Spolszczenie Gothic 3!

shooX

Ciasteczkowy Potwór
Weteran
Dołączył
3.2.2005
Posty
1514
Witam.

Wczoraj serwis internetowy SPPS.idl.pl udostępnił spolszczenie do Gothic 3 dla osób, które zakupiły trzecią część kultowej gry zagranicą. Spolszczenie spolszcza dialogi i niestety usuwa dubbing zagraniczny.

Download: Spolszczenie G3!


Instrukcja:

1. Podmienić plik strings.pak.
2. Pozamieniać w plikach g3.ini i useroptions.ini słowa English na Polish.
3. Utworzyć folder Projects_compiled w katalogu ...\Gothic III\Data\.
4. Programem g3explorer wypakować wszystkie pliki z Projects_compiled.pak do katalogu stworzonego w punkcie 3.
5. Usunąć plik Projects_compiled.pak.
6. Usunąć plik stringtable.bin z katalogu ...\Gothic III\Data\Projects_compiled\.
Po tych zabiegach można się cieszyć polskmi tekstami.

UWAGA!!
Program g3explorer jest po niemiecku!

Życzę wysokich transferów :) . Dodam, iż spolszczenie działa na 100%.

Ps. Kacperex lub cLoNe, jeżeli możecie podepnijcie temat aby nie było więcej próśb o spolszczenie do G3.


Pozdrawiam
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Oto jeszcze raz krok po kroku ja cieszyć się polskimi napisami oraz działajacymi angielskimi dialogami czyli jak w wersji kinowej

1. podmieniamy plik strings.pak.
2. w useroptions.ini ma być tak:


VoiceLanguage=English
SubtitleLanguage=Polish


3. Utworzyć folder Projects_compiled w katalogu ...\Gothic III\Data\.
4. Programem g3explorer wypakować wszystkie pliki z Projects_compiled.pak do katalogu stworzonego w punkcie 3.(Datei > offnen ; Entpacken > Alle Dateien)
5. Usunąć plik Projects_compiled.pak.
6. Usunąć plik stringtable.bin z katalogu ...\Gothic III\Data\Projects_compiled\.


7. kopiujemy zawartość pliku g3 pl-ini.rar do gry w tesame miejsca

8. zmieniamy zalwe pliku Speech_English.pak na Speech_Polish.pak

9. kopiujemy plik G3PakDir.exe i katalog Projects_compiled z folderu Data na przykład na dysk C:\

klikasz START > Uruchom i wpisujesz G3PakDir.exe C:\Projects_compiled C:\Projects_compiled.pak

otrzymany plik Projects_compiled.pak kopiujemy do katalogu z grą w podkatalog Data a następnie usuwaszasz ten katalog Projects_compiled który jest już niepotrzeby gdzyż mamy go już w formie spakowanej

10.podmieniamy czcionkę Gothic3.ttf

plik został pobrany z www.spps.idl.pl


Tak się robi spolszczenie!

Wymiotka, rośliny, potwory, postacie wsyztsko ma swoje Polskie nazwy!
Mam angeielska wersjie i mam Dubbing ich a napisy nasze.
Gra się znakomicie polecam wszytskim!
 

Kamahl

New Member
Dołączył
10.11.2006
Posty
1
wszystko super ładnie, ale gdzie jest ten plik useroptions.ini?
 

dexoff

New Member
Dołączył
15.11.2006
Posty
1
Mozna troche jasniej?? nic sie nie zgadza, nie ma takich plikow jak w punkcie 2 i o co chodzi w 4????
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
useroptions.ini

Znajduje się na systemowej partycji w documents and setings tam jest folder gothic 3! Tam są savy itd.
Tam macie plik useroptions :/

co do 4 punktu

QUOTE
Utworzyć folder Projects_compiled w katalogu ...\Gothic III\Data\.


I wszytsko jasne nie?
 

Thoro

New Member
Dołączył
7.11.2006
Posty
19
Wiecie może dlaczego w moim gothicu nie słychać głosu postaci ?
 

sajmon89

New Member
Dołączył
29.11.2006
Posty
14
Nawet nie zdawałem sobie sprawy z tego ile z tym jest roboty...

Mam jednak tego farta, że jestem szczęśliwym posiadaczem wersji polskiej.

Życze jednak powodzenia wszystkim, którzy muszą gra spolszczyc bo do najłatwiejszysz spolszczeń to nie należy.
 

qrak13

New Member
Dołączył
7.12.2006
Posty
1
mam problem bo nie moge znaleść (punkt 4) pliku Project_compiled.pak tzn mam do w ...data\ ale jak go rozpakowywuje tym programem g3explorer to nic sie nie pokazuje PLZ pomżcie jak najszybciej
 

ykes

New Member
Dołączył
10.2.2007
Posty
2
Wykonałem wszystkie podane przez Ciebie czynności,niestety przy włączaniu Gothica pojawia się dziwna "tablica"zatytułowana "Where is the guru?".Oczywiście Gothic nie działa :angry:
 

sarna

New Member
Dołączył
28.6.2007
Posty
1
nie dziala link...
mogl by ktos wrzuci uploda na rapidshare albo megauplod? prosil bym bradzo
 

BieliK

New Member
Dołączył
17.10.2007
Posty
1
Admini olali sprawę ??

Google nie boli !!

oto poniżej link do pliku, do którego podany jest powyższy instruktarz

L I N K
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Aj dopiero teraz zauważyłem, że zamówiony przeze mnie Gothic3 to wersja angielska. :/ Czy jest jakiś sposób na polski dubbing? Ale gapa ze mnie :( Google milczy, ale może ktoś znalazł remedium?
 

lechu123

New Member
Dołączył
30.5.2008
Posty
1
zrobiłem wszystko tak jak tu pisali i mi nie działa. to znaczy gra się włącza ale wszystkie moje save znikneły i jak klikam new game to się wogóle nie uruchamia. może znacie jakiś link gdzie spolszczenie da sie zainstalować?????????? pomocy ludzie
 

rumbur

New Member
Dołączył
6.7.2008
Posty
1
A czy mozecie mi powiedzieć co zrobić jesli się ma wersję niemiecką?? Ja zrobiłem tak jak kazano powyżej, ale wciąż nie mam mówionych dialogów. Myślę iż trzeba coś ustawić w plikach ini. ale może się mylę. W każdym razie proszę o odpowiedź.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Nie chcę Cię martwić, ale nie ma spolszczenia które można ściągnąć z dialogami ^^. Jeżeli masz wersję inną niż polską, to tylko napisy będą po polsku.. Reszta w takim języku jak miałeś poprzednio..
 

Longinus

New Member
Dołączył
8.8.2008
Posty
6
Ja wole grac po eng, co prawda nic nie rozumiem, ale wtedy jestem "kul" i mam powazanie wsrod kolegow kujonow!
 
Do góry Bottom