Powrót Do Starych Części

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
No w 1 nie mogłeś praktycznie ruszać w pionie myszką ;/ W 2 jest lepsze a w 3 najlepsze :p
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Mam wrażenie że w 1 takie sterowanie dawało więcej emocji przy walce.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Eeeeee mi nie, wole sterowanie w G3 tam jest najswobodniejsze i najlepsze moim zdaniem.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
W G3 było najswobodniejsze i to powodowało, że gra była łatwiejsza od G1. W pierwszej części dla nowicjusza to sterowanie wymagało namęczenia.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Co kolejny Gothic sterowanie oraz walka były łatwiejsze.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Gothic 1 ze sterowaniem z G3, ale bez systemu walki z tej ostatniej i byłoby idealnie. Bo takie użyj w G1 czyli CTRL+W to strasznie męczące jest... W sumie system walki był niezły w G2 o ile pamiętam. Więc wrzuciłbym jeszcze ten ulepszony system z G2 do jedynki i naprawdę ciełoby się znakomicie :)
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Minusem sterowania w G3 było to, że potwory były za słabe. Ale samo sterowanie mi się podobało, było bardziej poręczne. Gdyby jeszcze ulepszyli potwory to byłoby git.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
W G3 był świetny system walki, ta płynność ruchów i w ogóle, niestety wrogowie byli stanowczo za słabi. W G3 praktycznie nie dało się rozwijać postaci jak w G1 czy G2 ;/ Jak na początku G1 nie mogłeś zabić wilka a na końcu rozwalałeś orków to w G3 na początku jak i na końcu prawie tak samo tłukłeś orków ;/
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
To prawda Esmallion ale chodzi o to żeby od początku czuć sie bohaterem jak Rambo albo coś.A nie żebyś mozolnie rozwjiał postać

Mnie kiedyś naszło na granie w G2 NK ale nie miałem go na płycie i dlatego szukałem wszędzie dzie u kolegów w Empiku(ale dostepna była tylko Saga).Wkońcu gdy już miałęm go w rękach znudził się po paru dniach i tyle.
Pozdrawia Szczur
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Ale ja mam już dość gier w których lecisz z mieczem czy karabinem i nawet się nie zatrzymujesz. Trup ścielecie się gęsto a ty masz full hp ;/ gdzie tu emocje. Nie ma tej radochy z rozwijania postaci i uśmiercania coraz to mocniejszych wrogów ;/ Zawsze jestem super bohaterem ratującym świat, to już było setki razy. Gothic 1 i 2 choć już dość stare, wnoszą powiew świeżości do świata gier.
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Otóż to, teraz robione są gry bardzo krótkie i zasadniczo łatwe, nie ważne czy to Gothic 3-4 czy inne (np. Call of Duty), wrogowie są tak zrobieni aby nie było większych problemów z ich pokonaniem, w pierwszej i drugiej części Gothica o wiele częściej trzeba było robić zapisy aby nie stracić na czasie i misjach przy śmierci.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
A mi się właśnie Gothic 3 bardzo sie bodobał ponieważ czuję się twardy i mocny a nie mozolnie budować postać to mnie po prostu denerwuje jak czesto przegrywam,Ale oczywiście ty możesz mieć inne zdanie. Ale i tak ja zostaje przy swoim.
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
Otóż to, teraz robione są gry bardzo krótkie i zasadniczo łatwe, nie ważne czy to Gothic 3-4 czy inne (np. Call of Duty), wrogowie są tak zrobieni aby nie było większych problemów z ich pokonaniem, w pierwszej i drugiej części Gothica o wiele częściej trzeba było robić zapisy aby nie stracić na czasie i misjach przy śmierci.


Zgadzam się w całości z przedmówcą
Dzisiejsze gry są tak porobione żeby zarobiły kupę kasy a twórcy zbytnio się przy nich nie napracowali
Pomimo że G3,G4 są łatwiejsze i lepszy system walki ja pozostanę przy 1 i 2nk
Dlatego że tam czuje się ten klimat mroczności i tylko przy tych częściach czułem.. to coś w sercu ;[
W G3 zabrakło dobrej fabuły z poprzednich części i mrocznego klimatu..
Nie lubię też tego że w G3 i G4 sam lecisz np rozwalić trolla albo rzucasz się sam na stado buntowników/orków w G1 czy G2 byś czegoś takie nie zrobił bo poprostu by ci w ziemię wgnietli xD
No ale zbytnio odchodzę od tematu i powiem wam że mi się coś takiego nie zdarzyło żebym miał problemy ze sterowaniem w poprzednich częściach jak zbyt długo grałem w G3/G4 ale i owszem denerwuje mnie sterowanie z 1 mogło być przynajmniej tak jak w 2 że nie trzeba za każdym razem klikać na przeciwniku tylko samo ci to przechodzi ;p
No to tyle xD
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Najgorsze w G1 jest to ctrl+w; masakra ;/ A aporopos mroczności to myśłe że G1 i G2 uzyskały ten klimat nie tylko muzyką ale i owym brkaiem heroimzu. W drugim rodziale jak zobaczyłem orka to zwiewałem gdzie pieprz rośnie a, że chłop był szybszy to nie zawsze się udawało ;D A G3 to sami wiecie ;/ Gra dobra, ale to już nie to. Brak fabuły to jedna sprawa, no ale z tym odbijaniem miast przez jedną osobe to dali po jajach ;/ To już nawet nie heros ale jakiś Mesjasz, kurde Chrystus czy Allach xD 30 położyłem mieczem, bez użycia mikstur leczniczych. Żałosne ;/
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
No tak bardziej przygnębiającą kwestię jest ta, że obecnie coraz mniej gier wychodzi w stylu Gothica, a jakby liczyc dobre gry to wystarczą do tego palce jednej ręki....
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
W ogóle, ile jest dobrych gier typu gothic? Ja znam chyba tylko risena.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
W ogóle, ile jest dobrych gier typu gothic?

Typu Gothic ? Nie bardzo rozumiem tą kategorie. Gothic to Gothic ;)
(duża liczba modów i kilka naprawdę BIG) Mroczne Tajemnice czy Diccuric, może kiedyś Czas Zapłaty.
Mnie najbardziej boli ten ruski mod co miał 700mb. :( szkoda, ze nie ma go po polsku.

Z podobnych
Jest Risen
Jest Morrek i Oblivion
Jest Two worlds i Two Worlds 2
Jest Divine Divinity i Divine Divinity 2
Jest cała seria Fable

...cóż by tu jeszcze

Dragon Age?
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Hmmm grałem albo widziałem wszystkie powyżej wymienione gry i nic nie pobije gothica. Risen i Oblivion jednak są całkiem niezłe :p
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Esmallion no przecież Gothica nic nie pobiję...;>

yeed, Dragon Age to chyba nie jest ten sam typ gry co Gothic, on jest w stylu NWN, albo Baldur's Gate. :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
yeed, Dragon Age to chyba nie jest ten sam typ gry co Gothic, on jest w stylu NWN, albo Baldur's Gate. :)

OK. Nie wiem, bo Nie grałem w DA :)
 
Do góry Bottom