Klimacik

Buciek

New Member
Dołączył
24.3.2008
Posty
1
Witam! jestem nowy :). Mam pytanie. czy czasami wam się niechce zainstalować gothic 1 tylko poto aby naprzykład pogadać ze strażnikami. Upolować zwierzę. pograć na lutni? Bo dlamnie klimacik w Gothic 1 jest tak silny że nie wytrzymam i muszę go zainstalować tylko poto aby upolować jakieś zwierze. Naprawdę ta gra jest absolutnie świetna. Najlepsza w jaką grałem. I może już troche ma latek to nadal jest świetna.

Jak to się mówi. Gra stara ale jara.
ps: Nie lubie przechodzic misji ale polowac grac na lutni i kopac w kopalni to moge :p. Klimacik RoX!
 

prezi

New Member
Dołączył
20.10.2007
Posty
15
Heh ,jesteś moją alternatywą :p.Również swego czasu lubiłem kopac w kopalni ,pić w tawernie w NO i palić zioło.Tak naprawdę ten klimat jest świetny.Szkoda ,że kopanie rudy nic nie daje...
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Oj tak...
I najczęściej na tego typu imprezy nachodzi mnie włąsnie czytając forum. Nie gram w jakimś celu tylko po to żeby sobie pochodzić, pobawić się wręcz. Bo w jedyneczce czuć prawdziwy klimat, to czego zabrakło mi w kontynuacjach.
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Cóż, zawsze miałem to do siebie, że jeżeli gra była klimatyczna, to zatracałem się w niej bez opamiętania. Nie inaczej było z Gothic'iem, który naprawdę mnie wciągnął do swojego świata. Choć, gdy przechodziłem go na początku, to robiłem przede wszystkim misje, ponieważ fabuła była wręcz miażdżąca i chciałem czym prędzej dowiedzieć się jak to wszystko jest zakończone. Dopiero podczas mojego czwartego, czy piątego z kolei wejścia w świat zacząłem kierować postacią, tak, aby przypominało to życie. Przyznam, że teraz nadal lubię to robić, ale nie do tego stopnia co kiedyś. Dawniej były ciekawe jazdy - Bezimienny jadł śniadanie, szedł się wykąpać, gadał z kumplami, zalewał się w trupa, jadł coś jeszcze i siedział do północy, popalając ziele, grając na lutni, lub grzejąc się przy ognisku :). Zwolennikiem pracy w kopalni raczej nigdy nie byłem - bałem się pełzaczy...

Ze Sczurkiem muszę się zgodzić przedewszystkim w jednej kwesti - dalsze części nie miały tego klimatu co jedynka.

Txau.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Teraz nie mam takiej ochoty, nie jestem już takim fanatykiem Gothica jak dawniej. Jeśli chciałbym poczuć klimat, wystarczy, że włączę jakiś soundtrack z owej gry i wyobraźnia zadziała. Jeśli instaluje, grę to po to by ja przejść, lubię robić rzeczy do końca ;]
Na koniec, napiszę, że to wcale nie jest dziwne, że wielu ludzi tak reaguje, po prostu gra ma potworny klimat w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa : ).
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Ogólnie miałem takie fazy,że nachodziło mnie na takie normalne pożycie tak jak zwykły citizen,i wtedy też zachowywałem się jak przeciętny kowalski i tak dalej.
Ale tak naprawdę to co kocham w Gothicu to ścieżka Warriora.Odziany w zbroję,z mieczem u pasa i kuszą na plecach,przeczesujący leśne i górskie ostępy w poszukiwaniu nowej zwierzyny-czy to orków czy ludzi......
Ach,aż się łezka kręci w oku na wspomnienie pierwszych eksploracji mapy....tamte czasy już nie wrócą chociaż cały czas mam nadzieję że w G4 powróci ten niezapomniany klimat.Wy też?? :rolleyes:
 

Droner

Member
Dołączył
13.3.2008
Posty
68
Oj, tak... Gothic ma taki tajemniczy i wciągający klimat, naprawde nie można się oderwać. Te świątynie, małe lasy, ścierwojady :D , to wszystko tworzy niezapomniany klimat. We wspomnieniach to wszystko na długi czas zostaje. W niektórych momentach np. w szkole, cały czas można się zastanawiać i głowić nad niektórymi misjami, jaskiniami, walką z cieniostworem na 1 poziomie ;) (uwieżcie mi, mój kumpel próbował około... eee.... no dobra ok. 30 razy wczytywał grę i walczył z nim). Tiaa... ale teraz już się aż tak nie czuje tego koimatu co kiedyś, można było grać i grać. B)
 

cord7

Member
Dołączył
24.12.2007
Posty
49
Gothic 1 to jedyny Gothic w którym czuć Gotycki Klimat !!! Miasto Khorinis z Gothic 2 jest kiepskie źle skonstruowane bardziej wygląda na renesans niż Gotyk. A w jedynce mamy Zamek otoczony domostwami a to wszystko otoczone murem i do tego Fosą . a Tak w gotyku własnie budowało sie osiedla . Do tego Niebo takie szare pochmurne i zasady Twardych Magów których plebs sie boji . Jedynka Rullez !!!
 

veronique

New Member
Dołączył
28.4.2008
Posty
24
Jak ostatnio wróciłam do Gothica 1 to tak mnie wzięło na ten klimat... W dwójce już się zupełnie zatracił, nie jest taki mroczny i tajemniczy. Pewnie dzieje się tak też przez to, że kolorystyka dwójki jest jaśniejsza i cieplejsza ( no poza górniczą doliną). Poza tym wydaje mi się, że niepotrzebnie zmienili muzykę. Dla mnie Gothic 1 mimo bugów i już coraz gorszej grafiki w porównaniu z teraźniejszymi grami zawsze będzie niepowtarzalny. Nie wiem jak jest z G3, ponieważ grałam tylko w demo, ale wydaje mi się, że też nie jest aż tak mrocznie jak w G1. Zwierzątka są inne ( i niepodoba mi się system walki), kolorystyka, muzyka... Inaczej pokazany jest ten świat - tak mniej kanciasto.

Podobno G4 ma być znów mroczny. Mam taką nadzieję...
 

Kyroge

Member
Dołączył
14.4.2008
Posty
351
Klimat w G I jest dla mnie super, mimo bugów. Da się jeszcze zostać Magiem Wody ;) Bardzo lubię Nowy Obóz, chociaż jak zaczynałam dzień w Starym Obozie to tak: Poranne potrójne dęcie na rogu, potem bieganie po Zewnętrznym Pierścieniu i zapalanie pochodną ognisk, itd. potem Wewnętrzny Pierścień i jako Strażnik sie nikt nie czepiał, jak wlazłam do czyjejś chaty i podprowadziłam mu śniadanie :D Albo ściągałam je do siebie Telekinezą ;)
W ogóle G II na początku wydawał mi się lepszy, ale taka ulepszona grafika... Kto budował Khorinis? Myślałam, że jest większe a tu suprise... Nie ma gdzie spać (tylko miasto portowe, toż to poniżej godności Paladyna!) A w Gothicu I w ogóle jak był G I w Gazecie Wyborczej, to od razu kupiłam, bo stara, wysłużona płytka się porysowała, mimo, że była w piórniku na płyty :huh: Od razu przypomniałam sobie początki z tą grą, jak chciałam na początku zdobyć 10 bryłek rudy, natychmiast na nowo zakochałam się w tej mimo że trochę "pikselowatej" grafice. Ta reklama z gadającym ścierwojadem była świetna, od razu skapłam się, że to reklama Gothica ;)
Klimat G I i tak lepszy od II, dwójka jest już jakaś tajemnicza i mroczna, a w pierwszej części dopiero poznaje się świat Gothic ;)
Pozdro
 

MichaelGrom

New Member
Dołączył
5.12.2007
Posty
20
Klimat w G I jest fascynujący nigdy nie grałem w taką grę z takim klimatem.
Często wgrywam sobie G I tylko po to aby sobie pobiegać po koloni.
Często brałem łuk i ruszałem na polowanie wczesnym rankiem potem wizyta w Obozie na bagnach po darmowe ziele
następnie do nowego obozu aby sprzedać ziele najemników i do tawerny na jeziorze po ryżówkę.
Albo do kopalni pracować jako kret (szkoda że nie można ułamać trochę rudy waląc kilofem)
takiego klimatu nie będzie już w G IV
 

Akirazashi

New Member
Dołączył
25.5.2008
Posty
7
Klimat w G1 jest bezbłędny. Czasami grałem tylko poto żeby pobiegać trochę po koloni, pozwiedzać różne miejsca, upolować coś, pograć na lutni, itp.itd. W G2 i G3 już tego nie było... Osobiście uważam że G1 jest najlepszą i najbardziej klimatyczną grą w jaką grałem.
 

Light

New Member
Dołączył
2.6.2008
Posty
6
Mi też sie podoba klimat, jest tak... inaczej. Czasem w innych grach to tak nie ma, a jak jest jeszcze jest dobra muzyka dodana to jest super :)

P.S. Masz racje Sczurek :)

Nie chce wyjść na drania, że katuje siostrę Kyroge..ale weź z niej przykład i unikaj takich mało treściwych postów :) (Y)
 

rondel

Member
Dołączył
5.6.2008
Posty
30
Tak, klimat w tej grze jest wspaniały, według mnie panuje tam najlepszy klimacik spośród wszystkich gier w które grałem ( a było ich na prawdę sporo ). Uwielbiam czasem pochodzić sobie po grze, upolować jakieś zwierzę czy też po prostu pogadać ze starymi znajomymi :D


POZDRAWIAM
 

Broother

Member
Dołączył
27.5.2008
Posty
397
Ja mam tak samo ;) Wystarczy, że zostanę cieniem i pochodzę sobie po świecie ze słabą bronią i łukiem. Ścierwojada upoluję, zapalę ziele, pogadam ze strażnikami i WRZODEM :lol: Bardzo lubię chodzić sobie także po SO - tam jest najlepszy klimat ze wszystkich obozów :p
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Dokładnie - w SO jest klimat najlepszy. Mi jednak nie wystarczy samo chodzenie i podziwianie natury, bo grafika już poszła do przodu :p Cóż, przynajmniej nie na początku, gdy jeszcze jesteśmy słabi (choć uważam I Rozdział za najprzyjemniejszy). Wolę pospacerować sobie później - gdy już jestem np. doświadczonym magiem - przez las. Nie straszny mi wtedy cieniostwór, który skądś wyskoczy, bo ma się zaklęcia... Mając wtedy jeszcze umiejętności myśliwskie można sobie pohasać ;)
 

Wenzelzxc

Member
Dołączył
20.4.2008
Posty
281
Troche słaba grafa i mała róznorodnoś rzeczy zły dla mnie ekwipunek i zbyt mało ludzi i obozów oraz słaby system walki.Fajne to że jest spoko fabuła wciąga dlatego czasami tak sie wciekawiam że gram bez ograniczenia klasowego
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Klimat w gothic jest super. Jak zaczynalem grac to od razu kupilem łuk ,dluga bron i od razu na polowanie do lasu. Myslistwo w gothic to super sprawa. To wedlug mnie w gothicu wspaniale rzecz!! Lubie czasami tez napic
sie z kumplami piwa oraz ryzówki. Oraz uczestniczyc w bojce np. z Krzykaczem/gosc jest nie zly! Nice!!!
 

Rales

New Member
Dołączył
29.11.2007
Posty
6
O tak... Takiego klimatu jak Pierwszy Gotyk nie ma żadna gra... Świetne misje ( szczegółnie te z początku trzeciego roździału!!) Naprawde trzymaja w napieciu... Przechodze Gothica przynajmniej dwa razy w roku :)
 

Qiubi

New Member
Dołączył
29.6.2008
Posty
25
Szczerze mówiąc to najlepiej czuć klimat jak się przechodzi misje, bo grając tak bez sensu to się szybko nudzi ( według mnie) . Jak ja zaczynałem grać w Gothica to zawsze robiłem misje. Czasami lubiłem się pobawić np. jak kolega wspomniał o polować graniu na lutni. Gra to gra i każda gra ma cel, więc trzeba pogodzić jedno z drugim :D.
 
Do góry Bottom