Grafika?

Status
Zamknięty.

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
"Co zaskakujące – autorzy zapowiedzieli, że nie będą dążyć do fotorealistyczności grafiki. Wszystko będzie utrzymane w charakterze „bajkowości”. Dlatego też twarze postaci będą tworzone np. z dużymi nosami, zaś krajobraz będzie bardziej baśniowy, niżby realistyczny."

Co myślicie o tym, że developerzy w grze nie będą stawiac na grafikę .
Według mnie głupotą jest się cofać, przecież element graficzny jest bardzo ważny. Nie wyobrażam sobie Gothica z baśniowym wyglądem. Przecież gry raczej ida do przodu - a nie do tyłu :)
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Moim zdaniem, jeżeli dobrze zrobić ten "baśniowy" wygląd, to nie byłoby tak źle. Aczkolwiek nie pasuje mi to jakoś do Gothica :/. Poprzednie części były bez tego wyglądu i moim zdaniem twórcy powinni się trzymać tej zasady. Poprawić grafikę owszem, zrobić, żeby wyglądała ładniej - czemu nie, ale baśniowy wygląd, to już moim zdaniem lekka przesada.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
To nie koniecznie krok w tył tylko zmiana scenerii i klimatu, która
albo może przypaść do gustu graczom albo nie trudno powiedzieć
Wszystko zależy od wykonania, może to będzie lepszy krok niż
upiększanie gry ku pełnemu realizmowi......sam nie wiem
Aczkolwiek wszystko jestem w stanie przeboleć jeśli
ta dziadowska fabuła będzie miała do zaoferowania coś więcej niż w G3
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
I od razu widać że za gothica wzięła się jakaś inna firma. Takie zmiany ( nawet kosmetyczne ) moga spowodować że 4 cześć gry z poprzednikami będzie miała mało wspólnego.
To bardzo duży minus - jeśli się nie uda.
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Baśniowe?? Cholera... Jeśli już robią kontynuację to niech, chociaż z grubsza trzymają się kanonu PB <_<...
Wiążę pewne nadzieję z IV (taaa... najpierw proszę o wymagania :p), bo co prawda studio za nią odpowiedzialen jest mało znane, to kontynuowanie takiego tytułu i jeszcze dobre jego wykonanie to niewątpliwy prestiż, więc chyba wiedzą o co idzie rozgrywka ;).


Pozdrawiam.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT
ta dziadowska fabuła będzie miała do zaoferowania coś więcej niż w G3


Trudno ocenić czy więcej po prostu będzie inna. Gothic 4 nie będzie bezpośrednią kontnuacją, a co za tym idzie? Dostaniemy nową grą markowaną nazwą Gothic. Oczywiście gra może się udac i będzie to ciekawy rpg - lecz na pewno nie gothic.

CYTAT
Wiążę pewne nadzieję z IV (taaa... najpierw proszę o wymagania tongue.gif), bo co prawda studio za nią odpowiedzialen jest mało znane, to kontynuowanie takiego tytułu i jeszcze dobre jego wykonanie to niewątpliwy prestiż, więc chyba wiedzą o co idzie rozgrywka wink.gif.


PB też było mało znane a jednak zdobyli wielu miłośników. Z doświadczenia wiem, że gra robiona przez inne studio niż poprzednie części to na ogół kpina, dlatego ja trzymam się tego, iż otrzymamy nowy produkt niezbyt związany z Gothiciem.
 

switek17

Member
Dołączył
14.3.2007
Posty
447
Dla mnie mogą wrócić do grafiki z części drugiej ^^ Była w miarę dobra - nawet przyjemnie się na tekstury patrzyło. Wymagania sprzętowe były niskie a przyjemność z gry ogromna. Do tej pory Noc Kruka jest moją ulubioną częścią. Jeszcze daliby fabułę równie wciągającą jak w G1 i wtedy nie pogniewałbym się za 'gorszą' grafikę niż to co zaprezentowano w G3.
 

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
...?! Baśniowa grafika z dużymi nosami pasuje do Smerfów albo Muminków :/. Szczerze, jak sobie to wyobrażam to wydaje mi się że może to wyglądać jak tania japońszczyzna. Zgadzam się ze świtkiem, mi grafika z drugiej części jak najbardziej pasuje...

CYTAT
Z doświadczenia wiem, że gra robiona przez inne studio niż poprzednie części to na ogół kpina,


Nie zawsze, spójrz choćby na serię Tomb Raider.

CYTAT
dlatego ja trzymam się tego, iż otrzymamy nowy produkt niezbyt związany z Gothiciem.


Zgadzam się, a jeśli nie będzie związany to nie będzie to Gothic :/. Ech, trudno być optymistą jak się czyta te zapowiedzi.
 

Dark Shadows

Active Member
Dołączył
21.10.2005
Posty
1349
Od początku wiedziałem i mówiłem, że G4 nie będzie naszym Gothiciem i pewnie nie wyjdzie za dobrze. Po przeczytaniu tego podtrzymuje moją opinie. Jeśli grafika ma być baśniowa to ja chyba podziękuje za taką grę.

Ja to widzę w ciemnych barwach.

Pozdrawiam.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Czyli może dojść do takiej sytuacji, że Bezio pójdzie w odstawkę
a rozwinięta zostanie zupełnie inna historia... O NIE
takiego gothica to ja nie strawię.....bezio jest ikoną tej serii
pozbyć się głównego bohatera to tak jakby
wypuścili pacamana bez pacmana w grze......
a bez pacmana nie ma pacmana xD ..kto nie zrozumiał o co mi chodziło niech się nie martwi
a grafa..jest kwestią przyzwyczajenia, nie zawsze zmiany pogarszają sprawę
wydaje mi się, że jest gdzieś tram światełko nadziei na coś sensownego
ale chyba lepiej podejść do tego jak kacpi
CYTAT
dlatego ja trzymam się tego, iż otrzymamy nowy produkt niezbyt związany z Gothic.
 

Dawido90

New Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
16
W moim pierwszym poście chciał bym się serdecznie przwitać z urzytkownikami tego forum. Tak więc Witam!
CYTAT(Kacperex @ 25-08-2007, 15:56) [snapback]151344[/snapback]
"Co zaskakujące – autorzy zapowiedzieli, że nie będą dążyć do fotorealistyczności grafiki. Wszystko będzie utrzymane w charakterze „bajkowości”. Dlatego też twarze postaci będą tworzone np. z dużymi nosami, zaś krajobraz będzie bardziej baśniowy, niżby realistyczny."

Po tym co tu przeczytałem jestem wręcz załamany :( Widać że to nie będzie już Gothic :/
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
Pewnie tę grę wydadzą od lat 7, jak nie od 3... A potem moze Platformówkę Gothic:The Gold Thief co trzeba zbierać monety porozrzucane po poziomach... Poprostu brak słów -.- . Tej Gry(jeśli to bajką nie da się nazwać) NIE kupię jak wszystkie inne części :angry: .Poprzednie części były bardzo klimatyczne, czasami można było sie wystraszyć, gdy np. z za rogu wyskoczył Pełzacz. To poprostu jest obrażanie serii Gothic i PB. Mogli dać chociaż inną nazwę.
Pozdro <_< (mnie nie łatwo wkurzyć jak teraz...).
Ja chcę pograć w Gold Thiefa XDDDDD - Kushi
 

G_L

New Member
Dołączył
29.8.2007
Posty
5
Co wy tak sie uczepiliscie tej basniowj grafiki!? Dziwne ze na innych serwisach o gothicu pisze ze basniowa grafike bedzie miala nowa gra PB a nie kolejna "czesc" gothic'a. Wejdzcie sobie na gothic.phx.pl i przeczytajcie tego newsa : Piranha Bytes na Games Convention 2007-08-23 13:07:54, albo na gothic.gram.pl i koncowke z tego newsa: Wie?ci z Games Convention
napisa?: IsentoR, dnia 24.08.2007. Normalnie brak slow :/ Mam nadzieje ze zostala wyjasniona kwestia bajkowej grafiki...
A co do nowego "gothic'a" to uwazam iz jest to (mowiac naprawde delikatnie) glupi pomysl.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT(G_L @ 29-08-2007, 14:28) [snapback]151681[/snapback]
Co wy tak sie uczepiliscie tej basniowj grafiki!? Dziwne ze na innych serwisach o gothicu pisze ze basniowa grafike bedzie miala nowa gra PB a nie kolejna "czesc" gothic'a. Wejdzcie sobie na gothic.phx.pl i przeczytajcie tego newsa : Piranha Bytes na Games Convention 2007-08-23 13:07:54, albo na gothic.gram.pl i koncowke z tego newsa: Wie?ci z Games Convention
napisa?: IsentoR, dnia 24.08.2007. Normalnie brak slow :/ Mam nadzieje ze zostala wyjasniona kwestia bajkowej grafiki...
A co do nowego "gothic'a" to uwazam iz jest to (mowiac naprawde delikatnie) glupi pomysl.



Głupi jesteś czy co?
h.... mnie to co pisze na innych serwisach o Gothicu - autorzy mają zamiar 4 częśc osadzić w baśniowych realaich , a to że PB ma też taki plan to co innego.
I nei wal mi tu tekstó typu: bo inne serwisy nie maja, bo sie spawiuje.
 

bovers

New Member
Dołączył
15.6.2007
Posty
5
"Nie cierpie baśniowej grafiki."
A tak na boku bez komentrzy plz. To czy widzieliście kiedyś dobrą 4 częśc jakiejś gry?
 

G_L

New Member
Dołączył
29.8.2007
Posty
5
Za?osny jestes Kacperex. Admin od 7 bolesci, ile ty masz lat? 12? Kasowac posty ktore nie sa na reke, takk- typowa zagrywka dzieciaka.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
CYTAT(bovers @ 30-08-2007, 20:13) [snapback]151794[/snapback]
"Nie cierpie baśniowej grafiki."
A tak na boku bez komentrzy plz. To czy widzieliście kiedyś dobrą 4 częśc jakiejś gry?


Tak ja widziałem seria Resident Evil, Silent Hill, NFS 4 był całkiem spoko, 4 MoH tez był spoko :)

CYTAT
Za?osny jestes Kacperex. Admin od 7 bolesci, ile ty masz lat? 12? Kasowac posty ktore nie sa na reke, takk- typowa zagrywka dzieciaka.


Heh przeprasz Cię ale masz ogromnego pecha, jak zapewne wiesz nie tylko ja mam dostęp do kasacji i sikam na te twoje opinie. Aczkolwiek konstruktywna krytyka się czasem przydaje.
tekst zaczepkowe itd. które usiłujesz napisać, lecz z małym polotem nie robią na mnie wrażenia.
Ile mam lat? 5 ale ciii.... Nikomu nie mów, bo tata mnie zleje, że już siędze w internecie.
I dzieciak możesz sobie mówić do kolegów, mamy, taty i wszystkich tych, którzy sobie na to pozwolą.
I posty twoje nei wnoszą noc do tematu i karane będą warnem - to tak na przyszłość. Żałosny dzieciaku.
 

G_L

New Member
Dołączył
29.8.2007
Posty
5
Ahh pardon, zapomnialem ze ten twoj powazny, wielkie i jakze wiarygodny serwis ma wielu moderatorow, no tak zwracam honor. Mowisz ze moj post nic nie wniosl? A mnie sie wydaje ze wiecej niz caly ten twoj temat. No ale ok, czekajcie sobie na bajkowa grafike w gothicu, bo tak powiedzial Wielki Admin. Od dzieciakow moge sobie wyzywac mamusie, tatusia i kolegow? To tak samo jak ty od glupcow. Wiesz, nie rozumiem skad ta sprzeczka miedzy nami. Poprostu napisalem, ze nie wydaje mi sie iz bajkowa grafika ma byc w g4 (no moze nie napisalem tego dokladnie w ten sposob, ale tez nie zrobilem tego w sposob wulgarny), przedstawilem ci swoje dowody, a Ty jak bys byl inteligentny to przedstawilbys mi swoje, powiedzial skad masz to info i bylo by ok. A nie odrazu z agresja. A agresja rodzi agresje jak wiadomo...
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
DObra luz przepraszam :)

http://gameexe.pl/Gothic-4-Genesis-com2083.html Ci też pisza o bajkowej grafice i kilka nnych portali, których neichce mi się teraz wymieniać, i szukać a spotkałem się na kilku.

Zródła newsów wole zachować dla siebie, wiesz konkurencja jest duża, a każde dobre info jest na miare złota.
Prócz tego znajmy z innej redakcji był na GC, ja nie mogłem być żona nie puściła :(
Również wymienił zdanie z osobami zainteresowanymi Gothiciem i padły hasła o basniowej grafice. Na forum producenta także znajduje się wzmianka o takowym fakcie. Aczkolwiek to co pisałem nie jest potwierdzone w 100% :)

Pozdrawiam
 

G_L

New Member
Dołączył
29.8.2007
Posty
5
I ja przepraszam, czasem mnie poniesie :p

A wracajac do tematu, wynika z tego ze ile serwisow tyle opini. Nie wiem skad sie wzi??y te rozbieznosci. Moze jest to spowodowane zmiana studia tworzacego gre. A moze faktycznie obie gry beda w podobnym stylu? (czego mimo wszystko nie potrafie sobie wyobrazic ;) ) Ale jesli naprawde Spellboun zdecyduje sie na basniowe klimaty to bardzo wiele ryzykuje. No coz, pozyjemy - zobaczymy. I ciesze sie ze doszlismy do porozumienia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom