Jak?gdzie?gothic!

Status
Zamknięty.
Dołączył
27.7.2005
Posty
76
Ja kiedy byłem w Poznaniu wpadłem na Bema(Takie Targi)i kupiłem sobię Gothica,ten gość,który mi go sprzedawał mówił mi że to za.....sta gierka i ją kupiłem.Włączyłem i zobaczyłem nowy świat,taki duży,taki ładny,normalnie odlot na maksa.

P.S.Gothic rządzi i pozdro dla gościa z Bema.
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
ja o gothicu dowiedziałem się od kuzyna, powiedział mi co nieco o Gothicu, a ja się do tego zapaliłem i poprosiłem żeby mi przywiózł. to było chyba ze 2 lata temu. kuzyn wtedy jeszcze studiował politehnikę ( był chyba na ostatnim roku ) więc nie mógł do nas często przyjerzdżać, ale jak przyjechał z Gothicem 1, zainstalował go i zacząłem grać.... grałem wtedy chyba przez 12 godzin dziennie, a siostra mi asystowała, i nawet mnie prosiła żebym poczekał z graniem aż ona wróci z treningu jazdy konnej (bo mamy stadninę, a mój tata jest trenerem ), a jak ja wracałem ze szkoły pózniej od niej to włączała kompa, Gothica, wczytywała save'a i czekała na mnie. jak już byłem w komnacie ze Śniącym, to cała rodzina patrzyła na pokonanie Cor Caloma, przebicie serc orkowych szamanów i filmik końcowy. Ale byłem z siebie dumny jak przeszedłem G1 !!! potem gdy kuzyn przywiózł mi G2 miałem mieszane uczucia, ponieważ klimat był gorszy, lecz grafika, ogrom świata itd. mi imponowały. taaak... w G2 klimat jest zupełnie inny.... jednakże pozostałem wiernym fanem Gothica i nie porzejmowałem się niczym. wtedy znałem obie części na pamięć, a przeszedłem obie części kilkanaście razy BEZ kodów. wtedy nawet nie myślałem o kodach. jak miałem jakiś problem to kombinowałem i kombinowałem i kombinowałem i kombinowałem....czesem wystarczyło chwilkę pomyśleć, a czasem trochę dłużej, ale zawsze się udawało. ostatnimi czasy dzwoni do mnie kolega i pyta się co robić, gdy mu coś nie wychodzi. teraz już nie znam całej gry na pamięć, tak dokładnie jak kiedyś, ale jak tylko usiądę przed kompemi przechodzę jakąś misję, czy pomagam przechodzić kumplowi, to od razu wszystko przypomina mi się z najdrobniejszymi szczegółami.




pozdrowienia - pepon
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
Ja zacząłem w szóstej klasie. Kiedysz podszedłem do kolegów, a oni rozmawiali o jakiejś super grze (gothicu
wink.gif
) : wędrówki, walki itd. itp. Tak więc się spytałem, czy jeden z nich mi nie pożyczy, a on się zgodził, i przyniósł na następny dzień i tuż po przyjściu ze szkoły (razem z moim kolegą) pykaliśmy w Gothica parę ładnych godzin. Następne części kupiłem w sklepach Empik.

Pozdro all
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
Ja dowiedziałem się o Gothicu jakiś rok temu. Dużo słyszałem o g2 i postanowiłem go sobie ściągnąć z DC++ no i jak tylko zagrałem to odrazu się zakochałem byłem tak zachwycony że starzy nie mogli mnie oderwać od kompa, później postanowiłem sobie zagrać w g1 (troche nie pokolei) i też mi się bardzo podobał a po przejściu g1 kupiłem sobie g2 NK i teraz przechodze go 3 raz i czekam na g3 oczywiście. To tyle.
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
A u mnie to wyglądało tak:
Znowu siedziałem w szkołe
dry.gif
z kumplem sobie na przerwie gadaliśmy o grach
tongue.gif
i nagle podchodzi do mnie inny kolego którego nie było na 1 lekcji i mówi że ma najlepszego eRPeGa jaki kiedykolwiek wyszedł (oczywiście chodziło o Gothic'a
biggrin.gif
) powiedziałem żeby mi pożyczył więc na drugi dzień mi przyniósl tą niesamowitą grę. Najpierw myślałem że to lipa, ale po 10 min przekonałem się że jednak kumpel miał rację
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
to jest najlepszy eRPeG jaki kiedykolwiek wyszedł
tongue.gif


Pozdro Wszyskim...
 

Buster

Member
Dołączył
27.1.2005
Posty
148
No Ja zapoznalem sie z Gothicem 2 przez kumpla
biggrin.gif
:D . Wiec tak mam dobre kumpla i on sobie kupil Gothica 2 i nie chcial mi pozyczyc , wiec ktoregos dnia poszedlem do niego i zobaczlem ta cudowna gre ;] odrazu sie zakochalem . Wiec poznije meczylem mojego kumpla zeby mi pozyczyl i planowal jakis wyjaz na weekend wiec mi wrescie pozyczyl i gralem gralem gralem ale niestety moj kumpel przyjechal . Ale powiedzalem ze sie nie poddam
tongue.gif
wiec go prosilem rozne wymowki az wreszcie pzreszedlem a on dopiero wtedy jak ja pzreszedlem to mi pozyczyl
tongue.gif
i przelazem 2 raz i jak przelazem 2 raz to u mnie lezalo ze 3 miechy i dopiero moj kumpel wziol i przelaz swoja gre co ja kupil po gdzies tak 4 miechach :]

PS: G1 przelazlem po G2
tongue.gif
 

Robinhood

Member
Dołączył
9.1.2005
Posty
354
Nie jestem nowym userem ale 186 postow na 189 moich postow jest z dzialu gothic 1 noc kruka gothic 3 wiec mowie


Moja przygoda z gothiciem zaczela sie w tem z sposob ze przegladam gazety z sredniowieczem i w pewnym momencie trafilem na reklame gothica tak sie napalilem ze w 2 tyg zebralem 100 zl i szybko do empiku ktory teraz juz niestety nie istanieje(przeniesiony) kupilem Gothica i zaczolem grac grac grac
 

Tiops

Member
Dołączył
5.7.2005
Posty
104
ja za to kupiłem Gothica dzieki pismie PLAY. Za bardzo go nie lubie(wole CDA)
ale słyszałem ze gra fajna więdc kupiłem. I tAk zaczęła się najwieksza przygoda mego wirtualnego życia! Druga część kupiłem niedawno w sklepie KOLPORTER. Miałem ciężką przeprawe przez instalacje a potem to juz tylko siedziałem w Khorinis do rana!
 

Paladyn7

Member
Dołączył
3.8.2005
Posty
49
Gothic II był miom pierwszym Gothicem. Było to w czasie roku szkolnego.
Mój brat przyszedł z kolegą i zainstalowali nową gierke RPG. Na początku tak jak inni sądziłem, że to kiepska gierka. Gdy tylko dobrałem się do komputera zagrałem w Gothica II i od razu spodobała mi się. Późniejj załatwiło się od kolegi Gothic I i dalej się pykało. Jednak wole Gothc II (ładniejsza).
 

Eline

Bratnia dusza Gothic.up
Dołączył
8.8.2005
Posty
32
Moja przygoda z gothikiem? Dosyc dziwnie to sie zaczęło. Po prostu spodobało mi sie pudełko z rycerzem do GII
biggrin.gif
, przeczytałem, co za gra, a że zapowiadałe się ciekawe, postanowiłem spróbować. Potem nabyłem cześć I bo za bardzo połapać sie nie mogłem w tych aluzjach co do innych bohaterów. No i tak zostało. Fajna gierka...
 

GoKU gm

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
212
Coz kiedy ja "slyszalem" o gothicu ( a slyszalem same nieistotne rzeczy) to myslalem sobie ze to jakis syf, pozatym wtedy mialem stargo kompa wiec i tak bym zdolal tego odpalic
tongue.gif
potem kupilem sobie nowego kompa i chcialem sobie
pograc w cos godnego uwagi i przyszedl do mnie kumpel z gothic 1 gral w to u mnie zeby mi pokazac co i jak, no coz na początku nawet niechcialem na to patrzec
biggrin.gif
ale... potem obadalem sterowanie i rozmowe z postaciami, wykonalem
pare questow i uznalem ze to najlepsze rpg wszechczasow!!! wtedy gdy w to cioralem to g2 jeszcze niewyszedl z tego co mi wiadomo a wiec niemialem problemw w stylu - g2 cyz g1
tongue.gif
.
 

pablo.

New Member
Dołączył
25.8.2005
Posty
28
Ja o gothicu dowiedzialem się na koloniach (ze dwa lata temu). Koles ktury/KTÓRY mieszkal/mieszkał ze mną w pokoju ciągle gadal o gothicu pomyślałem: moze/ może to jest faktycznie taka fajna gra jak mowi mówiłl. Po koloniach poszedlem do sklepu. Gothic byl /był po 20zl to kupilem/kupiłem i od tej pory wciąglem się w Gothica.

Edit by Kacperex
 

Xelitas

Member
Dołączył
1.1.2005
Posty
343
Hm..przygoda z Gothikiem? Cóz, na początku zaczęło się od tego, że zobaczyłem screeny z G1, spodobała mi się grafika, przeczytałem kilka recek, już miałem to kupić, ale coś mnie powstrzymało. Pół roku później wpadł do mnie jeden z moich qmpli, pogrzebał w swoim plecaku i pokazał mi pudło z dużym napisem: Gothic
smile.gif
[pzdr Vampek]. Więc Pytam się - aaa... to ten Gothic? - on mi nato odpowiada - Czy chę? - mówie mu, że oczywiście biorę. Następnego dnia zainstalowałem i odpaliłem. Pierwsze wrażenie: Wow, ale grafa, na dodatek gra po polsku! Następnie z trudem udało mi się opanować sterowanie... No i grałem w to godzinami. Jeśli chodzi o G2, jako wielki fan pierwsej częśći
smile.gif
zobaczyłem recenzje G2 w CDA, więc poleciałem do sklepu i kupiłem. Zainstalowałem, włączyłem, no i grałem dzień i noc. Z NK było podobnie.

pzdr.
 

Wassuper

New Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
13
Pierwszy raz widziałem Gothica 1 u kolegi wtedy mówiłem że Gothic jest głupi. Po pewnym czasie jak wyszedł Gothic Noc Kruka kolega dał mi go. Powiedział że jak mi się spodoba to będę sobie grał a jak nie to pech. Jakoś mnie tak wzięło na Gothica Noc Kruka że przeszłem go 3 razy. A przedtem mi się nie podobał.
smile.gif



Pozdro
 

paw

New Member
Dołączył
13.6.2005
Posty
26
Pewnego dnia spotkalem klolege na placu. I oczywiscie sptytalem sie czy ma jakies fajne gry. Powiedzial mi ze ma Gothica 2. Spytalem sie go co to za gra? Powiedzial ze bardzo fajna i ze warto w nia zagrac. Wiec pozyczylem od niego ta gre. Gdy zagralem w nia poraz pierwszy pomyslalem sobie co to za gra o co w nie chodzi. Przez pierwsze dni przeklinalem ta gre, wszystko mnie w niej wkurzalo. Nie umialem sobie poradzic nawet z wilkiem. Wylaczylem ja, ale nie usunolem. Po paru dniach powiedzialem sobie, ze sprobuje jeszcze raz zagrac w tego Gothica. I o tamtej chwili ta gra mnie wciagla po prostu nie moglem sie od niej oderwac. Wszystko w koncu zaczelo mi wychodzic w grze. A pozniej gdy juz pszeszedlem Gothica 2 postanowilem kupic Gothica 1. W koncu musilem poznac historie od poczatku. A gdy wyszedl dodatek do Gothica 2 takze go kupilem. A teraz czekam na Gothica 3.
 

Lord Sado

Member
Dołączył
12.8.2005
Posty
398
Kumpel powiedział że porzyczy mi gothica, to było jakieś trzy lata temu, no i później zapomniałem o Gothicu, ale jakieś 3/4 roku temu poszedłem do niego i zagrałem w G2, ale mnie wciągneło, wczytywałem 10 razy żeby zabić wilka, a później musiałem już iść. Powiedziałem koledze żeby mi przegrał, a on mi porzyczył G1 i G2, ale wcinałem- tak się zaczęła moja przygoda z Gothicem. Pozdro
 

Milten1

Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
66
moja przygoda zaczęła z Gothicem zaczęła się jakoś 2 lata temu mój kumpel przynióśł mi Gothic 2 pogra.łem sobie i zostałem czeladnikem tak mnie to wciągało że postanowiłem nie psuć sobie zabawy i załatwiłem sobie Gothic1 przeszedłem go z wielką przyjemnością a potem dałem loada z G2 jak byłem czeladnikiem u Beneta i przeszedłem go pierwszy raz jako Łowca Smoków ale była jazda jak szukałem Czerwonego Smoka Feoathara takiego klimatu nie widziałęm w żadnej grze a potem ciągle czekałem na Noc Kruka i miałem ją tydzień po polskiej premierze
rolleyes.gif
 
K

k_a_r_i

Guest
Moja natomiast przygoda z Gothiciem zaczęła sie u kolegi. Pewnego dnia nie miałem co robić więc poszedłem do kolegi. Kiedy przyszedłem on mi pokazał pudełko z Gothiciem.
Zaczeliśmy grać. Po 2 godzinach postanowiłem nową grę pożyczyć i tak oto stałem sie fanem tejże gry ;]
 

Beduin

New Member
Dołączył
27.8.2005
Posty
11
Ja tez dostalem gierke od mojego qmpla. najpierw mi opowiadal o niej. myslalem ze to jest jakis diablo czy cos. ale jak zagralem nie moglem sie odczepis od niej i gram. od dwoch tygodni. probvoje przejsc obydwi po kolei/
 

Mattias

Member
Dołączył
28.1.2005
Posty
159
Moja historia z gothiciem rozpoczeła sie w roku szkolnym gdzieś ... kupe czasu temu nawet nie pamietam ile...
tongue.gif
mniejsza z tym. Wstałem sobie i tu nagle widze ze brejdak siedzi przed kampem i instaluje jakąś gre no to ja się pytam jaka to a on mówi że to gothic. Nie wiem skąd ją wziął ale pamiętam jeszcze że była po angielsku i tego dnia nie poszedłem do szkoły bo byłem chory chyba. No i oczywiście grałem sobie w Gothica naszą wspaniałą gre. Póżniej ja skołowałem Gothica 2 i sie rozpoczeła fascynacja tą grą. GOTHIC RULEZ
biggrin.gif
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom