Wojska Polskie W Iraku

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
CYTAT(Lares_ @ 16-10-2007, 21:16) [snapback]155829[/snapback]
Każdy, zabity terrorysta to jeden spokojny oddech więcej, człowieka na zachodzie.

Wydaje mi się, że mniej terrorystów to plus dla wszystkich.
CYTAT(Lares_ @ 16-10-2007, 21:16) [snapback]155829[/snapback]
To że, dyktują ceny ropy jakie chcą, to też powód do miłości.

Handel to co innego, mogą sobie dyktować takie ceny jakie chcą najwyżej nie znajdą kupca.
CYTAT(Lares_ @ 16-10-2007, 21:16) [snapback]155829[/snapback]
To że, chcieli wysadzić w powietrze redakcje jakiejś gazety za wstawienie karykatury Mahometa to też nic...

To akurat jest wynik politycznej poprawności, bo trzeba przypomnieć że większość ich popierała, ale tak to już jest, Żydzi i Muzułmanie są nietykalni, a na Chrześcijan można pluć.
CYTAT(Lares_ @ 16-10-2007, 21:16) [snapback]155829[/snapback]
p.s żałosna to jest ta tolerancja dla wszystkich i wszystkiego.( Robson mnie nauczył rozumu :pP)
Może nie żałosne, ale bez sensu.


CYTAT(Dragomir @ 16-10-2007, 21:21) [snapback]155831[/snapback]
Prosta filozofia myślenia. Wszystkich Żydów, Arabów, i oczywiście wstrętnych Germańców z wyzyskującej Unii - do gazu!
;]
CYTAT(Dragomir @ 16-10-2007, 21:21) [snapback]155831[/snapback]
Irakijczycy nie chcą demokracji, to dla nich czarna magia i inny świat, oni po prostu jej nie rozumieją. Im demokracja się nie przyda, z tym muszę się zgodzić.

Może jej nie rozumieją, a może są mądrzejsi i wiedzą, że im jest nie potrzebna tak jak i nam d***kracja jest niepotrzebna, ale to raczej rozmowa na inny tamet.
CYTAT(Dragomir @ 16-10-2007, 21:21) [snapback]155831[/snapback]
Zgadzam się. Oni mają nas głęboko w d***e. Chociażby doświadczenie II WŚ. Anglia nas olała.

Może nie głęboko. I nie zapominajmy, że olała nas także Francja(a to według mnie trzeba pamiętać nawet bardziej!)
CYTAT(Dragomir @ 16-10-2007, 21:21) [snapback]155831[/snapback]
Jakby ktoś zmuszał cię do zmiany kultury, wiary, oddania swego majątku i ziemi oczywiście byś pokornie się zgodził, twój naród też?
NIE! Walczyłbyś i tyle. Oni mają po prostu oparcie do tego nawet w swojej religii.

"Cudze chwalicie, a swego nie znacie" chciałoby się powiedzieć, choć nie pasuje do końca, ale zapewniam Cię że to robi m.in nasze państwo i UE.

CYTAT(Lares_ @ 16-10-2007, 21:23) [snapback]155832[/snapback]
Nic takiego nie powiedziałem. Poprostu za duża władza w rękach 13 państw. Przydało by się jakoś ogarniczyć.
Zresztą... Ruskie zamkną gaz to docenisz co to jest potęga energetyczna.

Jak ograniczyć? To ich złoża i koniec. A ruscy kierują się w biznesie polityką.
CYTAT(Dragomir @ 16-10-2007, 21:54) [snapback]155840[/snapback]
A jak "ruskie" zamkną gaz, to tylko wina Polskiego rządu że zamiast zając się energetyką woleli się kłócić. Ruscy mogą zamknąć gaz. Tyle że po co, na razie chyba im się opłaca... wtedy my zamknęlibyśmy cały eksport i import do Rosji, i stosunki z Rosją by spadły na łeb na szyją. Myślę, znaczy mam nadzieję, że EU by nas wsparła w takiej sytuacji, chociaż straciliśmy w jej oczach już sporo.
Możę zabrzmieć niemiło, ale kłania sie czytanie ze zrozumieniem, w moim poście nigdzie nei ma napisane że popieram, popierałem metody Husajna. Husajn był zbrodniarzem i zasłużył na swoje. Dobrze że nie żyje. Jeszcze raz napiszę że nie popierałem Husajna, ale on był jakby "ich" dyktatorem, a nie wstrętnym zagranicznym okupantem. Irakijczyk Irakijczykom zgotował ten los.

Ruscy kierują się polityką w handlu. Zgodzę się że to była ich sprawa, jak ju wcześniej mówiłem, ja jestem z reguły za nie angażowaniem się do spraw wewnętrznych innych państw.
KOD
Wolny rynek? 13 państw ma rope na eksport a ty mówisz o wolnym rynku. To jest Monopol. I masz racje, wykorzystują go jak cholera. Wolny rynek ale, w kraju. Takie rzeczy powinny być kontrolowane przez wszystkie państwa świata.
Nie ma takiej opcji, czemu MY mamy mówić IM co mają robić ze swoimi złożami?
UE. 14mld dostaliśmy. 36mld wkładu. Opłaca się nam bardzo.
Dobre, nawet nie wiedziałem, że różnica jest aż taka ^^ .
Niestety zginęli niewinni ludzie... ale była to logiczna i przemyślana decyzja najwyraźniej...
Tutaj trochę przesadzasz, oni mają logiczne i przemyślane decyzje, a na USA mamy kurwić, bo (według was) też podjeła logiczną decyzję?
A urzednicy nie biora łapówek.
To może ich kasujmy :) ?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Tak czytam i normalnie zaczynacie mnie przerażać
rośnie nam pokolenie jakichś radykałów.....normalnie jak już będę stary i pomarszczony
wyjadę stąd do nowej Zelandii i tam dożyje kresu swoich dni
bez wariatów :)
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Lepiej radykalna Prawica niż Lewica :pP

CYTAT
Wg. ciebie Hiroszima i Nagasaki to byly miasta w których nie było ani 1 cywila? Drezno? W wojnach zawsze giną cywile... nawet nie od bomb, a od kul żołnierzy też.


Amerykańce zemścili się za Pearl Harbor. Nie popieram, ale trudno.
Zawsze giną. Ale nigdy nie są głownym celem(KIlka przypadków.)


CYTAT
Handel to co innego, mogą sobie dyktować takie ceny jakie chcą najwyżej nie znajdą kupca.

I tu jest problem. Bo Rope mają tylko oni.
Amerykanie chcieli im to ogarniczyć :p
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Może nie głęboko. I nie zapominajmy, że olała nas także Francja(a to według mnie trzeba pamiętać nawet bardziej!)

Proszę Cię, nie powielaj schematów komunistycznej propagandy.
To samo w sobie jest obrzydliwe - ale także stanowi zaprzeczenie ideałów, trudów i starań tych kilku tysięcy francuskich żołnierzy, którzy w 1939r, umierali za Polskę na terytorium Niemiec, co usilnie stara się teraz pomniejszać, żeby usprawiedliwić prawdziwą zdradę - cios w plecy dokonany przy wsparciu polskich, białoruskich i ukraińskich komunistów.
(Wg. z dwóch kłamstw udowodniono trzecie - 17 września Polska była pokonana(kłamstwo), sojusznicy nas zdradzili(kłamstwo), więc ZSRR mógł nas zaatakować)
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
CYTAT
Proszę Cię, nie powielaj schematów komunistycznej propagandy.
To samo w sobie jest obrzydliwe - ale także stanowi zaprzeczenie ideałów, trudów i starań tych kilku tysięcy francuskich żołnierzy, którzy w 1939r, umierali za Polskę na terytorium Niemiec, co usilnie stara się teraz pomniejszać, żeby usprawiedliwić prawdziwą zdradę - cios w plecy dokonany przy wsparciu polskich, białoruskich i ukraińskich komunistów.
(Wg. z dwóch kłamstw udowodniono trzecie - 17 września Polska była pokonana(kłamstwo), sojusznicy nas zdradzili(kłamstwo), więc ZSRR mógł nas zaatakować)


Uwaga - offffftop:

:blink:

Nie chce pomniejszać bohaterstwa żołnierzy, ale...
- twierdzisz, że dowództwo francuskie rozpoczęło ofensywę na Rzeszę/Niemcy (realną, a nie jedynie pare propagandowych ruchów)?
- uważasz, że m. in. to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziwna_wojna za kompletną bzdurę (ja rozumiem, wiki itp, ale to nie jest fantazja userów...)?


Edit: A ja dodatkowo proponuję przestać mówić i makaroniarzach, żabojadach itp. Troche to obraźliwe, a chyba żaden z was nie walczył na wojnie. I nie wiemy, czy któryś z was nie trząsłby portkami... Bez urazy tylko ;)
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Moje zdanie? Hm....
Dezercja była by głupotą, nie można uciekać przed terrorystami. Ta misja się za długo przedłuża, Polska tylko na tym traci więc koniec z klękaniem przed amerykanami i albo dają te wizy cholerne albo niech se sami tam radzą!
Misja w Iraku jest słuszna wg. mnie, ale z drugiej strony amerykanie na tym cholernie zyskują, a my tylko tracimy!
Nawiążę jeszcze do jednej wojny. Afganistan? Kto w ogóle o tym decydował. Pewnie jakiś bęcwał i gbur. Znowu tylko stracimy, a Ameryka jak nie dała wiz, tak nie daje. Idioci! Trzeba stawiać twarde warunki a jak nie to dowidzenia.

CYTAT
Amerykańce zemścili się za Pearl Harbor. Nie popieram, ale trudno.
Pearl Harbor był taką płachtą na byka. Specjalnie USA tak zrobiło, żeby Japońce zaatakowali bazę. Ameryka chciała mieć pretekst do włączenia się do wojny. Przecież parę minut przed atakiem widziano japoński statek. A kilka dni przed, wysłano główny cel skośnookich i jednocześnie trzon floty (te statki z samolotami) który umożliwiał USA późniejsze przejście do ofensywy. Jak wiemy zaczęło się od Midway.

CYTAT
którzy w 1939r, umierali za Polskę na terytorium Niemiec, co usilnie stara się teraz pomniejszać,

Pokaż mi kiedy to ci Francuzi umierali? Z tego co wiem żabojady i herbaciarze 03.09 wypowiedzieli wojnę III Rzeszy i na tym sie skończyło. Nic nie zrobili Niemcom! Bali się, mieli nas gdzieś, a my potem umieraliśmy za nich gdy to Hitler poszedł na zachód. Taka prawda, Polska jako 1 oparła się Nazizmowi i zostało za to skarana. Sami broniliśmy się przed Niemcami a od 17.09 też i przed ZSRR (a te 2 państwa to były główne potęgi militarne w Europie) więcej niż wielka, trzęsąca portkami Francja! Pomimo tego że Polska była najwaleczniejszym krajem II wojny światowej, jako jedyna z zwycięskich państw straciła terytorium, jak i też niepodległość*
A gdy Powstanie warszawskie upadało, Rosja stała po 2 końcu Wisły. No ale oni czekali, bo gdybyśmy wtedy wygrali to nie musieli byśmy być przydupasem ZSRR! Francja i Anglia - owszem początkowo nam pomagała, ale potem bała się postawić armii czerwonej, która miała wiadome intencje.


* - komunizm, wielka mi wolność, tak samo źle było za czasów zaborów...


USA, Anglia, Francja, Rumunia, Rosja - oni wszyscy nas zrobili w **uja! I robią nadal! Niemcy też! <cenzura>...

PS: http://pl.youtube.com/watch?v=AinByKfJM6o - zapraszam tu
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
Ja tam winie Jałte za to wszystko ;p
Zresztą, bardzo fajna piosenka Kaczmarskiego jest na ten temat ;p
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
Pearl Harbor był taką płachtą na byka. Specjalnie USA tak zrobiło, żeby Japońce zaatakowali bazę. Ameryka chciała mieć pretekst do włączenia się do wojny. Przecież parę minut przed atakiem widziano japoński statek. A kilka dni przed, wysłano główny cel skośnookich i jednocześnie trzon floty (te statki z samolotami) który umożliwiał USA późniejsze przejście do ofensywy. Jak wiemy zaczęło się od Midway.


myślę, że przesadziłeś..bo jeśli pretekstem miała być śmierć tylu marynarzy i zniszczenie sporej części floty...to generałowie amerykańscy byliby ostatnimi idiotami..zwłaszcza, że można było znaleźć mniej krwawe powody do wojny..do tego wiele nie trzeba

CYTAT
Pokaż mi kiedy to ci Francuzi umierali? Z tego co wiem żabojady i herbaciarze 03.09 wypowiedzieli wojnę III Rzeszy i na tym sie skończyło. Nic nie zrobili Niemcom! Bali się, mieli nas gdzieś, a my potem umieraliśmy za nich gdy to Hitler poszedł na zachód. Taka prawda, Polska jako 1 oparła się Nazizmowi i zostało za to skarana. Sami broniliśmy się przed Niemcami a od 17.09 też i przed ZSRR (a te 2 państwa to były główne potęgi militarne w Europie) więcej niż wielka, trzęsąca portkami Francja! Pomimo tego że Polska była najwaleczniejszym krajem II wojny światowej, jako jedyna z zwycięskich państw straciła terytorium, jak i też niepodległość*
A gdy Powstanie warszawskie upadało, Rosja stała po 2 końcu Wisły. No ale oni czekali, bo gdybyśmy wtedy wygrali to nie musieli byśmy być przydupasem ZSRR! Francja i Anglia - owszem początkowo nam pomagała, ale potem bała się postawić armii czerwonej, która miała wiadome intencje.


popieram...żabojady trzepotały porami ze strachu...
te buraki podczas inwazji Niemców podały się tak szybko bo ich armia była do dupy....
może i zdarzyły się pojedyncze przykłady....ale ogólnie w czasie wojny
sojusznicy zbywali nas i zasypywali nierealnymi ofertami pomocy.....
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
CYTAT(yeed @ 17-10-2007, 17:49) [snapback]155875[/snapback]
Tak czytam i normalnie zaczynacie mnie przerażać
rośnie nam pokolenie jakichś radykałów.....normalnie jak już będę stary i pomarszczony
wyjadę stąd do nowej Zelandii i tam dożyje kresu swoich dni
bez wariatów :)
Po co czekać ;) ?


CYTAT(Lares_ @ 17-10-2007, 18:37) [snapback]155876[/snapback]
Lepiej radykalna Prawica niż Lewica :pP
Zacznij od podstaw, lepiej jakakolwiek prawica(oprócz tej udawanej) od lewicy, skrajności omawia się potem.
CYTAT(Lares_ @ 17-10-2007, 18:37) [snapback]155876[/snapback]
I tu jest problem. Bo Rope mają tylko oni.
Amerykanie chcieli im to ogarniczyć :p
Norwegia też ma ropę :p , a poza tym jakby tylko jedno państwo wydobywało złoto na świecie to gdy nikt by go nie chciał złoto by nic nie znaczyło, nie liczy się wartość przedmiotu, ale cena którą ktoś jest gotowy za ten przedmiot dać.


CYTAT(Armalite! @ 17-10-2007, 19:15) [snapback]155878[/snapback]
Proszę Cię, nie powielaj schematów komunistycznej propagandy.
To samo w sobie jest obrzydliwe - ale także stanowi zaprzeczenie ideałów, trudów i starań tych kilku tysięcy francuskich żołnierzy, którzy w 1939r, umierali za Polskę na terytorium Niemiec, co usilnie stara się teraz pomniejszać, żeby usprawiedliwić prawdziwą zdradę - cios w plecy dokonany przy wsparciu polskich, białoruskich i ukraińskich komunistów.
(Wg. z dwóch kłamstw udowodniono trzecie - 17 września Polska była pokonana(kłamstwo), sojusznicy nas zdradzili(kłamstwo), więc ZSRR mógł nas zaatakować)
Nie znam komunistycznych schematów propagandy. Takie jest moje zdanie.


Polska stawiła według mnie największy opór, popatrzmy na samą Warszawę. 1 września niemcy zaatakowali nas, a 17 ruscy zaatakowali od wschodu i sama stolica wytrzymała około miesiąca, a cała Francja, jeśli mnie pamięć nie myli, coś koło 2 tyg.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
Po co czekać wink.gif ?

Nie szydź złośliwcze
daj się nacieszyć naszymi słowiańskimi równinami :p
Wyjadę jak przyjdzie na to pora a tymczasem nie psuj moich idealnych ustaleń


Póki mogę będę wstrzymywał radykałów z radykalizmu nic dobrego nie wynika
wszelkie "rewolucje" zazwyczaj kończą się sporym zamieszaniem
lepiej obstawiać postęp na drodze ewolucji
CYTAT
Polska stawiła według mnie największy opór, popatrzmy na samą Warszawę. 1 września niemcy zaatakowali nas, a 17 ruscy zaatakowali od wschodu i sama stolica wytrzymała około miesiąca, a cała Francja, jeśli mnie pamięć nie myli, coś koło 2 tyg.


Popieram w pełnej linii.....mało kto z innych państw to widzi..ale fakty takie były..to my mimo przegranej sprawiliśmy nie lada kłopoty niemiaszkom...szkoda, że nie tak jak Finowie czerwonym....ale i tak męstwa nie można było nam odmówić
 

Lares_

Paladyn Wody
Dołączył
29.11.2005
Posty
806
złoto to błyskotka. Da sie bez niego obejśc.
Ale w tym świecie, z samochodami, samolotami, statkami itp. Bez ropy się nie obejdziemy. No chyba, że ktoś wymyśli tani system zasilania. Ze słońca naprzykład ;p
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
Niestety najgorsze w tym, że łączy się z tym dramat zwykłych ludzi i
wybory jakich normalnie nie muszą podejmować zwłaszcza,że często ważą one na czyimś życiu
Eh dziś bezwzględnie kasa rządzi światem i wszystko to na czym można zarobić
zastanawiam się gdzie zaginęły tradycyjne wartości..a raczej kiedy w pełni zastąpił je
ten szaleńczy pęd człowieka za kasą i władzą


stare_fotografie_109.jpg


stare_fotografie_08.jpg


stare_fotografie_79.jpg


stare_fotografie_38.jpg


jest więcej fajnych ale ni będę zawalał..
pytanie zagadka czy wiecie, skąd jest ta 2 fotka ????
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
CYTAT(yeed @ 17-10-2007, 21:28) [snapback]155902[/snapback]
Nie szydź złośliwcze
daj się nacieszyć naszymi słowiańskimi równinami :p
Wyjadę jak przyjdzie na to pora a tymczasem nie psuj moich idealnych ustaleń
Póki mogę będę wstrzymywał radykałów z radykalizmu nic dobrego nie wynika
wszelkie "rewolucje" zazwyczaj kończą się sporym zamieszaniem
lepiej obstawiać postęp na drodze ewolucji

Nie szydzę, jeśli Polska przyjmie uniokonstytucję to sam szukam miejsca w innym państwie :p . Rewolucje są dobre jeśli prowadzą do dobrych zmian, zamieszanie to małe, nie na tyle szkodliwe czy uciążliwe by rezygnować ze zmian.
CYTAT(yeed @ 17-10-2007, 21:28) [snapback]155902[/snapback]
Popieram w pełnej linii.....mało kto z innych państw to widzi..ale fakty takie były..to my mimo przegranej sprawiliśmy nie lada kłopoty niemiaszkom...szkoda, że nie tak jak Finowie czerwonym....ale i tak męstwa nie można było nam odmówić

Szkoda tylko, że oprócz nas(Polski) prawie nikt tego nie pamięta, a jako wzór bohaterstwa i walki o ojczyznę stawia się Francuzów...
CYTAT(Lares_ @ 17-10-2007, 21:28) [snapback]155903[/snapback]
złoto to błyskotka. Da sie bez niego obejśc.
Ale w tym świecie, z samochodami, samolotami, statkami itp. Bez ropy się nie obejdziemy. No chyba, że ktoś wymyśli tani system zasilania. Ze słońca naprzykład ;p

To był przykład. Ja czekam aż nauczymy się łączyć atomy wodoru, wtedy nic nas nie powstrzyma :p .

CYTAT(yeed @ 17-10-2007, 21:48) [snapback]155907[/snapback]
Niestety najgorsze w tym, że łączy się z tym dramat zwykłych ludzi i
wybory jakich normalnie nie muszą podejmować zwłaszcza,że często ważą one na czyimś życiu
Eh dziś bezwzględnie kasa rządzi światem i wszystko to na czym można zarobić
zastanawiam się gdzie zaginęły tradycyjne wartości..a raczej kiedy w pełni zastąpił je
ten szaleńczy pęd człowieka za kasą i władzą

To należy do natury ludzkiej, aczkolwiek kiedyś wartości moralne znaczyły dużo więcej, kiedyś przecież nie było większej wartości nad honor(oczywiście wielu miało to w dupie, ale jednak tych "rycerzy" było o wiele więcej)
CYTAT(yeed @ 17-10-2007, 21:48) [snapback]155907[/snapback]
pytanie zagadka czy wiecie, skąd jest ta 2 fotka ????


Nie wiem
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
Pokaż mi kiedy to ci Francuzi umierali?

Pojedz do Alzacji i sam popatrz na groby.

CYTAT
Nic nie zrobili Niemcom!

Francuzi w samym wrześniu 1939 zestrzelili więcej niemieckich samolotów niż my.

CYTAT
popieram...żabojady trzepotały porami ze strachu...
te buraki podczas inwazji Niemców podały się tak szybko bo ich armia była do dupy....
może i zdarzyły się pojedyncze przykłady....ale ogólnie w czasie wojny

Walki o Stonne 16-17 maja 1940 r., zwane Verdun 1940 roku. Tutaj ujawniła się niezwykłą bitność Francuzów np. porucznik Bilotte przejechał swoim Char B1(nazwanym przez Bilotta "Eure") przez całe, zajęte przez Niemców miasto, zainkasował 140 trafień z których nic sobie nie zrobił, zniszczył 13 czołgów i rozjechał dwie armaty p-panc

porucznik E. von. Jungenfeld: "francuski śmiertelny ostrzał artyleryjski przypominał czasy I wojny, wiele czołgów zostało bezpośrednio trafionych"


Niemiecki kapral z Schtz.Rgt.12 "byliśmy 10 godzin pod gradem pocisków, nie posunęliśmy się dalej niż 50 metrów..." Morale w I batalionie tego pułku jest bliskie paniki, część żołnierzy opuszcza pozycje. W międzyczasie, próbując zmusić swoich żołnierzy do ponownego ataku zostaje ranny dowódca 4 DPanc, Generalleutnant J. Stever.

Ponadto dokonali pierwszego udanego desantu w tej wojnie.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
CYTAT
Rewolucje są dobre jeśli prowadzą do dobrych zmian, zamieszanie to małe, nie na tyle szkodliwe czy uciążliwe by rezygnować ze zmian.


Widzę, że mnie notorycznie nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć..
Zmiany na drodze ewolucji a nie rewolucji...nie mówię, że ma nie być żadnych zmian.

Co do posta Armalite!

Nie wątpię, że Francuzi mieli też swoje momenty ale ileż podobnych historii można wyłowić u nas...
więc to co pokazujesz nie jest, żadnym wyczynem.....to że Francuzi zestrzelili więcej samolotów to logiczne
bo ówczesna armia Francuska była lepiej wyposarzona niż nasza armia....to była wyłącznie kwestia uzbrojenia
Gdyby nasi mieli taki sam sprzęt zestrzeliliby tyle samo jeśli nie więcej wrogich samolotów.
Widzisz francuzów było stać tylko na chwilowy silny opór a nasi mieli szanse na odepchnięcie Niemców
w trakcie bitwy nad Bzurą.(historycy do dziś spierają się co by było gdyby)
Opór stawiali zaciekle przy o wiele mniejszym potencjale wojskowym niż Francuzi.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
CYTAT
Walki o Stonne 16-17 maja 1940 r., zwane Verdun 1940 roku.

Widzę właśnie 1940! A jaki mieli sprzęt Francuzi? Porównaj sobie teraz to z bitwą o WESTERPLATTE! Przecież tam walczyli listonosze, ludzie bez żadnego "wykształcenia wojskowego", a ile się bronili! Popatrz jeszcze na batalie o Modlin, Warszawę czy choćby wspomnianą wcześniej "bitwę nad Bzurą".
Słyszałem kawałek radia z tamtych czasów "dziś w walkach powietrznych strąciliśmy 14 samolotów nieprzyjaciela, przy stracie 3 własnych". Liczby mówią same za siebie. Francuzi mieli kilku krotnie więcej i dużo lepsze, a i tak nie mieli takiej "statystyki" (strąceni przeciwnika/nasi) jak my!!
Żabojady pomimo lepszej technologi i liczniejszej armii, nawet z pomocą anglików i polaków bronili się KRÓCEJ przed jednym wrogiem niż MY przed dwoma!!!

CYTAT
Francuzi w samym wrześniu 1939 zestrzelili więcej niemieckich samolotów niż my.

Ta chyba w grze komputerowej...
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
CYTAT(yeed @ 17-10-2007, 23:17) [snapback]155916[/snapback]
Widzę, że mnie notorycznie nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć..
Zmiany na drodze ewolucji a nie rewolucji...nie mówię, że ma nie być żadnych zmian.


Rozumiem, ja po prostu chciałem powiedzieć, że zmiany "na drodze rewolucji" w cale nie są złe, a właściwie powiem, że wiele dobrych zmian trzeba wprowadzać w taki sposób (chociażby wolność gospodarczą i osobistą).

Edit.

CYTAT(Jodełko @ 18-10-2007, 15:41) [snapback]155945[/snapback]
Ta chyba w grze komputerowej...


:D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8225
heh nawet tu jesteś upolityczniony xD......
zresztą chciałbym tylko zwrócić uwagę, że co nieco odbiegliśmy od tematu
więc może lepiej założyć nowy temat niż katować tu te tematy
Bo wojna w Iraku nam uciekła z wizji xD
 

Armalite!

Member
Dołączył
14.6.2007
Posty
93
CYTAT
CYTAT
Francuzi w samym wrześniu 1939 zestrzelili więcej niemieckich samolotów niż my.

Ta chyba w grze komputerowej...

Pierre Clostermann miał 33 zestrzelenia, najlepszy polski pilot, Josef František(który był i tak Czechem :) ) 17

CYTAT
Widzisz francuzów było stać tylko na chwilowy silny opór a nasi mieli szanse na odepchnięcie Niemców
w trakcie bitwy nad Bzurą.

Hannut 12-14 maj, ok 400 czołgów francuskich przeciw ok. 700 niemieckich. Po tym starciu i sąsiednim Gembloux (czest obydwie te bitwy są łączone w jedno starcie pt. Gemloux) niemiecki XVI korpus pancerny (mimo potęznego wsparcia Luftwaffe) Hoepnera został rozbity.

Francuzi stracili 100 czołgów, Niemcy ok. 220 (początkowo raportowano ok. 300 maszyn), Pz. Rgt. 35 stracił 50% czołgów, a 4 Pz.Div po bitwie miała sprawnych ok.140 czołgów ze stanu liczącego 330 maszyn [sporo maszyn później wyremontowano, głównei metodą kanibalizacji]. W I batalionie Sch.Rtg.12 z 4 Pz.D. z 700 ludzi zostało... 35 ludzi


CYTAT
Żabojady pomimo lepszej technologi i liczniejszej armii, nawet z pomocą anglików i polaków bronili się KRÓCEJ przed jednym wrogiem niż MY przed dwoma!!!

1, nieprawda bo bronili się dwa miesiące, dwa, bronili się przed dwoma wrogami o niebo silniejszymi od ZSRR i Niemiec w 1939, trzy Polska skapitulowala(po kapitulacji Kleeberga II RP przestała istnieć), Francja nie skapitulowała NIGDY!
 
Do góry Bottom