Najlepsza Gra Rpg Według G.up

jaka gra najlepsza ?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

ambasadorholandii

New Member
Dołączył
7.8.2008
Posty
6
Morrowind i Oblivion. kto grał, ten wie. Światy wciągają, intrygi są bardzo fajnie zbudowane i przede wszystkim ilość możliwości w obu grach jest porażająca.
a wiedźmin jest przereklamowany.
 

serj

New Member
Dołączył
9.8.2008
Posty
6
Wybralem Wiedzmina, bo polskie. ALe szkoda ze nie bylo do wyboru klasycznego rpf, tibii
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Zdecydowanie Planescape Torment. Dawniej pewnie wybrałbym Gothica albo Baldura, ale po dwukrotnym przejściu PT zdecydowanie uważam, że to właśnie ta gra zasługuje na to miano. Dlaczego? Wg mnie bije na głową konkurentów fabułą oraz przede wszystkim interakcją w drużynie. Poznawanie bohaterów i wpływanie na nich jest tutaj o niebo lepsze niż w innych tytułach, a postaci są tak barwne, że jest niemały problem jak skompletować drużynę choć do odrzucenia zostają nam z tego co pamiętam tylko 2 „osoby” (bo ciężko Nordoma tak nazwać chociażby). Dalej dochodzi do tego świetna muzyka i dźwięk i jeszcze lepszy ponury, tajemniczy klimat, który w tej grze przebija tylko jeszcze lepsza fabuła. Klasyk i aż mnie dziwi, że nikt nie pamięta o takich grach, bo nawet saga baldura pozostaje daleko w tyle za tym tytułem.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Najlepszy ...... pewnie był by to Gothic 1, ale z powodu, że w ankiecie pojawił się Baldur 2, nie miałem wyboru. Baldura 2 przeszedłem już kilka razy, zawsze z pełnym zawzięciem i zainteresowaniem. Cóż powiedzieć, klimat prawdziwego RPG przelany na komputer jest fantastyczny. Do tego całkiem interesująca fabuła, duży świat i prawie wszystko w naszych rękach no i wszystko osadzone w moim ulubionym świecie fantasy, FR. Nic dodać nic ująć, najlepszy crpg dla mnie.
 

benhauer

Debile
Dołączył
26.8.2008
Posty
6
moim zdaniem gothic 3... wielki swita, masa questow i ladna grafa... czego chciec wiecej?
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Wstydzcie sie grzeznicy. Oczywiscie wybieram Gothica..wybralem Gothica 3 bo najlepsza grafa chodz fabula najlepsza w G1 ;]
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Gothic 3 oczywiście. Wspaniała grafika, muzyka, może już nie ten klimat, ale trochę się go zachowało. Poza tym... przeszedłem tą grę z 10 razy :D. Wiem, jestem dziwny.

Ave
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
W końcu temat jest od dyskusji. Trochę zaciekawiły mnie wasze wypowiedzi, albo inaczej zażenowały. Jak można ocenić cRPG po grafice? Gothic III to gra bardzo słaba jak dla mnie mało tego, całą serię bardzo ciężko zaliczyć do czystego cRPG. Można mieć swoje zdanie, ale opierać swoje je na elementach które nie są kluczowe dla danego typu gry, mało tego nie są w zasadzie istotne to lekka przesada. Proponuję zagrać w BG, NWN czy też PT (przede wszystkim ;p) wówczas można poczuć co to cRPG.
 

TACZKA

Member
Dołączył
16.1.2007
Posty
50
Dla mnie wiedzmin. Bardzo dobrze rozbudowana grywalnośc, grafika. Nie dość że robili to polacy to jeszce był bardzo tani oryginał. Ale szkda tylko ze nie mozna chodzic po calym swiecie, tylko po kilku miejscach. Ksiazka byla jednak lepsza ;(
 

Darsal

New Member
Dołączył
10.9.2008
Posty
4
Wybrałem DII, głównie dlatego, bo nie znam Wiedźmina. DII najbardziej lubię za klimat, fabułę, no i oczywiście za rzut izometryczny :p
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Gothic 3 wybrałem z powodu fabuły,a tak ogółem myślałem nad the wicherem fajna gra,ale nie kręci mnie jakoś historia geralta z rivii
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Nie lubię porównywać Gothiców, bo jest to jedna z moich ulubionych serii. Obecnie zagrywam się w Fable, pod względem grywalności ta gra jest najlepsza ze wszystkich erpegów. O Wiedźminie nie będę się rozpisywał... Po prostu Seria Gothic, Fable, Wiedźmin (i może NWN2) stoją na jednym piedestale :p
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
zdecydowanie Wiedźmin , a dlaczego ..:

Po pierwsze świetna wciągająca fabuła , po drugie genialny system walki , według mnie numer 1 wśród RPG , został jesszcze wprowadzony bestiariusz , który mi sie spodobał , oraz do tego wszsytkiego bardzo dobra grafika , to tyle.;)
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Zagłosowałem na G2 NK.Według mnie najlepsza gra rpg jaka wogóle powstała :) Lubie całą sage gothiców, ale g2nk jest według mnie najlepsze :D Wiedzmin także fajny jest, nie grałem w niego ale widziałem wiele screenów i filmów z tej gry, ale jednak niedorównuje dla naszego pięknego gothica :)
 

bimber12345

Member
Dołączył
6.12.2008
Posty
266
ja bym głosowaj na wszystkie Gothici ale się nie da :( Lubie tez Wiedzmina
NWN 2 Ale jednak Gothic the best :)
 

Xardasssj7

New Member
Dołączył
13.12.2008
Posty
1
Hehe, wiadomo, że najlepszy jest G2! :D Nie rozumiem, dlaczego wszyscy zachwycają się tym wiedzminem :p? Grałem, jednak jakoś nie przypadł mi do gustu, ale jak to się mowi - 'o gustach się nie dyskutuje', nie? :p
Pozdro
 

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
CYTAT
Nie rozumiem, dlaczego wszyscy zachwycają się tym wiedzminem


Jak to dlaczego? Przecież Wiedźmin to jedna z niewielu rzeczy(w porównaniu z innymi krajami) z których możemy być dumni jako Polacy w dzisiejszych czasach. Jak na polaków to gra doskonała. Jeśli chodzi o twój gust to akurat mnie nie obchodzi, możesz nie lubić Wiedźmina, ale chyba większość RPG-owców docenia Wiedźmina.

Oczywiście wybrałem Wiedźmina. Gothic jest u mnie na 2 miejscu. W Wiedźminie jest klimat, fabuła, oryginalny styl walki i w ogóle. Przyznam tylko, że na świecie to chyba jednak większość woli Gothica.
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Ja głosuje tu na tytuł którego niema w ankiecie.

Star Wars Knights of The Old Republic :)

A w ankiecie to Gothic :p
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Zagłosowałem na Wiedźmina, gdyż to moja ulubiona gierka ( Złożona wymagająca fabuła, i fajna grafa ),
ale lubie bardzo dużo RPG-gów , oczywiście seria gothic ma szczególne miejsce na tej liście. Śiwetny jest także Neverwinter Nights 2, posiada cholernie wciągającą fabułę, niestety nie podoba mi się trochę system walki, ponieważ jak to już w D&D bywa, każdy cios jest liczony oddzielnie, co może irytować :p
 

Rafco

Member
Dołączył
1.7.2009
Posty
55
Mojego typu nie było, ale wszystkich gier nie można wypisać :p, więc pozostał Gothic, a dokładniej III. Nieliniowa fabuła, dobra muzyka, po prostu gothic, czego chcieć więcej? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom