczne dla tej serii to rozdzialy. po kazdym rozdziale bylem pewien ze stanei sie cos nowego i nigdy sie nie zawiodlem ( czy to 1 czy 2) tu nei ma rozdzialow. ide gdzie chce robie co chce. niby fajne ale nei do konca. kolejna sprawa jesli chodzi o fabule to jakby to powiedziec z angielska CALKOWITE NOT REPLEYABLE po przejsciu gry nie mam ochoty grac w nia przez najblizszy rok. a to dlatego ze bede robil dokladnie to samo , mimo ze stanolbym po przeciwnej stronei barykady. Grajac rebeliantami i tak robilem wszytskei mozliwe zadania dla orkow wiec nic nowego mnei nei spotka. teraz najwazniesza czesc fabuly: zakonczenia. sa az 3 to dobrze. tylko ze. aby je obejrzec wystarczy miec save'a przed zniszczeniem artefaktow adanosa i w ciagu pol godziny mozesz obejrzec wszystkie 3 zakonczenia. beznadzieja. teraz to co mnei najbardziej zirytowalo, bo to takze bylo mocna strona serii. : GILDIE
a raczej ich brak. ( w poprzednich czesciach kazda gildia dawala inne zadania i bylo nprawde ciekawie) po kupieniu Gothic 2 przeszedlem ja z rzedu 3 razy. kazda z gildii i byla to inna rozgrywka ( lowca smokow- kusza i potezny miecz, paladyn magia paladyna i miecz. mag- niezle czary) brak gildii to ogromny minus tej czesci. w tej grze nie da rady wybrac wyraznego kierunku postepowania. grajac po stronei rebeliantow moglem bez problemu i zadnych konsekwcnji wybrac droge beliara, i odwrotnie.
no to pewnie tyle jelsi chodzi o fabule

++++++++PLUSY+++++++
-mnogosc questow pobocznych , ktore najczesciej sa naprawde ciekawe
-poczatkowo ciekawie zapowiadajaca sie linia glownych questow
----------MINUSY----------
- tylko poczatkowo......
-BRAK GILDIIIIIII!!!!
-i co za tym idzie brak tego CZEGOS co bylo w poprzednich czesciach

ogolna ocena fabuly : 3/10



AI i ogolna jakosc rozgrywki

jesli chodzi o inteligencje npcow to smiech na sali juz powinen powstac. ahah czy probowaliscie kiedys przegrac z jednym czlowiekiem w tej grze ??? hahah nie do zrobienia. jelsi uda wam sie tego dokonac to albo naprawde chcecie dac sie pokonac albo myszka wam nie dziala....z patykiem w reku zabilem np. markusa w vengardzie i innych paladynow....skrypt inteligencji u ludzi okrelsa chyab tylko ich cofanie sie i ciagle przyjmowanie ciosow.... towarzysze zadan w tej grze to niemal 100% pewnesci nieudanego zadania z powodu smierci towarzysza... wybierajac sie z gornem na gothe.. bieglem przodem i ogladalem sie tylk oczy gorn nie stoi za jakims kamieniem i nei placze bo nei moze wyjsc... zaatakowal go krwiopijca... potezny zadwalobysie atak gorna zabral mu 1 cm zycia :D udalo mu sie w ostatecznosci wygrac ale powiedzmy ze zostaloby mu zdrowia na jeden atak orka. za kazdym razem jak ktos do nas dolacza to musze uwazac na jego zdrowie... usmialem sie gdy z jakmism pogromca orkow i najleszym mysliwym bodajze z jakiegos klanu w gorach wyruszylem zapolowac na orki i po drodze zabil go zwyczajny goblin... tak ten za 50 exp.....bo ww. pogromca uskakiwal przed ciosami na jakis kamien i sie ciagle zesizgiwal z niego.
to tyle jesli chodzi o sztuczny IDOTYZM
PS: zasada ta nie tyczy sie potworow wszelkiej masci i orkow. ci naprawde wiedza jak zrobic kuku.. chodz zdarzaja sie wyjatki

teraz jesli chodzi o dziennik zadan. to ocenilbym go na -67/10
zapisy fragmentow rozmowy , beznadziejny pomysl ( na mysl przyszedl mi morrowind ) zamiast skrotu twojego zadania. o dzienniku szkoda sie nawet wypowiadac...


system walki ?
nie rozumiem czepiania sie go
w poprzednich czesciach system walki byl w niektorych momentach naprawde niewygodny... posiadaja miecz 2 razy dluzszy od nas samych nie moglismy trafic wiecej wrogow niz jednego... tu zas machajac w prawo i lewo i robiac zgrabne obroty zasiekamy wszystko wokol nas.. siwetna sprawa....czepiac sie mozna strzelania z broni dystansowych jest on ealistyczny ale nieprzydatny w grze tego typu...

ogolna ocena tej czesci to :
+++++PLUSY+++++
-system walki ( bron do walki w zwarciu)
-Ai potworow i i czasami orkow
-----MINUSY------
-Ai calej reszty
- system walki(bron dystansowa )
-ahahhahah DZIENNIK ZADAN haahhaha

ogolna ocena : 4/10

Grafika i dzwiek

gralem w obliviona oczywiscie na maks i gralo sie bez najmniejszego problemu w wiekszosci przypadkow. niecieakwie zaczynalo sie robic gdy w jakims lesie wysoka trawa zzerala mi RAM i o plynnosci nie mozna bylo mowic.. po wylaczeniu jej gra znow chodzila bez zaciec ale co to ? lyso tu jakos......trawa to 80 % krajobrazu obliviona......
inaczej jest w gothicu grafika jest rownie piekna co w oblivionie.... niektorzy mowia ze w oblivionie jest lepsza bo w gothicu widac nierowne krawedzie wszystkiego wokol.....to skomentowalbym tak... w oblibvionie tez je zoabczysz jak wlaczysz sobei HDR zamiast Blooma.... HDR wyklucza antialiasing. Wspomniany Efekt jest naprawde efektowny w Gothicu . Bogata sceneria w sklad ktorej wchodza wszelkie drzewa ruiny gory pagórki wodospady rzeki itp. itd jest naprawde imponujacy i gdy wylaczylem trawe wcale nie bylo pusto pelno tu obiektow... ta czesc gry udala sie celujaca tworcom..
Co do wody w oblivionie i Gothicu. podobala mi sie w oblivionei ale efekt niebieskiego cukierkowego koloru wody byl conajmniej nierealistyczny. wysokosc fal przy brzegu byla identyczna jak w srodku jeziora.w Gothicu woda wydaje sie byc przezroczysta w strumykach woda zdaje sie naprawde plynac. kazdy kamien powoduje zagiecie strumieni"wody" naprawde ladnie to wyglada. a ciemnykolor woda przyjmuje w glebokich miejscach... woda jest lepsza niz w oblivionie...
jesli chodzi o muzyke to nie ma tego klimatycznego czegos jak to mialo miesce w 1 tam muzyka byla mroczna... w 2 takze z miejscowymi weselszymi kawalkami jak np. w miescie... ale klimat kolonni gorniczej byl zachowany....w 3 niestety mam wrazenie ze swiat jest piekny :D muzyka jakas taka wesola. czasami zmeini sie w cos mroczniejszego ale widocznei slabo. bo gdy w tym momencie probuje sobei cos przypomniec to nic mi do glowy konkretnego nei przychodzi.. To nie to samo co muzyka z klasztoru w gothic 2. byla naprawde swietna.
++++++PLUSY+++++
- swietna grafika jako calosc
- brak pustych scenerii wypelnionych tylko jakims zielskiem
-kazda jaskinia dziura jama itp jest inna nie ma sie wraznie ze to juz gdzies widzialem ( oblivion)
-swietna woda, fale rzeki wygladaja jak rzeczne , a fale na morzu jak morskie, nie jak zmetniala woda w wannie którą ktos poruszyl(oblivion)
- momentami niezla muzyka(varrant)
------MINUSY-------
-wymagania niestety
-muzyka znacznie odstaje od poprzednich czesci i nie ozdwierciedla klimatu gry

Ogolna Ocena tego dzialu 9+/10 ( wyamagan nie wliczam w ocene bo to jest do naprawienia)



NO I CZAS NA PODSUMOWANIE;
wg mnie gra graficznie jest atrakcyjniejsza pelniejsza i wogole lepsza :p od czesto wspominanego obliviona ( jesli myslisz inaczej daj znac , obale kazdy twoj przyklad:D)
muzyka jest niezla le moglaby byc lepsza
questy poboczne sa mocna strona tej gry natomiast banalnosc questu glownego jest irytujaca
system walki jest do przyzwyczajenia i po kilku potyczkach jest naprawde bardzo dobry
dziennik zadan jest conajmniej niepomocny
porazajaca glupota i dziecięca bezradność NPCOW z wielkimi toparami ktorzy nie potrafia ubic goblina... ( w gothic 1 gdy gorn wyjal siekierke moglem stac obok i patrzec)

mimo tego ze spedzilem ladnych pare godzin przy tej grze i niezle sie bawilem to nei wroce do niej wczesniej niz za rok. bo moze wtedy zapomne chociaz częsc questow i nie bede mial wrazenia nudy
takze ocena ogolna to 6+/10
pozdrawiam



czekam na opinie i krytyke :D
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
<_< Według mnie to gra ma swoje plusy, ale niestety ma i minusy :angry:
Zacznijmy od minusów; a więc minusem są wymagania, bo procudenci niestety troche fanów przez te wymagania chyba stracili (Ale oczywiście nie mnie :D )
A plusami jest wszystko co można wymienić czyli: świat, potworki, NPC, misje i fabuła i itp. i itd <_<

Czyli gre oceniam na 9/10 ( tak samo jak na pudełku z grą :) )
Gra jest doskonała w 95%, ponieważ po 1. Wymagania kolosalne a po 2. Można znaleść wiele bugów czasami złe :( a czasami dobre ;)
 

Arsil

Member
Dołączył
27.1.2006
Posty
43
Długo w grze posiedziałem, najlepsze rzeczy to grafika i klimat, tylko niestety PB pokazała, że nie zna się na optymalizacji kodu gry i mamy często wieszającą się grę i tylko w większości dla tych cierpliwych. AI powala swoją płytkością :|, dzięki temu najlepiej nasłać na miasto jakiegoś dzika i miasto praktycznie w połowie wybite (dobra, przesadzam ale i tak sporo pada ludków) Fabuła.... zawiodła... może i zadania poboczne sporo zajmują ale praktycznie jak oddzielić misje poboczne od głównych to wychodzi płytka i krótka fabuła, gdyby nie duży świat grę szybko dało by się skończyć.
Co do bugów to u niektórych są one... wstrętne. Szczególnie jak pojawiają się w środku gry kiedy jesteś zadowolony itp. a tu bum, bug i dalej nie da się grać, to powoduje, że Gothic nowych graczy jak i niektórych starych fanów odciągnie na dzień może dwa. Kolejna rzecz, która mnie denerwuje to praktyczna bezużyteczność broni dwuręcznych... zadają obrażenia niewiele większe od jednoręcznych a są o wiele mnie poręczne i mają spore wymagania siły...

To chyba wszystkie moje odczucia, oczywiście dochodzi do tego parę fabularnych dziur ale oby te zostały załatane w dodatku,
 

lees

New Member
Dołączył
20.12.2006
Posty
7
Gothic 3 to gra na którądługo czekałem.Było warto!
Fenomenalny jest system walki.Grafika i dzwięk po prostu rewelacyjne.A fabuła to chyba najlepsze co jest w Gothicu!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom