Powrót Do Starych Części

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Witajcie ostatnio przeglądając moje płyty z grami natrafiłem na Gothica 1 i postanowiłem go zainstalować i wtedy mi się przypomniały stare czasy ta grafika, wygląd bohatera postaci i przede wszystkim klimat. Jednakże wcześniej grając przez dłuższy czas w trzecią część gry najbardziej mnie zaskoczyło sterowanie obracanie kamerą żeby uderzyć wroga Ctrl+ strzałki, więc po wielu próbach i po jeszcze większej liczby przekleństw udało mi się zabić ścierwojada co w trójce było banalną rzeczą tak samo jak zabicie orka.
I teraz chciałbym się dowiedzieć czy komuś zdarzyła się podobna sytuacja?
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Chyba jestem za głupi żeby zrozumiec treśc tematu. :D
Pytasz czy ktos miał tak, że jak długo grał w 3 i wrócił do 1 to czy go zaskoczyło sterowanie? Czy o to, że w 1 jest dziwne sterowanie. Przecież zawsze takie było...:>
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Chodzi mi o odczucia przejścia z pięknego łatwego gothica 3 w starego gothica 1 w którego się kiedyś grało nałogowo
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Ostatnio jak chciałem pograć w pierwszą część to mi ciągle wyskakują błędy, mimo że mój blaszak spełnia wymagania.
Co do sterowania to dziwi mnie, że nie wyszedł żaden mod modyfikujący tego ctrl+W
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
No ja grałem szmat czasu w G3 i jak wczoraj odpaliłem G1 sterowanie było nieporównywalnie... inniejsze :p I ten klimat mroczności. Niezwykłym zaskoczeniem dla mnie było to, że padłem po jednym hicie wilka, nawet nie zdążyłem wyprowadzić ciosu. Z obozu do obozu strach przejść a do lasu w wstąpić to samobójstwo. Za to G3 to majówka, od razu potrafisz zabić praktycznie każdego potwora ;/ i mroczny klimat prysł jak banka mydlana :/
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Grałem wpierw w gothica 1,2 a dopiero potem w trójkę, więc z początku myślałem, że gierka będzie na prawdę niezła, niby początek gry a my już tłuczemy całe stado orków (w Ardei rzecz jasna), ale potem mi to zbrzydło, te odbijanie miast, które było non stop takie same i monotonne, ale co zrobić, trzeba pomagać ludziom i niewolnikom :p Esmallion masz rację co do klimatu i gry w pierwszej części, przy rozpoczęciu rozgrywki trzeba mocno uważać na bestie, nawet takie jak wilki, już o stadach nie wspominając. Wszystko ma swoje wady i zalety.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Ja właśnie dlatego uruchomiłem jedynkę żeby poznać całą historię od nowa i poczuć tamten klimat również bez ścinania i większych bugów.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
W gothicu 1 to były emocje :D Grajać w gothica 3 jedną ręką pisze zadanie, drugą esemesa i do tego w międzyczasie odbijam miasto :D
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Zręczny jesteś xD Ale trzeba przyznać, że Gothic 3 jest o niebo lepsze od Zmierzchu Bogów ^^ Poza tym w trójeczce fajnie się sieka wrogów, trochę za łatwe ale przyjemne.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
No jedną z mocnych stron G3 jest świetny system walki czego w G1 brakuje.Jak się biłem ze ścierwojadem to szok. Zmierzch bogów to po prostu 1/3 gothica 3 plus dwie tony bugów i brak możliwości ukończenia gry bez cheatów :p
G3 byłby najlepsza częścią gdyby zrobiono go odrobinę mroczniej i straszniej (jak bylem mniejszy to bałem się grać w G1 :p) a jak by się fabuła kleiła do kupy to w ogóle byłby szok :D
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Podoba mi się Twoje podejście do całej serii, kurde Ty myślisz identycznie jak ja xD

Szkoda jeszcze, że w trójeczce nie ma przerywników filmowych, te slajdy niby takie innowacyjne, a jednak nie są zbyt ciekawe.
W Nocy Kruka można nawet przypomnieć sobie filmik z pierwszej części.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
No i w trójce nie ma rozdziałów i gildii, to jest dezorientujące ;/ Gra mam wiele nie dociągnięć ale trzeba przyznać, ze chłopaki się postarali z tym całym wielkim światem :p
Jednak przez te niedociągnięcia (np. także raziło mnie to, że w stroju buntownika paradujesz pośród orków a oni nie reagują) moją ulubioną częścią jest Gothic 2 + NK.
I ciesze się, że myślimy podobnie Wysoki ;)
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Quest Pack poprawia sporo rzeczy w G3, m.in. reakcję danych osób na założony przez nas strój. Muszę przyznać, że nie grałem jeszcze w tego "moda" ale chyba zacznę :)
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Ja niestety nie mam czasu, przeszedłem wszystkie części na wersjach premierowych ( W G3 ZB musiałem pomóc sobie kodem bo Lee był za murem odgradzającym myrthanę od nordmaru, ale dałem rade :p)
Został mi jeszcze G4 którego niebawem zakupie na allegro. W mody nie chce się bawić. Za dużo ich a poza tym nieraz bardziej bugują grę niźli sama była przedtem ;)
Np. ja nie mogę Grać w G3 ZB z pathem ;/
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
ech Gothic 1 to dopiero jest gierka!
Mroczny klimat, teren może nie jest taki ogromny jak w trójce ale przynajmniej w miarę porządnie zrobiony no i te odzywki bohatera np."Przyszedłeś tu tylko dlatego żeby pocałować Gomeza w d*pę" a w trójce niby jest ten wielki teren nowa grafika, ale brakuje tego czegoś co starsze części brakuje klimatu gry i ironii bezimiennego.
Moim zdaniem gdyby twórcy gry tworzyli ją od podstaw a nie na gotowym silniku gry może by się grało zupełnie inaczej ale niestety chłopaki poszli na komercję.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Choć to przykre, komercha tak czy inaczej jest nieunikniona. Kwestia w tym, czy w imię mamony poświęcamy wszystko co ważne dla danego tytułu, czy też idziemy na pewne kompromisy niezaprzepaszczające jednakże potencjału gry...
Jeżeli ten drugi warunek jest spełniony to ok. Inaczej porażka...
Prawda jest taka, że G1 to niedościgniony wzór, choćby dlatego, że to protoplasta całej serii. I choć znane są przypadki, iż kontynuacje bywały lepsze od oryginału, to raczej rzadko zdarzająca się anomalia.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Co racja to racja!
Wystarczy sobie porównać G2 NK do G3 ZB.
W nocy kruka mieliśmy dodatkowy teren, piraci, magów wody nowe bronie, zbroje itp.
A w Zmierzchu bogów co zrobili?! Oddali pałeczkę jakim tam Hindusom. I co ta gra nam oferuje mniejszy teren worek bugów, rzekomą informację o działaniu na słabszych komputerach, głupie zadana np."Koleś który kocha ptaki" i ten bajkowy akcent bohatera wycięty niczym z bajek disneya. Szczerze mówiąc to gdy pierwszy raz usłyszałem że ma wyjść dodatek do G3 to pomyślałem sobie: "O jak Za*******e będzie coś nowego jak w Nocy kruka" Ale niestety wyszła coś co nawet trudno nazwać skandalem, najwyraźniej twórcy zajęci programowaniem Risena nie zwracali uwagi na to co się dzieje z ich kultowym dziełem. I do tego doszło że fani tworzą łatki do gry czego nie było zanim powstała trójka.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Przecież bohater w G3 jest zrobiony na starego beziego, to dlatego na samym początku gry tłucze orków. Po raz pierwszy we wszystkich częściach bezi nie zapomniał niczego, jedynie został skradziony mu ekwipunek, według mnie pomysł bardzo dobry, ale wykonanie troszkę gorszę, bo jednak w innych fazach gry jest troszkę za łatwo. Ale to, że na początku jesteśmy w stanie pokonac, wilka czy ścierwojada to właśnie tak miało wyglądac. Nie braliście pod uwage tego, że nasz bohater z początku jest taki jak ten co kończył Gothica 2 to trudno żeby nie mógł pokonac orków nawet bez dobrego eq.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
A ja się ciągle zastanawiam co lepsze: Gothic 1 czy Gothic 2 +NK.
Wciąż nie mogę się namyślić mimo, ze przeszedłem wszystkie części dość gruntownie.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
A tak w ogóle podobało wam się sterowanie w gothic 1? Bo według mnie w "dwójce" było o niebo lepsze...
 
Do góry Bottom