Czy Wystarczy Na Gothica 3 ?

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
7300gt za swoją cenę oferuje dobrą jakość w grach- ma hdr shadery 3.0

jednak jeśli nie dysponujesz odpowiednio szybkim procesorem i dużą ilością pamięci- możesz zapomnieś o płynności w wymienionych grach

(był tam Gothic 3)

Ty jednak masz 2GB Ram i niezły procek. Więc myślę, że na średnich detalach i średnio ustawionej rozdzielczości pójdzie płynnie (jak na G3).
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
A czy na tych średnich będzie mocno ciąć??...Bo jeśli tak, to wole grać na minimalnych, co to za różnica zresztą :p
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Mógłbym ci powróżyć z fusów z kawy rozpuszczalnej ale to kosztuje xD.
Trudno to przewidzieć. sama wiesz jak to jest z G3. Moim zdaniem i zdaniem fusów z kawy rozpuszczalnej, na średnich będzie chodziło płynnie. Płynnie w G3 oznacza ścinka co 30 - 40s (na minimalnych lepiej raczej nie będzie). Przyzwyczaisz się.
To są moje przypuszczenia. A jak będzie? Przekonasz się jak zainstalujesz części i Gothica.

CYTAT
Bo jeśli tak, to wole grać na minimalnych, co to za różnica zresztą

Jeżeli tobie nie przeszkadzają kanciaste kontury 9oczywiście przesadzam xD) to się ciesz. Nie wszystkim jest obojętna jakość obrazu.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Dobra dzięki za pomoc, skoro mówisz, że na tym sprzęcie ogram, to trzymam Cię za słowo :p
Acha imam jeszcze jedno pytanie... Co daje ten TWEAK?... Bo stale czytam - włącz Tweaka itd. Czy to jakoś dużo pomaga?? :p
 

Rivero89

New Member
Dołączył
4.5.2008
Posty
18
Witam ostatnio kupilem sobie koma jego parametry to:

płyta głowna - gigabyte ga-945gcm-sl2
pamieć - 2gb ddr2-667
karta graficzna - GF8600gt 256\tv
procesor intel core duo 2 E4500


wymienilem tutaj tylko wazniejsze czesci bo nie wiem w zasadzie
co to za procesor kupilem gotowy komputer z plabami i nie bardzo sie teraz znam
co mozecie mi dokaldnie powiedziec o moim sprzecie. bo wydaje mi sie ze kompa mam dobrego a G3 czasami lekko mi sie wiesza na max detalach i nie wiem co moze byc tego przyczyna :/ lub calkowicie sie zawiesi a wedlug mnie nie ma prawa nawet drgnac
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Jestem pewny na 99% że Gothic 3 pójdzie Ci spokojnie na średnich : ). Ja mam słabszego i ładnie chodzi, więc tobie bez problemu zapewne : )
I przepraszam za krótkiego posta, ale nie ma tu co pisać ;]

Edit: Nie doczytałem ostatniej części posta mojego poprzednika.. Rangiz dobrze mówi..
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
AS, czytaj ze zrozumieniem ;) . On już gra na max detalach i mu czasami przytnie.

CYTAT
a wedlug mnie nie ma prawa nawet drgnac

Nie powinno ale u większości "drga" i to na lepszych maszynach niż twoja. To nie wina twojego komputera tylko niedopracowanego Gothica. Nic na to chyba nie poradzisz. Może patche coś pomogą ale szczerze w to wątpię.
 

Rivero89

New Member
Dołączył
4.5.2008
Posty
18
rozmieszylo mnie to ale mam nadzieje ze pogram w assassin creed na maxa :D niezła gierka :D a co do G3 to gierka rewelacyjna he dwojka i nk taka fajna nie byla klimat cos pod 1 ;)

jak mozna sprawdzic versie patcha w G3 moze potrzeboje lepszego nowszego strasznie irutuje mnie zabite stwory telepajace sie jak galeretka lub z padaczka hm i te zacinki lekkie lub calokowiete
 
Dołączył
18.6.2008
Posty
5
Ja mam szrota troche: PC 2.4 Celeron, 1.25 GB ram, GForce FX 5200 - chodzi nawet na full detalach ale tnie się, gram na średnich jest ok, ale gdy szmani strzelają to gra normalnie klatkuje. Na G4 trzeba będzie lepszy kupić :D
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
apropo wymagań - przypomniala mi sie następująca rzecz - jeśli macie windows xp NIE INWESTUJCIE w procesory DWU i CZTERO rdzeniowe. windows xp nie obsłuzy wam wiecej niz jednego rdzenia, chodźby nie wiem jakie patche instalowalibyscie na nim. lepiej kupic jednordzeniowy procesor za ta sama cene za to duzo lepszy.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
QUOTE
Ja mam szrota troche: PC 2.4 Celeron, 1.25 GB ram, GForce FX 5200 - chodzi nawet na full detalach ale tnie się, gram na średnich jest ok, ale gdy szmani strzelają to gra normalnie klatkuje. Na G4 trzeba będzie lepszy kupić


Ee...LOL?

Ja mam celeron. 3.06 pamięć 1 Gb i kartę FX 5500 i mi się tnie na niskich.
 

darkos

New Member
Dołączył
10.7.2008
Posty
1
Witam wszystkich.Mam taki sprzęt:
proc pentium D 925-3g
karta-Gig.8600gts 256 ram
pamięć -OCZ 2gdual 800
płyta-Gig.GA 965P-ds4
win xp home sp2
Gra sama ustawia wszystko na full,ale zacina.Przy zmniejszonych detalach to samo.Czasami wyskakują dziwne rzeczy np.białe tło,nakłada się inny obraz.Stery do grafy są z grudnia 2007.
Zamontowałem najnowszą? łatę 1,6 dalej przycina przy średnich ustawianiach.A powinno śmigać.
O co chodzi?
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
A są nowsze stery? Jeśli są, to spróbuj zainstalować... Ja miałam do laptopa stery z początku tego roku, a jakiś tydzień temu G2NK nie chciał mi iść z tymi starymi i też niebieski ekran był tylko... Więc jeśli masz patcha 1.6, taki dobry sprzęt, to stery jedynie zostają... Chociaż czasem patch 1.6 jeszcze bardziej psuje niż poprawia... Jednak wydaje mi się, że nowsze stery załatwią sprawę ;) Spróbuj tak zrobić i napisz czy podziałało...
 

Mechanik10

New Member
Dołączył
14.7.2008
Posty
1
Siemanko

Mam pytanie czemu mi zacina sie gra na moim sprzęcie(patrz ramka z kartami graf.)

Proc: Intel D630 3 GHz
Grafika: GF 7300 GT 256MB
Pamieć: DDR2 1024MB Kingston
Płyta gł: ASUS P5LD2SE

System XP pro, poprawiony przez program game xp i dr.tweak xp i dalej niewidze różnicy.

HELP ME !!!


dołączam screeny z everesta:

http://www.fileden.com/files/2006/9/15/218874/sprzet.rar
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Zacina się na jakich ustawieniach i jak często? Bo sprzęt w cale nie jest wypasiony, niemniej jednak na średnich detalach powinien śmigać. Ale chyba wiesz, że Gothic 3 jest nieprzewidywalną grą (w sensie technicznym) i ma swoje fochy, na które rady nie ma. Zainstaluj patch 1.6, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś. Ale uwaga, niektórym polepsza jakoś gry, a niektórym wręcz odwrotnie.

P.S. Nie da się rozpakować archiwum. Chyba uszkodzone jest :/.
 

Sidewinder

Member
Dołączył
15.7.2008
Posty
37
Czy będę mógł pograć w G3 z moim sprzętem ?

System: Microsoft Windows XP Porfessional z Service packiem 3
DirectX 9.0c 2006
Typ procesora: Intel Celeron D 341, 2947MHz (22 x 134)
Pamięć fizyczna: 1536 MB DDR 1
Karta graficzna: Saphire ATI Radeon 9550/x1050 Series (256MB) AGP
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
CYTAT
ATi Radeon 9550 - L Na tej karcie gra może nie działać

Sprzęt nie za mocny jak na G3. Procesor jakoś ujdzie. Ram też nie najgorzej ale ta krata... Mimo wszystko myślę, że na low detalach i niskiej rozdzielczości gra powinna działać, tylko pytanie jak (czy nie będzie ścin co 2 sekundy)?
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Moim zdaniem bez problemowo, ale po zedytowaniu pliku .ini. Sam grałem na:
Athlon 2600+ 1,92GHZ
768RAM
Radeon 9200 128mb

Niby słabizna, a gra czasem i na wysokich detalach chodziła płynnie ;]
Fakt miałem zmodyfikowany pliczek .ini ale cóż ;]

Tak więc jak masz sprzęt lepszy od tego co napisałem, to nie przejmuj się czy Ci pójdzie (chyba że zależy Ci na super grafie a nie samej przyjemności z gry) ;]
 
Do góry Bottom