System Walki

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT
Aby zachować kompletną jasność: System walki w Gothicu 4 będzie się kompletnie różnił od tego w Gothicu 3. Równocześnie powinni być oponenci, jednakże będzie znacznie lepszy przez całą grę, bardziej wymagający i zbalansowany.


Według mnie fajnie będzie jeśli twórcy stworzą nowy system walki, który będzie bardzo rozbudowany i będzie dawał to coś.

A wy jaki byście chcieli system walki?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Ja cieszyłbym się gdyby wrócili do tego, który był w G2
był całkiem przyjemny i satysfakcjonujący jak dla mnie.
Całkowicie nowy system też mnie cieszy
bo może w końcu zrobią coś lepszego niż to klikanie pożal się Boże w G3
Jeśli wymyślą jaiś ciekawy i przyjemny w użyciu system to będzie big plus
i kroczek w stronę zrobienia czegoś porządnego.
 

Eskel

Member
Dołączył
24.5.2007
Posty
79
CYTAT(yeed @ 06-09-2007, 12:26) [snapback]152464[/snapback]
Ja cieszyłbym się gdyby wrócili do tego, który był w G2
był całkiem przyjemny i satysfakcjonujący jak dla mnie.


Może i był fajny ale nie najciekawszy ;) Moim zdaniem fajnie by było gdyby istniały jakieś PROSTE kombinacje klawiszy co dawałoby nowe kombosy( no np. klikasz prawym przyciskiem myszy, równocześnie przyciskając lewy a na koniec naciskasz dwa . I to by na przykład dawało piruet z podwójnym cięciem , w tętnicę szyjną i bebechy.) Czegos podobnego bym oczekiwał.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
CYTAT(Eskel @ 06-09-2007, 16:19) [snapback]152483[/snapback]
Może i był fajny ale nie najciekawszy ;) Moim zdaniem fajnie by było gdyby istniały jakieś PROSTE kombinacje klawiszy co dawałoby nowe kombosy( no np. klikasz prawym przyciskiem myszy, równocześnie przyciskając lewy a na koniec naciskasz dwa . I to by na przykład dawało piruet z podwójnym cięciem , w tętnicę szyjną i bebechy.) Czegos podobnego bym oczekiwał.


No i po raz pierwszy możemy się zgodzić.

Uważam, że należałoby dodać ogólnie bardzo dużo różnych kombosów itd. Bo mimo wszystko Gothic polega głównie na walce, więc trzeba o nią zadbać :D
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Jeżeli mają spartolić, to lepiej wrocić do kożeni. Jeśli jednak to co planują na pewno im wyjdzie to jestem na tak ;p
Nie wyprobowałem jeszcze systemu walki z g3, wiec nie powiem czy mi sie podoba, jednak z tego co sie o nim dowiedziałem nie byl za ciekawy. Wiec ciesze sie ze system g4 bedzie odbiegał od tego jaki prezentuje poprzednik.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Nowy system walki? Mam nadzieję, że się do niego przyłożą. Ten w G2 był póki co najlepszy. Ale jeżeli wymyślą coś ciekawego, to może będzie się grało przyjemniej :). Oczekuję tego z niecierpliwością ;P.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Cały g4 ma już być praktycznie czymś innym więc nowy system walki nie zrobi mi różnicy. Choć myślę, że fajniej będzie spróbować czegoś nowego. Zawsze podobały mi się kombosy, których jest dużo i są fajne ;] Mam nadzieje, że jak już chcą zmieniać system, zmienią go na coś o czym wspomniał Eskel.
 

Wrobeleq

New Member
Dołączył
21.9.2007
Posty
24
ja cieszylbym sie jakby byl z gothica 3 aleee ze zmianami np. niewystaczy naciskac tylko lewego guzika , obrona daje wiekrza skutecznosc , 2 miecze wala innym stylem niz 1 (wiecie chyba oco mi chodzi) no i to chyba na tyle :) ale pisalem to na szybko wiec wiecie :)
 

artistic

Member
Dołączył
24.3.2007
Posty
100
a ja to widze tak... system walki oparty na rownoczesnym uzywaniu klawiatury i myszy... inny cios z innym klawiszem kierunkowym i ich kombinacje do tego mogly by dojsc dodatkowe kombinacje typu uniki odskoki itd proponowal bym tez wprowadzenie roznych stylow walki ktorych mozna by sie uczyc w roznych regionach swiata... mysle ze walka byla by bardzo dynamiczna gdyby mozna bylo laczyc klikanie myszka z odpowiednimi klawiszami kierunkowymi plus wszelkiego rodzaju skoki przewroty odskoki i kopniaki
 

Innos 3

New Member
Dołączył
8.11.2007
Posty
19
Jeśli ma być tyle ataków to ja nie zdonrze na guzik przycisnąć a gościu mnie już zabije.Co wam sie nie podoba w systemie walki z Gothica 3 :ph34r:
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT(Innos 3 @ 14-11-2007, 11:18) [snapback]158383[/snapback]
Jeśli ma być tyle ataków to ja nie zdonrze na guzik przycisnąć a gościu mnie już zabije.Co wam sie nie podoba w systemie walki z Gothica 3 :ph34r:
Zgadzam sie z toba Innos. Dla mnie kazdy system walki odpowiadal we wszystkich gothicach. Moze jestem malo wymagajacy?? Ale to chyba dobrze
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
CYTAT
Co wam sie nie podoba w systemie walki z Gothica 3 ph34r.gif


Przede wszystkim jest :
-NUDNY
-ZA ŁATWY
-MONOTONNY
-SPRAWIA MAŁO FRAJDY

jednym słowem..jest słaby....im bardziej zakręcony system tym bardziej efektowne walki
i tym większa satysfakcja z walki
 

Bubda

Member
Dołączył
17.11.2007
Posty
73
W każdym gothicu walka polegała tylko na bezsensownym klikaniu. ak wiem ze w gotjic 3, że jeśli wyklikałes za dużo to miałęs problem. Chciałbym żeby system walki miał dużo combosó, ciosy łączyły się ze sobą itd. Coś w stylu Wiedźmina.
 

MJD

New Member
Dołączył
10.12.2007
Posty
11
a ja słyszałem że w G4 zadawanie ciosów ma być jeszcze łatwiejsze niż we wcześniejszych częściach.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Myślę, że MJD..dużo słyszał...a mało tak naprawdę wie

Skoro producenci obiecali poprawić system walki wątpię by powtórzyli błąd g3
i zrobili banalną sieczkę..tym razem spodziewam się czegoś bardziej rozwiniętego
zamiast...LPM PPM razy 10000000.....
 

MJD

New Member
Dołączył
10.12.2007
Posty
11
omg dajcie mi spokój :D ja nie tyle słyszałem co czytałem :p i powiem że co do systemu walki to ma być dynamiczniejszy i jak co to sobie przeczytajcie na tej stronie kliknij tutaj jest tu wiele informacji na temat gothica 4. link ten umieszczę w moim temacie żeby nie było wątpliwości że zmyślam :D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
No i co z tej notki wynika więcej znaków zapytania niż faktów :p
na razie nie ma obranej konkretnej ścieżki a tą notkę czytałem z 2 miechy temu
ale twoje stwierdzenie, że słyszałeś, że walka będzie jeszcze prostsza niż w G3 nie ma potwierdzenia w tej notce
bo nigdzie tak nie pisze....więc oszczędź nam swoich domysłów tylko dawaj fakty jak na coś trafisz
 

Vitek

Member
Dołączył
23.11.2007
Posty
65
Według mnie system walki nie może być już chyba łatwiejszy niż w G3 ;) a jeśli chodzi o system walki z G2 i G1 to był (według mnie oczywiście)trochę za trudny bo przypominał mi walkę na tury ja wale on wali ja on ja on.. rozumiecie?? według mnie w ogóle G2 był troszkę za TRUDNY..a system walki zbyt trudny :D
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
system z G1 był imho najtrudniejszy, bo trudno było blokować, i w walce ważne były uniki, poruszanie się. Oczywiście nie było to nazbyt konieczne w oryginalnej wersji, w modach już bardziej, i w modach można było wykorzystać ten system lepiej.

W g2 był łatwiejszy, i faktycznie przypominał walkę na tury. cios + X bloków, zapętlić i przeciwnik pokonany.

w g3 był żałosny, mi by odpowiadało coś bardziej zręcznościowego, sporo ciosów, combosów, etc., generalnie system bardziej rozwinięty. generalnie walka powinna być nie za łatwa, żeby wygrana dawała dużo satysfakcji i zabawy :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom