Jak?gdzie?gothic!

Status
Zamknięty.

<INOS>

Member
Dołączył
29.1.2005
Posty
457
Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat ale zawsze można go przenieść. Taki temat już był ale niech wypowiedzą się nowi userzy.

Czyli w jaki sposób dowiedzieliście się o Gothic'u???

Moja przygoda z Gothic'iem(nie pamiętam daty) rozpoczeła się pewnego deszczowego dnia w wakacje. Poszedłem do mojego sąsiada aby pożyczyć jakąś ciekawą gre.
On na to- pożycze Ci fajnego RPG'a
Ja mówie że to pewnie jakiś badziew. Ale jak się później okazało świetna gra Gothic I, grałem wtedy cały dzień do 3 w nocy ale była zabawa
laugh.gif
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
ja tam ... ee no mój kumpel bzyku usłyszał że to jest fajna gra i chciał se ją porzyczyć ... niestety gościu nei chciał jej mu porzyczyć (chodzi o Gothica 2 ...) ... ja se z nim załątwiłęm żę jak mu pożycze Unreala Tournament 2003 to mi on go porzyczy ... no to se instalłem , pożyczyłem kilku kumplą i ... zacząłem gre ...
PS: co do plagiatu to nie przegrywałem płyty tylko pożyczyłęm
tongue.gif
a i tak nie mam przegrywary :]


i tak oto zagrałem w Gothic 2 .... buuu nieźle piko
biggrin.gif



PSPS: w G1 grałęm później niż w g2 ;p
PSPSPS: Ja nei ejstem nowy ale ... no z tego co mi wiadmo to nie wypowiadałęm sie w wtekim temac9ie chodź moge sie mylić ...
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Niom to moja przygoda zaczeła się w wakacje dwa lata temu (retrospekcja).
Pojechałem do brata ciotecznego, żeby pożyczyć jakąś fajna grę. Jak przyjechałem to się okazało, że on nachrzania w Gothica II i moje pierwsze słowa jak zobaczyłem tą grę, to "pffffu... jakiś badziew" (mam nadzieję, ze mi wybaczycie tą zniewagę
tongue.gif
), ale im dłużej patrzałem jak brat w to gra, tym bardziej mi się podobała, aż w końcu pożyczyłem i grałem u siebie, ale postanowiłem najpierw Gothica I przejść, więc to sobie od sąsiada pożyczyłem
biggrin.gif
. No i od tamtej pory grywam w Gothica. (koniec retrospekcji).
Pozdrawiam.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Już kiedyś taki temat był, ale to było dawno...
wink.gif
Pojechałem do kuzynka na ferie z nadzieją że będe mógł pograć w Settlers 3, niestety płytke gdzieś wcięło i nie było jak zainstalować... Cały załamany siedziałem i myślełem że przez 2 tygodnie będe sie nudził. Kuzyn pokazał mi gothica ( w którego na początku nie chciałem grać
tongue.gif
) i od tamtej pory to ja dostarczam mu kolejne części gry
biggrin.gif
G2 i NK ma odemnie
wink.gif
 

Alamar

New Member
Dołączył
5.7.2005
Posty
27
moja przygoda z gothiciem zaczeła sie po szkole. Z kolegą miałem iśc do jego domu po książke. Miałem przy sobie dyche. Zobaczyłem ze w pobliskim kiosku jest nowy Play a wniej jakaś gra RPG. Wiec kupiłem i zainstalowałem w domu. Okazało sie ze to doskonala gra i długo w nią grałem.
Pozdrawiam
wink.gif
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Moja przygoda zaczęła się w następujący sposób
tongue.gif
Znajomy moich rodziców załatwił mi kompa tzn. poskładał
smile.gif
Po dostarczeniu kompa do domu na następny dzień ten ów znajomy przyniósł mi jeszcz gry. W tych grach znajdował się Gothic I. Szerze mówiąc do niezainstalowałem go odrazu. Gdy go instalowałem i doszedłem do połowy instalacji stwierdziłem że zadługo się instaluje. I dałem Cancel
tongue.gif
Dopiero po okresie około miesiąca znalazłem siłę i ochotę oczykiwania na proces instalacyjny tej gry. Gdy ją włączyłem zacząłem pukać się po głowie. Wiadomo dlaczego
laugh.gif
Grałem całymi dniami w GI. Przeszedłem go 3 razy z rzędu. Po przejściu następne przejście. A na GII czekałem z niecierpliwością aż wkońcu kumpel mi przegrał. O to moja przygoda. Pozdro Allll


P.S. Trochę masło maślane z tą instalacją
tongue.gif
Pozdro
 

dark ELF

New Member
Dołączył
4.7.2005
Posty
7
ja poraz pierwszy spotkaem się z gotikiem u mojego taty w samą gre wszedłem przez przypadek ojciec poszedłna piwko a ja siadłem nakopa i przez pomyłke wszedłem zamiast kliknąci na ikone neta kliknołem na ikone gothica i niemogłem sie powstrzymać rzeby niedać NOWA GRA .
itak zaczeła się moja przygoda z gotikie.


PS:Muj ojciec to wielki fan gotika
smile.gif
smile.gif
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Ja w Gothica zagrałem pierwszy raz chyba ponad dwa lata temu. Chodziłem wtedy do szkoły muzycznej i kumpel pożyczył mi tą grę. Sam w nią nie grał, ale ja słyszałem od kuzyna, że podobno dobra gra więc nudziłem kolege by mi przyniósł. Wreszcie pewnego dnia przylazł do szkoły z Gothic'em. Wziałem zainstalowałem. Stwierdziłem, że gra jest bardzo głupia. Beznadziejna grafa, skopane sterowanie. Odłożyłem na dwa tygodnie. Właśnie wtedy przylazł do mnie kolega i zaczęliśmy grać. Szybko połapałem się w sterowaniu i tak mi się spodobało, że nikt mnie nigdzie nie widywał bo cały czas grałem. Teraz Gothic'a oczywiście mam oryginała, bo należało nagrodzić twórców gry kupując oryginała. Teraz Gothic mi się niestety znudził.
 

abc

New Member
Dołączył
6.6.2005
Posty
19
Mnie zaprosił kolega i pokazał mi gothica 1 (z 2 lata temu
smile.gif
).Chciałem aby mi go pożyczył ale on miał tylko zainstalowanego.Pojechałem kiedyś z rodzicami do Bydgoszczy (mam 13 latek) i jak zopaczyłem w empiku gothica 1 za 20 zł odrazu go wziąłem i kupiłem i długo w niego grałem, ale jak mi sie znudziło to kupiłem G2 i tydzień temu kupiłem NK.
 

Robar2

New Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
6
TA ja też byłem wciągany w otchłań nudy. Gyd mając doćś lerzenia brzuchem do góry jak to robią zmęczone ryby
biggrin.gif
.Poszłem do kumpla po jakąs ciekawą gierkę.
No i okazało się że ma gothica nie wiedziałem co to za gra ale od początku wydawał mi się wyjątkowa, miałem rację ona jest po prostu boska
rolleyes.gif

i nie mówią tu tylkk opierwszej części ale towłaćnie jedynka ma to coś i mam nadzieję że trujka terz będzie to miała.
ph34r.gif
 

Lukas

Member
Dołączył
18.3.2005
Posty
32
Ja pierwszy raz zagrałem sobie w gothica 2. Koledzy w szkole tyle onim mówili że jest fajny, super, exstra no to poiwedzialem pożyczcie mi go. Gdy mi go porzycztyli i gdy go zainstalowałem to miałem nieprzespaną noc.
P.S Gothica 1 załatwiłem sobie 3 dni po tym jak zaczołem grac w g2.
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Moja historia z grą gothic zaczyna się po obejżeniu intro oraz innych części poświęconych tej grze na programie komputerowym HYPER. Następnie przez dobre pół roku szukałem tej gry i nie mogłem jej znikąd załatwić. Po jakimś czasie całkiem zapomnialem o tej grze i kiedy spytałem się dawnego kolegi czy ma coś nowego on do mnei: "mam Gothic", pomyślałem że mówi o grze Heretic i wziąłem ją jedynie z litości.... Co się póżniej okazało? Oczywiście Gothic mnei wciągnął w swą machinę i zaczęłem w nią grać każdego dnia, bez wytchnienia.
Z poważaniem
Adonix
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Pierwszy raz to grałem w gothic po niemiecku bo chciałem jakomś fajna gre i kumpel mojego ojca poradzil gothica.Uznałem że gra bardzo fajna i ciekawa tylko że po niemiecku.Gdy otrzymałem polską werse językowom zacząłem maniaczyć w gothica puźniej to już tylko 2 i NK.
 
R

ReZiWiz

Guest
16.07.2003 - W kioskach ukazał się nowy egzemplarz Extra Klasyki (29.90zł). Sąsiad - Grzegorz Bajgier w owym dniu zakupił ten numer... Powiedział, że kuzyn jego, opowiadał o o grze gothic, która właśnie jest w tym egzemplarzu. Nagle w moim domu zadzwonił telefon. Kolega powiedział mi, bym jak najszybciej do niego przyjść i obejrzeć jaką kupił grę. Po niespełna 20 minutach, zastrzyciłem go moją obecnością. Cóż mogę powiedzieć, codzien o 9.00 przybywałem do niego, by dalej zagrać w Gothic 1. 6 Sierpnia ukończyliśmy grę. Inny sąsiad posiadał pirata G2, z wielką chęcią ja i Grzegorz chcieliśmy w niego pograć. Niestety, życzenie się nie spełniło, gdy totarliśmy na miejsce i przetestowaliśmy płyty, okazało się, że nie nadają się już do użytku...

4 kwiecień 2004, godzina 8.00, baza operacyjna ReZiWiz'a (czyli moja) - Po dłuższej grze w Morrowind, nagle podskoczyłem... do pokoju wbiegł zdyszany Grzegorz B. W ręce trzymał pliczek płyt.

- Siadaj, uspokuj się, co sie stało? - rzekłem
- Go, go...go.. gothic 2
- Co? Masz go?
- Tak. Popatrz...

Z wielką radością zainstalowałem drugą część. Niestety, szkoła dawała się we znaki i grę zakończyłem dopiero po 3 miesiącach.

19.01.2005, godziny wieczorne - Właśnie się dowiedziałem, że kurierzy roznoszą paczki z Nocą kruką, dla tych, którzy zamówili tą wersje w opcji UpGrade. Po zastanowieniu, zaczął się proces przeszukiwania sieci torrent za powyżej wymienionym tytułem (Noc Kruka). Po kilku minutach znalazłem. Ustawiłem do pobrania i udałem się do łóżka. następnego dnia ok.8 rano wstałem, zobaczyłem - zakończono pobieranie. Grę najpierw wypaliłem na CD, gdyż była w formacie ISO.


Na koniec, daty powyżej wymienione pamiętam bardzo dobrze. Mam dobrą pamięć, dobrze by było by nie którzy o tym wiedzieli na przyszłość, zanim wejdą na czat i zaczną floodować...
 

Carlos

Member
Dołączył
3.1.2005
Posty
234
Koleś powiedział, że dobra giera to poszedłem do sklepu i sobie kupiłem.
 

Archangel

Member
Dołączył
9.7.2005
Posty
62
Hmm. ja byłem u kuzynów i oni grali sobie w jakąś tam gierke zwana gothic.Wtedy mialem diablo-szał i nie bardzo mnie obchodzila.Zacząłem grać.Taka zwykła nawalanka.Zabiłem topielca(!), cos tam jeszcze i mi sie spodobalo
mellow.gif
ohmy.gif
wink.gif
tongue.gif
biggrin.gif
tak przebiegalo moja fascynacja Gothic <-
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Ja G1 widziałem gdzies w połowie 2001 roku u mojego kumpla miał niemieckiego pirata po kilku miesiacach wyszła polska wersa za 99 zeta z wisiorkiem i kartami, i kiedy dostałem kompa w 2002 kumpel przyniusł mi G1 i powiedział ze gra działa bez płyty i mi sie na 100% spodoba wiec zainstalowałem i nie załuje. Pozdro dla D3vila
laugh.gif
 

Iwona

New Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
8
ja miałam gothica2 w domu przez długi czas i nawet o tym nie wiedziałam. dopiero potem od koleżanki dowiedziałam się że podobno to świetna gra no i spróbowałam!!! najpierw dwójka potem jedynka noc kruka... nie mogłam się oderwać od kompa
biggrin.gif
 

miltan

New Member
Dołączył
3.5.2005
Posty
2
ja zacząłem grać w tym roku.Ziom dał mi G1 i zacząłem grać. Było zajefajnie.
grałcały czas. pózniej kolega porzyczył miG2. przeszedłem ją w 2miesiace bez
kodów.
biggrin.gif




Ps.dzięki Rafał i Filip
laugh.gif
 

Alandil

Weteran
Weteran
Dołączył
27.9.2003
Posty
480
Ja o Gothicu dowiedziałem się ze "Świata gier komputerowych" taka gazetka w ktorej znajdowala sie zapowiedz Gothica postanowilem zalatwic no i zaczalem grac najpierw w jedynke, a pare lat pozniej dostalem na urodziny od kumpli Gothica II
biggrin.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom