Telefon Dotykowy

Status
Zamknięty.

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Ostatnio zachciało mi się kupić jakiś telefon - fajnie żeby był tani, dotykowy i miał w miarę dobry odtwarzacz muzyczny. Upatrzyłem sobie LG KP500 - warty kupienia? Czy może jest coś ciekawszego o podobnej cenie

EDIT: Aha, i żeby jeszcze można było na nim smsy pisać w miarę szybko
 
E

Electric_Dragon

Guest
Co do telefonów dotykowych. Dla kobiet i dbających o aparaty. W innym przypadku szkoda pieniędzy na takie urządzenia. W razie uderzenia lub co gorsza pęknięcia poziomego na wyświetlaczu ekran dotykowy nadaje się do naprawy. Czasami drogiej i trudno dostępnej.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
A moim zdaniem kupno takiego telefonu obecnie jest trochę głupie, fakt sam się przymierzam do popełnienia tego błędu, ale cóż, trzeba podtrzymywać oryginalność w telefonii komórkowej ;]

Głupotą jest dlatego że te telefony są drogie, to po pierwsze. A po drugie technologia ta jest jeszcze wg mnie zbyt innowacyjna jak na Polskę. Warto poczekać z rok lub dwa na zakup czegoś takiego, a awaryjność i cena z pewnością będzie o wiele niższa.

To tylko moje zdanie na ten temat, telefonu nie polecę Ci żadnego bo narazie oprócz planowania zakupu takiego sprzętu, nic więcej nie robiłem :)
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Dokładnie jak mówią poprzednicy.
Zależy do czego ci ten telefon. Jeśli m.in. do pracy to lepiej kup sobie jakąś porządną cegłówkę. Ja do pracy zawsze noszę Sony Ericssona k55i - porządny telefon, upadał mi setki razy i nic mu się nie stało.
No ale mówimy o telefonie z dotykowym wyświetlaczem, który warto kupić myślę, tylko dla rozrywki. Obecnie ( specem nie jestem, ale trochę się orientuje ), faktycznie taki dobry telefon w Polsce, który się nie rozwali po upadku kosztuje naprawdę dużo. Wszystko zależy od tego jak traktujesz swój telefon i czy ci wszystko nie wypada z rąk :).
Mój ojciec przymierza się do kupna Nokii 5800, kupi fona w Anglii, gdzie cena jest oczywiście dużo niższa.
W Polsce Nokia 5800 kosztuje ok. 1200 zł.

Także zbierając wszystkie rady do kupy, lepiej poczekać aż telefony z ekranem dotykowym będą tańsze, bo na chwilę obecną nie opłaca się ich kupować w Polsce, jeśli raz nam upadną i się zepsują.
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Ja do czwartku chcę sobie kupić w komisie "nówkę" KP501 albo KU990, odpowiednio ok. 550 i 520 zł. Jako, że mieszkam gdzie mieszkam, wyboru wielkiego nie ma, ale ceny wyglądają zachęcająco. Żaden nie ma GPS, ale spokojnie ;)

Jeżeli interesuje Cię porównanie z innym LG o podobnej cenie, to proszę. Z tego co na razie przeczytałem w necie, wynika, że (radzę samemu poczytać, jeżeli ktoś jeszcze tego nie zrobił ;) ):

- KP500 ma bardziej wrażliwy ekran (to jednak jedynie opinia)
- KU990 ma lepszy aparat (5mpix kontra 3,15 czy jakoś tak)

- KP500 jest cieńszy, acz nieco większy
- KU990 jest bardziej ceglasty

- KP500 obsługuje widgety
- KU990 obsługuje flash

- KP500 ma akcelerator ruchu
- KU990 - sieć 3G

Żaden bodaj nie ma obsługi WiFi ani GPS.

Mogłem coś poplątać, bo siedzę już kilka dni nad opiniami/recenzjami różnych telefonów. Powodzenia ;)
Odnośnie pisania esemesów - naprawdę skrajne opinie czytałem, więc wolę się nie wypowiadać :] Może ja się dostosuję, jeżeli już kupię.
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Mogłem mieć KU990.... nie wziąłem. Wziąłem tradycyjny telefon, SE W910i (no, może nie taki tradycyjny xD). A mój kolega wziął właśnie dotykowy i ciągle na niego narzeka, bo co raz karta mu nie działa. I musi wyjmować ją i znowu wkładać. Poza tym do sms'ów ten telefon się nie nadaje xP Sam widzę jak kumpel pisze, ja przy czymś takim bym zwariował xP Ogólnie nie polecam. Przynajmniej nie teraz.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Gadacie, że dotykowe są nie dopracowane, niewytrzymałe itp., a czy w ogóle mieliście z nimi styczność? Na jakiej podstawie taj twierdzicie?
Dzisiaj pierwszy raz miałem taki telefon w ręku. Był yo jakiś LG za tylko 500 zł. O dziwo jak na moją wielką łape i ogromne paluchy, nie miałem problemu z jego obsługa i pisaniem sms'ów. Szlo mi to nawet lepiej niż na namolnej klawiaturze, chociaż jak już pisałem pierwszy raz miałem z tym styczność.
Wytrzymałość? Właściciel chwalił się, że nic mu się nie stanie jak przejdzie po nim samochodem. Nie wierzyliśmy. Tak wiec on pokazał nam na żywo. Położył na kostce i przejechał po nim, ani ryski... Możecie nie wierzyć.
Tak więc nie pieprzcie za przeproszeniem ;). kupuje wkrótce omnie i nie ma bata ;p.
 

Pienik

New Member
Dołączył
25.7.2010
Posty
14
Ja posiadam Nokie 5800 XpressMusic. I muszę powiedzieć, że ekran spisuję się dość dobrze, telefon nie łapię popularnie nazywanych zwiech. Posiada Symbian co daje mi dość duże możliwość. Wyświetlacz jest duży, nawet da się na nim oglądać filmy, np w klasie w tramwaju autobusie. Bateria trzyma 6-5 dni, jedyną wadą jest cena.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Jak wyżej. Od prawie roku użytkuję Nokię 5800 XpressMusic i jestem z niej więcej niż zadowolony. Dla mnie szczególnie ważne jest to, że mogę słuchać muzy na dowolnych słuchawkach, bez zbędnych przejściówek, a moduł muzyczny jest naprawdę dobrej jakości. Co do reszty, też nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli nie masz jakiegoś gadżetu (np. oryginalnie nie było stopera:blink:) to ściągasz sobie ze stronki oferującej mnóstwo aplikacji darmowych (płatnych zresztą też) i problem z głowy.

Telefon jest naprawdę cool. Nie uważam też, że dotykowe aparaty są skierowane do kobiet. To jakieś chore uproszczanie i w sumie śmiechu wart stereotyp rodem nie wiadomo skąd.
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Aby nie zakładać nowego tematu dopisuje się tutaj.

Powoli przymierzam się do zmiany telefonu. Mój obecny jest w perfekcyjnym stanie (SE W810i, jak ktoś chce kupić to mogę sprzedać : p) , ale czas iść do przodu jednak i kupić coś nowszego. Konkretnie szukam telefonu dotykowego z Androidem. Tylko i wyłącznie ten system operacyjny mnie interesuje. Miałem okazje pobawić się nim na HTCku brachola i nie widzę sensu kupowania telefonu z innym systemem. Dobrze by było gdyby telefon też miał wysuwaną klawiaturę qwerty, aczkolwiek nie jest to aż tak ważne.
Na oku mam Sony Ericssona Xperia X10 Mini Pro, dużo o nim czytałem i w sumie prócz tego że ma troszkę mały wyświetlacz jest wręcz idealny. Posiada ktoś obecnie ten telefon? Chętnie poczytam opinie.

Jeśli ktoś ma inną propozycję telefonu z Androidem to również wysłucham.

edit.
zapomniałem dodać że górny przedział to 700-800,-
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Aby nie zakładać nowego tematu dopisuje się tutaj.

Powoli przymierzam się do zmiany telefonu. Mój obecny jest w perfekcyjnym stanie (SE W810i, jak ktoś chce kupić to mogę sprzedać : p) , ale czas iść do przodu jednak i kupić coś nowszego. Konkretnie szukam telefonu dotykowego z Androidem. Tylko i wyłącznie ten system operacyjny mnie interesuje. Miałem okazje pobawić się nim na HTCku brachola i nie widzę sensu kupowania telefonu z innym systemem. Dobrze by było gdyby telefon też miał wysuwaną klawiaturę qwerty, aczkolwiek nie jest to aż tak ważne.
Na oku mam Sony Ericssona Xperia X10 Mini Pro, dużo o nim czytałem i w sumie prócz tego że ma troszkę mały wyświetlacz jest wręcz idealny. Posiada ktoś obecnie ten telefon? Chętnie poczytam opinie.

Jeśli ktoś ma inną propozycję telefonu z Androidem to również wysłucham.

edit.
zapomniałem dodać że górny przedział to 700-800,-


O ile dobrze pamiętam, Samsung Galaxy ma Androida i spisuje się bardzo dobrze, sam nie miałem przyjemności pobawić się nim, lecz wszelakie recenzje są pozytywne. No i zmieścisz się w sam raz między 700-800 :).
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Odświeżam temat. Przez rok nie zmieniłem telefonu, ale teraz już chyba na pewno się to stanie.
Do rzeczy. Chcę niezmiennie kupić dotykowy telefon z androidem i lampą błyskową. Lampa jest OBOWIĄZKOWA i jeśli telefon tego nie posiada, to niestety nie będzie w stanie mnie zainteresować.
Kwotowo chce się zamknąć w 500,- (średnie ceny z allegro) ale gdy będzie coś ciekawego i ciut droższego to da rade.
Ktoś jest w stanie pomóc?
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
http://allegro.pl/telefon-lg-gt540-b-s-uwaga-soft-2-1-gw12-sklep-wro-i1977258967.html
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Mój tatuś takiego ma, nie kupie drugiego takiego samego ; ]

Wybrałem SE Xperia X10.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Sony Ericsson Xperia X10 mini pro. Warto takie coś wziąć? Kto ma ten telefon, jak się spisuje?
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
To jest po prostu okrojona wersja Xperii X10, dużo słabszy procesor, mały ekran, korzystanie z neta nie jest zbyt komfortowe. Mój kuzyn ją posiada, ja na twoim miejscu bym nie kupował, warto dozbierać trochę więcej pieniędzy i wziąć coś lepszego. :)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Biorę w heyah mix za złotówkę, po prostu jest to jedyny, który aktualnie podoba mi się względem funkcji i mogę go zamówić już, wielu telefonów nie mają aktualnie w magazynie.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Ja do tej pory byłem przeciwnikiem raczej dotykowych telefonów, jednak kilka dni temu stwierdziłem, że jednak trzeba się z tym pogodzić. Od zawsze siedzę w SE i chyba nie narzekam, przejrzałem ofertę mojego salonu i zdecydowałem się na SE Xperia mini pro. Tylko nie mogłem wziąć z salonu, ( mam jeszcze umowę )kupiłem na allegro, mam go od wczoraj.
Sony Ericsson Xperia X10 mini pro. Warto takie coś wziąć?

To poprzednik mojego telefonu, nie jestem ekspertem ale oglądałem kilka recenzji, testów mojego telefonu i zdecydowałem zaryzykować. Myślę, że jestem zadowolony a nawet jestem pewny. Telefon jest mały ale b. dobrze się z niego korzysta. Na klawie pisze się sympatycznie. Cóż mi się podoba. Podobno wszystko to co było słabe i nie fajne w X10 mini pro zostało naprawione w mini pro. Nie będę się rozpisywał, co ma a czego nie ma, bo teraz z reguły telefony mają prawie wszystko , kwestia lepszy gorszy :p Jeśli Twój salon ma go w ofercie, to się nie zastanawiaj.
Ten telefon, to po prostu zabawka, połowy funkcji pewnie nigdy nie będę używał ale jest na prawdę fajny.
Porównaj dane techniczne obu modeli a pewnie też skusisz się na mini pro.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
EB, nie ogarniam :p

Sony Ericsson Xperia Mini Pro i Xperia x10 Mini Pro to są dwa telefony tak? Jesli tak, to tego Mini Pro nie ma w ofercie play.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom