Klimacik

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
CYTAT(gothicusmagnatus @ 16-09-2008, 07:45) index.php?act=findpost&pid=196512
Ja tak samo lubie se zapalić napić się coś upolować ale najbardziej lubie gwałcić xD.
No i chciałem sie zapytać czy w gothicu naprawde jest jakis koncert w SO.


Ano jest "In Extremo" w II rozdziale, udalo mi sie na niego natknac tylko w modzie Mroczne Tajemnice, glosy bezimiennego i grima oraz jednego z artystow sa oryginalne wiec musi byc jakis sposob zeby w oryginalnym gothicu tez byl taki.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
W G1 można sie hmm... "bzykać" ?
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Co do nocy to noc w Starym Obozie jest świetna... Chociaż wolę Nowy Obóz, noce w Starym są urzekające... A w obozie Sekty świetne są domy umieszczone na drzewach, jest też plac treningowy :p Najlepsza część serii, nie ma co
 

dark1624

Member
Dołączył
27.11.2007
Posty
52
klimat w g1 jest nnajlepszy taki mroczny tajemniczy
No i potwierdzają sie slowa niektórych ludzi ze pierwsza czesc jest zawsze najlepsza
 

Bartazar123

Member
Dołączył
16.9.2008
Posty
31
Gothic 1 najlepszy z wszystkich serii dokładnie miał najlepszy klimat :D Poprostu najlepiej się w niego grało. Przeszedłem 3 razy :D
 

barlogo

Member
Dołączył
13.10.2008
Posty
96
ja to instaluje z powodu klimatu fajnie skakać z góry kopalni na dół i robić rozrube w zamku ;) ale tylo jedne jest skiepane z całej gry ze jak poszłem do kopalni nowego obozu to już 1 rozdziale byli strażnicy gomeza ale klimat jest fajny lubie polować na zębacze jaszczury topielce gadać z myśliwymi uczyć się od nich umiejętności B) fajny klimat szkoda ze nie mozna robic swoich dialogów :(
 

Wapperek

New Member
Dołączył
17.10.2008
Posty
4
Co przede wszystkim buduje klimat gothica I? Sama bariera ma w tym bardzo ważny udział która ukazuje kolonię górniczą w której egzystują więżniowie i wiodą swój ponury żywot bez jakichkolwiek nadzieji ze sie wydostaną, i smaczku dodaje grafika, muzyka i oczywiscie złowrogi Śniący który sobie żyje razem z nimi a nikt i tak nie wie o co chodzi :D
 

Wieta

Member
Dołączył
2.8.2007
Posty
37
Wg. mnie piękno świata z Gothic'a I wynika z kilku zasadniczych rzeczy. Pierwszą z nich jest samo wrażenie takiej sielanki, o którą ocieramy się na każdym kroku. Następnym ważnym elementem jest ciekawa kolorystyka gry; nie za dużo kolorów, nie za mało, nie są one za jaskrawe, ani też przesycone - w sam raz. Nieustannie słuchamy też lekkiej nuty, która jeszcze bardziej dociska nas do fotela. No i oczywiście fabuła, ale także wrażenie, że goście od "Piranii" zrobili to nie dla pieniędzy, tylko dla sprawdzenia własnych możliwości.
 

=BLADE=

Dowódca Rycerzy Wody
Dołączył
6.2.2007
Posty
444
Widać ogromną przewagę G1 jeżeli chodzi o klimat - i macie rację, jak dla mnie bezkompromisowo wygrywa pierwsza część serii. Świetnie dopasowana muzyka, grafika (jak na tamten okres) całkiem niezła, grywalność - niesamowita, fabuła - również... no i przede wszystkim ma w sobie to coś, że po kilku latach z uśmiechem na ustach się do niej wraca i znowu z przyjemnością ogląda pana Śniącego :).

ale muszę też przyznać że G2 niewiele brakuję...

Pozdrawiam
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
W G1 klimat jest lepszy niż w kolejnych cześciach,choc grafika nie jest taka dobra jak w g2 czy tam w g3 ale ta fabuła,i ten klimat no... To jest poprostu niedoipisania.G1 przeszłem 6 razy,nie grałem w niego ponad 2 lata, ale gdy grałem w G2 jakos nie moge sie tera do G1 przyzwyczaić.Nie wiem czy miałbym ochote teraz w niego grac.Świat jest mały,ale ciekawy.Szkoda tylko że nie było żadnych bitew między obozami xD, choc najlepszą misją było chyba odbicie nowej kopalni z rąk strażników ze starego obozu :p.W pozostałych czesciach brakuje juz tego wspaniałego klimatu...Szkoda ze w G2 GD jest zniszczona....Przyjemnie byłoby znowu obejżeć ją taką jak kiedys.
 

Maciek487

New Member
Dołączył
15.11.2008
Posty
8
Czasami mam ochotę zainstalować i przejść Gothica tylko po to by zobaczyć jak Bezi rozwala Kopaczy z SO swoim Urizielem
 

bartek97

New Member
Dołączył
14.11.2008
Posty
16
Gothic 2 jest fajny bo ma duży świat ale wolę jednak G1 bo ma wspaniałą atmosferę i sporo zadań pobocznych
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Większość tutaj pisze o klimacie związanym z G1 dobra ok ale czy ktoś spojrzał na to że ten klimat po krótkim czasie jednak nawet zajadłych graczy może znudzić ? tu mi nie chodzi oto że niema klimatu tylko oto że niektóre rzeczy się powtarzają jak dialogi podczas rozmowy dwóch NPC albo niektórzy NPC jak nie pójdziemy dalej robią ciągle to samo naszczęście istnieją grupy moderskie które w pewnym sensie wskrzeszają klimat Gothica patrz Przykład Mrocznych Tajemnic lub Czas Zapłaty tyle że Mroczne Tajemnice ma no powiedzmy sobie szczerze masę bugów a z Czasem Zapłaty przekonamy się jak będzie za dwa tygodnie niecałe o ile Themodders podtrzymują datę premiery.

Uff ale się rozpisałem trochę bezsensu ale jednak z sensem trochę jest :p
 

__|Wenzel|__

New Member
Dołączył
11.11.2008
Posty
15
Ale dużo wrzuciłeś do tematu, przewijając cały temat twój przykuł przykuł uwagę.pozdrawiam.Tak w gothicu napotkałem masę błedów w klimacie jak wpadniecie pod plansze czy dosyć zle zmodyfikowane góry.Mam nadzieje że grupy moderskie naprawią te luki i będziemy mówić o świetnej grze
 

kaczka

Dziedzictwo Leader
Dołączył
29.11.2008
Posty
90
Kiedy juz wyszedl G2 nie chcialo mi sie grac w jedynke na misje.Jak nie mialem co robic to wtedy wlaczalem g1 i se do starego Obozu sszedlem.Przychodzilem dso mojej chatki i robilem se wystroj chalopy: np: kladlem wszystkie skury na podleoge (dywan),na stole robilem obrus i swieczniki, talerze i sztucce, a ne talerzu szsynka a obok np. piwo i bylo super.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Klimat w G1? Na pewno wielki... Ale czy aż taki pro? Wg mnie nie. W porównaniu z G2 klimat był felerny...
Oczywiście nie mówię, że kit, ale jak dla mnie, można było stworzyć lepszą atmosferę...
Jakieś zamczysko wpieprzyć, albo jakieś miasto fajne... Tutaj jednak pojawiły się tylko wioski, a w nich nic ciekawego.
Jednak że ogromny klimat w jedynce oddawały np. lasy... Ciemne, pełne potworów... Aż ciarki przechodziły, natomiast w G2 nie ma takiego czegoś... Tu ani za tym, ani za tym. Wiadomo, że w każdym Gothic'u jakiś tam klimat jest, urodzajne lokacje itd. W G1 akurat najgorzej mi się grało (mowa o G2 i NK), bo polować za bardzo nie lubię, duże miasta mi się podobają, ładne budowle itd., a tego tam nie było. Ale tak ogólnie rzecz biorąc, to każdy Gothic, czy 1-wsza czy 3-cia część ma to coś niepowtarzalnego w sobie...
Może mam takie odczucia, bo najpierw grałam w G2 i on wykształtował moje zdanie o Gothic'u i to on jest dla mnie njajlepszą częścią ;)
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Klimat? Najlepiej odczuło się jego wszechobecność w świecie gothica 1, gdy po raz pierwszy się za tę grę zabrało. Kochałem biegać po starym obozie, w nim zawsze towarzyszy ta muzyczka, która nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat, urok. Pamiętam, jak pierwszy raz pokonałem strażnika. Cieszyłem się jak dziecko (którym wtedy jeszcze z resztą byłem). Pamiętam, jak nocami zakradałem się do chat kopaczy, żeby po prostu dać im w mordę. To były czasy... Klimat towarzyszył przez całą grę, im dalej tym zupełnie co innego się działo.
Gdy teraz odpalam Gothica 1 to już nie czuję tak wielkiego klimatu, jak kiedyś. Jeśli chodzę po obozach to tylko w poszukiwaniu zadań. Nie zakradam się nocami do chat kopaczy, a jeśli pokonam strażnika mając nawet bardzo malutki poziom, to jest to normalna rzecz. Chyba nikt nie zaprzeczy, że jeśli grę się oklepie wiele razy, pozna wzdłuż i wszerz (ja np. gothica 1 przeszedłem 16 razy) to klimat jakby ubywał z tej gry. Może też dlatego tak to odczuwam, bo czasami zdarzało mi się przejść 2-3 razy pod rząd. Ale klimat czuć nadal, nawet jeśli troszeczkę go ubyło to nadal w jakimś stopniu czuć jego obecność. Klimat tej gry był, jest i będzie. Nawet, jeśli przejdę go 100 razy to nadal co jakiś czas będę miał chęć "siądnąć" przed monitorem i załączyć gothica.
Gothic to piękna i bardzo klimatyczna gra. Chyba wszyscy z forum wiemy, że pozostanie taka na wieki. Amen.
 
Dołączył
27.12.2004
Posty
713
Taak , pierwsza odsłona Gothic'a jest najbardziej klimatyczna i tu nawet nie ma co porównywać do kolejnych części, choć oczywiscie w takim G2 tez jest fajny klimacik i jest to świetna gra, ale to juz nie jest to , no a o G3 to szkoda wspominać bo klimatu zero. <_< W zasadzie to jak dla mnie znacząca jest oprawa muzyczna , która własnie nadaje tego niesamowitego , tajemniczego klimatu. Mozna powiedzieć ze sprawdza się teza że zawsze to pierwsza część jest najlepsza ;)

QUOTE
Może mam takie odczucia, bo najpierw grałam w G2 i on wykształtował moje zdanie o Gothic'u i to on jest dla mnie njajlepszą częścią


Tu się muszę zgodzić ,ze napewno nie małe znaczenie ma fakt od której części zaczęło się przygodę z Gothic'em ;)

Chyba w najblizszym czasie siegne po G1, juz masa czasu minęła od ostatniej gry.
 
Do góry Bottom