Klimacik

czlapek14

Member
Dołączył
17.6.2008
Posty
253
Gra jest bardzo klimatyczna. Kiedy gra się w nią pierwszy raz to od kompa się nie chce odchodzić. Ta muzyka, tekstury, fabuła itd. to idealne połączenie. Gdyby więcej ludzi zwracało uwagę na to że grafika jest taka, a nie inna bo gra była wydana w 2001 roku to byłaby to najlepsza gra RPG na świecie. W dzisiejszych czasach moim zdaniem jest to gra na raz, czyli przechodzisz ją raz, ale 2 raz już się robi nudna i to jest jej jedyna wada. Oczywiście to tylko moje zdanie, więc jeśli ktoś będzie miał o to problem to nie będę się gniewać. Druga część jest podobna, ale chce mi się ją już przechodzić parę razy. W G3 i ZM cały klimat budowany przez 2 części został spieprzony. Brakuje w nich tego klimatu tajemnicy która była przez 2 części, który powoduje, że sama fabuła wywiera na nas wielkie wrażenie i już nie patrzy się na grafikę i inne rzeczy. Tak. To jest moje zdanie.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Klimat jest świetny ;) Polowanie na bestyjki jest...ciekawe jeśli ma się dobry łuk;) Ale i tak w G3 jest lepiej przy strzelaniu z kuszy bądź łuku.Samemu trzeba unieść odpowiednio kursor i strzelić ;) Z chęcią wracam do każdej części Gothic'a a rzeczą która mnie przyciąga jest chęć po biegania z mieczykiem u pasa :D:D
 

Kuczwi

New Member
Dołączył
11.12.2010
Posty
31
Klimat w G1 jest naprawdę genialny. Dlatego też co jakiś czas powracam do tej gry... Muzyka, dialogi, dzięki temu też człowiekowi chce się, jeszcze raz zagrać w tą grę :)
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Piszecie, że klimat super, ekstra i w ogóle, ale to przecież w końcu się znudzi, mnie już powoli przestaje to bawic. Tak wiem klimat na prawdę dobry, ale ile można penetrowac te same zakamarki i zwiedzac te same miejsca. Przeszedłem G1 na prawdę wiele razy i powoli odechciewa mi się jakiej kolwiek minuty spedzic by w to przyciorac. Czasem tam jeszcze włącze, by jak ktoś tam wyzej trafnie określił - przypomniec sobie parę podstaw. Ale tak to już nie napawam takim optymizmem jak kiedyś.
 

sebogothic

New Member
Dołączył
19.12.2010
Posty
136
Ja Gothica od 6 lat mam cały czas na dysku, więc gdy tylko najdzie mnie ochota to gram. Klimat Gothica jest najsilniej odczuwalny gdy przechodzimy grę za pierwszym razem. Ja nie wiedziałem na początku o co chodzi i zamiast rozmawiać z NPC to walczyłem z Kopaczami :p. Fajne jest to, że można sobie smażyć mięso, obracać rożen ze ścierwojadem. A postacie wykonują codzienne czynności. To nadaje grze niesamowitego klimatu.
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
hymm.. ja też uważam że gothic 1 ma klimat którego niema w innych częściach ale po pewnym czasie mi się już poprostu znudził , gdy już się pogra tak kilka razy to już się naprawdę znudzi. Już nie grałem w gothic 1 od dwóch lat i narazie nic mnie nie ciągnie żeby ponownie w niego zagrać, niewiem może mam za mało czasu i to dlatego
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Klimat gothicka jest bardzo dobry ponieważ jest to bardzo fajna gra.Jest w niej to czego nie ma w innych grach.
Można sobie pochodzić z mieczem lub łukiem i pozabijać paru gości i jest super.
Fabuła jest świetna ,zwłaszcze w Gothic 1,ale inne części nie są złe.
 

Zer0000000

New Member
Dołączył
1.3.2011
Posty
5
To prawda Gothic 1 ma taki klimat że nawet siedzenie na stołku jest przyjemne.
Pamiętam jak grałem pierwszy raz w Gothic'a nić nie umiałem nawet ubić ścierwojada było dla mnie za trudne
i wtedy zauważyłem co to jest Gothic
taki klimat jest niepowtarzalny.
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
No nie ma to jak usiąść i posiedzieć o zachodzie słońca w swojej starej chacie w SO :) Heh ja też najpierw miałem kłopot z ubijaniem np takiego ścierwojada bo przyzwyczaiłem się do sterowania z Gothic 2 a w G1 trochę się inaczej wszystko robiło. Cała Górnicza Dolina w G1 jest ciekawa, tętniąca życiem i można by było ją zwiedzać w nieskończoność podziwiając jej uroki i coraz to głębiej wczuwając się w ten klimat . Jednak tak jak w kilku postach powyżej sebogothic napisał że klimat tej części sagi jest najbardziej odczuwalny gdy grę przechodzimy po raz pierwszy i się z tym zgodzę.
 

Gael

New Member
Dołączył
24.6.2011
Posty
23
Klimatem ta gra powala. Chyba najlepszy klimat w tym rodzaju gier. Porównywalny do Fallouta :D
Ja uwielbiałem siedzieć w karczmie w NO i wszczynać bójki.
 
Do góry Bottom