Poszukiwanie Błędów

Status
Zamknięty.

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
Po pierwsze to witam na nowym forum
smile.gif

Forum już działa i można z niego korzystać. Jak wiadomo człowiek nie jest idealny więc prosiłbym o wypisywanie tutaj błędów różnego rodzaju. Najbardziej chodzi mi o błędy co do szaty graficznej. Być może jakiś obrazek nie został zmieniony lub jakiś kolor nie pasuje do reszty. Jeśli się na coś takiego napotkacie będę wdzięczny za napisanie tego w tym temacie.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
No ja znalazłem jeden problem ponieważ raczej nie jest to błąd. Mianowicie czy avatarki mogły by być większe?? Ponieważ są one 64/64 i jest to troche mało trudno mi znaleść avatarka na te rożdzielczość. Jakby szło zwiększyc to bardzo bym prosił!
 

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
Ok zmienie do 100x100 myśle, że powinno wystarczyć
smile.gif
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Sorry za tego posta no ale nie za bardz się orientuje teraz i mam pytanie czy moge zmienić se szate bo ta mi się neipodoba , szczególnie te odstępy , stara była lepsza , nie da się tego zmienić albo czy wybrać swoją szate i styl . (oczy już mnie bolą
biggrin.gif
laugh.gif
)
 

Glifion

Hitman
Weteran
Dołączył
19.11.2004
Posty
563
QUOTE (cLoNe_xx @ Apr 5 2005, 08:49 PM) Ok zmienie do 100x100 myśle, że powinno wystarczyć :)
100x100? Hmm no nie wiem, na poprzednim forum było 160x160 i wedlug mnie to było dobre :) większość moich avatarów ma jedną z wielkości 160, masę ludzi to ograniczy.

A i druga sprawa, chodzi o limit znaków w sygnaturce, opisach, adresach i tym wszystkim co się wpisuje w profilu... według mnie 50000 znaków totrochę zbyt dużo jak na to ;) można tyloma znakami opowiadanie napisać, albo i jakąś nowelę :)
 

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
Narazie nie ma takiej możłiwości będzie w najbliższym czasie. Druga szata będzie podobna do tej co była poprzednio i będzie drugą szatą do wyboru. Ta będzie oficjalną.
Zmienie na 160x160 nie pamiętałem ile było na starym. Zaraz zmienie te znaki
smile.gif
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Bardzo dziękuje za zwiększenie możliwości avatarka. No i fajnie że będzie nowa szata ponieważ ja do tej starej juz się przyzwyczaiłem i sobię ja wybiore. Aha i nie wiem czemu ale wszystkie tematy stare nie chca się otwierać!
 

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
Ja takowego problemu nie mam więc nie wiem czym to może być spowodowane u ciebie. Umnie wszsytkie tematy otwierają się normalnie.
Pozdrawiam cLoNe_xx

Ja też żadnych problemów tego typu nie wykryłem, nie będę nowego posta pisać :] - Glifion
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Nie chce się czepiać ,ale mam wrażenie że pole do wciskania idź i ankieta jest lekko ścięte, a mianowicie chodzi mi oto że po lewej stronie przycisku ankieta jest zaokrąglenie , a po prawej jest jakby trochę przycięte , no nie wiem może tak ma być , ale takie jest moje odczucie.

PS. Zobacz w poście Glifiona literka "g" jast tam lekko ścięta.
 

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
Wydaje ci się obrazek ankieta nie jest ścięta, A co do literki ,,g" nie wiem o jaką ci chodzi.
 

Khalid

Member
Dołączył
13.9.2004
Posty
453
chyba większość forumowiczów zgodzi się z moim zdaniem, że nowa szata graficzna jest bardzo fajna, lecz czcionka jest nieco za mała... trudno czasami odczytać co na forum pisze.
 

Berburion

Member
Dołączył
6.7.2004
Posty
194
@up

ekhm co do czcionki sprawdziłem czytanie jej z 2 metrów i jakoś się doczytałem a ty nie możesz z przed kompa się doczytać?? no niestety będą okularki:p


@topic

tak chyba ma być
tongue.gif
ale dookoła minek są takie jakby odstające białe nooo niewiem jak to nazwać... na rogach jakby... noo takie kreseczki ... jakby rysowali na kartce potem wycieli i troche papieru dookoła zostało:)
 
Dołączył
6.1.2005
Posty
189
a według mnie ten skin jest lepszy chociaż czcionke można powiekszyć Chcecie abym se grab wyrobił trudno cos rozczytać a emotki są spoko i jest o wiele wiecej bonusów stylistycznych i niewidze starych ostrzeżeń
tongue.gif

wiec według mnie problem jest z czcionką
(aha i fujnie wygląda ten Home Board na góże:p)
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
No jak już zauważyłem nie ma opci You , czy można ją dodać jakoś ?
A noi jak już napisał to ta czcionka jest zdecydowanie za mała , nie da się to jakoś zmienić ?
A i jeszcze coś , czemu jak pisze posta to u mnei z lewej strony jest napisane coś o ostrzeżeniu i jest podana wartość 0% a u innych tego nie ma ?
 

Berburion

Member
Dołączył
6.7.2004
Posty
194
@up

co do opcji you... prosimy adminów o nie dodawanie ponieważ jest hmmm bezsensu wkurza tylko użytkowników. nie ma jej więc jest dobrze

to są procenty ostrzeżenia jeżeli masz 100% to jest ban:p
widzi to każdy na swojim koncie;)

EDIT: Znalazłem nowy błąd:p nie aż tak istotny,ale może coś się da zmienić a mianowicie: Data dołączenia (naprzykład moja) 4-JULY-04 chodzi tu o angielskie?czy tam niemieckie nazwy miesięcy. Da się je zmienić na polskie?


@down

no jest taka opcja że na kolorowo piszesz:p musisz tylko pamiętać co napisać przed tekstem i co po nim bo ja nie pamiętam:p przeczytaj BBCode.

P.S ja tę pelerynke widzeOo czy wy wszyscy macie coś ze wzrokiem?Oo
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Nareszcie nowa szata
biggrin.gif
biggrin.gif
. Ale jak nowa szata to tez nowe bledy
sad.gif
. Ja tam znalazem tylko jeden, a mianowicie w opisie literki sa zbyt ciemne
tongue.gif
Ten ciemno szary (a wlasciwie brazowy) kolor zlewa sie z cala szata i nie widac go zbyt dobrze, dopiero po zaznaczeniu tekstu jest on widoczny. Dalo by sie zmienic ten kolor na jakis jasniejszy ??

PS. Na tej szacie graficznej nie widac pelerynki wojownika na moim avatarq
sad.gif
 

Berburion

Member
Dołączył
6.7.2004
Posty
194
po pierwszym zalogowaniu się na forum niektóre avatary zostają rościągnięte:) i tracą na wartości graficznej i są bodajże w wymiarach 160x200 ?? czy jakoś tak:p mały problem ale skoro clone chce znać błędy to wypisuje.
 

Rahim

Member
Dołączył
6.4.2005
Posty
37
QUOTE (Berburion @ Apr 6 2005, 08:03 AM) po pierwszym zalogowaniu się na forum niektóre avatary zostają rościągnięte:) i tracą na wartości graficznej i są bodajże w wymiarach 160x200 ?? czy jakoś tak:p mały problem ale skoro clone chce znać błędy to wypisuje.
Jak się nie mylę to jest to spowodowane zmianą phpBB na IPB i tozwiązaniem jest to, że osoba, której się tak stało z avaterm jeszcze raz go zamieści wcześniej usuwając.

PS -> Przejście na IPB to według mnie był dobry pomysł, Jestem nowy, ale widziałem starął wersję Gothic.Up i ta mi sie dużo bardziej podoba i zachęca d pozostania na forum
wink.gif
. Jednak przychylam się do innych, aby zwiększy czcionkę.

Edit: Przy drugim logowaniu znalazłem pewien błąd. Mianowicie, gdy włancza się okno z przenoszeniem to nie ma tam polskich znaków typu: ś, ć itp. a zamiast nich są różne inne znaczki. Jest to dość irytujące, więc jak się da to proszę o naprawę
wink.gif
.
 

cLoNe_xx

Król Nordmaru
Dołączył
7.9.2003
Posty
1328
QUOTE Znalazłem nowy błąd nie aż tak istotny, ale może coś się da zmienić a mianowicie: Data dołączenia (naprzykład moja) 4-JULY-04 chodzi tu o angielskie? czy tam niemieckie nazwy miesięcy. Da się je zmienić na polskie?

Jeśli będę wiedział gdzie i jak zmienię to ale zostawiłem to już na później. Przez takie coś nie chciałem dłużej trzymać zamkniętego forum.


QUOTE Nareszcie nowa szata . Ale jak nowa szata to tez nowe błędy . Ja tam znalazłem tylko jeden, a mianowicie w opisie literki są zbyt ciemne Ten ciemno szary (a właściwie brązowy) kolor zlewa się z cala szata i nie widać go zbyt dobrze, dopiero po zaznaczeniu tekstu jest on widoczny. Dało by się zmienić ten kolor na jakiś jaśniejszy ??

Specjalnie dałem taki ciemniejszy bo sygnaturka nie jest najważniejsza. No ale zastanowię się nad zmianą na trochę bardziej widoczny. Ale nie znowu jasno zielony
biggrin.gif



QUOTE chyba większość forumowiczów zgodzi się z moim zdaniem, że nowa szata graficzna jest bardzo fajna, lecz czcionka jest nieco za mała... trudno czasami odczytać co na forum pisze.

Widzę, że sporo osób chce większej czcionki więc ją trochę powiększę dzisiaj. Ja nie mam problemów z jej czytaniem. Dałem taką mniejszą bo ładniej wygląda ale czytelne w końcu też musi być
smile.gif



QUOTE tak chyba ma być ale dookoła minek są takie jakby odstające białe nooo nie wiem jak to nazwać... na rogach jakby... noo takie kreseczki ... jakby rysowali na kartce potem wycieli i trochę papieru dookoła zostało:)

Szczerze mówiąc nie wiem czy tak ma być czy nie. Możliwe, że jest to pozostałość z szaty z, której wziąłem emotkiny bo była w mniej więcej kolorach jak te tło. Jeśli to pozostałość wymaże to a jeśli jak ma tak być to zostanie.


QUOTE No jak już zauważyłem nie ma opcji You , czy można ją dodać jakoś ?

Opcja You nie zostanie dodana tutaj nawet nie wiem czy istnieję odpowiednik na IPB ale przez tą opcje wynikło sporo nieporozumień. N starym już mi się jej nie chciało wywalać ale teraz już pożegnajmy tą opcje.


QUOTE A i jeszcze coś , czemu jak pisze posta to u mnie z lewej strony jest napisane coś o ostrzeżeniu i jest podana wartość 0% a u innych tego nie ma ?

Każdy to widzi u siebie. Jest to twój poziom ostrzeżeń. Za każde ostrzeżenie wzrośnie o 25%. Czyli 4 ostrzeżenia ban. Na nowym forum także moderator może wprowadzić zakaz pisania np za 2 ostrzeżenia jeśli uzna to za konieczne.
 

GaNdi

Weteran
Weteran
Dołączył
29.5.2004
Posty
1306
QUOTE (Glifion @ Apr 5 2005, 08:53 PM) QUOTE (cLoNe_xx @ Apr 5 2005, 08:49 PM) Ok zmienie do 100x100 myśle, że powinno wystarczyć
smile.gif

100x100? Hmm no nie wiem, na poprzednim forum było 160x160 i wedlug mnie to było dobre
smile.gif
większość moich avatarów ma jedną z wielkości 160, masę ludzi to ograniczy.

A i druga sprawa, chodzi o limit znaków w sygnaturce, opisach, adresach i tym wszystkim co się wpisuje w profilu... według mnie 50000 znaków totrochę zbyt dużo jak na to
wink.gif
można tyloma znakami opowiadanie napisać, albo i jakąś nowelę
smile.gif

Mam nadzieję ,że nie chcesz mieć we mnie przeciwnika
tongue.gif
Wiesz ile walczyłem by Clone, dał mi w podpisie limit 750 znaków ^^ Co do nowego forum, jest idealne. Piękny layout, super admin, i mody, wszystko czego user do życia potrzebuję. Nie mam co do nowego forum żadnych zastrzeżeń, a jeśli jakieś będą, to postaram się napisać w dużym skrócie, tutaj edytując posta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom