[ogólnie] Ulubiony Film

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
plakat_1.jpg
TYTUŁ POLSKI: Policyjna Opowieść
ROK PRODUKCJI: 1985
REŻYSERIA: Jackie Chan

WYSTĄPILI:
Jackie Chan
CYTAT
Posterunkowy Kevin Chan bierze udział w policyjnej akcji mającej doprowadzić bossa narkotykowego - Chu Tao - do więzienia. Nieustępliwy Chan dopada przestępcę i stawia przed sądem. Jedynym świadkiem w tej sprawie jest Seline, która zostaje przeznaczona pod opiekę Kevina. Sprawa komplikuje się, gdy świadek zostaje porwany, a główny bohater oskarżony o morderstwo. Dzięki tej produkcji Jackie Chan uzyskał popularność w całej Azji. Film ten jest godny uwagi, gdyż jest udanym kolażem kilku gatunków filmowych i posiada ekscytujące sceny walki.


KOcham tą serie :] Bardziej kiczowatej nie widziałem...ale JEST ŚWETNA i oglądałem wszystkie odcinki z serii


6945760.2.jpg

produkcja: Belgia , Francja , Holandia , Izrael , Rumunia gatunek: Dramat , Komedia , Wojenny
reżyseria Radu Mihaileanu scenariusz Radu Mihaileanu zdjęcia Yorgos Arvanitis , Laurent Dailland (więcej...) muzyka Goran Bregovic

CYTAT
o filmie
ewnego dnia roku 1941, do swojego szetla (żydowskie miasteczko w Europie Wschodniej) przybiega Szlomo, miejscowy szaleniec, przynosząc złe wieści: Niemcy mordują i wywożą w nieznane wszystkich Żydów mieszkających w sąsiednich wioskach. Wkrótce ich szetl prawdopodobnie podzieli los sąsiednich osad. Jeszcze tej samej nocy Rabin zwołuje Radę, aby znalezć sposób na ocalenie mieszkańców miasteczka


GENIALNY FILM...GENIALNY to co pokazuje jest pełne ironii ale jednak jak prawdziwe...polecam ten FILM z całego serducha
Genialna fabuła i scena z tańców z cyganami albo w okupowanym przez niemców mieście...szok :) kto obejrzy ten zrozumie




6900509.2.jpg


reżyseria Joel Schumacher scenariusz Larry Cohen zdjęcia Matthew Libatique muzyka Harry Gregson-Williams od lat: 15 czas trwania: 81


CYTAT
opisy
Specjalista do spraw reklamy Stu Shepherd idąc jedną z nowojorskich ulic odbiera przypadkowo dzwoniący telefon w budce. Wie, że to pomyłka, nie może się jednak opanować i podnosi słuchawkę. Nie przypuszcza nawet, że ten telefon zmieni całe jego życie... "Odłóż słuchawkę, a jesteś trupem" - mówi mu tajemniczy rozmówca.



Trzyma w napięciu jak jasna cholera :) ...warte obejrzenia
nie będe wymieniał dalej bo to a długo by trwało
Plecam każdy z tych filmów
 

Johnny

Member
Dołączył
7.4.2007
Posty
173
Moje ulubione filmy to:

Cała seria ,,Naga Broń''
Władca Pierścieni ( Też wszystkie )
Atak na Posterunek
Szakal
Romeo musi umrzec

Jest jeszcze kilka ale nie będe wypisywac bo kto by to czytał.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
No to jadziem.
-Ubóstwiam sagę Gwiezdnych Wojen...jestem mega fanem, wszystkie części oglądałem po kilkanaście razy :D
-Trylogia Władcy Pierścieni też genialne. Moim zdaniem najlepszy film zrobiony na podstawie książki :)
-Stowarzyszenie Umarłych Poetów - stary film, ale po prostu piękny :) Motyw przewodni to Carpe Diem :)

Znalazło by się jeszcze parę dobrych jak "Ściągany", "Armagedon" i naprzykład "Helikopter w Ogniu", czy "Szeregowiec Ryan", ale te co podałem wcześniej to po prostu moje najnajnajulubieńsze :p.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Ja podobnie jak Cisu:
- Gwiezdne Wojny 4 ever !! Dzis mija 30 lat od kiedy wyszły na ekrany kin po raz pierwszy. TA saga jest wspaniała i życ bedzie wiecznie. May the force be with you...
- LOTR podbonie jak Star Wars. Najlepszy film tego typu jaki widziałem. Co tu więcej pisać.
- Leon Zawodowiec, Jean Reno w tytułowej roli to poprostu klasyk. Film naprawde super.

Edit:

Z seriali oczywiscie Prison 4 ever !!
 

Sever Sharivar

Słodka...
VIP
Dołączył
1.5.2005
Posty
1339
CYTAT
Gwiezdne Wojny 4 ever !!

a "Imperium kontratakuje" the best :p
- Aramgeddon
wprost uwielbiam ten film, moge go oglądać w kółko
- Advent Children
komputerowe cudeńko, film spod szyldu FF VII
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
1. "Dwunastu gniewnych ludzi" - stary film, ale genialny. Doskonale pokazane osobowości każdego z bohaterów, realistycznie ruszająca do przodu fabuła. Miód.
2. "Lśnienie" - najmiodniejszy horror wszechczasów.
3. "Full metal jacket" - szczególnie pierwsza połowa. Wspaniałe szkolenie marines =]


A tu poza listą bo najpierw napisałem, później się zorientowałem, że trzy miały być ;p

4. "Mechaniczna pomarańcza" - choć brutalne sceny nie robią już tego wrażenia co kiedyś, film i tak skłania do myśłenia.
5. "American History X" - trochę naciągane, moim zdaniem, nawrócenie skina, ale i tak ładny film.
6. "K-PAX" - o wiele słabsze od książki, ale trzyma poziom. I Kevin Spacey spisał się doskonale.
7. "Skazani na Shawshank" - świetnie oddany klimat więzienia i dużą dawka dobrego humoru, choć film jak najbardziej poważny jest.
8. "Czas Apokalipsy" - co dodać można?
9. "Miasto Boga" - historia o slumsach Rio de Janeiro, narkotykach, życiu, rodzinie, przyjaźni, miłości... i o wszystkim. I pełno dobrego humoru.
10. "Milczenie owiec" - wyborne... i zabawne mimo wszystko.

EDIT> "Requiem dla snu" nie będę już przemieniać nic, ale włąśnie obejrzałem i wiem już teraz, że bez wątpienia film w mojej topliście ma już swoje miejsce =] Genialny i wstrząsający. I muzyka. Mniam.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Trzy to trzy, ale wymieniłbym więcej ;p

1. Skazani na Shawshank – Genialny film, za każdym razem mnie intryguje. Ciekawie zrealizowany, dobra gra aktorska (szczególnie Freemana). Podchodziłem do tego filmu dosyć niechętnie, ale gdy go pierwszy raz ujrzałem, wiedziałem, że będzie to dla mnie czołowy film.
2. Forrest Gump – Niby bajeczka, ale coś w sobie ma. Nie będę tutaj streszczał fabuły, gdyż większość film zapewne widziała i mija się to z celem.
3. Braveheart – Niby takie hollywoodzkie, ale zrealizowane z rozmachem, ponadto czasy, które nadzwyczaj mnie interesują. Dobrze zrealizowane bitwy, niezła obsada.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Ja dla mnie seria "Rocky" jest the best i to właśnie mój numer 1. Dla mnie ten film jest świetny.
Numer 2 to seria LOTR. Jeśli ktoś oglądał to wie o co chodzi ;)
Na miejscu 3 zamieszczam "Tango i Cash". Wspaniały film akcji, polecam.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Dużo filmów nie oglądałem ale postaram się pochwalić tymi które "obejrzałem".
Wieczny student - co prawda oglądałem tylko pierwszą część, ale o mało nie pękłem ze smiechu. Odlotowe..
Droga Bez Powrotu - bardzo interesujący horror, w którym grupka towarzyszy ucieka przed strasznymi potworami ;p.
Tornado - wielkie tornado atakuje pewne miasto.. Bardzo interesujące.
Góra Tandego - zdaje mi się że zrobiłem literówkę, ale oglądałem go dość dawno, przez co ledwie pamiętam tytuł. Pewien wulkan wybucha, wielka katastrofa.
Skazani na śmierć - życie więźniów.. Zabijają ich tam na "krześle elektrycznym". Nielicznej grupie udało się uciec..
Harry Potter - wszystkie części. Bardzo mi się spodobały ; ).

To tyle.. Pozdrawiam..
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Język motyli - wspaniały film, wzruszył mnie zdecydowanie motyw aresztowania republikańskiego nauczyciela. Ogólnie nie podobała mi się przynajmniej jedna z jego mądrości - ale ogólnie film jest wspaniały;
Władca pierścieni - co tu mówić? Wartości o przyjaźni itp., to jednak dla mnie tylko poboczne wątki. Liczą się bitwy - wspaniała obrona Jaru czy Minas... ^^, a także mniejsze potyczki.
Full Metal Jacket - już zbyt wiele z niego nie pamiętam, ale cóz - zniszczenie człowieka nieprzystosowanego... Nieco wstrząsajace.
Spirit Away - mimo, że Anime, to jednak świetna opowieść o dziewczynce trawiającej do japońskiej (?) łaźni dla demonów i takich różnych. I o tym, co robi dla rodziców i kogoś bliskiego ;)
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Pulp Fiction - świetny film Quentina Tarantino. Nie będę wam go polecał, bo kto chciał, to już na pewno o nim usłyszał.
Leon Zawodowiec - Klasyka. Film obejrzałem po raz pierwszy stosunkowo niedawno, ale to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.
Zielona Mila - film na podstawie książki Stephena Kinga. Świetny klimat i fabuła.
Monty Python i Święty Graal - mistrzostwo świata. Znakomity film brytyjskich komików, opowiadający historię rycerzy króla Artura i poszukiwań Św. Graala. Jako fan MP nie mogłem zapomnieć o tym filmie.
 

dankan

Member
Dołączył
17.5.2007
Posty
56
no no ciekawe macie gusta :rolleyes:
oto moje propozycje:
1. "Forest Gump"
2. "Zielona Mila"
3. "Armageddon"
4. "Efekt Motyla"
5. Ca?a seria "American Pie"
6. "Szybcy i w?ciekli"
7. Podobala mi si? te? "Troja", mimo ?e niektórzy mówi? ?e jest banalna, jest wg mnie lepsza od "300" :rolleyes:
8. "Prison break" serail ale ogl?dam hurtem i sk?ada sie mi w jedn? ca?o?? :rolleyes:

mam jeszcze wiele tytu?ów w zanadrzu , ale wymieni?em tylko te które najbardziej mnie uderzy?y i sa pozycjami obowi.azkowymi na mej d?ugiej li?cie :lol: :rolleyes:

pozycje na li?cie sa oczywi?cie losowe:)
 

Vullin

Feainewedd
Dołączył
7.2.2007
Posty
222
Jakoś nie mogę sobie w tejże chwili przypomniec wszystkich ^^

Kolejnośc przypadkowa:
1. Forrest Gump
2. K-PAX
3. Władca Pierścieni (cała trylogia)

Pozostałe:
4. Prison Break
5. Matrix (cała trylogia)
6. Star Wars
7. Ostatni Samuraj
8. Gladiator

Pozdrawiam, Vullin :)
 

=BLADE=

Dowódca Rycerzy Wody
Dołączył
6.2.2007
Posty
444
Mógłbym wymieniać jak filmów jak z Moskwy do Nowego Jorku... ale ograniczę się do podanych niżej.

Kolejność przypadkowa:
- Armagedon: film naprawdę świetny. Jak pierwszy raz oglądałem to aż się łzy kręciły w oku. RESPECT
- Władca Pierścieni: tu chyba każdy się ze mną zgodzi że ten film to religia...
- Scary Movie: jak na parodię to daję 11/10
- American Pie: przy tych komediach można pękać ze śmiechu.

- 13 dzielnica: nic dodać, nic ująć.
- Jarhead i Full metal jacked - oba filmy mówią o tym samym - o Amerykańskich Marines. "To jest mój karabin...."
- Van wilder - wieczny student: powalająca komedia

- Resident Evil: może nie tyle straszny co wciągający.
- Underworld: film kozacki - walka wampirów i wilkołaków... POLECAM

oj przepraszam... byłbym zapomniał: PIRACI Z KARAIBÓW!!! FILM RZĄDZI! SZCZEGÓLNIE PIERWSZA CZĘŚĆ.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
1. Rocky Balboa - piękne... Na ostatniej części płakałem...
2. Prinson Break - Nie trzeba mówić. Michael, Lincoln i reszta wymiatają. Wciągający i ekscytujący serial/film :D.
3. Władca pierścieni - piękne... Te klimaty Fantasty... Wymiata.

A na marginesie:
4. Harry Potter - Ala hamora :D...
5. Król Artur - średniowiecze... Rycerze i wspaniała legenda.
6. Dziewczyny z drużyny - :D.
7. Robin Hood - łucznik, złodziej i wspaniały człowiek. Co prawda książka dużo lepsza, ale filmem nie pogardzę (dużo jest ich o nim :D)
 

Matteox

Member
Dołączył
7.4.2007
Posty
92
Ochocho jest wiele takich filmów ale wymienie które najbardziej mi przypadły więc;
Lubie fantastke bieganie po ścianach,walki na miecze,czary i magia itp. :)

--->MATRIX(Wszystkie części)
--->Władca Pierścienia(Tak jak wyżej)
--->Troja!

A tutaj takie ciut gorsze ;P ...na marginesie oczywiscie...;]
--->Harry Potter :lol:
--->Piraci z karaibów
--->Godziny szczytu 2

Heh to są te najważniejsze jest naprawde wiele więcej filmów ktore przyciągaja ale te są najlepsze moim zdaniem ;)
 

iguś

Member
Dołączył
4.6.2007
Posty
73
No to tak:
1.Requim for a dream (Requim dla snu) - genialne, po tym filmie można się pociąć, ale dobre na rozkminę :p
2.Zielona mila - film trwa 3 godziny, ale warto obejrzeć. Niezwykle efektowny.
3.Forest Gump - życiowy, opowiada o szczęściu, albo raczej o jego szukaniu.
4.My dzieci z dworca zoo - pomaga człowiekowi zrozumieć jak złe są narkotyki.
5.Dziewczyna z sąsiedztwa - na poprawę humoru :)

No to ta najlepsza piątka. Warto jeszcze wymienić filmy takie jak: "Władca Pierścieni" (trylogia), "Hooligans", "Lilo i Stich" :)P), "Poznaj mojego tatę" i "Poznaj moich rodziców"
 

Glifion

Hitman
Weteran
Dołączył
19.11.2004
Posty
563
Filmy... ech to jest temat, w którym bym mógł dyskutować godzinami. Przez swoje krótkie życie widziałem ich mnóstwo i chyba właśnie tyle jest moich ulubionych filmów. Mnóstwo. Naprawdę ciężko jest określić, które z nich są według mnie najlepsze. Oto moje Top10 filmów.
1. Siedmiu Samurajów
2. Dobry, Zły i Brzydki
3. Oldboy
4. Ukryta Forteca
5. 12 gniewnych ludzi
6. Pulp Fiction
7. Cinema Paradiso
8. Imię Róży
9. Za kilka dolarów więcej
10. Człowiek z blizną
 

Jedi

Caporegime
VIP
Dołączył
21.7.2005
Posty
1605
ja preferuję przeważnie filmy wojenne :)

1. Wróg u bram
2. Ostatni samuraj
3. Kompania braci :)
3. Czas Surferów
4. Telefon
5. Patriota
6. Sami Swoi
7. Jak rozpętałem II wojnę światową.


Tyle z moich typów, pozdro ; )
 

Geezer

Member
Dołączył
9.9.2005
Posty
833
1. Ojciec Chrzestny
2. Chłopaki z Ferajny
3. Hooligans
4. Co Gryzie Gilberta Grapes'a
5. Das Boot
5. Show
6. XXX Po... eee... ;P Miasto Gniewu
7. Siedem
 
Do góry Bottom