Wojska Polskie W Iraku

=BLADE=

Dowódca Rycerzy Wody
Dołączył
6.2.2007
Posty
444
CYTAT
Siebie czy kraju?
Jak by nas zaatakował powiedzmy Lichtenstein, podbił i wprowadził podatki i obyczaje taki jak są u nich a Hans Adam II został księciem to wręcz bym się uchlał z radości, bo w końcu było by normalnie.
Co to za różnica czy rządzi mną Polak, Żyd czy Niemiec?
Ważne, żeby się dobrze żyło a nie kto rządzi!

zacznijmy od tego że Lichtenstein by nie zaatakował Polski?? Czemu bo:
1. Nie mają takiej potrzeby
2. Żyję im się świetnie, więc po co problemy
3. Musieli by być kompletnie szaleni żeby to zrobić, a tacy nie są, wiec jest 0 prawdy w tych twoich przypuszczeniach...

Ale zaużmy że stanie sie coś podobnego jak pare wieków w przeszłość - okupacja. Myślę że taki jak ty, zapewne by jako "dobry polak, dbający o swój interes" wydawał byś obcym wladzom ruchy partyzanckie, takie które chciałby by dla CIEBIE lepiej, i dla reszty takich jak ty.
Nie ma czegoś takiego teraz jak sielanka... myślisz że pod rządami Niemców, żydów czy rosjan było by ci dobrze?? Tak jak jest dobrze teraz w iraku! I wierz mi że wladze USA nawet nie kiwneli by palcem żeby nam pomóc, a tymbardziej państwa europejskie u ktorych przez ten irak mamy mocno nasrane.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Trudno mi się często zgodzić z Armalite, ale teraz muszę mu przyznać sporo racji. Czy robi wam różnicę czy rządzi wami Polak, Amerykanin, Kanadyjczyk czy Litwin? Jeśli rządzi mądrze, sprawiedliwie i z korzyścią dla państwa to nie widzę problemu. A wy w tym momencie mówicie o okupacji, a okupacja przeważnie nie jest z korzyścią dla państwa okupowanego tylko okupującego. Ja oczywiście nie uznaję USA jako okupanta, bo w taki sposób to wyzwalają ruscy, przyjdą, rozpiżdżą co najlepsze i potem jeszcze siedzą 50 lat. Oczywiście według mnie, skoro Stany Zjednoczone tak bardzo chciały pomóc Irakijczykom to mogli przyjść, rozwalić dyktatora i pozwolić im wybrać króla(skoro chcą tak pomóc Irakowi to czemu chcą tam wprowadzić d***krację?) i na razie, ale według mnie się w tym wszystkim zbyt zamotali i teraz prawie nie ma właściwego wyjścia.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Ostatnie na czym zależy amerykańcom to na dobru Iraku i pokoju tam. Zależy na ropie, wszyscy to dobrze wiedzą i nie ma co się rozwodzić.
Tak samo terroryzm - Afganistan był atakowany jako centrum terroryzmu. Nie Irak! O ile w przypadku pierwszego można to jakoś jeszcze zrozumieć, o tyle drugie to zwykłe pieprzenie. Forsa. Tyle. I nikt nie liczy się tam z mieszkańcami robiąc z nich terrorystów. Tymi złymi są tam właśnie amerykańce i jeśli kiedykolwiek dojdzie do podobnych zamachów i u nas będzie to wina durni, którzy wysłali nasze wojska do Iraku i wina amerykańców. Dajcie Irakijskim partyzantom czołgi, nowoczesną broń i pozwólcie bić się "sprawiedliwie". Nie dacie? Nic dziwnego. Ale oni walczą taki metodami jakie mają.
A że i są prawdziwi oszołomy - samobójcy, rodakobójcy, ludobójcy.
"W Polsce mamy takie same talenty, jak gdziekolwiek na świecie" jak mówi [czy coś około tego] selekcjoner naszej reprezentacji na tanim spocie... Cóż, ale trudno się nie zgodzić i w odniesieniu do tego. Ludzie wszędzie są podobni.
I zawsze będą wśród nich i dupki i bohaterowie.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
CYTAT
zacznijmy od tego że Lichtenstein by nie zaatakował Polski?? Czemu bo:
1. Nie mają takiej potrzeby
2. Żyję im się świetnie, więc po co problemy
3. Musieli by być kompletnie szaleni żeby to zrobić, a tacy nie są, wiec jest 0 prawdy w tych twoich przypuszczeniach...

Można dopisać jeszcze miliony punktów. Szkoda, tylko że to było założenie. Armalite mógł napisać Bengal, Czechy bądź Kazachstan... :)


Wojska Polskie w Iraku? Głupota. Giną Nasi ludzie. Za Obcą sprawe. To wyjaśnia wszystko.

Arabowie to najgorszy naród. Jeśli chodzi o religie i kulture.(Chodzi mi głównie o traktowanie kobiet)
Bogate świnie co siedzą na ropie. Ale niedługo im się skończy... hehe.



Prosze, nie porównywać Polskich Walk Wyzwoleńczych z Arabskimi Radykałami, mordującymi SWOICH cywili i ŻOŁNIERZY. Naprawde, oni walczą dla swojego szejka a nie dobra narodu.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Nie ma jak konkretna wiedza o Islamie, co nie Lares?
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
"Morderców". Byłbyś zabawny, gdybyś nie wychodził na durnia. Znasz ty pojęcie fanatyzmu? Niezależnie od religii, czy jej braku można być równie niebezpiecznym.
Nie jestem wielkim znawcą Islamu ale pociąga mnie w tej religii wiele. Jest to religia pokoju, to na pewno, miłości też.
Fanatyzm. Tak to się nazywa.
A fanatycy, ksenofobowie, rasiści, naziści i cały ten syf, to są dla mnie męty tej ziemi. I to oni, nie jacyś bliżej nieokreśleni "Arabowie", o których nie mając pieprzonego pojęcia, wydajecie osądy.
Żałosne, misiek.

PS> obawiam się, że będzie to mój ostatni na razie post w tej jakże pouczającej i zawierającej wiele oświeconych treści dyskusji, gdyż wyjeżdżam. Uprzedzam tylko dlatego, by milczenie moje nie było traktowane jako irracjonalne przyznanie racji debilno-ksenofobicznym poglądom. Otóż nie.
Cóż. Zapewne jak wrócę naczytam się tutaj wielu rzeczy.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
:))
Katolicy nie mają 1000 organizacji terrorystycznych. Nie wysadzają się w autobusach, zabijając Siebie i Obywateli swojego państwa. Nie mają wiecznch wojen. itp. etc.
Dużo coś tych fanatyków. :)

Popieram Armlite!
Każdy, zabity terrorysta to jeden spokojny oddech więcej, człowieka na zachodzie.
No ale kochajmy arabów. Niech wysadzają naszych braci, rodziców a my ich kochajmy.
To, że najwięcej terrorystów jest na bliskim wschodzie to przecież, pomówienie rasistów.
Swoją drogą oni są cholernie większymi rasistami niż my.
To że, dyktują ceny ropy jakie chcą, to też powód do miłości.
Niech przestaną mordować Europejczyków i Amerykanów to przestane mieć, " coś" do nich. Oczywiście, są normalni Arabowie i wyznawcy Islamu. Takich szanuje.
CYTAT
Nie jestem wielkim znawcą Islamu ale pociąga mnie w tej religii wiele. Jest to religia pokoju, to na pewno, miłości też.

Mi się najbardziej podoba Jihad.

To że, chcieli wysadzić w powietrze redakcje jakiejś gazety za wstawienie karykatury Mahometa to też nic...

p.s żałosna to jest ta tolerancja dla wszystkich i wszystkiego.( Robson mnie nauczył rozumu :pP)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
CYTAT(Lares_)
Arabowie to najgorszy naród. Jeśli chodzi o religie i kulture.(Chodzi mi głównie o traktowanie kobiet)


Tylko dlatego, że ich kultura jest inna od naszej, i religie, uważasz ich za gorszy naród.

Prosta filozofia myślenia. Wszystkich Żydów, Arabów, i oczywiście wstrętnych Germańców z wyzyskującej Unii - do gazu!
Różni się od filozofii Hitlera tym, że tam zamiast narodów germańskich były narody słowiańskie.

Uważasz Islam za "religię morderców". Sporo morderców wyznaje chrześcijaństwo zapewne. Może powiedzmy że to nie ludzie zabijają ludzi, tylko robi to ów szatański islam. Religia jak każda inna, problem w tym, że Islam ma swoje podstawy i w judaizmie, i w katolicyzmie. Np. Jezus był dla nich prorokiem. Islam nakazuje miłować ludzi, ale zna pojęcie świętej wojny. Irakijczycy nic do nas nie mieli, zapewne nie wiedzieli o nas nic, byliśmy dla nich neutralni. I zaprawdę wszystko było w porządku. Po co było to psuć?

Ech, gdzie te czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów, czy średniowiecznej Sycylii. Albo chociaż miasta Jerozolimy. Spokój i brak wojen na tle religijnym. Powinniśmy brać przykład z przeszłości.

CYTAT(Lord Bezimienny)
Ja oczywiście nie uznaję USA jako okupanta, bo w taki sposób to wyzwalają ruscy, przyjdą, rozpiżdżą co najlepsze i potem jeszcze siedzą 50 lat

Ten post mnie nie zbulwersował, ale muszę go sprostować. USA wg. mnie to właśnie zły okupant, to była wojna o ropę iracką i ich lepsze stosunki z Kuwejtem. Nie dziwię się Irakijczykom, chociaż ich metody walki są dość... niekonwencjonalne, to musimy pamiętać że np. czasy Powstania Warszawskiego, Polacy też atakowali "niby-swoich", czyli Polaków współpracujących z okupantem. Polecam książkę "Kamienie na szaniec" w tym zakresie.

Irakijczycy, którzy służą w policji, czy pomagają USA, to dla nich właśnie zdrajcy narodu. Co prawda czasem giną niewinni ludzie, ale cóż... czasem trzeba ponosić ofiary w imię niepodległości. Irakijczycy nie chcą demokracji, to dla nich czarna magia i inny świat, oni po prostu jej nie rozumieją. Im demokracja się nie przyda, z tym muszę się zgodzić.

CYTAT(=BLADE=)
I wierz mi że wladze USA nawet nie kiwneli by palcem żeby nam pomóc, a tymbardziej państwa europejskie u ktorych przez ten irak mamy mocno nasrane.
Zgadzam się. Oni mają nas głęboko w d***e. Chociażby doświadczenie II WŚ. Anglia nas olała.


EDIT


CYTAT
Katolicy nie mają 1000 organizacji terrorystycznych. Nie wysadzają się w autobusach, zabijając Siebie i Obywateli swojego państwa. Nie mają wiecznch wojen. itp. etc.


KRUCJATY, INKWIZYCJA, etc. etc. Islam jest młodszy od katolicyzmu. Zresztą niektórzy papieże to były prawdziwe potwory.
I nie wmawiaj nam, jakie chrześcijaństwo jest dobre. Krzewienie wiary za pomocą miecza...

CYTAT
To że, dyktują ceny ropy jakie chcą, to też powód do miłości.
A jakby Polska miała w c*** ropy to zapewne by była miła i dawała niskie ceny... weź, żałosne. Byśmy dawali ceny jak cholera wygórowane. Grunt to MY, JA.

Moralność Kalego: Jak Kali ukraść krowa to dobrze, jak Kalemu ukraść krowa to źle.

Twoja moralność: Jak oni dają duże ceny ropy to są źli, jak my byśmy dawali duże ceny to bylibyśmy dobrzy.

To naturalne, racjonalne i ponad miarę zrozumiane że korzystają z bogactw swego kraju.


CYTAT
Szkoda tylko że, grubo ponad Połowa Irakijczyków baa... nawet ponad 3/4 CIESZY SIĘ z pozbawienia władzy Husajna. W POlsce było troszke inaczej.


Co, wmówisz mi że Polska nie cieszyła się po wyzwoleniu spod zaborów i wyzwoleniu spod okupacji niemieckiej (potem radzieckiej)?? To faktycznie Robson zrobił Ci niezłe PRANIE MÓZGU.


Poza tym, Jihad. Jihad to Święta Wojna w obronie WIARY lub ziemi muzułmańskiej (tak mi się zdaje, z tego co pamiętam). Jakby ktoś zmuszał cię do zmiany kultury, wiary, oddania swego majątku i ziemi oczywiście byś pokornie się zgodził, twój naród też?
NIE! Walczyłbyś i tyle. Oni mają po prostu oparcie do tego nawet w swojej religii.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
CYTAT
Zgadzam się. Oni mają nas głęboko w d***e. Chociażby doświadczenie II WŚ. Anglia nas olała.

A wkroczenie USA do Europy to nic przecież...

CYTAT
Polacy też atakowali "niby-swoich", czyli Polaków współpracujących z okupantem. Polecam książkę "Kamienie na szaniec" w tym zakresie.


Też porówananie dałeś. NIe ma co...
Szkoda tylko że, grubo ponad Połowa Irakijczyków baa... nawet ponad 3/4 CIESZY SIĘ z pozbawienia władzy Husajna. W POlsce było troszke inaczej. OCZYWIŚCIE ŻE SIĘ CIESZYŁA!



CYTAT
KRUCJATY, INKWIZYCJA, etc. etc. Islam jest młodszy od katolicyzmu. Zresztą niektórzy papieże to były prawdziwe potwory.
I nie wmawiaj nam, jakie chrześcijaństwo jest dobre. Krzewienie wiary za pomocą miecza...


Krzewienie wiary za pomocą bomby lepsze...

CYTAT
A jakby Polska miała w c*** ropy to zapewne by była miła i dawała niskie ceny... weź, żałosne. Byśmy dawali ceny jak cholera wygórowane. Grunt to MY, JA.

Moralność Kalego: Jak Kali ukraść krowa to dobrze, jak Kalemu ukraść krowa to źle.

Twoja moralność: Jak oni dają duże ceny ropy to są źli, jak my byśmy dawali duże ceny to bylibyśmy dobrzy.

To naturalne, racjonalne i ponad miarę zrozumiane że korzystają z bogactw swego kraju.

Nic takiego nie powiedziałem. Poprostu za duża władza w rękach 13 państw. Przydało by się jakoś ogarniczyć.
Zresztą... Ruskie zamkną gaz to docenisz co to jest potęga energetyczna.

CYTAT
Irakijczycy, którzy służą w policji, czy pomagają USA, to dla nich właśnie zdrajcy narodu. Co prawda czasem giną niewinni ludzie, ale cóż... czasem trzeba ponosić ofiary w imię niepodległości. Irakijczycy nie chcą demokracji, to dla nich czarna magia i inny świat, oni po prostu jej nie rozumieją. Im demokracja się nie przyda, z tym muszę się zgodzić.

No rozbawiłeś mnie nieźle. Ofiary w imie niepodległości... taaaaaaaaa.
Chyba, nie chcesz mi wmówić że Dyktatura i Faworyzowanie jednej religi w państwie, pod groźbą śmierci było dobre? :) Husajn bez mrugnięcie mordował tysiące ludzi.
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
CYTAT
A wkroczenie USA do Europy to nic przecież...


jedno słowo - Jałta

Poza tym podpisuje się obiema rękoma pod postem Dragomira.
I to, że jestem Katolikiem nie zwalnia mnie od pamiętania o zbrodniach jakich dokonali fanatycy i ludzie pod przykrywką tej religii.

Lares - 3/4? Hm. Tak było na początku. Euforia. Ale potem, w obliczu dalszych walk, incydentów w których ginęli cywile, jestem pewien, że nie tak wielu jest zadowolonych. Sytuacja się nie poprawiła, a ginie tylko więcej ludzi. I to pod jarzmem okupanta.

PS> teraz to już chyba ostatni post, jednak widzę, że dzięki Dragomirowi mogę być spokojniejszy o przebieg dyskusji =]
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
z Jałtą się zgodze. Kurestwo.

No ale wkroczyli do tej Europy.


CYTAT
Lares - 3/4? Hm. Tak było na początku. Euforia. Ale potem, w obliczu dalszych walk, incydentów w których ginęli cywile, jestem pewien, że nie tak wielu jest zadowolonych. Sytuacja się nie poprawiła, a ginie tylko więcej ludzi. I to pod jarzmem okupanta.

No tak. Amerykanie ich mordują przecież. Wszyscy cywile zgineli od Amerykańskich kul. Jak mogłem zapomnieć...
To Islamscy Fanatycy.


Jihad taki dobry? To czemu Krucjaty złe? Też w imie relgi przecież. Też chcieli odzyskać ziemie świętą.
Nie rozumiem tego.

Piszesz tam: " Po co było to psuć?"
Mam nadzieje, żę Polacy pojechali tam obalić dyktature :)
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
CYTAT
Nic takiego nie powiedziałem. Poprostu za duża władza w rękach 13 państw. Przydało by się jakoś ogarniczyć.
Zresztą... Ruskie zamkną gaz to docenisz co to jest potęga energetyczna.


ja nie powiedziałem z kolei ze cieszę się że Arabowie wykorzystują wolny rynek jak cholera. Po prostu patrzę obiektywnie, staram się wejść w ich punkt widzenia.

A jak "ruskie" zamkną gaz, to tylko wina Polskiego rządu że zamiast zając się energetyką woleli się kłócić. Ruscy mogą zamknąć gaz. Tyle że po co, na razie chyba im się opłaca... wtedy my zamknęlibyśmy cały eksport i import do Rosji, i stosunki z Rosją by spadły na łeb na szyją. Myślę, znaczy mam nadzieję, że EU by nas wsparła w takiej sytuacji, chociaż straciliśmy w jej oczach już sporo.

CYTAT
Chyba, nie chcesz mi wmówić że Dyktatura i Faworyzowanie jednej religi w państwie, pod groźbą śmierci było dobre? smile.gif Husajn bez mrugnięcie mordował tysiące ludzi.

Możę zabrzmieć niemiło, ale kłania sie czytanie ze zrozumieniem, w moim poście nigdzie nei ma napisane że popieram, popierałem metody Husajna. Husajn był zbrodniarzem i zasłużył na swoje. Dobrze że nie żyje. Jeszcze raz napiszę że nie popierałem Husajna, ale on był jakby "ich" dyktatorem, a nie wstrętnym zagranicznym okupantem. Irakijczyk Irakijczykom zgotował ten los.

Co do ofiar w imię niepodległości, nie myślisz chyba że Arabowie akcje robią spontanicznie. Myślisz że ARab wychodzi z domu, mówi do rodziny: "Nie wrócę, zachciało mi się wysadzić Amerykańców" i rzeczywiście to robi. Takie akcje są planowane, jeśli byłbym partyzantem to nie odwołałbym akcji "bo tam idzie jeden facet, nie możemy wymordować kilkudziesięciu okupantów bo jemu może coś się stać" tylko bym kontynuował.

CYTAT
Krzewienie wiary za pomocą bomby lepsze...


Równie dobrze mogłem napisać "krzewienie wiary za pomocą katapulty\łuku\kuszy\wpisz dowolna broń średniowieczną....

odwracasz kota ogonem jak pan premier. to żaden argument!

CYTAT
No tak. Amerykanie ich mordują przecież. Wszyscy cywile zgineli od Amerykańskich kul. Jak mogłem zapomnieć...
To Islamscy Fanatycy.


I amerykanie, i irakijczycy.

Jihad to z założenia WOJNA [SIZE=24pt]OBRONNA[/SIZE]. Krucjata była wojną zaborczą. załóżmy taka IV krucjata, która złupiła Konstantynopol... zresztą w Jerozolimie był spokój póki chrześcijanie nie uzurpowali sobie władzy nad nią całą.

Poczytaj trochę o historii, dopóki będziesz sięo niej wypowaiadał, ok?

Polacy nie pojechali obalić dyktatury, tylko by lizać dupę Ameryce i tyle. Jakby pojechali obalić dyktaturę TO JUŻ BY ICH TAM NIE BYŁO!

A Arabowie by się nie czepiali, skoro byli zadowoleni z obalenia Husajna.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
CYTAT
Co do ofiar w imię niepodległości, nie myślisz chyba że Arabowie akcje robią spontanicznie. Myślisz że ARab wychodzi z domu, mówi do rodziny: "Nie wrócę, zachciało mi się wysadzić Amerykańców" i rzeczywiście to robi. Takie akcje są planowane, jeśli byłbym partyzantem to nie odwołałbym akcji "bo tam idzie jeden facet, nie możemy wymordować kilkudziesięciu okupantów bo jemu może coś się stać" tylko bym kontynuował.


Cholerka. Ale Połowa tych ataków wymierzona jest w ludnośc cywilną. Wiele furgonetek z bombami wjechalo na Iracki targ, w Iracki budynek cywilny itp.
Chodzi tu o zastaraszenie ludzi, a nie walke z okupantem.

CYTAT
ja nie powiedziałem z kolei ze cieszę się że Arabowie wykorzystują wolny rynek jak cholera.

Wolny rynek? 13 państw ma rope na eksport a ty mówisz o wolnym rynku. To jest Monopol. I masz racje, wykorzystują go jak cholera. Wolny rynek ale, w kraju. Takie rzeczy powinny być kontrolowane przez wszystkie państwa świata.

CYTAT
Równie dobrze mogłem napisać "krzewienie wiary za pomocą katapulty\łuku\kuszy\wpisz dowolna broń średniowieczną....

Jeśli Katolicy ich zabijali to Oni teraz mogą Katolików? O to mi chodziło.

CYTAT
A jak "ruskie" zamkną gaz, to tylko wina Polskiego rządu że zamiast zając się energetyką woleli się kłócić. Ruscy mogą zamknąć gaz. Tyle że po co, na razie chyba im się opłaca... wtedy my zamknęlibyśmy cały eksport i import do Rosji, i stosunki z Rosją by spadły na łeb na szyją. Myślę, znaczy mam nadzieję, że EU by nas wsparła w takiej sytuacji, chociaż straciliśmy w jej oczach już sporo.

UE. 14mld dostaliśmy. 36mld wkładu. Opłaca się nam bardzo.

CYTAT
Irakijczyk Irakijczykom zgotował ten los.


Poprawka.
Radykalni bojownicy po przejęciu władzy. Zgotowali ten los reszcie. 10% miało dobre życie.

CYTAT
Jihad to z założenia WOJNA OBRONNA. Krucjata była wojną zaborczą. załóżmy taka IV krucjata, która złupiła Konstantynopol... zresztą w Jerozolimie był spokój póki chrześcijanie nie uzurpowali sobie władzy nad nią całą.

Poczytaj trochę o historii, dopóki będziesz sięo niej wypowaiadał, ok?

Nie musisz mnie jej uczyć okej?
Krucjata była wojną mającą na celu wyzwolenie ziemi świętej. A jak było to historia pokazała.
Jihad ma być wojna wyzowleńczą, a nie MORDOWANIEM CYWILI SWOJEGO WŁASNEGO PAŃSTWA.

CYTAT
Polacy nie pojechali obalić dyktatury, tylko by lizać dupę Ameryce i tyle. Jakby pojechali obalić dyktaturę TO JUŻ BY ICH TAM NIE BYŁO!

I napewno na tym nie ucierpią. Jeśli o to chodzi.


ajjjj. Dwa posty pod rząd. Przepraszam :)
Pozdrawiam. Ide spać xD


P.S Edit RANO:
Chcesz mi również powiedzieć, że Atak na WTC. metro Hiszpańskie, Angielskie i wiele innych zamachów to walka w obronie narodu? Przecież, Oni nawet żołnierzy nie mordowali. Tylko zwykłych ludzi.
Swoją drogą nie wiem, jak możesz próbować usprawiedliwiać tych morderców.
To że, Walki tam trwają to nie wina Amerykanów, którzy próbują tam ustabilizować, ale TERRORYSTÓW. Którzy, skutecznie zakłucają tą misje.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
To że, Walki tam trwają to nie wina Amerykanów, którzy próbują tam ustabilizować, ale TERRORYSTÓW. Którzy, skutecznie zakłócają tą misje.


Jeśli myślisz, że głównym celem tej misji była stabilizacja i walka z terroryzmem to jesteś w błędzie.
To jest tylko doskonały pretekst do tego by położyć łapska na ropie..
a za czym idzie MILIARDACH DOLARÓW i większym wpływie na światowy rynek tego surowca......
Jestem więcej niż przekonany, że gdyby amerykańce nie wpitalały się
ze swoim wzorem "Demokracji" na całym świecie to dziś nie mieliby takich problemów.
Status "Mocarstwa" do czegoś i zobowiązuje przynajmniej tak się im wydaje...sami sobie gotują los wrogów islamu.
Tylko w końcu się przeliczą bo to już jest przegrana wojna tak jak interwencja w Wietnamie czy Afganistanie..
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
CYTAT
Chcesz mi również powiedzieć, że Atak na WTC. metro Hiszpańskie, Angielskie i wiele innych zamachów to walka w obronie narodu? Przecież, Oni nawet żołnierzy nie mordowali. Tylko zwykłych ludzi.
Swoją drogą nie wiem, jak możesz próbować usprawiedliwiać tych morderców.


Nie wylatuj mi tu z Hiszpanią... z tego co pamiętam tamte ataki dotyczyły tego że Baskowie chcieli mieć własne państwo, a nie o Irak chodziło. Chyba.

WTC, Anglia... mi chodziło o ataki na okupanta na ich terytorium. Nie o ataki w Ameryce. Chociaż, jeśli się zastanowić, to ataki na WTC i cele w GB były przemyślane, żeby wywrzeć presję na ich społeczeństwo, które nie będzie chciało żyć w strachu i wywrą presję na władzę, która pod wpływem presji wycofa wojska...

Niestety zginęli niewinni ludzie... ale była to logiczna i przemyślana decyzja najwyraźniej...

A usprawiedliwiać morderców mogę... bo co to za dyskusja, gdzie istnieje tylko jeden słuszny pogląd?
Zresztą... "każdy kraj, nieważne czy chrześcijański czy pogański, ma prawo do obrony swych ziem"- niedokładnie cytując polskiego biskupa, słowa dot. wojny Polsko-Krzyżackiej. zgadzam się z tą myślą. A Irak nie ma armii, żeby bronić się konwencjonalnie...

Musisz pamiętać, że społeczeństwo Iraku jest podzielone. Są szyici i sunnici, i są też Kurdowie...

CYTAT
To że, Walki tam trwają to nie wina Amerykanów, którzy próbują tam ustabilizować, ale TERRORYSTÓW. Którzy, skutecznie zakłucają tą misje.


Amerykanie pojechali tam obalić dyktaturę, która podobno im zagrażała. Jakby to był ich PRAWDZIWY cel, to by się już wycofali... cóż, wierzysz w kłamliwą propagandę, i po prostu nie da się Ciebie przekonać.
Popieram stanowisko yeed'a, oni tam są tylko z powodu ropy... w Ugandzie bodajże jest wojna totalna od kilku(nastu?) lat, a jakoś Ameryka nie interweniuje żeby była "stabilizacja". Po prostu nie jest to w ich interesie... a kontrola ropy jest.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Niedługo amerykanie jeszcze srogo zapłaczą bo majątek kosztuje ich cała operacja w iraku
a gdyby nie wojska stabilizacyjne ONZ w Afganistanie to płakaliby jeszcze mocniej
licząc straty jakie poniosą...moim zdaniem dojdzie do sytuacji w której amerykanie zostaną sami z
konfliktami, które zaczęli....w końcu ich sojusznicy zrozumieją, że działania są tam bezcelowe
Tam zawsze będzie kocioł..a wynika to z tego, że "pokojowa religia islamistów" tak ich uczy.
Na dodatek każdy z duchowych przywódców interpretuje koran jak mu się podoba przez co
powstaje wiele wypaczeń i przeinaczeń, które wierni uznają za śmiertelnie ważne a raczej wmawia im się to.
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Dragomir. W Wojnach ŻOŁNIERZE, zabijają ŻOŁNIERZY. NIGDY cywili. Arabowie jakoś nie szanują tej "tradycji"

Czy do Ciebie nie dociera, że tam byli mordowani ludzie, za czasów dyktarury?

CYTAT
Musisz pamiętać, że społeczeństwo Iraku jest podzielone. Są szyici i sunnici, i są też Kurdowie...

I z tego co wiem, rządzili tam jedni. Inni byli mordowani.

CYTAT
Amerykanie pojechali tam obalić dyktaturę, która podobno im zagrażała. Jakby to był ich PRAWDZIWY cel, to by się już wycofali... cóż, wierzysz w kłamliwą propagandę, i po prostu nie da się Ciebie przekonać.

Powód wojny to już co innego.
Z tą ropą też ciekawy pogląd, i często szerzony. Powiedz mi tylko, jak mogliby z tej ropy skorzystać? Wywozić hektolitry ropy samolotami? Statkami może. Reszta świata napewno by nie zareagowała.... Naaaaapewno nie.
Nie popieram tej wojny. Ale już jest. Więc napewno bardziej będe popierał Amerykanów niż Fanatynczych morderców.

NIGDY nie popre terroryzmu.... w przeciwieństwie do niektórych tutaj...

yeed. Masz racje. Wojne przegrają. Potem będą wysadzać budynki w Europie w odwecie(Arabowie). Lepiej teraz ich docisnąć i powybijać, niż potem płakać po NIEWINNYCH zmarłych.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
CYTAT
Czy do Ciebie nie dociera, że tam byli mordowani ludzie, za czasów dyktarury?

podstawówka uczy CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM.

Ludzie tam byli mordowani, teraz tez tam sa takie przesladowania na tel społecznym... po prostu na mniejsza skale. bez wsparcia kraju dla jednej ze stron.

co do różnego interpretowania Koranu to fakt... język arabski np. w takim Iranie nie jest powszechny, a Koran zakazuje tłumaczenia go na inne ażeby słowa proroka nie były przekręcone... za to mozna go interpretowac, i oni wlasnie to robia - fanatycy, ktorym padlo na mozg. ich podwladni g*wno wiedza, i słuchają tlyko ich słów... jakby naprawde wyznawali Islam to by nei robili takich rzeczy.

CYTAT
W Wojnach ŻOŁNIERZE, zabijają ŻOŁNIERZY. NIGDY cywili.

A urzednicy nie biora łapówek.

Wg. ciebie Hiroszima i Nagasaki to byly miasta w których nie było ani 1 cywila? Drezno? W wojnach zawsze giną cywile... nawet nie od bomb, a od kul żołnierzy też.
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
KRUCJATY, INKWIZYCJA,

Co jest niby złego w krucjatach?
A Święta Inkwizycja? Istnieje do dziś, i co w tym złego? Jej ofiar było(wbrew pozorom) bardzo niewiele.

Powtarzam - każdy martwy muzułmanin to mniejsze ryzyko śmierci czy kalectwa, być może również kogoś z Nas.
 
Do góry Bottom