Opowieść.

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
To już czas. Budzę się. Rozmyślam, nad tym co się dziś wydarzy. Wtem przypominam sobie, że to dziś. Biorę kosę, i ruszam na polę. Już od 10 lat robię to samo. Sieję zboże i zbieram. Sieję i zbieram. I tak znowu. I wciąż. Mimo wszystko nigdy w tym powtarzającym się cyklu nie przystanę na chwilę, by zastanowić się nad sensem tego co robię.Lecz dziś idę na pole myśląc. Nigdy tego nie robiłem. Zawsze wiedziałem tylko to, że muszę iść na pole i zrobić to co trzeba.Zaczynam. Kilka miesięcy temu zasiałem ziarna, a teraz one są pięknymi i prężnymi kłosami zboża. A ja? Nie! Ja jestem ziarnem, które nie wykiełkowało. Inne ziarna zabrały wszystko co było mi potrzebne by wykiełkować. Wodę, śłońce... Nie wiem co myśleć. No nic, biorę się do pracy. Zaczynam zbierać plon... I zbieram ten plon... i dalej... no i tak przez jakąś godzinę. W końcu zaczyna mnie to męczyć. Te myśli nie dają mi spokoju. Dlaczego nie mogę wykiełkować jak te inne ziarna? Ziarna, które nie kiełkują obumierają... i nie ma z nich żadnego pożytku. Co miesiąc patrzę na pobliski dąb. Co roku obserwuję ten sam powtarzający się proces. Liście na dębie się pojawiają, następnie dojrzewają, i w końcu obumierają... spadają... niektóre jednak nie mogą nawet dobrze wyrosnąć, i już opadają. Jak ja... patrzę na opadające liście i zaczynam widzieć w nich siebie. Siebie, jak nie osiągając sukcesu po prostu tak opadam. Jestem tylko prostym chłopem. Ale może jednak... nie... może tacy jak ja też są potrzebni? Nie wiem... Wracam do domu, przebieram się i kładę się spać. Zasypiając myślę o tych moich dzisiejszych wrażeniach. Nie wiem co myśleć. Jestem zbyt zmęczony by myśleć. Zasypiam... odpływam do innego świata... i już.... śpię...

Mam nadzieję, że to skłoni was do dogłębnych przemyśleń itp. No i to chyba mój pierwszy mądry post na forum, nie?
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Co to jest? Bo przypomina mi do wpis do Pamiętnika Rolnika. Zboże, ziarno, dąb. Może ma jakieś przesłanie ale ja go nie czuję. Przynajmniej brak błędów. :) Teraz wymyśl jakąś porządną fabułę i bierz się za pisanie, a może Ci się udać.
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
A sam to już nie mogłeś czegoś wymyślić? Przeredagowana praca BooMa (nieudolnie zresztą), na dodatek pozbawiona jakiegokolwiek sensu i przesłania.
Dno, wodorosty i dwa metry mułu.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Tak, bojan. Praca booma była o czymś zupełnie innym.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Ja w to po prostu nie wierze koza.
W końcu piszesz jak normalny człowiek i to wcale nie najgorzej.
W dobrą stronę się kierujesz, oby tak dalej, bo już każdemu Ty jako troll się znudziłeś...


Pozdrawiam, Daria

EDIT: LOL, a już myślałam. koza jeśli kopiujesz/zmieniasz czyjąś pracę, powinieneś w pierwszej kolejności o tym wspomnieć, poza tym spytać autora tekstu o pozwolenie.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Ble...

Inspiruj się kimś innym ;o

Tak zupełnie poważnie to jednak kiepska jest twoja proza. Ale pracuj może nad tym a coś z tego wyjdzie.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
NIE SKOPIOWAŁEM TWOJEJ PRACY BOOM! Błagam! Wymyśliłem to dziś rozmyśłając sobie.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Znasz znaczenie słowa inspiracja? Gdybyś skopiował moją pracę wywaliłbym cię stąd szybciej niż potrafisz sobie to wyobrazić.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
No znaczy wiesz, przyznaję się, troszkę wziąłem z ciebie przykład. Zainspirowałeś mnie ale twojej pracy nie skopiowałęm.
 

Razor13

Member
Dołączył
25.8.2010
Posty
55
Niezła praca ale jak niektórzy mówią że skopiowałeś to ;/ ja nie wiem bo an tym forum jestem od niedawna :p
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Nie skopiowałem. Zaczerpnąłem z tego trochę pomysłów. Powtarzam po raz N-ty.
 

ryaan

Member
Dołączył
6.8.2010
Posty
96
Z tego co widzę, to jest to budżetowa wersja opowiadania Booma :p Tyle, że to co napisał Boom miało "głębsze przesłanie" i zmuszało do refleksji. Tutaj tego brakuje. Jak dla mnie 4/10
 
Do góry Bottom