Przydatne Wskazówki

Status
Zamknięty.

wuziu

New Member
Dołączył
21.2.2011
Posty
40
Witam własnie zaczynam grac w risena 2 i moze ktos z kolegow którzy juz przeszli gre mogł by udzielic kilku przydatnych wskazowek ktore by uprosciły start:) Mam na mysli np w co najlepiej inwestowac na poczatku kase i punkty chwały i tym podobne albo jaki fajny sposób na kase. Nie doszedłem jeszcze do tego jak strzelac w głowe po zakączeniu rozmowy nie wiem jak to działa:D no i jeszcze fajnie by było gdyby napisał ktos gdzie mozna zdobyc na początek jakis fajny ekwipunek:) :D z gory dziekuje

Takie słuchanie innych odbiera sporo zabawy przy grze.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Powiem ci kolego tak. Ja od początku gry wsadziłem chyba tylko broń biała na 2 poziom a tak to walę wszystko co się da w cwaniactwo, żeby móc okradać wszystko i wszystkich. Gram na trudnym poziomie i mimo to nie spotykam większych trudności w grze, zwłaszcza, gdy dorwiesz muszkiet - gra jest po prostu dziecinnie łatwa (nie mówiąc już o towarzyszu, który jest przy nas przez chyba 90% gry - w początkowej facie bywają okresy, że lata się samemu). Także wniosek z tego taki - inwestuj w co chcesz, bo i tak tę grę przejdziesz bez większej rozkminy nad inwestowaniem w bohatera.

Co do ekwipunku, z kasa jest ciężką, a znaleźć coś dobrego tez nie jest tak łatwo (no może broń biała się da). Także pozostaje tylko zakup, ewentualnie stworzenie samemu, ale to w późniejszych etapach gry.
 

wuziu

New Member
Dołączył
21.2.2011
Posty
40
dzieki :) własnie sie martwiłem zeby mi potem nie brakło tego całego honoru :p zeby sobie do konca cos ulepszyc tak jak mozna było zepsuc to w gothicach jak sie zle rozdało na poczatku umiejetnosci to potem mogła byc lipa;P tak wiec dziekuje;) tak poza tematem to widze ze wielkiego szału nie ma tu :D wszyscy tak czekali na te gre tylko o niej mówiono a tu cisza teraz to juz o lipnej arcani było wiecej mówione....
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
to juz o lipnej arcani było wiecej mówione
99% tematów były związane z problemami technicznymi.

A co do kasy, wchodź do każdej możliwej świątyni. Znajdziesz tam Idole (500-1000 golda za sztukę), jak są kamienne drzwi to bomba lub walnąć z armaty.
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Bomba rozwala kamienne drzwi? Bo tak właśnie trzymam te kamienne posągi na ołtarzyki i ich nie sprzedaję, żeby potem mieć co postawić w innych świątyniach, by otworzyć drzwi. Ale jesli bombą je da radę rozwalić, to sprzedam posążki.
btw o jakiej armacie mówisz?
 

wuziu

New Member
Dołączył
21.2.2011
Posty
40
Kolega ma na mysli pewnie ta armate z obozu piratow z pierwszej wyspy nia własnie mozna rozwalic brame. A co do tych posązkow to nie beda potem do questow potrzebne ani nic mozna spokojnie je przehandlowac xD?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Generalnie Risen jest tak...mało skomplikowany, że trudno tu coś radzić. Po prostu grać i rozwijac postac jak ci sie podoba.

Małe wspomnienie, w Gothicu chociaż te boczne postacie nie biorące udziału w grze zawsze miały coś ciekawego do powiedzienia, w risen nawet nie wysilili sie do tego.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Niektóre drzwi do świątyń idzie rozwalać za pomocą bomb, osobiście mi się tylko 2 takie udało otworzyć. Do reszty trza posążki. Ale do każdej świątyni trza innego posążka, ale nie sprzedawaj ich dopóki nie dostaniesz od nich questa.
Kolega ma na mysli pewnie ta armate z obozu piratow z pierwszej wyspy nia własnie mozna rozwalic brame
Właśnie tak. To jest jeden z przykładów.
 

wuziu

New Member
Dołączył
21.2.2011
Posty
40
a w jakim momencie dostane ten quest? to ten na wyspie marakajow ? czy jeszcze bedzie jakis inny z figurkami bo nie wiem czy juz moge je sprzedac :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom