Najfajniejsza Kraina

gut3k

Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
35
Jak w temacie. Tereny Khorinis, Górnicza Dolina czy dolina Jarkendar. Krótko uzasadnijcie =)

Mi najbardziej się podoba Górnicza Dolina ponieważ jest to dość trudny teren i w miarę ciekawy, gdzie jak wiadomo orków jest za trzęsienie i można zdobyć mnóstwo PD. No i przypomina się stary dobry Gothic I ;]
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A ja nie podzielę twojego zdania, krainą która mi się najbardziej podobała w drugiej części Gothica było Khorinis. Dostaliśmy do eksploracji całkiem nowy i dosyć spory świat tętniący życiem, pełen niezależnych postaci, z których każda prawie zlecała ci jakieś zadanie :D. Najbardziej podobają mi się rejony za karczmą Pod Martwą Harpią, tam gdzie się idzie do Czarnego Trolla. Taki fajny klimacik jak gobliny wyskoczą nagle zza krzaków.
 

Razor13

Member
Dołączył
25.8.2010
Posty
55
A ja tak samo jak Romasław :D Khorinis to miasto do którego bezi miał jeszcze ważniejsze zadanie niż w GD i Jarkendarze :D Oko innosa to szczególny traf który trzeba zdobyć w grze :D
Khorinis to porządne miasto (oprócz tych pijaków w porcie) . Ma różne zalety i wady ale ja bym też zagłosował na Khorinis koniec kropka idziemy do żłobka :p..
Pozdrawiam VerX
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
No cóż wszystkie są wspaniałe:

Jarkendar - niebezpieczna wyspa z prastarymi świątyniami, piratami oraz bandytami. Wyspa różnorodna (górzysta, piaszczysta, roślinna, bagienna), łączy to co jest na innych wyspach. Duża ilość potworów, przeciwników, śmierć na każdym kroku. Opuszczone i splugawione świątynie oraz oczywiście ogromna kopalnia złota przynosząca wielkie zyski bandytom. nasączona pułapkami świątynia Adanosa (ahh przypomina się świątynia śniącego z g1).

Górnicza Dolina - zawładnięta przez smoki oraz paladynów, wszystko to co znaliśmy z G1 legło w gruzach, klimat nadal tam pozostał i podobnie jak w Jarkendarze śmierć na każdym kroku, a to z ręki bandyty, orka lub potwora. Wytrwali paladyni, którzy organizują wyprawy po rudę dla króla, bo są mu wierni. Zdecydowanie wybijanie orków było największa frajdą w dawnej kolonii karnej.

Miasto Khorinis
- główne miasto na wyspie o tej samej nazwie. Dużo budowli, dużo zadań oraz znajomości. Dużo rozrywki (walki, dom schadzek, karczmy). Ładnie wykonane miasto, czuć się tam bezpiecznie, można tam spotkać ludzi niskiego jak i wysokiego rzędu (np. sędzia).

Tereny Khorinis - bujnie zasiane roślinnością tereny Khorinis wraz z mrocznym jak i jasnym lasem. Dużo niebezpieczeństw jak i innych miejsc (np. farmy, knajpy). Znajdują sie tam m. in klasztor magów ognia oraz duża farma Onara, dodające urokowi tychże terenów. Można spotkać tam wiele łowczych polujących na bestie. Zdecydowanie tereny zrobione na wielki +.

Podsumowując to jednak jestem za Górnicza Doliną, wymieniłem już powyżej cop mi się tam podoba lecz dodam, iż wybrałem z sentymentu do pierwszej części.
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
Ja w przeciwieństwie to poprzedników postawie na Jarkendar. Bardzo podobają mi się ruiny porozrzucane na jego terenie. Dodatkowo kraina ta obfituje w wszelkie jaskinie i ukryte miejsca. I jeszcze wystarczy dorzucić do tego przyjemny klimat wprost z Karaib. Wprost idealne miejsce na wakacje :p
 

jaskov

New Member
Dołączył
18.9.2010
Posty
8
Najbardziej do gustu przypadło mi samo miasto Khorinis z jego mieszkańcami, hołotą, obywatelami. Nie wiem, dlaczego, ale jest to zawsze moje ulubione miejsce do wykonywania zadań. Generalnie tętni życiem i jest niesamowicie klimatyczne. Mało takich lokacji mogę wymienić w grach komputerowych, a ta zdecydowanie udała się twórcom.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Tak jak mojemu przedmówcy, mi także najbardziej podoba się Khorinis. Jest z kim pogadać, sporo questów do zrobienia i ten niepowtarzalny klimat. Coś mnie w tym mieście trzyma, bardzo lubię początkowe etapy gry jako strażnik miejski poznając dogłębnie owe miasto.
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Jak dla mnie to Khoronis. Nie tylko samo miasto ale również tereny w okół niego. Cała wyspa ma w sobie to "coś" co sprawia że ciągle masz chęć podróżowania po tych terenach. Te wszystkie lasy, jaskinie, farmy, wiele ciekawych i tajemniczych miejsc w których można znaleźć sporo cennych przedmiotów...To wszystko tworzy klimat tego wspaniałego miejsca jakim jest cała wyspa Khorinis.
 

kuba2342

New Member
Dołączył
23.10.2010
Posty
4
Według mnie najfajniejszą krainą jest Jarkendar. Znajdują się tam ruiny prastarej cywilizacji, dowiadujemy się, że większość starych rzezimieszków z Kolonii Karnej
znajduje się właśnie tam. Oprócz nich znajdują się tam również zagadkowi Magowie Wody oraz Piraci którzy po utraceniu statku próbują się reorganizować.
W Jarkedarze jak już wspomniałem znajdują się ruiny upadłej cywilizacji, które nadają klimat całej krainie,aczkolwiek kryją wielką zagadkę...
Można tam znaleźć wiele skarbów i cennych łupów. Kapitan Greg zakopał tam wiele swych zdobyczy
 
Dołączył
4.8.2010
Posty
185
jak dla mnie Górnicza Dolina, oblegany zamek, paladyni, smoki a do tego orkowie. Trzeba jeszcze dodać, że to kraina w której mieliśmy do czynienia w pierwszej części.
 

Krzychu1992

Member
Dołączył
14.10.2010
Posty
128
Ja mimo wszystko postawie na Jarkendar.
Fajny klimacik na wakacje jak ktoś tak to ocenił ;p
Poza tym lubię wykonywać zadania dla bandytów choć było ich nie wiele ;[
No i oczywiście te rujny(zwłaszcza Budowla Uczonych) no aż ciarki po mnie chodziły gdy miałem tam wejść ;p
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Mnie w zasadzie podoba się dokładnie cała mapa w G2NK. Każda z lokacji ma swój własny niepowtarzalny klimat i urok dodatkowo ilustrowany odpowiednią muzyką.
Od kiedy pierwszy raz wkroczyłem do Khorinis- jest to dla mnie wzór miasta w grach tego typu. Nie za duże, nie za małe z wyraźnym i czytelnym podziałem na dzielnice. Dobrze zorganizowane i skutecznie chronione przed zagrożeniami z zewnątrz. Miasto bezkonkurencyjne.
Dlatego mimo, że cenię sobie wszystkie lokację wybrałbym Khorinis tuż po Górniczej Dolinie, do której mam duży sentyment, a klimat w niej panujący jest dla mnie narkotykiem wciągającym jak bagno w obozie wyznawców śniącego... Górnicza Dolina nieodmiennie mnie porusza i to zarówno ta z G1 jak i z G2NK.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Zdecydowanie Jarkendar ponieważ jest tam więcej miejsca więcej zadań i ogólnie jest tam super.Jest tam dżungla kaniony plaża ruiny dzie są te rzeczy na wyspie(oprócz ruin i plaży) i w obrebie Khorinis.Bardzo lubię Kruka i bandytów i dlatego wyieram Jarkendar.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Najbardziej podobały mi się tereny Khorinis m.in farmy, teren niedaleko czarnego trolla oraz piramidy. Najgorzej było z khorinis. Te spalone drzewa przez smoki wogóle mi sie ni podobały :huh:
 

Plazer

Member
Dołączył
31.7.2009
Posty
55
Moja ulubiona miejscówka że tak się wyrażę, to Jarkendar. Ale praktycznie tylko z jednego względu. Plaża piratów. Ma swój urok i klimat. Te opowieści piratów. Grog i rum. Samuel ;) .
Obóz bandytów jest mi raczej objętny, ruiny takoż. Ale obóz piratów rulez!

Khorinis - Tereny khorinis są ciekawe do zwiedzania ;) . Farmy, krypty, lasy, jaskinie - no dosłownie wszystko. Właśnie dlatego nie lubię tego miejsca. Za dużo tego wszystkiego.

GD - Za ponurość? Zero punktów... To miejsce jest takie puste i szare - brak życia. Tzn - do gd to pasuje inaczej sobie tego miejsca nie wyobrażam, no ale pod względem ładu nie podoba mi się ;)

Jarkendar rox.
 

Drackoz

New Member
Dołączył
29.10.2010
Posty
16
MI najbardziej do gustu przypadła dolina Jarkendar.

Z jakich powodów? Hmm... Fajne widoki, i nie tylko. W obozie piratów... Czuć ten taki... Taki klimat. Obóz bandytów, mimo iż znajduje się na bagnach, też ma ten swój taki fajny klimat. I jeszcze ten wspaniały wygląd kanionu... Po prostu świetny. I to chyba tyle.
 

Luke999

New Member
Dołączył
5.11.2010
Posty
2
Wszystkie lokacje mają jakieś swoje plusy, w ogóle gra świetnie zrobiona... Ale ja obstaję przy Górniczej Dolinie... Kto grał w Gothic I ewentualnie w Mroczne Tajemnice zrozumie... Ten niepowtarzalny klimat... Budzi sentyment i chce się do tego wracać...
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Up@Luke999

Więc dokładnie masz te same odczucia co ja, o czym można się przekonać kilka postów wyżej ;). A już Diccuric, to klasa sama dla siebie i nie wiem, czy klimatem nie bije G1. No ale w końcu gdyby nie protoplasta, nie powstałby także fanowski wspaniały mod...
 

MIxer33

New Member
Dołączył
15.10.2010
Posty
5
Dla mnie najciekawszym miejscem było Khorinis ponieważ miasto ma fajny klimat i można się poczuć jakby się było w tym świecie i np. robiło zakupy albo coś w tym stylu. jednak górnicza dolina wiąże się z wspomnieniami z gothica 1 dlatego tam też bardzo lubie przebywać .
 

bezimienny97

New Member
Dołączył
13.11.2010
Posty
6
Moja ulubiona kraina to Jarkendar.Jest tam mnóstwo fajnych zadań i tam są super potwory :D
 
Do góry Bottom