Diccuric

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Założylem ten temat poniewaz denerwowalo mnie to ze wszystkie informacje o Diccuric byly podzielone na kilka tematow, rozsypane po calym forum. W tym temacie prosze o zamieszczanie swoich recenzji, pytan i informacji na temat tego moda.

W sumie racja. Topic podpinam - Gothi

Teraz ja zamieszczam swoje pytanie: kiedy wyjdzie spolszczenie do Diccuric tworzone przez ReZiWIZ (czy jakos tak ma duze litery twoja ksywa).?
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Mogłeś to napisać na PW, ale co tam. Z tego co wiem to spolszczenie może wyjść niedługo (za kilka miechó oczywiście mam na myśli), ale więcej info będziesz miał na jego stronce (TUTAJ). Jeszcze nie jest skończona, ale ReZiWiz mówił, że ok 20 lipca będzie skończona.


Pozdrawiam
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Czy ktos moze juz gral w Diccuric? Pobralem juz jego wszystkie czesci (Diccurica, dialogi mowione, patcha i Player Kita aby go odpalic), ale sam przetestuje najwczesniej w sobote bo pozyczylem dla kolegi a on na wakacje pojechal
sad.gif
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Ja grałem tylko chwilę bo nic nie kapowałem po niemiecku, ale wiem że grafika jest zbliżona do G1, wykonuje się misje dla króla czy jakiegoś Barona, jest tam taki duży zamek w którym są różne śmieszne zwierzęta (chyba to były różno kolorowe wilki, np. jeden był taki czerwony. Chyba były też różne ścierwojady). To tyle, podobno fajna fabułą tam jest, ale to już może ci ReZiWiz powiedzieć bo on tłumaczy i powinien chyba wiedzieć.


Pozdrawiam


P.S. Jutro moje urodziny
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Ja również chwile grałem w tego moda ale przestałem z tego samego powodu co Lord Bezimienny.... Cięszko się gra jak nie wiesz co masz teraz zrobić.... A zwierzęta faktycznie są fajnie zmodyfikowane.... Pozostaje tylko czekać na spolszczenie i wtedy sobie pograc...
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
A uwazacie ze jaki mod do Gothica jest najlepszy? (jesli ktos chce jakiegos moda to moge przeslac-wyplailem sobie plytke z duza iloscia modow do gothica). pobralem tez Bedrehonung (czy cos takiego). niektorzy uwazaja ze jest on lepszy od diccurica.
 

Xardas33

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
181
Tak wogole to mi sie podoba grafa jest nawet lepsza od g1 a krajobraz jest podobny do g2 lasy laki pola farmerzy wiatraki sa rozne przedmioty z g2 ale to nie ta grafa. O fabule nie wiem nic bo nic nie kumam ale jesli bedzie spolszczenie bedzie sie fajnie gralo tak mysle. a reszta mi sie podoba. a ten Bedrehonung czy jakos tak to mi nawet sie nie chcioal zainstalowac jakis blad wyskakiwal jeszcze nawet fajne niektore patche sa co zmieniaja textury i takie tanm nawet jakies funkcje NPC sie zmieniaja ale ja tego nie zauwazylem bo dlugo w to nie gralem.
pozdro
biggrin.gif
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Rozmawialem z Reziwizem na temat spolszczenia do Diccurca. Powiedział iż spolszczenie ukaże sie pod koniec sierpnia i bedzie zajmowalo ok. 6 MB. Nie bedzie dialogow mowionych (mi to nawet nie przeszkadza) tylko napisy.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Ja też gadam czasem z ReZiWiz'em o tym spolszczeniu i mówił, że jest w fazie końcowe, no ale skoro ma być pod konie sierpnia to bardzo dobrze, chociaż trochę szkoda, że akurat wtedy jak zacznie się szkoła.
Tesh grałem chwilę w Diccuric, ale nie kapowałem po szwabku i nie wiedziałem co robić dalej. Czyli z tych samych powodów co poprzednicy zrezygnowałem z dalszej gry.
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Hmmm a ja nie bardzo kumam o co w tym wszystkim chodzi. Co to jest ten cały Di coś tam ? Moż ejestemnie na czasie, ale ostatnio zaglądałem do tego dzialu dosyć dawno. Wiem tylko że to mod. A mod zmienia podstawową gre w zupelnie inną tak mi się wydaje. No to może niech ktoś w miare inteligentny. Wytłumaczy mi co robi ten mod, jak on działa itp??
 
R

ReZiWiz

Guest
OK, zaczynam...

Diccuric - Mod do gothica 1. Tworzy całkowicie nowy teren, ludzi, fabułę, zadania. Wprowadzono kilka nowinek tehcnicznych takich jak "zbroja na siłę"(nie trudno sie domyśleć z czym mamy tutaj doczynienia). W diccuricu importowano tekstury z gothic 2. Oprócz tego, mod wymaga trochę więcej od naszego komputera niż gothic 2. Ogólnie każdy powinien w niego zagrać. Już w pierwszych chwilach gry, autorzy modu pokazali klasę. Spolszczenie będzie obejmowało jedynie dialogi (wszystkie napisy itp), ale nie mowe (głosy). Nie ukonczylem calego modu (grania), jednakże intryguje mnie wielka budowla chyba w południowych terenach. Gdy wchodzimy do srodka, sluchac oglosy grobowca, jednak wygląda poprostu na niedokonczoną.

Zapraszam tu
 

Yezo

Active Member
Dołączył
19.10.2004
Posty
1604
Nooo to brzmi ciekawie
biggrin.gif
a nawet bardzo ciekawie. Sam się zajmujesz tym spolszczeniem? Aaa czy tego dicurica się ściąga i instaluje na Gothicu, czy stanowi on tak jakby osobna gre. Sirki moze głupie pytanai zadaje,a le nie bardzo się w tym orientuje
wink.gif

Noi powodzenia ReZiWiz w dalszej pracy. jakbyś skończył wcześniej to było by bardzo fajnie
biggrin.gif
:D
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
Diccuric jest podzielony na trzy instalki:
1. Diccuric_setup - instalacja gry
2. Diccuric-sprauchausgabe - dialogi mowione
3. Diccuric_patch - patch do Diccurica

Do tego trzea mieć Player Kita sluzacego do odpalania modow na kompie.

Wszystko to instaluje sie do folderu Program Files\Piranha Bytes\Gothic.

Gdy wszystko sie zainstaluje poprawnie, zrzucamy Player Kita do folderu System, wlaczamy go i wybieramy z tamtad Diccuric z patchem. najlepiej wlaczyc uaktualnienie Diccurica z patchem, (jest to najdluzsza nazwa ze wszystkich)

No i cieszymy sie graniem! (o ile umiemy niemiecki. mi nie sprawia problemow i jakos brne do przodu!
wink.gif
)
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
Ja bym proponował zamieścić tu linka do stronki gdzie można to wszystko ściągnąć. Ja ściągłem tylko instalke i patha bez dialogów i player kita. Ale i tak mi nie pojdzie bo mi grafika siadła ale może kiedyś w to zagram to się to wszystko przyda
tongue.gif
 

paw

New Member
Dołączył
13.6.2005
Posty
26
Nie dawno gralem w diccuric. Wlaczylem gre, chodze po koloni a tu ani jednej żywej duszy. Nikogo nie ma. Ani ludzi, ani żadnych besti. KOMPLETNIE PUSTO.
Czy ktos moze mi to wytlumaczyc?
 

Bor@

Member
Dołączył
19.1.2005
Posty
274
tak ,ja moge. z poczatku tez tak mialem. przez player kita musisz uruchomic nazwe "patch Diccuric i taka najdluzsza nazwa".l
wtedy bedzie wszystko ok.
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
Hej! Wy tu mówicie, że to nowy teren itd. a ja ściągnąłem Diccurica i jestem jakimś lolem z dziwną zbroją, ale w Górniczej Dolinie. Grafika taka sama jak w G1 i do tego pusto. Czy ściągnąłem to co trzeba??

A właśnie znalazłem folder w którym jest GothicMod. Może to ten właściwy Diccuric. Ale pisze że nie znaleziono patch.d. Mam jakiegoś pachta ale to chyba nie ten. Jestem zielony w tych sprawach i prosszę o wyrozumiałość. Chcę tego patcha.
 

Lord Bezimienny

Weteran
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
1092
Nie to ściągnąłeś. To co ty masz to chyba VisiGothic, mod po angielsku w którym jesteś jakimś łysym (jak to powiedziałeś) lolem i musisz po NO łazić. Diccurica można ściągnąć z tąd http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=001 . Tam powinieneś zdobyć wszystko co jest ci potrzebne do grania (może oprócz języka niemieckiego, ale cuż...).


Pozdrawiam
 

Xardas33

Member
Dołączył
24.5.2005
Posty
181
Ale on nie ma innego moda tylko tak jak wczesniej ja tez tak mialem mialem diccurica i patcha i qwogole i player kita tez tylko ze ja odpalalem z systemy jest tam ikona diccuric i ile sie nie myle i ty z tego ospaliles i tam masz tego goscia ale jestes w gorniczej dolinie i nikogo nie ma musisz odpalic przez player kita (i nie tak jak powiedzial Bor@ nie do folderu system instalke tylko wszystko instalujesz do glownego folderu z gra a to samo juz sie znajdzie w systemie) noi dopalasz player kita i tam wybierasz diccurica i wlaczasz wogole jest nowe wszystko mam to nadal zainstalowane ale nie gram bo szfabskiego zabardzo jeszcze nie znam i tylko troszki kumam ale to raczej nie gra jak juz bedzie spolszaczenie to mozna se bedzie pograc bo grafa jest jak w g2 i wogole git radze agrac
pozdro
biggrin.gif
 

Lord Vader

Member
Dołączył
8.7.2005
Posty
191
Dzęki za pomoc. Teraz wszystko gra. Tylko właśnie te problemy. Nie dość, że nic nie czaję co oni sprechają to jeszcze gorsza grafika niż w G2 a mi się zacina!!! NIe mogę, ale próbuję dalej brnąć...do tego jeszcze jak podszedłem do gostka to on oczywiście po szwabsku, ale jak wyciągnąłem broń to było po polsku!! Do tego w zwykłym Gothicu mam odpowiedzi po niemiecku, ale dialogi po polsku. I jeszcze pytanie, jak tam prace nad splszczeniem??

Pozdro
 
Do góry Bottom