Tv Jako Monitor.

Status
Zamknięty.

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą monitora. Mam jednak pewną zagwostkę. Czy w obecnych czasach warto jeszcze kupować 22 calowy monitor czy lepiej postawić na telewizor? Mój pokój nie jest mały (około 22m^2), więc umieszczenie TV "na ścianie" i podpięcie go pod peceta nie będzie problemem. Monitor wiadomo wymieniam to, co mam obecnie i śmigam dalej bez większego zastanowienia.
Telewizor stwarza kilka problemów min. nowy mebel pod nim czy stanowisko do samego komputera (obecnie mam dość "oryginalne”, ale wystarcza), ale daje też nowe możliwości. Z kolei brak dedykowanego monitora w pokoju może rodzić problemy natury społecznej (szwagier ogląda TV u mnie w pokoju ; p ). To wszystko jednak jakoś jest do przebolenia.
Granie w gry czy oglądanie filmów to sprawa oczywista im większy ekran tym lepsze doznania. Mnie zastanawia inna kwestia. Jak będzie się przeglądało Internet na ekranie 32-40 cali? Mały monitor nadaje się do tego idealnie, ale jak to jest z wielkim ekranem? Oczywiście odległość od ekranu byłaby dopasowana do jego wielkości (nie ośmieliłbym się usiąść metr od 40 calowego obrazu), ale mimo wszystko wyglądałoby to chyba dziwnie.

Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania lub miał z tym styczność? Jeśli tak to czy jest z tego zadowolony? Lub, co poprawiłby w takim rozwiązaniu? Chętnie przeczytam wszystkie propozycje, bo poważnie o tym myślę.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Jak będzie się przeglądało Internet na ekranie 32-40 cali?
Strasznie moim zdaniem. Czasami podpinam laptop do telewizora, ale tylko jak zagrać z kimś lub pooglądać film. Serfowanie po internecie to udręka. Może i wygodnie się siedzi na kanapie z bezprzewodową myszka i klawiaturą, ale trudno cokolwiek znaleźć.

Moje pytanie brzmi czy ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania lub miał z tym styczność? Jeśli tak to czy jest z tego zadowolony? Lub, co poprawiłby w takim rozwiązaniu? Chętnie przeczytam wszystkie propozycje, bo poważnie o tym myślę.
Jak już napisałem, to sprawdza się do wszystkiego prócz przeglądania internetu.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
A ja sie nie zgodzę ze Szkeletonem ;p.
Tata ma podpięty kumputer (już teraz nie laptopa, zwykłego PCta) do TV 42 cale (tak wiem, miało być 32-40, ale trudno ;p) i on praktycznie cały czas siedzi na internecie, mało gra w gry. Wiadomo, że surfowanie po necie jest przyjemniejsze na zwyklym monitorze, ale po zmianie rozdzielczości i ustawień przeglądarki da się bez problemu korzystać z internetu jak na normalnym monitorze. I potwierdzam to bo sam nieraz z tego korzystam.

Co do miejsca, obecnie tv możesz sobie powiesić na ścianie, przez co zachowasz dużo przestrzeni a samo to rozwiązanie wygląda bardzo ładnie ;p. Do tego kanapa, bezprzewodowa mysz i klawiatura i jest naprawdę fajnie ;)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ja tam slaby wzrok więc może przez to nie lubia. Dodatkowo wole mieć coś blisko przed sobą, a nie daleko (przyzwyczajenie).
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
mój tata tez ma slaby wzrok ale jakos daje radę ;p. co kto woli ^^.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
O dzięki AS, szczerze liczyłem że się wypowiesz w tej kwestii, bo ze zdjęć w galerii wynika że masz takie rozwiązanie w domu. Skoro powiadasz że na 42 calach wszystko prezentuje się ładnie to na mniejszych też nie powinno być problemu. Wiem że w grę wchodzi też kwestia przyzwyczajenia właśnie, ale to z czasem samo przyjdzie. Poczekam jeszcze co ewentualnie inni powiedzą. Na razie z zakupem i tak muszę się wstrzymać do remontu :f
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Przecież możesz ustawić sobie te większe czcionki, jeśli obraz bedzie zbyt mały. Dla mnie na 46 prezentuje się cacy :)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Kolejne wątpliwości. Jak może sprawować się telewizor z odświeżaniem 50Hz w grach? Nie ukrywam że prawdopodobnie będę zmieniać kompa i chciałbym wyciągnąć jak najlepszą jakość i płynność obrazu. Gdzieś kiedyś wyczytałem że gdy używamy telewizora jako monitor, to nie robi większej różnicy czy jest 50 czy 100 Hz, problem jest gdy odtwarza się filmy z Bluray'a czy coś o zbliżonej jakości. Zna się ktoś na tym ?
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
Posiadam plazmę Thomson Wysius 32", co jakiś czas podłączam ją jako drugi monitor. Głównie do oglądania filmów służył, ale ostatnio też pogrywałem na nim. Kwestia upodobania czy wyświetlane kolory pasują. Chociaż to sprawa kalibracji i ustawień po mojej stronie, ale najpierw sobie trzeba pilota sprawić ^^. Z Bluray'a jeszcze nie miałem możliwości odtwarzać, chociaż chodzi za mną konsola ps3, więc w najbliższej, niedalekiej przyszłości przetestuję to. Najlepiej Feo upodobać sobie konkretny model tv i doczytać o nim. Bo jak sam wiem, u nas na forum niewielu Ci pomoże w takich sprawach, może jak ja o ogólnikach popierholić :)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Nigdy nie wiadomo, może akurat ktoś ma wiedzę na ten temat : p
Ale fakt, znajdę odpowiedni model i poczytam o nim opinie jak się sprawuje jako monitor. Ale jeśli ktoś jednak zna odpowiedź to chętnie poczytam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom