Diccuric

Grimbald

New Member
Dołączył
11.11.2005
Posty
1
Czyli nie bedzie spolszczenia diccurica. SZkoda!!!!!!!
Fajnie by było sobie pograć po Polsku. Ale nic...
Trzeba żyć dalej...
 

bigosmm

New Member
Dołączył
27.1.2005
Posty
3
PRACE ZOSTANĄ WZNOWIONE!

A tak na marginesie to kto to ten ReZiWiZ? Dziwne. Gość zaczął tłumaczyć dokładnie wtedy kiedy ja, i dokładnie wtedy przestał tłumaczyć kiedy i ja przestałem. Mało tego mam na liście kontaktów tlenowych człowieka imieniem rezwiz który mnie ponaglał żebym skończył spolszczenie, a który sam z tym spolszczaniem nie miał nic wspólnego. Ale to może tylko zbieg okoliczności...

Coś mi sie wydaje, że to chyba narazie tylko ja tłumaczyłem tak na poważnie ten dodatek. Strona spolszczenia dostępna jest od lutego www.bigosmt.friko.pl. Nieaktualizowana od dawna, bo prace zostały wstrzymane. Jednak już część dodatku została przetłumaczona. Informacje na stronie. Teraz znalazłem ludzi do współpracy i spolszczanie zostało wznowione. Planujemy skończyć do końca grudnia wersje z samymi napisami, z dialogami to narazie otwarty temat, ale nie wykluczam takiej ewentualności. Nie wiem, może już jakaś inna grupa tłumaczy diccurica, jeśli tak to prosze o kontakt. Tak czy inaczej jak potrafie w grze spolszczyć wszystko. Teksty, czcionki, odgłosy, tekstury, dosłownie wszystko. Beta spolszczenia juz jest obejmuje spolszczenie tego co jest na wyżej wymienionej stronce w dziale tłumaczenia. Narazie nie będę udostępniaj tej wersji, ze względów bezpieczeństwa! {żeby sie jakić delikwent nie podszył} Teraz tłumaczymy dodatek dalej. Mimo pomocy wielu ludzi może się okazać że nie zostanie ukończony projekt przed końcem tego roku. A to z bardzo prostej przyczyny. nawet jak bym miał nieskończenie wiele tłumaczy to i tak ja potem musze odwalić drugie tyle całej roboty. Wszystko musze przekonwetować, sprawdzić, wsadzić polskie czcionki, zrobić polskie tekstury, i tłumaczyć drugie tyle rzeczy których sie nie da przesłać tłumaczom. Sami rozumiecie że nie da się dobrze tłumaczyć tekstu nie grając w grę. Dlatego po spolszczeniu będzie trzeba poprawić z 70% tekstu. Największym problemem jest takie połączenie wpisów w dzienniku z tym co sie mówi aby to tworzyło spójną całoś, gdyż jest to umieszczone w innych plikach. Niestety trzba tłumaczyc dość uważnie bo jeden błąd, jedna literka wpisana nie w tym miejscu co trzeba sprawia że gra się wiesza. Ale nie martwcie się o to, to juz moja brocha. Tak czy inaczej spolszczenie zależy nie tylko ode mnie. Mam nadzieje że ta grupa mnie nie zawiedzie i że z ich pomocą uda się sfinalizować projekt. Jedno co wam moge obiecać to że niezależnie od biegu zdażeń dostaniecie jeśli nie całe spolszczenie to chociaż częśćiowe, oczywiście chciałbym żeby udało się nam spolszczyć cały projekt.
Narazie nie zgłaszajcie mi chęci pomocy, jeśli będę jej potrzebował to napiszę. Pewnych rzeczy po prostu sie nie da podzielić na osoby, a jak ktoś ma mi zepsuć pliki, tak że bedzie trzeba tłumaczyć od początku to wole się męczyć sam.

Dawna oficjalna strona spolszczenia(tu znajdziecie info co sam przetłumaczyłem):
bigosmt.friko.pl
Obecna, jeszcze nie zrobiona, zrobie na niej forum, jak znajde chwilke:
rhaul.forall.pl
Nowa nazwa grupy tłumaczącej jeszcze nie ustalona.

Główny odpowiedzialny za cały projekt - RHAUL (dawny bigosmm)
email: rhaul@o2.pl gg:5188514
{żeby sie znowu nie podszywali po moją osobę
smile.gif
}
Odpowiem na wszelkie pytania, jeśli nie będą jakieś głupawe.
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Sorry ze wwalam sie w temat ale chcialbym przypomniec ze do pobrania sa juz dostepne tutoriale o modowaniu gothica. Temat "Tutoriale"
wink.gif


-Pisze bo juz chyba malo osob wchodzi w ten temat i nie ma o tym zielonego pojecia-
 

RobsonAjax

Member
Dołączył
4.2.2005
Posty
761
Diccuric to nie żaden dodatek tylko mod a to jest z tego co wiem dość spora różnica.
Gdyby powstało spolszczenie bardzo chętnie bym se zagrał, ale cóż...
Z tego co przeczytałem musi być bardzo ciekawy i wcięgajęcy. Cóż szkoda że se raczej nie pogram
sad.gif


Pozdrawiam.
 
R

ReZiWiz

Guest
Tak na marginesie, Bigosie, tłumaczyłem to spolszczenie z moimi znajomymi. Projekt padł, jak dowiedziałem się, ze advocate bierze sie do roboty (wiadomo, wiecej specow od niemieckiego). Spolszczenie jest juz dostepne na http://download.phx.pl.

QUOTE do pobrania sa juz dostepne tutoriale o modowaniu gothica
Te tutoriala, do ktorych zamiesciles linki w sygnaturze? Tak, podziękujemy. Widzę, że poprostu było to przetlumaczone w translatorze.


QUOTE Gość zaczął tłumaczyć dokładnie wtedy kiedy ja
Sprostowanie, kiedy powiedziałeś o maturze - wolałem sam się za to wziąść. Tymbardziej, że robiłeś to na etapie, w ktorym nie mozna przekraczac ilosci znakow niz w oryginalnym tekscie. Ja pomyslalem co nie co i sciagnalem zrodla diccurica.
 

Bruce

Member
Dołączył
29.9.2004
Posty
164
Ten obydwa linki nie działają. Może jakiś działający?

PS. Jak już ściągnę i zainstaluję dicurrica wraz ze spolszczeniem i dialogami, to czy cała gra będzie po polsku (oczywiście bez dialogów). Bo zazwyczaj jak instalowałem jakiegokolwiek moda do gothica to wszystkie napisy były po niemiecku.
 

Koko

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
333
To bardzo proste! Otwiera sie linka, zjeżdża na sam dół ekranu, klika przycisk "Free", następnie czeka 20 sekund, wpisuje sie kod i klika w "Download". Oczywiśie mówię tu o tym drugim linku bo pierwszy nie działa (tzn. pisze, że nie mam dostępu do tego). Spolszczenie już się ściąga, nie moge sie doczekać
smile.gif
.

300 post!
biggrin.gif
 

Lord Dragon

Member
Dołączył
25.1.2005
Posty
80
dzieki koko
smile.gif
jeszcze bym potzebowal diccurias skad moge sciagnac?? i czy jakis prgoram jest potzebny zeby go odpalic??
 

Koko

Member
Dołączył
11.11.2004
Posty
333
Jak można przeczytac na 1 stronie tegoż tematu do ściągnięcia jest wszystko tu: http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=001. Musisz ściągnąć instalkę Diccurica, patcha i playerkita do odpalenia moda. Ale chciałem powiedzieć, że w Diccurica moge juz grać po niemiecku ale coś mi nie idzie z instalowaniem spolszczenia. Za każdym razem mi wychodzi z gry. Co robie nie tak?
 

Gothi

Pain Donkey
Weteran
Dołączył
22.8.2004
Posty
2717
Ściągnełem spolszczenie i gra mi sie nie chce z nim włączyć. Sam diccuric śmiga bez zarzutu, ale ze spolszczeniem nie chce. W trakcie ładowania wyskakuje, że nie może znaleźć plików. Czy wie ktoś może co nie tak uczyniłem?
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Od niedawna gram sobie w Diccurica. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie jeden uciażliwy błąd.



Specjalnie wkleiłem zeby było widac od razu o co chodzi :p Pokazuje mi sie to w czasie gry, jak za częstko wczytuje albo za dlugo gram ( mowiac dlugo mam na mysli gora 15 minut ). Gra sie wyłącza i musze właczac od początku. Strasznie utrudnia to zabawe. Ma ktos jakies pomysły ??

Bym ci warna wystawił, gdybyś modem nie był za ten topic =p - GW
 

RdzewekPL

New Member
Dołączył
3.11.2006
Posty
16
------------

Też mam pewien irytujący błąd.

Jak chc włączam diccurica to niby wszystko w porądku ale niestety
na sam koniec diccuric się wyłacza dupa, wyskakuje coś po rosyjsku i nie mogę grać :/.
Plz o pomoc.

PZDR

------------
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Ja również mam problem z odpaleniem diccurica ze spolszczeniem. Gdy wlaczam player kita i chcialem odpalic z listy spolszczonego diccurica to na dole w tym bialym polu gdzie wyskakują komunikaty cos wyskakuje i nawet sie nie odpala.caly czas jestem w player kicie.
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Do omawiania spraw diccurica zostal stworzony juz kupe czasu temat, ktory w tej chwili jest przypiety.tam piszcie o co wam chodzi, zeby nie powstaly kolejne male temaciki o diccuricu.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
A czy jestes pewny ze wszystko dobrze zrobiłes ?? Znaczy ze zainstalowales Niemiecką wersję a na nią polską ?? I z jakiego źrodła pobierałeś ??
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Problem znikł sam po formacie dysku systemowego. Albo poprostu błąd sie jeszcze nie pojawił :p Ale toche juz gram wiec chyba działa. Jak ktos ma moda tu to moze zamknąć :)
 
Do góry Bottom