Wojska Polskie W Iraku

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Jeszcze nie dawno chciałeś nam wmówić, że jednak nie jest większa

Czy teraz mógł byś nam wytłumaczyć różnice między "większa" a "liczniejsza"?

CYTAT
CYTAT
Nieco rozśmieszyło mnie to "oczywiście" w Twoim stwierdzeniu bo... nie istniał taki twór jak Francja Vichy.

Nie? Proszę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_Osi#Francja_Vichy

Nie istniał taki twór jak Francja Vichy, Francja była jedna. Tylko widzę, że nie macie pojęcia o czym chcecie mnie pouczać(głosisz już takie herezje, że matko boska) więc ciągle oczekuje odpowiedzi jak nazywała się Francja kontynentalna w latach 1940-1944.
Może być nawet po francusku, jak sobie nie radzicie.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
CYTAT
więc ciągle oczekuje odpowiedzi jak nazywała się Francja kontynentalna w latach 1940-1944.
Może być nawet po francusku, jak sobie nie radzicie.

Nazywała się "Państwem Francuskim" [SIZE=18pt]inaczej zwana Francją Vichy[/SIZE]

A tu text źródłowy:CYTAT
Francuzi sygnowali zawieszenie broni. Północna Francja wraz z Paryżem dostała się pod okupację niemiecką, Alzację i Lotaryngię przyłączono do III Rzeszy, południowa zaś część kraju stała się kolaborującym z Niemcami Państwem Francuskim ze 100 tys. armią i rządem Petaina-Lavala ulokowanym w słynnym kurorcie Vichy. Państwo to istniało do 1942, kiedy całe jego terytorium zaanektowane zostało przez Niemców w związku z desantem amerykańskim w Afryce Północnej.

CYTAT
Francja Vichy (fr. La France de Vichy) prawidłowa nazwa Państwo Francuskie - popularna nazwa marionetkowego państwa francuskiego, istniejącego w latach 1940-44 ze stolicą w Vichy (ob. w regionie Owernia, w departamencie Allier)
Spis treści

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Vichy#Rz.C4.85d_Vichy
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Nazywała się "Państwem Francuskim" inaczej zwana Francją Vichy

Tak, dokładnie Etat Francais.
Była jedynym kontynuatorem Republique Francaise i jedyną Francją, więc dodawanie określenia Vichy jest bezsensowne, bo nie mówi się przecież Litwa Kowno(kiedy swojego czasu Kowno było jej stolicą bo Wilno należało do Polski), nie mówi się Izrael Tel Aviv (bo tam akurat, a nie w Jerozolimie znajduję się de facto stolica), z resztą przykłady można mnożyć.

A Polska jest inaczej zwana Iranem Europy więc nie mam pojęcia co "inne zwanie" ma do rzeczy?
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
CYTAT(yeed @ 20-10-2007, 11:01) [snapback]156099[/snapback]
Jak to powiedział poczciwy Winston Churchill
"Demokracja to zły ustrój....ale nikt nie wymyślił lepszego"

Amerykanie są dumni z Demokracji ..większość powie ci, że Demokracja ich "uszczęśliwiła"
Dlatego chcą ją wciskać, gdzie sie da bo są przekonani, że ich model jest tym idealnym
a nie zdają sobie sprawy z tego, że ten model nie wszędzie pasuje


No ja myślę, że wymyślił i to nie jeden. Amerykanie są z wielu rzeczy dumni, nie zawsze słusznie, tak jak i my. Demokracja nie uszczęśliwiła prawie nikogo, Ci uszczęśliwieni to ci, którzy unieszczęśliwiają resztę. Ten "model" nie pasuje nigdzie, ale wpychają go jak się da, co w końcu doprowadzi do upadku ludzkości (jeszcze zobaczycie :p).

A jeśli mówimy o genialności d***kracji to KAROL MARKS powiedział:
CYTAT("Karol Marks")
"Na to, by w danym kraju zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić w nim demokrację."

I to mi wystarcza ;) . To, że oni nie chcą tego ustroju utwierdza mnie tylko w tym, że religia ma zbawienny wpływ na ludzi.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Jak opierasz się na retoryce Marksa to wybacz ale nie mamy o czym rozmawiać
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Demokracja prawie zaprowadziła ludzkość do wynisczenia... Adolf H. został wybrany w demokratycznych wyborach.

Prawie też do upadku naszego kraju... ale to była demokracja szlachecka. Dziś metaforycznie mówiąc, to my wybieramy tę szlachtę, która głosuje za nas... przez demokrację działo się w Rzeczypospolitej źle.

Co do Churchilla, to chyba dokładnie brzmiało to tak:
"Demokracja to najgorszy z ustrojów, oprócz tych, które już wypróbowaliśmy"

Żeby nie było że nei na temat, powiem że, Irak sporo nam wysysa z budżetu. Żołnierz dostaje kasę za każdy dzień misji... +zmiany żołnierz (koszta transportu), etc, etc... gówno z tego mamy.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
CYTAT(yeed @ 20-10-2007, 18:10) [snapback]156143[/snapback]
Jak opierasz się na retoryce Marksa to wybacz ale nie mamy o czym rozmawiać


No niestety, ale (posługując się systemem G3) -25% reputacji za ten tekst. Wydawało mi się, że jesteś inteligentną osobą i zrozumiesz, że skoro taka osoba jak Marks mówiła o demokracji takie rzeczy to ten system nie może być dobry, miała być to odpowiedź na przytoczony przez Ciebie cytat P. Winstona Churchilla.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
Co do Churchilla, to chyba dokładnie brzmiało to tak:
"Demokracja to najgorszy z ustrojów, oprócz tych, które już wypróbowaliśmy"


heh przyznam że nie wiem
pamiętam jak historyczka w Lo
tłukła nam ten cytat więc uznałem że tak mówił

I się tu nadal nie rozumiemy ja wcale nie chwalę demokracji i nie mówię o tym, że jest super zajebista
tylko o tym, że lepszego systemu nie wymyślono......
Lord jeśli taki system według ciebie jest to podaj mi przykład bo ja nie znam takowego


CYTAT
No niestety, ale (posługując się systemem G3) -25% reputacji za ten tekst. Wydawało mi się, że jesteś inteligentną osobą i zrozumiesz, że skoro taka osoba jak Marks mówiła o demokracji takie rzeczy to ten system nie może być dobry, miała być to odpowiedź na przytoczony przez Ciebie cytat P. Winstona Churchilla.


Najwyraźniej nie jestem inteligentny albo moja inteligencja nie jest na twoim poziomie
Nie zrozumiem tego że młody człowiek opiera się na retoryce Marksa by uzasadnić swoje zdanie
i traktuje go jak jakiś autorytet....naprawdę przepraszam ale to za dużo jak na mnie.
Dodatkowo w sumie odpowiedziałem na twój post ale nadal nie rozumiem czemu wyciągnąłeś wnioski, że ja twierdzę
jakoby demokracja uszczęśliwiała wszystkich..najwyraźniej nie czytasz moich postów dokładnie.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
CYTAT(yeed @ 20-10-2007, 19:53) [snapback]156153[/snapback]
I się tu nadal nie rozumiemy ja wcale nie chwalę demokracji i nie mówię o tym, że jest super zajebista
tylko o tym, że lepszego systemu nie wymyślono......

Chyba nigdzie nie pisałem, że wychwalasz d***krację i mówisz, że jest "super zajebista" :) .
CYTAT(yeed @ 20-10-2007, 19:53) [snapback]156153[/snapback]
Lord jeśli taki system według ciebie jest to podaj mi przykład bo ja nie znam takowego

Chociażby monarchia lub dyktatura, ale powody dla których są lepsze to chyba rozmowa na nowy temat (jeśli chcesz to możesz założyć, chętnie pogadam :p).
CYTAT(yeed @ 20-10-2007, 19:53) [snapback]156153[/snapback]
Najwyraźniej nie jestem inteligentny albo moja inteligencja nie jest na twoim poziomie
Nie zrozumiem tego że młody człowiek opiera się na retoryce Marksa by uzasadnić swoje zdanie
i traktuje go jak jakiś autorytet....naprawdę przepraszam ale to za dużo jak na mnie.

Nie jest dla mnie autorytetem i nie opieram się na jego retoryce, chciałem tylko, jak już wcześniej mówiłem, pokazać jak ludzie pokroju Marksa wykorzystywali demokrację i dlaczego (między innymi) uważam, że to system bez sensu, a raczej zły system.
CYTAT(yeed @ 20-10-2007, 19:53) [snapback]156153[/snapback]
Dodatkowo w sumie odpowiedziałem na twój post ale nadal nie rozumiem czemu wyciągnąłeś wnioski, że ja twierdzę
jakoby demokracja uszczęśliwiała wszystkich..najwyraźniej nie czytasz moich postów dokładnie.


Wcale tak nie pomyślałem, to było taka luźna dygresja do twojego postu o amerykanach i stosunku do "ich d***kracji".
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
Chociażby monarchia lub dyktatura, ale powody dla których są lepsze to chyba rozmowa na nowy temat (jeśli chcesz to możesz założyć, chętnie pogadam tongue.gif).


Załóż temat z chęcią wysłucham twoich argumentów jakoby monarchia lub dyktatura były dobre :0

Może monarchia carycy Katarzyny co????
a może dyktatura Kim dzon illa w Korei????
albo partii komunistycznej w chinach???
albo Pinocheta w Chile co?

Naprawdę to jest doskonały pomysł......taki oświeceniowy bym wręcz powiedział

CYTAT
Nie jest dla mnie autorytetem i nie opieram się na jego retoryce, chciałem tylko, jak już wcześniej mówiłem, pokazać jak ludzie pokroju Marksa wykorzystywali demokrację i dlaczego (między innymi) uważam, że to system bez sensu, a raczej zły system.


Ciekawe..na podstawie tego, że Marks ją wykorzystał do swoich teorii uważasz ją za zły ustrój...trochę to nie ma dla mnie sensu
równie dobrze ja mogę powiedzieć, że używali jej(jeden rozpoczął swoją myślą zalążki) Adam Smith albo owy Churchill....i dlatego uważam, że jest dobra....czy taka opinia ma sens..moim zdaniem jakoś nie za bardzo....podaj konkretne argumenty
 
Do góry Bottom