Witcher 2

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie wiem czy wiecie, ale cały czas toczą się prace nad kolejną wersja Wiedźmina.
W sumie oficjalnie nic nie zostało powiedziane, jednak po wycieknięciu tego filmiku do sieci zapewne ruszy się machina.
[yt]JciyoGmnGyo[/yt]

Na razie nie ma oficjalnej daty wypuszczenia Wiedzmina 2, aczkolwiek mnie na widok tej Giery kopara opadła doszczętnie :)
Gra wygląda zdecydowanie mroczniej, efektowniej no i graficznie mnie powala. Wygląda na to, że CDPred znowu obdaruje nas niesamowitą grą.
Wręcz chwalą się, że takiej grafiki w grze tego typu jeszcze nie zobaczyliśmy.
Polecam!!!!
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Zapowiada się ciekawa .. lepsza część druga .. tylko czy fabularnie będzie tak genialna jak jedynka ? Grafika itp. zdecydowanie powalają na łopatki.
Widać po samym gothicu że fabuła była coraz gorsza z każdą kolejną częścią. Oby w Wiedźminie była przynajmniej porównywalna.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Faktycznie często bywa tak, że fabularnie sprawa siada. Prosty przykład jak wspomniałeś dud to seria gothic :)
Chociaż po zobaczeniu wywiadu hypera z kolesiem ze Spellbounda jestem cieplejszej myśli na temat nowej fabularnej wersji Gothica
Tak czy inaczej myślę, ze Polacy będą gęsto i często korzystali z wzorców prozy Sapkowskiego i w finalnej wersji da nam to naprawdę porządny kawał opowieści.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Czyli, że co? Grafa lepsza od Crysisa?
=)
Nie wiem, co o tym myśleć. Oczekiwałem kontynuację Wiedźmina jedynki, ale jeszcze zobaczymy...
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Ale jak kontynuację? Twórcy gry wyprowadzili sobie bardzo mądrze furtkę zakończając grę odejściem Geralta. Cokolwiek teraz nam podarują, nie powinno się kłócić z fabułą jedynki, co miało np.: miejsce w Gothicu 3. Trzy zakończenia... A żeby dalej móc robić pieniążki na serii, trzeba było dwa niepasujące wykreślić. Pozostaje tylko tajemniczy wojownik z końcowego filmiku, ale tytuł Assassin's Of Kings i to co widzieliśmy w gameplayu przecież jak najbardziej pasuje :)

Czekam z utęsknieniem na Wiedźmina. Jedynka była w ostatecznym rozrachunku najlepszym cRPGiem w jaki grałem, poza dwoma pierwszymi częściami Gothica. Nie była tak mroczna jak się spodziewałem, ale i tak wciągnęła mnie bardzo. Nie przeszedłem tylko jako pro-elf. Jak zobaczyłem klip zamieszczony przez Yeeda... Cóż. Napalam się coraz bardziej :)

Aż chyba ponownie sięgnę po sagę Sapkowskiego i ogram jedynkę.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Saga jest świetna, jedynka też. Co do filmiku, myślę, że to pokazówka dla wydawcy, gdyż mamy "kryzys" :p i nie wiadomo czy Atari nadal będzie inwestować w Witchera, szczególnie po klapie edycji konsolowej. Film może być też metodą marketingu wirusowego, a "wyciek" - reklamą gry już przed premierą. Jak zwykle, w Wiedźminie stare postacie na nowych miejscach np. Zyvik z Burej Chorągwi, do tego nowe potworki - wiwerna, rozwinięcie wątku zabójcy z 1. części, oraz o wiele bardziej żyjący świat. Zamiast blokady używania znaków w mieście, można ich używać, ale powoduje to kłopoty. Do tego o wiele lepszy styl walki i usprawniona fizyka. Jest na co czekać!
na oficjalnym forum Wiedźmina znalazłem stanowisko CDPR - potwierdziły się moje przypuszczenia o pokazówce http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=25885.0;topicseen
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Zapowiada się ciekawie...oby ciekawe było po zakończeniu prac nad grą;)
A grafika rzeczywiście powala.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Nie no, respekt. Już mnie martwiła ta cisza co do drugiej części. Bo rozumiem, że to nie jest to ,co było tworzone tylko i wyłącznie na konsole - Wiedźmin: Powrót Białego wilka?

Przede wszystkim cieszy mnie to, że dwójka bazuje mocno na jedynce, co od razu widać. I to lubię - nie ma sensu zmieniać czegoś co było dobre i ryzykować zepsuciem tego.

Fizyka gry (wywalanie w przepaść gościa czarem) czy zwykłe życie NPC'ów (pompki żołnierzy) robią na mnie ogromne wrażenie. Jako wielki fan jedynki (moim zdaniem jeden z najlepszych cRPG wszech czasów) czekam z utęsknieniem na to co zobaczymy w dwójce. A jej podtytuł dużo ma wiele wspólnego z filmikiem końcowym jedynaczki. Robi się ciekawie :).
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Zobaczyłem to dzisiaj... To będzie hit powiedziałem. I tak będzie, ta grafika... kopara w dół. A dialogi... teraz wszystko wygląda ja prawdziwe, rzygający żołnierz, pompki, używanie znaków, system walki :eek: A smok i walka z zakapturzonym mnie powaliły. Wiedźmin to chyba najlepsze cRPG wszech czasów i naprawdę mocno się na tę grę napaliłem. A sądząc po tym "wycieku"... Sądzę, że warstwa fabularna, będzie jeszcze lepsza niż w "jedynce". Tak trzymać chłopaki!
 

HoteK

Obywatel
Dołączył
24.8.2009
Posty
476
Jak się polak wezmie to nie może wyjść jakiś shit . Grafika na XXI to trochę wybiega do przodu , fabuła jak zwykle ciemna a Gerald z Rivi na pewno nauczył się paru nowych chwytów . No cóż mi nie pójdzie :( lecz niech cieszą się Ci którym pojdzie .
 

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Jeszcze za wcześnie mówić o tym czy projekt będzie udany, na razie wszystko co mamy to ten jeden filmik, na dodatek to wczesna wersja gry. Na to jaka będzie gra, udana czy kiczowata (w co po graniu w pierwszą część nie wierzę...) poczekajmy na oficjalne ogłoszenie CD Red w związku z tworzeniem i wydaniem Wiedźmin 2: Assassins of Kings, a sądzę, że trochę na to poczekamy...

Co do samego filmiku, po pierwsze fryzura, to się najbardziej rzuca w oczy. IMO jest ona świetna, według mnie pasuje do naszego Geralta jak w mordę strzelił. ;] Następnie styl walki, jest on bardzo podobny, jak nie taki sam, do tego z pierwszej części. I co? I super. Nie zapominajcie o realizmie. Wiedźmin uczył się stylów przez całe życie, skoro już tak walczył w pierwszej części, to moim zdaniem dziwna byłaby nagła zmiana wyglądu machania mieczem. Nowe ciosy końcowe i zrzucanie popaprańców z klifów jako nowość mnie wystarczy. ;] Następnie otoczenie, w którym Geralt przebywał. Widać, że wszyscy zajmują się swoimi sprawami. Świetnie to wygląda, na przykład ćwiczenia żołnierzy. Dobrze też zareagowali jak Wilczek rozwalił beczkę znakiem. Zbytniej zmiany grafiki nie widzę i się cieszę, ta z jedynki jest świetna i nie powinni jej moim zdaniem zmieniać, co najwyżej dopracować. No i pozostaje jedna sprawa, smoczek i tytułowi Zabójcy Królów. Po pierwsze atak smoka wygląda bardzo widowiskowo i nie mogę się doczekać tej sytuacji w grze. Co do Zabójców Królów, ciekawią mnie oni strasznie i nie mogę się doczekać walk z nimi. ;]

Pewnie już każdy to przeczytał, ale mimo wszystko dam to tutaj. ;]

W związku z dużym zainteresowaniem, jakie wzbudził film prezentujący kontynuację Wiedźmina, postanowiliśmy odnieść się do waszych komentarzy. Tomek Gop, Senior Producer w CD Projekt RED odpowie na pytania jakie pojawiały się najczęściej.

1. Czy film, który wyciekł do Internetu, pokazuje finalną lub bliską finalizacji wersję gry?
Tak, jak powiedział Adam w naszym oficjalnym komentarzu na temat wycieku, film został stworzony w oparciu o bardzo wczesną, wewnętrzną wersję gry . Przed nami jeszcze długa droga zanim osiągniemy jakość, jaką sobie założyliśmy. Film został stworzony około pół roku temu na potrzeby poszukiwań potencjalnego wydawcy i wiele już zdążyło się w grze zmienić od tego czasu. W dodatku, film nie porusza jednego z najważniejszych aspektów naszej gry, czyli fabuły. Jest to dla nas istotne, gdyż wkładamy bardzo dużo pracy i zaangażowania aby właśnie ten element był dopracowany perfekcyjnie.

2. Czy głosy postaci, które słyszymy w filmie są już ostateczne?
Po obejrzeniu filmu, wiele osób kwestionowało jakość i dobór głosów postaci. Jestem mile zaskoczony, że twórcy Wiedźmina, członkowie zespołu RED, na tyle dobrze naśladują angielski akcent, iż ktokolwiek mógłby pomyśleć, że są to finalne wersje nagrań :). Na razie nie planujemy przekształcenia REDa w studio udźwiękowiania amerykańskich filmów akcji, więc nie ma się czego obawiać, nadal będziemy pracować nad grą. Mówiąc już na poważnie, głosy postaci nie są w żadnym wypadku finalne, są to tylko robocze wersje nagrane przez nas na potrzeby prezentacji.

3. Czy za Wiedźmina 2 odpowiada ten sam zespół, który pracował nad pierwszą częścią?
Tak, nad Wiedźminem 2 pracuje zasadniczo ten sam zespół ludzi, choć z drobnymi zmianami (ponad 50 osób ze „starego” składu). To prawda, iż w zespole były redukcje ale wiązały się one głównie z zawieszeniem prac nad Powrotem Białego Wilka.

4. Kiedy gra zostanie wydana?
Nie ustaliliśmy jeszcze daty premiery. Będzie ona ogłoszona razem z ujawnieniem wydawcy dla nowego Wiedźmina. W tym miejscu od razu chciałbym wszystkich uprzedzić, aby nie oczekiwali pojawienia się naszej gry zbyt wcześnie. Wiedźmin 2 to duża, złożona i ambitna produkcja, dlatego czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy aby ją ukończyć.

5. Kiedy zobaczymy więcej materiałów na temat gry?
Oprócz odpowiedzi na wasze pytania, które teraz czytacie nie planujemy publikować żadnych materiałów na temat nowego Wiedźmina. Oficjalna zapowiedź gry i materiały na jej temat zostaną opracowane wspólnie z naszym wydawcą i niestety nie wydarzy się to w najbliższym czasie :(.

6. Jakiego silnika będzie używał Wiedźmin 2?
Gra nie jest już oparta na silniku Aurora. Stworzyliśmy, nowy autorski silnik aby mieć w nim najbardziej potrzebne nam funkcjonalności. Ma on dużo bardziej elastyczną architekturę, powstaje niejako „na miarę” i… po prostu kopie tyłek :). Wierzymy, że pozwoli nam uniknąć wszystkich trudności na jakie trafiliśmy podczas produkcji pierwszego Wiedźmina. Szczegóły na temat nowego silnika, jego nazwa i konkretne funkcje zaprezentujemy po oficjalnej zapowiedzi gry.

7. Na jakich platformach ukaże się gra?
Na dzień dzisiejszy platformą wiodącą pozostaje PC, chociaż chcemy również przenieść Wiedźmina 2 na konsole. Więcej informacji na ten temat ukaże się po oficjalnej zapowiedzi gry.


Na zakończenie chciałbym jeszcze coś dodać. Mimo, że nie zamierzaliśmy i nie chcieliśmy nigdy upubliczniać tego filmu, jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania jakie wywołał wśród graczy na całym świecie. Jak zawsze, będziemy starać się, aby każda nasza gra była lepsza od poprzedniej.


Pozdrawiam!
Tomek Gop
Senior Producer, CD Projekt RED

Źródło: http://www.thewitcher.com/community/

Najważniejsza informacja - silnik. Jestem happy. ;]

To byłoby na tyle, czekam cierpliwie na następne materiały. To tyle, dziękuję i do zobaczyska.

Pozdrawiam, Crisis.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wręcz chwalą się, że takiej grafiki w grze tego typu jeszcze nie zobaczyliśmy.

Mała korekta...źle zrozumiałem. Chodziło o efekty środowiska oraz zmiany cyklów pogodowych. :)
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Dzisiaj skończyłem Wiedźmina, ktoś spyta dlaczego dopiero teraz? Odpowiedz jest prost stary sprzęt był przeszkodą. Wciągnął mnie niesamowicie, to pierwsza gra w którą mógłbym grac ciągle. Wciągnęła mnie prawie tak bardzo jak powieść Sapkowskiego. Człowiek ten stworzył niesamowitą opowieść a twórcy gry nie zmarnowali tego. Warto było czekać, nie żałuje czasu który poświęciłem na grę. Teraz pozostaje czekać tylko na dwójkę, po filmie który przedstawiacie i danych jedno jest pewne jest na co czekać.
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
Po przejściu pierwszej części jestem nieźle "napalony" na wersje konsolową oraz dwójkę . ALE z moich informacji w tej dziedzinie wynika że twórcy najpierw zamierzają wydać wiedźmina na konsole a dopiero potem dwójkę.
Niestety praca nad grą Wiedźmin: Rise of the white wolf na konsole została wstrzymana i gra powstanie dopiero pod koniec 2010 roku więc na PCtową wersje sobie troszkę poczekamy...
 

ChemicalMurder

New Member
Dołączył
23.10.2009
Posty
6
Oo, po klipie jeszcze bardziej nie mogę się doczekać tej gry! Pierwsza część była naprawdę genialna, mam nadzieję, że dwójka będzie równie dobra.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Sądząc po filmikach w sieci oraz prawie brakime danych premiery dużo sie jeszcze może zmienić (mięzy innymi wygląd postaci otoczenia itp.)
grafika powala jak na te czasy widac że nie jest gra robiona "na szybko" a starannie
system walki ma poodbno być poodbny do 1 wiedźmina chociaż nie sadze
ta nazwa "zabójca królów" coś mi daje do myślenia że będzie chodziło o fabułe a la assassin creed oczywiście moge sie mylić

ogólnie to gra prezentuje sie na tearz perfekcyjnie i z niecierliwością czekam na premiere oraz na monitorze mojego komputera :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Tym razem Witcher 2 zawędrował do rosji na akcje promocyjną.
Partyzancki filmik z pokazu prawdopodobnie bety witchera 2

[yt]Ku2Paodt1N0[/yt]
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Myślę że gra będzie genialna... jak tylko Geralt pozbędzie się tej kity.
Będzie to samo co w pierwszej części tylko lepsiejsze.
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Co wy z tą kitą? Czy tak naprawdę w kilkudziesięciogodzinnym doświadczeniu, którym jest gra najważniejszy jest kucyk głównego bohatera? Przecież w książkach też nieraz upinał sobie włosy, nikomu nie było źle, a tu takie larum o nic. Co będzie to będzie, kita u Bezimiennego nikomu nie przeszkadzała choć była rly obciachowa.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
O to to Fah :) I to nie jest beta tylko demo, tak uściślając ;)
 
Do góry Bottom