Petycja W Sprawie Polskiej Wersji Gothica Na Steamie?

Status
Zamknięty.

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Z okazji tego że Polska wersja Gothica była pewnie dosyć drogim, ale i dobrym przedsięwzięciem, to zastanawiam się czy nie powinna również być w produkcie dostępnym przez Steama.
 
Teraz kupując oczywiście żadna część nie posiada Polskiego dubbingu.
 
Co zrobić żeby to zmienić? Pierwszą opcją napewno jest petycja, pokazanie że lud chce. Tylko że z petycją wiążą się pewne problemy.
 
Po pierwsze, trzeba znaleźć firmę odpowiedzialną za wersje językowe na steamie. Czy jest to Valve, jako właściciel platformy, Nordic Games, jako obecny wydawca, Piranhie, jako twórcy (lub TrineGames jako twórcy dodatku do G3), czy polski wydawca - CDProject, aktualnie chyba funkcjonuje pod nazwą CDP.pl
 
Nie wiem czy różnice będzie robiło jak jeden dokument zaadresujemy do wszystkich - Valve, Nordic, Pirahnia i CDP.pl. Podejrzewam że każdach z tych firm może coś zmienić, lub ma jakieś prawa do edycji. Jak poinformujemy wszystkich to chociaż trochę wyeliminujemy problem z odbijaniem piłeczki pomiędzy firmami. 
 
Jaka jest szansa na powodzenie? W mojej opinii duża. Po pierwsze, Gothic cieszy się w Polsce dużą popularnością i napewno świadomi są tego twórcy, nasze ukochane Piranie, i wydawca - Nordic Games. Jesteśmy chyba jednym z ważniejszych rynków sprzedaży. Po drugie - Polska wersja została przygotowana dużym nakładem pracy i napewno wielkim wysiłkiem wydawcy - wie o tym CDP i nie widzę powodu żeby chcieli aby ich produkt nie był dostępny. Po trzecie - spolszczenie jest już stworzone, nakład pracy i środków który będzie wymagany do uzyskania tych plików i wrzuceniu ich na serwery Valve jest z pewnością mniejszy niż tworzenie od początku spolszczenia.
 
No i jesteśmy jeszcze my, czyli gracze, czyli osoby które się podpiszą pod tą petycją. Jest nas nie mała liczba, a sprawa nie tylko musi być zamknięta w grupie GothicUp, ale dotyczy tak naprawdę wszystkich fanów, więc o poparcie idei przez serwisy konkurencyjne, lub zaprzyjaźnione nie powinno być ciężko.
 
A teraz pytanie, co o tym myślicie?  
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Pomysł godny uwagi. Nowe pokolenia wybierają cyfrowe wersje co może skutkować nowymi fanami.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Jeśli o mnie chodzi, można by sie zainteresować sprawą. Gothic ma spore uznanie wśród rodzimych graczy, dlaczego wiec nowe pokolenie, korzystające z platformy steam ma nie mieć  dostępu do Polskiej wersji?? 
 
Chętnie podpiszę się pod petycją.
 

Woodie

New Member
Dołączył
15.7.2011
Posty
29
Swego czasu interesowałem się sprawą, ale już nie bardzo pamiętam, po czyjej stronie leżała wina. Co prawda ja sobie ze spolszczeniem poradziłem, ale pod petycją jak najbardziej bym się podpisał.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Czyto informacyjnie, żeby pokazać że pomysł nie upadł. 
 
Napisalem do supportu CDP.pl, jako że oni zlecili polonizację. Oczywiście nic konkretnego nie napisali, dalej nie wiem do kogo należą prawa do polskiej wersji, jest w rękach cdp.pl, czy w Nordic Games. Dowiedzialem się jedynie, a bardziej potwierdziłem to co mi się wydawało, że wersje językowe do Gothicow zostały omawiane na linii Nordic - Steam.
 

Woodie

New Member
Dołączył
15.7.2011
Posty
29
W takim razie nie pozostaje nic innego, jak skontaktować się bezpośrednio z Nordic Games.
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Odpowiedź Steamu też jest taka jak się spodziewałem, ale zależało mi na poznaniu ich stanowiska 
 
Skontaktuj się z wydawcą gry, aby uzyskać więcej informacji na temat dostępności języków na różnych platformach dystrybucji.
Czyli teraz trzeba napisać do Nordic Games, albo w języku angielskim, ale chyba najmilej im będzie jak się zwrócimy do nich po niemiecku. Kto mógłby pomóc mi w napisaniu takiego maila do nich? Chodzi głównie o przetłumaczenie na język zachodnich sąsiadów.
 
Czemu na początku piszę do nich wszystkich maile i czekam na odpowiedzi, a nie od razu petycje itd? Bo zależy mi na tym żeby coś sie działo, żeby dane firmy wiedziały że ktoś coś robi. Bo uważam że taki powinien być porządek wprowadzania zmian, a nie rzucanie sie od razu na ostatni krok. Podejrzewam że odpowiedz od Nordic będzie taka "opcje jezykowe sa takie jakie sa, innych nie damy". Wtedy kolejnym krokiem będzie petycja. 
 

Woodie

New Member
Dołączył
15.7.2011
Posty
29
Angielski jest językiem międzynarodowym i w takim też języku bym się z nimi kontaktował. Raczej nie ma sensu kaleczyć ich ojczystego języka. Chyba, że mamy tutaj jakiegoś niemieckiego maestro. :) Trzymam kciuki za pomyślną konwersację.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Armi, napisz wiadomość po polsku i wrzuć ją tu. Później się pomyśli czy angielski czy niemiecki, też myślę, że angielski będzie ok ale jeśli wolisz po niemiecku, to może tYcz by to przetłumaczył??
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
też myślę że ang nie powinien być dla nich przeszkodą w odczytaniu. Pomysł z wystąpieniem najpierw do nich jest najlepszym rozwiązaniem, łatwiej potem działać znając ich stanowisko,
 
faktycznie wrzuć tutaj po polsku, na pewno znajdzie sie osoba która przetłumaczy, tzn mam nadzieję :)
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Sorki za zwłoki, ale pomysł caly czas był w mojej głowie. :p
 
 
Nordic games
 
Witam,
Zwracam się do waszej firmy z zapytaniem o dostępność
polskiej wersji językowej w grze gothic na platformie steam. Pomimo
przygotowania przez polskiego wydawcę profesjonalnej i pełnej lokalizacji na
platformie steam nie jest ona dostępna.
 
Lokalizacja została przygotowana przez firmę cd-project
(aktualnie cdp.pl) i jest jednym z czynników, które zdecydowały o popularności tego
produktu w Polsce.  Jako polscy fani
produkcji Piranha bytes jesteśmy zainteresowani poznaniem powodów nie
wprowadzenia takiej opcji językowej w wersji steam, jak i czy istnieje możliwość
wprowadzenia jej.
 
Z rozmowy z przedstawicielem steam w Polsce wynika ze wersje
językowe są zależne od decyzji wydawcy, z którym steam rozmawia.
 
Pozdrawiam,
Dominik Seroczynski
Gothic.org.pl
 

Arminas

Wybraniec Adonix'a
Dołączył
2.6.2007
Posty
994
Nope, zero reakcji. Przesłałem dzisiaj w sumie bliźniaczą wiadomość do PB, oni może będą mieli szybszy czas reakcji. Wiecie, jeszcze parę lat i coś może mi się uda zrobić XD
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Odświeżam, jakieś oznaki życia?
 

Dark Fenix

Strażnik Pana Ciemności
Członek Załogi
Redakcja
Dołączył
24.8.2009
Posty
1085
Dobra, problem rozwiązany dzięki RobeNowi. Teraz mamy wszystkie części Gothic'a i Arcani na Steam po polsku.

Zamykam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom