Pytania/problemy Z Modami

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
dzisiaj próbowałam na nowo zaistalować MT.
oczywiście najpierw odinstalowałam MT I G1 i przy odinstalowaniu pojaiwł się komunikat czy odistalować wszystkie skałdniki gry i savy - no to kliknęłam na TAK.
dokładnie przeszukałam Program Files i katalog Pirania Bytes też wywaliłam.
kompa potraktowałam CCleanerem i na nowo zainstalowałam G1 i MT i player-kita zgodnie z wszystkimi intrukcjami. na początku miałam problem z instalacją MT bo po kliknięciu na aplikacje wywalało mi że plik zawiera błędy a nigdy tego nie robiło. na szczęscie mam pościągane kilka na cd i w końcu udało się zainstalować. uruchomiłam przez GothicStarter.exe, oczywiście jak zwykle brak obozów itp i niewidzialne dziki wydające dżwięki jak chrząszcze
więc się wkurzyłam i pooglądałam sobie dokładnie grę.
ku mojemu zdziwieniu w G1 mam wszystkie savy gry z przed roku /których wcześniej nie było/ a w MT mam trzy savy z zeszłego miesiąca - nie wiem jak to zrobiłam. prawdobodobnie gdzieś mam te savy ale nie wiem gdzie. pszeszukałam kompa na tyle ile potrafię i nie ma a w grze są.
pozatym zauważyłam że u mnie w folderu gothic nie mam takiego folderu jak save_dm - taki folder widziałam na filmiku instruktażowym do MT na YT. mam sam folder save i niby jest on pusty.
zgłupiłałam. jak wywalić te savy? kurcze przedtem G1 było czyste a teraz ma savy. i czy brak tego save_dm moze być powodem moich problemów?
 

misiek10

New Member
Dołączył
21.8.2008
Posty
21
Mam problem z modem "Zły Sen" do Gothic 2. Kiedy włączam nową grę to jest główna postać ale dookoła jest tylko czarność. Jak nacisnę N to widać dziennik albo ESC to widać menu, ale w grze nie widać nic więcej oprócz głównej postaci.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Mam problem z modyfikacją "Twierdza Arbuza" gdy kończy się instalować to w luncherze z normalnym Gothiciem jak i MT niema Twierdzy wie ktoś jak zainstalować by twierdza tam była ?
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
w końcu mogę pograć w MT :wub:

to jednak był problem visty - ta cholera nie chce mi często poprawnie instalować gier
mam dysk podzileony na dwie części C (vista) i E (z muzą) i zainstalowalam na E gdzie nie mam windowsa - i MT działają miodzio ;)

tylko mam brzydkie kolory - tzn takie bardziej szare i ciemne i nie wiem co i gdzie ustawić by widoki były ładniejsze :D
poradźcie co mogę zrobić
z góry dziękuję :wub:
 

Black-Men

Member
Dołączył
29.8.2009
Posty
139
Witam mam problem:

1.)Jakim programem mogę wyciąć teksturki z Gothic III i wkleić do Gothic I?

2.)Jak nazywa się ten program?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Mam problem z modyfikacją "Twierdza Arbuza" gdy kończy się instalować to w luncherze z normalnym Gothiciem jak i MT niema Twierdzy wie ktoś jak zainstalować by twierdza tam była ?

A gdzie instalujesz moda ?
 
S

Solmyr

Guest
Ja mam problem z mrocznymi tajemnicami bo mam zdobyć zaufanie innych pradawnych i mam misje u (balarietha czy jakoś tak) żebym zdobył krew Ognionościa ale jak go zabije dotykiem beliara to pradawni będą uważali mnie za zdrajce i nie wiem z kąt można tą krew wziąć.A tak przy okazji mam misje u mam misje u jakiejś baby u pradawnych (nie pamiętam jak się nazywa) że mam jej przynieść dla niej 3 rośliny znalazłem 2 ale nie wiem gdzie jest mroczny szczaw
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
jakieś rośliny są w tych krzakach gdzie biega ten jeden ogniościeniec /czy jak im tam/ tam niedaleko tego zamarzniętego jeziora, trzeba porządnie przeczesać te paprocie czy inne krzaczory
a inne są na scianach skał gdzie były trole, trzeba dokładnie przeszykać wszystkie skały
i jeszcze inne są tam koło jaskini gdzie jest ten święty młot i jakieś pełzacze czy inne bestie

co do krwi... musisz porozmawiać z jednym z pradwanych /nie pamiętam jego imienia/ z tym który siedzi a bibliotece a on ciebie wysyła do innego po fałszywą krew /niestety nie pamiętam już imion pradawnych/
ale nie pamiętam czy nie powinieneś najpierw porozmawiać z tą babą eline o tych jej pieszczoszkach. bo ta jest quest że pytasz o nie i nieby dlaczego i chyba od niej zaczyna się ten quest o fałszywej krwi, ale już za dokładnie nie pamiętam, i chyba ona każe iśc do tego z pradawnego z biblioteki a potem do tego co siedzi niby załamany ;)
 
S

Solmyr

Guest
Przeszukałem ten teren koło tej bestii (nie wiem jak się nazywa ) i nie znalazłem żadnego mrocznego szczawiu
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
niedaleko tych paproci po drzewami są te rośliny. koło drzewa jest przynajmniej jedna, w ogle to chyba tylko trzy te roślinki są
a masz rune telekinezy? jak masz to użyj jej i lataj z nią w ręku po tym terenie, jak będą to je zobaczysz
ja w ten sposób szukałam wielu rzeczy.
 
S

Solmyr

Guest
Runy nie mam bo kręgów się nie uczę a nie wiesz od kogo mogę kupić zwój telekinezy?
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
niestety nie wiem u kogo, prawdopodobnie będziesz musiał pytać wszędzie u każdego handlarza zwłaszcza u magów albo u góru w obozie sekty
wystarczy że się nauczysz pierwszego kręgu magii i już większość run możesz użyć
 
S

Solmyr

Guest
A runa telekinezy jest na którym kręgu bo mam 160 wolnych punktów nauki to się nauczę bo jestem szkodnikiem i nie jestem pewny czy ktoś mnie nauczy.A i tak nie mam jak wyjść ze świątyni pradawnych bo wyjścia pilnuje jakiś strażnik i tylko ich przywódca(nie pamiętam jak się nazywa) może mi pozwolić z niej wyjść.A jak chciałem zabić tego strażnika to nie miałem szans bo on mnie brał na 2 hity.A tak przyokazji gdzie można znaleźć kryształ który regeneruje życie i mane.

A tak przyokazji nie wiećie co zrobić jak mroczne tajemnice się co chwile wyłancza ja wiem że trzeba zaintalować patch 1.03 ale wtedu respawnu i nie da się dobrze za expić i nie da się nauczyć dużo siły.To jak znacie jakieś inne sposoby napiszcie.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
inaczej sie raczej nie da,
a expic możesz do woli robiąc wszystkie zadania poboczne,
jeden z kopaczy przy obozie w kopalni ciągle przyjmuje surowe mięso i za każdym razem daje ileś tam punkta
jeden z obzow łowców zbiera orkową broń /ale nie każdą/ i też lecą punkty
w sumie znajdziesz kilku jeszcze takich
pozatym jak dobrze polatasz po lesie, w jaskiniach i na ziemiach orków to będziesz miał co wybijać.
 
S

Solmyr

Guest
Ale na tych misjach zbiorę może 40 lv, a w mrocznych tajemnicach 40 lv ja miałem w 1 roździale.

EDIT:

Ostatnio zacząłem grać w gothic 2 Velaya i jestem w 2 roździale i nie wiem jak zrobić misje z goblinami.

EDIT2:

No udało się zrobiłem tę misje z goblinami było ciężko ale się udało.

[mod]Nigdy więcej nie pisz posta pod swoim postem[/mod]
 

kszyhó

New Member
Dołączył
1.1.2010
Posty
1
Siema! Mam problem dotyczący świątyni pradawnych. Chodzi o to że nie wiem jak z niej wyjść, gdy przechodze przez portal za Hagenem( jekoś tak sie chyba nazywał) przenosi mnie on do opuszczonej kopalni i nie wiem jak z niej wyjść.Z góry dziękuje z odpowiedź.
 

strzelec

New Member
Dołączył
13.4.2008
Posty
14
Hej, mam pewien nieszczególny problem w modzie "Podróżnik" (Wanderer)
Otóż ktoś wie, jak podejść Vitasa? (To ten kosmita w ciele człowieka w Kołchocize)

Bo z ciekawości poszedłem do Muldera i ten powiedział, żeby go oddalić od wody. No to go pobiłem na terenie oddalonym od wody, ale to nic nie dało. :unsure:
Jakieś sugestie?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Bo z ciekawości poszedłem do Muldera i ten powiedział, żeby go oddalić od wody. No to go pobiłem na terenie oddalonym od wody, ale to nic nie dało. :unsure:


a czy oddalić go od wody oznacza pobić go z daleka od wody ? Ja tu widzę sprzeczność :p


nie grałem więc ci nie pomogę ;)
 

strzelec

New Member
Dołączył
13.4.2008
Posty
14
Dobra, już nieważne... -_-
Tym razem mam problem z zadaniem "Mafia alkoholowa".
Mianowicie od Mojszy poszedłem do Pietrowicza. Niestety, nie mogę go nawet zagadnąć, bo on mówi do mnie "Z pedałami nie piję!", i koniec.
Tak, wiem, że to sprawka Sekova. Po prostu nie chciało mi się załatwiać dla niego tego Fallusminatora...
Więc jest jakiś środek zaradczy???
Proszę od pomoc, inaczej stracę niepotrzebnie jakieś 8 godzin! :(


EDIT
No i ponad 8 godzin w d*pę, ale żeście mi pomogli...
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
skoro nikt tobie od nas nie pomógł, oznacza to że najprawdopodobniej nikt nie grał w tego moda
musiałbyś popytać u twórców moda.
 
Do góry Bottom