Problem

Status
Zamknięty.

ginek

New Member
Dołączył
26.3.2008
Posty
12
Mam problem. Gothic mi sie tnie nawet na minimalnych ustawieniach...

Wymagania g3 z Krolestwo Varantu

Minimalne wymagania :

CPU: 2,0 GHz Pentium 4/AMD 2000+
RAM: 512
Graphics: Geforce 3+ (not 4 MX!)
OS: Win2k or XP
Drive: DVD-ROM Drive


Zaawansowana konfiguracja :

CPU: 2,8 GHz Pentium 4/AMD 64 3000+
RAM: 1024
Graphics: Geforce 6800 GT/Radeon X800 Pro
OS: Win2k oder XP
Drive: DVD-ROM Drive

Gothic Up

Minimalne
- 2 GHz Pentium 4/AMD 2000+
- 1024 MB Ram
- Karta graficzna 128 MB obsługująca PixelShader 2.0
- Windows 2000, ME, XP, Vista
- DVD-Rom
- Karta graficzna kontabilna z DirectX 8.0
- 4,6 GB wolnego miejsca na dysku

Zalecane
- 3 GHz Pentium 4/AMD 3000+
- 1536 MB Ram (Dual-Channel)
- Karta graficzna 256 MB (Radeon X1600 / GeForce 6800)
- Windows 2000, ME, XP, Vista
- DVD-Rom
- Karta kontabilna z DirectX 9.0c
- 4,6 MB wolnego miejsca na dysku

A moj komputer :

- 1,7 Celeron
- 1024 mb ram
- karta graficzna 256 radeon x1300 pro ( W KG oznaczone jako M/H ) Lecz moja plyta glowna odbiera tylko na agp x4 a ona jest na x8 to ja spowalnia ale i tak na m/h to chyba wystarczajaca:D
- Windows XP
- DirectX 9.0c
- Dysk 140 gb


Procesor mam slabiutki, ale ze sredniej tych wymagan ppowinno byc ok. Ale sie tnie czasem baardzo a czasem prawie wogole. Macie jakies sposoby aby troche przyspieszyc gothica ? Znam takie jak :

Sciagnac zmoodyfikowany plik INI ktory powylacza niepotrzebne tekstury itp ale sie na tym nie znam i jesli sadzicie ze to dobry pomysl to prosze o upniecie takiego pliku :D.

Gothic 3 Tweak Co prawda mam go juz na kompie ale jak go wlaczam to nie ma zadnego chociaz by podobnego kompa co ja mam jak ustawiam na najpodobniejszy to nic on nie daje znalazlem tez gdzies taki sposob moze sie nadaje ??:p

1.siagamy gothic3tweak_pl
2.właczamy neta i wszystkie programy szczegulnie anryvira
3właczamy tego tweka i dajemy to na samym dole
4szczegułowośc...na odległość (dużo szczegółów ) dużo, odległość (mało szczegółów ) dużo, bufor zasobów mała, ilość szczegółów
obiektów średnia, jakość shadera 1.4, jakość tekstur duża, jakość filtrowania tekstur liniowa, jakosć roślinności mała, jakość cieni duża, postprocessing na wył i chodzi mi bez żadnego przycięcia.



Prosze o szybkie odpowiedzi!!! :)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Nie ty pierwszy i nie ty ostatni masz taki problem z G3.
Nawet na zabójczych maszynach potrafi się mocno zacinać, więc nie dziw się, że u ciebie także przycina. Po prostu ta gra ma taki urok (nie dopracowany kod gry...). W sumie 1 GB Ram to wcale nie tak dużo na G3. No i ten procek, jak już sam wspomniałeś. Karty nie znam więc się nie wypowiem na jej temat.
Nie napisałeś czy masz zainstalowane patche. Może one pomogą.
Jeżeli jeszcze nie przestudiowałeś tego tematu, to odsyłam cię do niego. Warto spróbować.
 

ginek

New Member
Dołączył
26.3.2008
Posty
12
Nie mam zainstalowanym patchy ale napewno jakos sie da przyspieszyc gry programami takimi jak tweak :/
 

doctor

Wariat
Weteran
Dołączył
4.3.2005
Posty
2138
CYTAT(ginek @ 10-04-2008, 08:09) index.php?act=findpost&pid=177193
Nie mam zainstalowanym patchy ale napewno jakos sie da przyspieszyc gry programami takimi jak tweak :/

warto co do pierwszego postu nadmienic ze Tweak to program zmieniajacy plik .ini, wiec wsadzanie recznie modyfikowanego .ini i dodawanie na to tweaka mija sie z celem, a raczej nic nie daje poza podmiana pliku na ten z tweaka ;P
 

smok100

New Member
Dołączył
4.4.2008
Posty
16
ProszejaCiebie mi Gothic 3 smiga płynnie na średnich detalach (tylko chwile czeka przy teleportach) a mam:
Procesor: AMD Sempron 1.6Ghz
RAM: 1GB Kingstona DDR400
Płyta: Asus K8N
Grafika: Radeon 9600Pro na AGP 8x
Dysk: 80 GB samsung
Zasilacz: Modecom

Bajer w Gothicu3 tkwi w szczegółach napisze poniżej co zrobiłem żeby gra mi chodziła płynnie:

1---Instalacja patcha 1.12 i 1.6 który optymalizuje wykorzystywanie pamięci RAM
2---Podczas grania wyłączam internet tzn otwieram połączenia sieciowe i tam ustawiam na wyłaczone. Dlaczego tak robie. Ponieważ Windows Xp ma swoje usługi chodzi mi tu dokładnie o svchost.exe jeżeli dobrze pamietam odpowiedzialny jest za obsługe min.sieci. Jesłi ustawie sieć na wyłączona to automatycznie spada mi zużycie Ramu przez ten proces oraz procka.
3---Wyłączam wszystkie zbędne procesy w systemie ( u mnie w Win XP zostaje tylko 15 najważniejszych i tyle) bufor systemu zajmuje mi niecałe 100MB, mam 1 GB ramu więc zostaje mi 900MB na Gothica !!!
4---Tuż przed włączeniem wyłaczam proces explorer.exe znika mi wtedy pulpit ale dzieki temu procesor zostaje odciążony z obliczeń, zwalnia sie dodatkowo troche Ramu.Po skonczeniu gry wystarczy wejśc w menadżer zadan dać nowe zadanie i wpisać explorer.exe i wszystko gra.
5---Ważnym "mykiem" , który na pewno przyspieszy gre jest defragmentacja dysku . Jak wiadomo wszystkie textury i pliki wczytywane są własnie z dysku. Ponadto zauważylem,że podczas grania intensywnie wykorzystywany jest plik stronnicowania w systemie czyli miejsce na dysku wykorzystywane przez system tak jakby to był RAM. Odpowiednio zdefragmentowany dysk działa szybciej ponieważ pliki są uporządkowane i głowica dysku nie musi latać we wszystkie strony żeby wczytać dane , tylko odczytuje szybko bo części tego samego pliku umieszczone są na dysku koło siebie.To naprawde przyspiesza gre sam sprawdziłem

Dzieki tym sposobom moge grać w gothica nawet 2godziny i komputer grzeje mi sie ledwo ledwo (przy standardowym chłodzeniu)

Stosuje to już od dawna i nie narzekam gothic chodzi płynnie i elegancko :rolleyes:
 

ginek

New Member
Dołączył
26.3.2008
Posty
12
Jednak chyba zainstaluje te patche ale sa 2 pytanka

1) Czy bedzie potrzebny nowy crack i bawienie cie w te rzeczy ?:p
2) save... Czy beda chodzic stare save a jesli nie to da rade jakos zrobic aby poszly ?
 

smok100

New Member
Dołączył
4.4.2008
Posty
16
Ja zainstalowalem patche 1.12 i 1.6 i nic nie "crackowalem" .Jeżeli dobrze pamietam patch 1.6 zawiera patch 1.5 ,który tak jakby
" crakuje gre " tak wiec nie bedziesz sie musiał w to bawić. Jeśli chodzi o savy to skopiuj swoje gdzies na dysku zainstaluj patche a potem wrzuc spowrotem swoje savy do katalogu gdzie sa zapisywane .Chyba powinno pójść . Nie próbowałem ale chyba pójdzie na tych savach starych a jak nie trzeba bedzie grać od nowa :/
 

kwifer1

New Member
Dołączył
25.2.2008
Posty
17
Dokup 512 Mb ramu, ponieważ 1 gb jest na minimalne jak przeczytasz dokładnie wymagania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom